Giant Reign 2 LTD

Въпроси, коментари и дискусии за велосипеди с ход на окачването до 130-170 мм, компоненти и екипировка за тях.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Re: Giant Reign 2 LTD

Мнениеот Zozka » Вто Сеп 15, 2015 1:26 pm

Ай добре дошъл в клуба! :)
Аз като го взех, първото нещо което смених бяха гумите, ужасни са. Сложих Maxxis High Roller 2 - прекрасна гума, особено когато е тюблес. След това бяха спирачките, които са ОК на усет, но са слабички. Сложих си старото XT и всичко заспа след малко фин реглаж по кокпита, и яко каране. Машината е супер, особено като й свикнеш ;)
ПС: Сега чакам groupset XT M8000 1х11 (32х11-42)
ПС2: Оригиналния уийлсет не е от най-леките, но е доволно здрав, вече 3 месеца го блъскам яко и не е мръднал, не бих го сменил за по-лек.

Поздрави!
Идат кат овци, бегат кат Офци
Аватар
Zozka
 
Мнения: 2167
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Юни 02, 2003 2:46 pm
Местоположение: Cuba

Re: Giant Reign 2 LTD

Мнениеот Jacket » Сря Ное 09, 2016 10:14 pm

Некропоствам, не ми се отваря нова тема :)

Харесал съм това - https://www.giant-bicycles.com/int/reig ... 5-ltd-2016
Гледам че тук има поне няколко човека каращи подобни. Какви са впечатленията след толкова каране?
Карам и надолу и нагоре, лятото май повече се подвизавам по байк парковете, извън сезона карания тип Витошки ендуро пътеки, Локорско, Желява, т.е. не ми липсва и въртене. Висок съм 178см, кракът ми е към 75см. Със сигурност попадам в М размера. Чета че е доста дълъг като цяло.
Всякакви мнения са ми добре дошли понеже съм на прага на покупка. :beer:
Аватар
Jacket
 
Мнения: 1409
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Авг 06, 2003 8:44 pm

Re: Giant Reign 2 LTD

Мнениеот Любо » Чет Ное 10, 2016 6:52 am

Що не си вземеш нов Pulse :dontknow:
Nicolai Ion 16
Аватар
Любо
 
Мнения: 665
Рейтинг: 1357
Регистриран на: Вто Дек 10, 2013 10:44 am
Местоположение: София

Re: Giant Reign 2 LTD

Мнениеот Jacket » Чет Ное 10, 2016 5:34 pm

Giant-а също е нов. Честно казано предпочитам Shimano компоненти пред SRAM. Иначе Pulse-овете съм сигурен че са супер. Имам и други причини, но те са по-субективни и ще стане може би излишен дебат.
Аватар
Jacket
 
Мнения: 1409
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Авг 06, 2003 8:44 pm

Re: Giant Reign 2 LTD

Мнениеот halfdone » Чет Ное 10, 2016 7:33 pm

Добра цена си намерил, ето ти другото инфо.
http://linkagedesign.blogspot.bg/2014/0 ... -2015.html

То по скоро, ако си набелязал и някое друго, че да имаш дилема. Иначе не знам какво има да му се чудиш :)
Продавам : .
Аватар
halfdone
 
Мнения: 568
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Май 19, 2010 8:14 pm
Местоположение: София о884о974о5

Re: Giant Reign 2 LTD

Мнениеот Любо » Чет Ное 10, 2016 7:51 pm

Jacket написа:Giant-а също е нов. Честно казано предпочитам Shimano компоненти пред SRAM. Иначе Pulse-овете съм сигурен че са супер. Имам и други причини, но те са по-субективни и ще стане може би излишен дебат.

:agree:
Nicolai Ion 16
Аватар
Любо
 
Мнения: 665
Рейтинг: 1357
Регистриран на: Вто Дек 10, 2013 10:44 am
Местоположение: София

Re: Giant Reign 2 LTD

Мнениеот Jacket » Чет Ное 10, 2016 10:22 pm

halfdone написа:Добра цена си намерил, ето ти другото инфо.
http://linkagedesign.blogspot.bg/2014/0 ... -2015.html

То по скоро, ако си набелязал и някое друго, че да имаш дилема. Иначе не знам какво има да му се чудиш :)


