Вилка Rock Shox Sektor TK solo air, 150mm, 2013

Въпроси, коментари и дискусии за велосипеди с ход на окачването до 130-170 мм, компоненти и екипировка за тях.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Вилка Rock Shox Sektor TK solo air, 150mm, 2013

Мнениеот deskoss1 » Пет Яну 15, 2016 10:07 pm

Здравейте.Решил съм се да си направя АМ колело и съм изправен пред дилемата за избор на вилка.Белязал съм си Сектор-а, но колкото повече питам за нея, получавам толкова повече лоши мнение, които всички се въртят около това, е при леко наличие на кал, прах или вода спира да работи както трябва.Верен ли е този факт или със смелост да си взимам сектора?
Благодаря!
deskoss1
 
Мнения: 1
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Нед Яну 15, 2012 7:00 pm

Re: Вилка Rock Shox Sektor TK solo air, 150mm, 2013

Мнениеот Admin » Съб Яну 16, 2016 3:07 am

Здрасти, карал съм доста със Sektor, но в сериозна кал съм карал само с по-скъпия вариант, който е с анодизирани горни тръби. С него не съм имал никакво влошаване на работата в такива условия.
Смея да предположа, че и с TK няма да имаш, защото съм карал и по-евтини вилки на Rock Shox с такива тръби и уплътнения, без да съм имал проблеми.
Все пак не очаквай да работи като Pike. ;)
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: Вилка Rock Shox Sektor TK solo air, 150mm, 2013

Мнениеот bio » Чет Яну 28, 2016 12:52 pm

здравей, карам Sektor-и от 4-5 години.
първата вилка карам от зимата на 2012. тя е най-простата пружина с rebound. желязна вилка ... 20mm ос - без компромиси.
новата ми е от есента на 2014. Gold Solo Air RL. при нея наистина в началото имаше едно леко задържане при по-студено време/сняг/вода/кал. после, как да кажа или се разработи ама или времето се стопли и си е чук оттогава. само 15мм ос ме дразни ... или по-скоро заключващият механизъм е плякан.
следващата ми вилка, ще е с повече опции ... иначе съм адски доволен.
анти-каски !!!
Аватар
bio
 
Мнения: 2512
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Сеп 27, 2003 9:54 pm
Местоположение: Пловдив, България

Re: Вилка Rock Shox Sektor TK solo air, 150mm, 2013

Мнениеот po_taka » Чет Яну 28, 2016 2:50 pm

Каква е разликата в qr-a с 20мм ?
EDIT максле ясно, мерси. Моята не е такава :)
Аватар
po_taka
 
Мнения: 561
Рейтинг: 1692
Регистриран на: Вто Юни 02, 2009 2:21 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Вилка Rock Shox Sektor TK solo air, 150mm, 2013

Мнениеот goahead » Сря Мар 09, 2016 7:25 pm

Здраво карам с сектор рл, масло пружина с 20ка ос година и половина и съм много доволен, скоро я сервизирах за 1ви път(копувал съм я от анслия 2ра употреба) и е бомбастична :) , заслува си .Гледам че са ги пуснали и на много изгодно за 45о кинта което е много добра цена. :peace:
goahead
 
Мнения: 9
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Чет Мар 29, 2007 12:06 pm

Re: Вилка Rock Shox Sektor TK solo air, 150mm, 2013

Мнениеот kawasuna » Пет Ное 04, 2016 7:30 am

Онзи ден си купих колело с такава вилка- Rock Shox Sector Silver TK Solo Air 140мм.Та да попитам въздушна,или маслена е?Вчера при първото ми каране стержените се бяха омаслили,и малко масълце беше се стекло по ботуша.Как се поддържа тая вилка,някакви по-специални грижи иска ли,или само да си я бърша след каране?Ако е въздушна това ще рече,че работи чрез компресиране на въздух в някаква камера така ли?Масло има ли в тия вилки...........?
Аватар
kawasuna
 
Мнения: 492
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Пон Апр 04, 2016 9:22 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Вилка Rock Shox Sektor TK solo air, 150mm, 2013

Мнениеот bio » Пет Ное 04, 2016 9:05 am

и въздушна и маслена ... незнам защо супер ме дразни този "авто" жаргон, но това една друга тема.
вилката ти има въздушна пружина и маслена амортизация.
Изображение
долната част на вилката се нарича "ботуши" lowers, а горната "крака". лускавата част, която влиза в ботушите "стеншъни" от stanchions. съответно в ботушите на вилката има масло, което "маже" втулките на които лагеруват ботушите и краката при работата.
нормално е да вади "малко" масълце - стои като пръстенче (понеже събира и малко прах), ако са здраво омазнени явно има проблем.
за поддръжката е най-важно да почистваш след всяко "сериозно" каране или когато забележиш, че семерингите са зацапани. има различни продукти .... ползвал съм brunnox deo и съм доволен, макар че по-често ползвам масло за вилки. бих ти препоръчал да си купиш и този калник адски пази от кал и всякаква друга гняс, от прах не пази обаче.
анти-каски !!!
Аватар
bio
 
Мнения: 2512
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Сеп 27, 2003 9:54 pm
Местоположение: Пловдив, България

Re: Вилка Rock Shox Sektor TK solo air, 150mm, 2013

Мнениеот mbg » Пет Дек 09, 2016 10:33 pm

Или казано по друг начин... има ли Rebound, има и масло. Те липсват при някои от най-евтините имитации на вилки.

Другото - има два (три, третия е архаичен) вариант за пружина - метална (обикновена, стандарта) и въздушна (въздуха е под налягане и имитира пружина). Третия ватиант е еластомер (гумена пружина) - но е архаичен и в момента се ползва като спомагателен елемент в някои вилки...

Ако е чисто нова (или скоро профилактирана) ще маже повечко известно време. Обикновено когато спре съвсем да маже... е време за профилактика - ново масло, чистене и напояване на гъбичките под праховите семеринги (които мажат). Ако се олива надолу по ботушите, обикновено е проблем.
Аватар
mbg
 
Мнения: 201
Рейтинг: 1302
Регистриран на: Сря Май 25, 2016 12:14 am
Местоположение: София / Хасково

Re: Вилка Rock Shox Sektor TK solo air, 150mm, 2013

Мнениеот kawasuna » Съб Дек 10, 2016 12:06 am

Калниче като по-горе споменатото си взех,наистина върши прекрасна работа.А колкото до омасляването,направи само при първото каране,от там нататък няма проблеми.
Аватар
kawasuna
 
Мнения: 492
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Пон Апр 04, 2016 9:22 pm
Местоположение: Стара Загора


Назад към All Mountain/Ендуро продукти

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 31 госта