Чуденка за наколенки (отново)

Въпроси, коментари и дискусии за велосипеди с ход на окачването до 130-170 мм, компоненти и екипировка за тях.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Чуденка за наколенки (отново)

Мнениеот HepBeH_XaMcTep » Нед Юни 07, 2015 5:30 pm

От доста време (вече 2 години) се каня да си купя нови наколенки.
Нещо меко, което да пази коляното и от страни.
Слагане без да свалям обувките би било бонус, но не държа на 100%
Най-вече да бъдат удобни за въртене - нещо, което да сваля от краката си чак в края на карането.

Бюджета би бил 120лв.
За момента съм се насочил към
Endura MT500

Endura SingleTrack

Не съм гледал какво друго има на пазара, но съм отворен към сходни предложения, които мога да пробвам и купя от БГ магазин
Изображение
Nikon d300 +Nikon 50mm f1.4, Tamron 17-50 2.8 +SB600 +Minolta 5400hs +RF-602
Аватар
HepBeH_XaMcTep
 
Мнения: 7592
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Юли 01, 2004 12:51 pm
Местоположение: 42.697556 N, 23.323638 E

Re: Чуденка за наколенки (отново)

Мнениеот Zozka » Пон Юни 08, 2015 12:34 pm

Това е най-удобната наколенка която някога съм слагал, като ръкавица е и не се усеща при въртене. Карам ги от 2+ години и не са мръднали.
Като протекция на коляното смятам че е отлична (не само аз - Трой Броснън също). Надолу е къса, но ти такова търсиш.
Трябва да се пробва задължително, не става на всеки крак!

https://www.troyleedesigns.com/products/52800320
Идат кат овци, бегат кат Офци
Аватар
Zozka
 
Мнения: 2167
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Юни 02, 2003 2:46 pm
Местоположение: Cuba

Re: Чуденка за наколенки (отново)

Мнениеот HepBeH_XaMcTep » Пон Юни 08, 2015 12:59 pm

Zozka написа:Това е най-удобната наколенка която някога съм слагал, като ръкавица е и не се усеща при въртене. Карам ги от 2+ години и не са мръднали.
Като протекция на коляното смятам че е отлична (не само аз - Трой Броснън също). Надолу е къса, но ти такова търсиш.
Трябва да се пробва задължително, не става на всеки крак!

https://www.troyleedesigns.com/products/52800320



Видях късата версия (KG5400)в един магазин. Ще скокна да ги пробвам!
Изображение
Nikon d300 +Nikon 50mm f1.4, Tamron 17-50 2.8 +SB600 +Minolta 5400hs +RF-602
Аватар
HepBeH_XaMcTep
 
Мнения: 7592
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Юли 01, 2004 12:51 pm
Местоположение: 42.697556 N, 23.323638 E

Re: Чуденка за наколенки (отново)

Мнениеот windv » Пон Юни 08, 2015 3:44 pm

Такива кара приятел и ми направи впечатление, че се обуват само като чорап и се държи на ластици. Няма пристегателни механизми. Той йказва, че са много удобни, но постоянно като караме го виждам как си ги придърпва нагоре периодично. Казва, че са му точни на размер. Мога да си представя как лесно се изхлузват надолу.
Аз въртя с Scott Grenade Pro II. те имат лепенки и в 2-та края, по-масивни са и освен че държат доста топло през лятото, за въртене за по 20-30км стават. Повече не съм въртял с тях. Сигурно има и по подходящи за дълги преходи. Обикновенно преди да изляза си ги слагам и забравям за тях, докато не се прибера след каране. Това ми е критерия за подходяща наколенка и май и в темата става въпрос точно за такива...В самата наколенка вътре има 2 подплънки, които могат да се извадят и да се пере. Едното е тая Дъ30 пена дето поема ударите и зад нея "подплънк" , която е от страната на коляното за да му е по-меко.

Ендуротата ги бях пробвал преди повече от година във веломанията, но не се очаровах толкова, че да предпочета тях...