Мерси за инфото. :beer:
Гледам и това http://www.radon-bikes.de/en/bikes-2016 ... 0-90-1x11/ Но отново е пълен SRAM. Сипят се доста суперлативи и за него, но Reign-а в тази окомплектовка и цвят просто не ми дава да гледам друго :D
Всъщност гледах и Capra (https://www.yt-industries.com/en/detail ... ategory/92), но вече overshoot-вам яко бюджета, а най-базовата не ми допада.
Ако черен кот не ми мине път утре го пазарувам.
Аватар
Jacket
 
Мнения: 1409
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Авг 06, 2003 8:44 pm

Re: Giant Reign 2 LTD

Мнениеот Ozzie » Пет Ное 11, 2016 10:30 pm

Като дойде му измери кормилото, че моя беше със 665, което за АМ велосипед си е общо- взето маааалко нелепо. :emlaugh:
По-добре с хубава жена на надуваем матрак, отколкото с надуваема жена на хубав матрак...
Аватар
Ozzie
 
Мнения: 12470
Рейтинг: 1698
Регистриран на: Сря Мар 31, 2004 10:13 pm
Местоположение: Варна

Re: Giant Reign 2 LTD

Мнениеот Jacket » Пет Ное 11, 2016 10:35 pm

Е как... невъзможно чак ми звучи. 800 е и си изглежда така.
Аватар
Jacket
 
Мнения: 1409
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Авг 06, 2003 8:44 pm

Re: Giant Reign 2 LTD

Мнениеот psixopat » Пет Ное 11, 2016 10:39 pm

800 си е кормилото... на Ozzie Giant-а беше модел 2009 - тогава може и да е било с някакво сбъркано кормило. :agree:
taurus13 написа:в планината също има 4 посоки, но те са различни от световните. Тук те са: Нагоре, Надоле, Насам и Натам.
:)
Аватар
psixopat
 
Мнения: 1211
Рейтинг: 1867
Регистриран на: Сря Май 16, 2007 8:11 pm
Местоположение: Габрово

Re: Giant Reign 2 LTD

Мнениеот Jacket » Съб Ное 26, 2016 7:15 pm

Хм тези гуми с които дойде - Schwalbe Hans Dampf Performance наистина ли са супер зле или аз нещо не съм свикнал? Два пъти вече карах, един път Локорско и един път Бухово, доста сухи и избухнали пътеки като цяло. Предната гума постоянно иска да се изплъзне на някъде. Свалих налягането (някъде около 1.8 ), при което пък в един по-рязък завой след скок (първия скок на късата пътека на Локорско) предната гума явно се сгъна и се човкирах яко. Подозирам гумата, защото много странно изгубих контрол както досега не ми се е случвало и след това гумата се беше наяла яко иглички от пътеката. Не можах да ги махна докато не я спаднах напълно.
До сега съм карал предимно гуми на Maxxis, най-вече Minion DHR и High Roller, EXO и двупластови и такива неща никога не са ми се случвали.
Обмислям да сменя поне предната с Magic Mary, че сега карам постоянно на нокти че предницата ще ми избяга някъде...
Аватар
Jacket
 
Мнения: 1409
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Авг 06, 2003 8:44 pm

Re: Giant Reign 2 LTD

Мнениеот Pr3d4t0R » Съб Ное 26, 2016 9:04 pm

Карах дампфа super gravity casing като задна (trail star) и беше ОК. Snake skin за агресивно каране е недостатъчен сочи моя опит - твърде слаб под грайфера, но бордовете са ОК. Ако е Швалбе го вземи в Super Gravity casing - имах такова Мери и е много добро с изключение на много сухо или мокро.
Аватар
Pr3d4t0R
 
Мнения: 3970
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Яну 29, 2006 10:07 am

Re: Giant Reign 2 LTD

Мнениеот Jacket » Съб Ное 26, 2016 9:22 pm

Еми тази е Performance. Не знам доколко е сравним с останалите. А може и в мен да си е проблема... Reign-а има коренно различна геометрия от Genius-а и като го комбинирах с клиплес за сефте и общо взето рязко върнах няколко нива назад.
Аватар
Jacket
 
Мнения: 1409
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Авг 06, 2003 8:44 pm

Re: Giant Reign 2 LTD

Мнениеот nikant » Нед Ное 27, 2016 9:43 am

Zozka написа:Аз като го взех, първото нещо което смених бяха гумите, ужасни са.


Може би и колегата е имал същите гуми.
Ако спориш с идиот, вероятно точно същото прави и той.
nikant
 
Мнения: 170
Рейтинг: 1340
Регистриран на: Сря Ное 27, 2013 8:26 pm
Местоположение: Европа

Re: Giant Reign 2 LTD

Мнениеот windv » Нед Ное 27, 2016 10:09 am

Performance-a на който и да е модел на Schwalbe не става за НИЩО повече от разходки. махай ги светкавично. Всяка друга разновидност на моделите е по-хубава. В темата за "агресивни гуми за АМ" ги обсъждахме .
~~~o)Ѣ(o~~~
Велоделия - заигравки с хвърчалници :spin:
Аватар
windv
 
Мнения: 1288
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Мар 16, 2008 12:28 pm

Re: Giant Reign 2 LTD

Мнениеот Jacket » Нед Ное 27, 2016 11:22 am

Бях виждал тук там че не са особено сполучливи ама чак толкова не очаквах. Това ми е първия контакт със Schwalbe, досега все максиси съм търкалял.

А защо точно SuperGravity? Аз мислех Snakeskin/Trailstar да пробвам за да мога и да въртя. Доста добре се търкалят нагоре поне Performance-ите и не ми се иска да мина пак на супер спъната гума като Minion.
Аватар
Jacket
 
Мнения: 1409
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Авг 06, 2003 8:44 pm

Re: Giant Reign 2 LTD

Мнениеот windv » Нед Ное 27, 2016 2:58 pm

Пробвай змийските кожи първо, да. Гравитацията е по-тежка доста осезаемо. И аз ги избягвам поради тази причина. Но пък на Витоша вече сигурно над 5 пъти си цепих новия ноби ник със змийска кожа. То аз все искам мек да го карам и то си казва своето, но последното каране за 1-ви път успях да спася сцепена на две места външната, понеже съм с боза. С такива черва дето се пъхат във спукани авто гуми. Лепкави са и дълги. Напъхах го с доста заро в двете цепки и после надух успешно.
~~~o)Ѣ(o~~~
Велоделия - заигравки с хвърчалници :spin:
Аватар
windv
 
Мнения: 1288
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Мар 16, 2008 12:28 pm

Re: Giant Reign 2 LTD

Мнениеот Jacket » Нед Ное 27, 2016 3:29 pm

Това или да си взема направо едни High Roller-и и да се върна пак в отбора на максис. Този вариант съм го карал като предна доста време с едно пукане на вътрешна. Отзад само DH вариант съм карал и отново никакви проблеми с пукане, но повече такава тежка гума не бих сложил. Ако може да се вярва на каталожните данни HR Exo е 870 грама, т.е. само 70 грама по-тежка от Hans Dampf-а, така че почвам да клоня натам.
Аватар
Jacket
 
Мнения: 1409
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Авг 06, 2003 8:44 pm

Re: Giant Reign 2 LTD

Мнениеот kulkata » Нед Ное 27, 2016 5:07 pm

Данчо, взимай Minion-и и ги махаи тия Хансове. :)
Карах на един приятел колелото с Хансове и както казваш ти предната постоянно искаше да се плъзне на някъде, задната горе долу почти същото положение.

Поздрави.
Аватар
kulkata
 
Мнения: 150
Рейтинг: 1354
Регистриран на: Пет Апр 30, 2010 2:58 pm
Местоположение: Провинцията

Re: Giant Reign 2 LTD

Мнениеот Admin » Пон Ное 28, 2016 10:38 am

Данчо, аз онзи ден на Локорско бях с Magic Mary отпред, както и в следващите два дни... честно казано, очаквах повече от тази гума. Мен лично ме изненада малко с поднасяния на сухо (песъчливо и чакълесто). Иначе в другите условия е добре, ама и трудно се търкаля на почва ( а на асфалт, колкото и да е учудващо, има добро търкаляне). Така че от моделите на Schwalbe аз лично за момента харесвам най-много актуалния Nobby Nic, за моето каране е най-добре балансиран откъм качества.
За Hans Dampf много противоречиви мнения съм чувал. Аз лично карах такива за една седмица преди 2-3 години и нямах проблеми.
Ако си викнал с DHRII обаче, малко са гумите, на които ще имаш доверие след това, така че най-добре си сложи отпред такава, пък отзад износвай Dampf-овете или ги продавай, докато са нови, не знам.
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: Giant Reign 2 LTD

Мнениеот Zozka » Пон Ное 28, 2016 1:35 pm

Jacket написа:Това или да си взема направо едни High Roller-и и да се върна пак в отбора на максис. Този вариант съм го карал като предна доста време с едно пукане на вътрешна. Отзад само DH вариант съм карал и отново никакви проблеми с пукане, но повече такава тежка гума не бих сложил. Ако може да се вярва на каталожните данни HR Exo е 870 грама, т.е. само 70 грама по-тежка от Hans Dampf-а, така че почвам да клоня натам.


Честито, в тази сглобка Джайнта пръска, цената също е много добра. Аз също не харесвам СРАМ и съм щастлив собственик на XT/SLX M8000/M7000 скорости. Относно гумите, ако гума с тегло 850 грама ти е тежка, е възможно и колело с толкова ход и геометрия да са ти прекалено downhill ориентирани. Аз отзад съм с DH casing на Maxxis High Roller (~1300 грама) и дори с него хвърлям бозата от време на време. Отпред съм с Maxxis Shorty EXO (850 грама) и се държи.

PS: Относно прехвалената Капра - там размерите са доста криви (субективно мнение). Много са къси и имат неадекватно висока седалкова тръба.
Последна промяна Zozka на Пон Ное 28, 2016 1:55 pm, променена общо 1 път
Идат кат овци, бегат кат Офци
Аватар
Zozka
 
Мнения: 2167
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Юни 02, 2003 2:46 pm
Местоположение: Cuba

Re: Giant Reign 2 LTD

Мнениеот Jacket » Пон Ное 28, 2016 6:27 pm

До сега все DH Casing-и съм търкалял отзад и сега като усещам колко леко върви 14.3кг колело по баира хич не ми се иска пак да затъркалям танк. А то зимата си се върти яко нагоре :) Определено не съм толкова агресивен, така че отзад EXO-то може би ще устиска. Ако не, ще минавам пак на двупластови, но поне ще пробвам по-лекото.
За отзад вече съм решил че ще е HR2, за отпред още се чудя между HR2 и Minion DHF. Отпред съм ги карал и двете и винаги съм ги усещал предвидими. Общо взето като съм се пребивал не съм обвинявал гума до сега. DHF не съм карал и се чудя дали да не си дам повод :)

Абе и друго да те питам, за шока. Знам че ти си бил с по-малкия преди да го смениш, но може и да има общо. Аз съм към 90кг с екипировката и му вкарвам около 260 psi за 35% саг. Това не ме притеснява толкова, просто информативно. Това, което ми е странно е начина на работа - съвсем в началото на хора е супер мек, но много малко по-надолу (около 10% може би) се втвърдява, след което рязко става пак мек. Усеща се нещо като лека платформа, но шока е R вариант и няма настройка на компресията. Не знам дали е до разработка, така ли си работи или е нещо за притеснение. Като цяло не усещам проблеми в работата му, но това докато си настройвах сага го усетих и ми стана странно.
Последна промяна Jacket на Пон Ное 28, 2016 6:33 pm, променена общо 1 път
Аватар
Jacket
 
Мнения: 1409
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Авг 06, 2003 8:44 pm

Re: Giant Reign 2 LTD

Мнениеот Lucky Loser » Пон Ное 28, 2016 6:32 pm

Не мисля, че ще сбъркаш специално с DHF-то :smash:
Боря се за мнения - всекоя бройка е изключително важна !
П.С. И аз имам няколко велосипеда, но са тайна !

Komoot профил
Аватар
Lucky Loser
 
Мнения: 1854
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Фев 21, 2013 8:35 pm

Re: Giant Reign 2 LTD

Мнениеот Zozka » Вто Ное 29, 2016 11:52 am

Jacket написа:До сега все DH Casing-и съм търкалял отзад и сега като усещам колко леко върви 14.3кг колело по баира хич не ми се иска пак да затъркалям танк. А то зимата си се върти яко нагоре :) Определено не съм толкова агресивен, така че отзад EXO-то може би ще устиска. Ако не, ще минавам пак на двупластови, но поне ще пробвам по-лекото.
За отзад вече съм решил че ще е HR2, за отпред още се чудя между HR2 и Minion DHF. Отпред съм ги карал и двете и винаги съм ги усещал предвидими. Общо взето като съм се пребивал не съм обвинявал гума до сега. DHF не съм карал и се чудя дали да не си дам повод :)

Абе и друго да те питам, за шока. Знам че ти си бил с по-малкия преди да го смениш, но може и да има общо. Аз съм към 90кг с екипировката и му вкарвам около 260 psi за 35% саг. Това не ме притеснява толкова, просто информативно. Това, което ми е странно е начина на работа - съвсем в началото на хора е супер мек, но много малко по-надолу (около 10% може би) се втвърдява, след което рязко става пак мек. Усеща се нещо като лека платформа, но шока е R вариант и няма настройка на компресията. Не знам дали е до разработка, така ли си работи или е нещо за притеснение. Като цяло не усещам проблеми в работата му, но това докато си настройвах сага го усетих и ми стана странно.


Ясно, грешно те бях разбрал - слагай EXO на Максис, с повечко въздух държат на доста бой ;) Аз бих заложил на хай ролер, защото DHF не е много зимно-пролетна гума :)
Шока и при мен се усещаше така, нормално е - при 160 ход на задницата и само 57 на шиша + левъридж ратиото е труден за настройка. Аз лично ходих при Джестърите и Бобоф ми намали обема на камерата, което много ми хареса, пробвай така, пък ако искаш го направи и ти ;)
Идат кат овци, бегат кат Офци
Аватар
Zozka
 
Мнения: 2167
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Юни 02, 2003 2:46 pm
Местоположение: Cuba

Re: Giant Reign 2 LTD

Мнениеот Jacket » Вто Ное 29, 2016 1:03 pm

Супер, щом шока си е така значи си свиркам. Малко множко ми се вижда налягането за 30% саг, към 280 psi и сега го държа на 260 при около 35%. 90 кила съм с всичко. Четох в разни тестове, че при тия кила с 4 спейсъра работил много по-добре, обаче те такива не се намират нещо оригинални. Ако не намеря може би ще пробвам гето варианта :) https://www.youtube.com/watch?v=zTBzcuHeI10. Пайка вече е с два токена :)
Аватар
Jacket
 
Мнения: 1409
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Авг 06, 2003 8:44 pm

Re: Giant Reign 2 LTD

Мнениеот Harka » Вто Яну 10, 2017 1:56 am

Пичове, някой да е сменял шока вече? Чудя се как би се отразил един Double Barrel на тази рамка?
Аватар
Harka
 
Мнения: 3078
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Окт 18, 2003 11:56 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Giant Reign 2 LTD

Мнениеот hitar_potar » Вто Яну 10, 2017 11:42 am

Точно снощи прегледах пак тая тема - почвам да се оглеждам в няколко модела цели байкове и Рейна е един от тях. Има много голяма тема в Пинкбайка специално за Рейн 2015+, в която освен снимки си обменят и инфо, както и съвети. Над 400 странички са, но още в първите имаше интересни подробности относно модела и окачването. :)
1 единствено нещо ме притеснява в Рейна - че прави доста ход с малък шок, докато конкуренцията залага на по-голям. Това усеща ли се много при нормално, непрофесионално, използване на байка?
Make it idiot-proof, and someone will make a better idiot.
Аватар
hitar_potar
 
Мнения: 3701
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Фев 14, 2007 7:04 pm
Местоположение: Русе

Re: Giant Reign 2 LTD

Мнениеот veskoz » Вто Яну 10, 2017 1:46 pm

Harka написа:Пичове, някой да е сменял шока вече? Чудя се как би се отразил един Double Barrel на тази рамка?

На теория, би трябвало да стане още по-прогресивна.
Сервизът за моя велосипед! http://www.velo09.com
Аватар
veskoz
 
Мнения: 4508
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Дек 29, 2007 12:30 pm
Местоположение: София

Re: Giant Reign 2 LTD

Мнениеот Admin » Вто Яну 10, 2017 2:03 pm

Harka написа:Пичове, някой да е сменял шока вече? Чудя се как би се отразил един Double Barrel на тази рамка?

С метална пружина или въздушен? Цолев мина на метална пружина и май е доста доволен. :)
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: Giant Reign 2 LTD

Мнениеот Harka » Вто Яну 10, 2017 10:40 pm

Да, добро уточнение - с въздушна имах предвид. С метална бих сложил само ако го направя чисто парково колело.

@hitar_potar:

Знам я темата в pinkbike. Точно заради тези 400 страници не ми се започва. :)

И аз не съм голям фен на рамките с много ход и къси шокове, но просто всичко останало е на мястото си. Геометрия, окачване, цена... Високият левъридж би бил проблем за по-тежки карачи обаче.

@Zozka:

Андро, кажи с няколко думи как стигна до металната пружина... Къстъм ли нещо прави, или plug and play?
Аватар
Harka
 
Мнения: 3078
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Окт 18, 2003 11:56 am
Местоположение: Bulgaria

ПредишнаСледваща

Назад към All Mountain/Ендуро продукти

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Kkrase и 16 госта