Гледах и друг модел на скот, който ми беше интересен с това, че се маха и слага без да се свалят обувките.
Scott Tactic
http://scott.bg/bg/nakolenki/156--scott-tactic.html Но за тая цена ми се сториха доста пършиви... Отстрани нямат много покритие. Мисля, че ще пазят предимно от Ожулвания и натъртвания. Нямат много масивна основа за поемане на силн и твърди удари...
~~~o)Ѣ(o~~~
Велоделия - заигравки с хвърчалници :spin:
Аватар
windv
 
Мнения: 1288
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Мар 16, 2008 12:28 pm

Re: Чуденка за наколенки (отново)

Мнениеот HepBeH_XaMcTep » Пон Юни 08, 2015 3:55 pm

Ендура моделите отпаднаха;
Singletrack са ми малки, а новия модел на MT500 не ми допадна...
Изображение
Nikon d300 +Nikon 50mm f1.4, Tamron 17-50 2.8 +SB600 +Minolta 5400hs +RF-602
Аватар
HepBeH_XaMcTep
 
Мнения: 7592
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Юли 01, 2004 12:51 pm
Местоположение: 42.697556 N, 23.323638 E

Re: Чуденка за наколенки (отново)

Мнениеот Vorac » Вто Юни 09, 2015 8:28 am

Аз въртя MT500, дето си линкнал, само че визулно са различни от в сайта. Тези на сайта мязат все едно са от някаква сива прежда, а моите са черни (пак от Драг) и от гладък плат, под който има подложка от врътрдяващ се гел.

Въртя Обиколката с тях, даже пия бира по парковете. Толкова са ми удобни, че веднъж реших да ходя ан работа с тях...но все пак при 8 часа в офис се усещат.

От друга страна налактиниците им са ми много много неудобни - не зная дали съм избрал грешния размер, тялото ми е криво (бицепсите са ми по-тесни от предмишниците) или моделът е крив.
Vorac
 
Мнения: 818
Рейтинг: 1513
Регистриран на: Съб Окт 04, 2008 3:47 pm
Местоположение: София, Дружба

Re: Чуденка за наколенки (отново)

Мнениеот Lord_Demonizer » Съб Юни 13, 2015 10:41 am

Vorac написа:Аз въртя MT500, дето си линкнал, само че визулно са различни от в сайта. Тези на сайта мязат все едно са от някаква сива прежда, а моите са черни (пак от Драг) и от гладък плат, под който има подложка от врътрдяващ се гел.

Въртя Обиколката с тях, даже пия бира по парковете. Толкова са ми удобни, че веднъж реших да ходя ан работа с тях...но все пак при 8 часа в офис се усещат.

От друга страна налактиниците им са ми много много неудобни - не зная дали съм избрал грешния размер, тялото ми е криво (бицепсите са ми по-тесни от предмишниците) или моделът е крив.


За наколенките съм чувал само позитиви от няколко приятели и познати, удобни са за въртене, имат добра протекция и дишат в зоните за проветрение.

Самият модел налакътници е неудобен, при мен също много стягат, дори най-големият размер.
SOFIA HARDCORE!
Lord_Demonizer
 
Мнения: 26
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Сря Авг 06, 2014 12:55 pm

Re: Чуденка за наколенки (отново)

Мнениеот HepBeH_XaMcTep » Пет Юни 19, 2015 4:40 pm

Пореден ъпдейт:

Отказах се от онлайн поръчки за наколенки.
След като XL размер Endura Singletrack/MT500/661 AM Comp/Rage, TLD и прочие са ми малки....
Вече не знам какво да правя :D
Изображение
Nikon d300 +Nikon 50mm f1.4, Tamron 17-50 2.8 +SB600 +Minolta 5400hs +RF-602
Аватар
HepBeH_XaMcTep
 
Мнения: 7592
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Юли 01, 2004 12:51 pm
Местоположение: 42.697556 N, 23.323638 E

Re: Чуденка за наколенки (отново)

Мнениеот halfdone » Пет Юни 19, 2015 9:05 pm

Защо не пробваш Nukeproof-a ? Дългият вариант е доста удобен, значи късият трябва да е екстра за въртене.
http://industrial-bg.com/bg/products.ht ... gory_id=41
Продавам : .
Аватар
halfdone
 
Мнения: 568
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Май 19, 2010 8:14 pm
Местоположение: София о884о974о5

Re: Чуденка за наколенки (отново)

Мнениеот boriss13 » Съб Юни 20, 2015 4:04 pm

Аз съм с късия вариант, като недостатък мога да кажа, че отзад на свивката има шев, който малко дразни, но не ми е останало време да видя какво мога да направя по въпроса... :evil:
Най-дългите пътешествия най-често започват с думите: "Зная по-кратък път!!!"Изображение
Аватар
boriss13
 
Мнения: 2884
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Ное 25, 2005 12:08 pm
Местоположение: София

Re: Чуденка за наколенки (отново)

Мнениеот Kobeto » Чет Авг 04, 2016 10:52 pm

Добър вечер, колеги! Разгледах темите за наколенки в този раздел, но последното инфо е от преди 1 година. Затова ще си позволя да съживя тази тема, вместо да пускам нова. Търся наколенки за АМ, които по възможност да отговарят на някои мои изисквания. Ето и тях ;) :
1. Да са удобни при педалиране
2. Да не се свличат при педалиране или при спускане по рошав терен
3. Проветриви поне отзад на сгъвката, че там ми е проблемна зона
4. Да сте ги изпитали лично и да имате лични впечатления - почти задължително :)
5. Да не са много обемни
6. Ниско тегло
7. Да имат възможност за регулиране с лепенки - велкро
8. Да не са тип "чорап"

За момента съм хвърлил око на тези (от поста на boriss13), като това ми е и бюджетът - http://industrial-bg.com/bg/products.ht ... gory_id=41 , но гледам по разни сайтове, че има и наколенки с пяна, които са на по-достъпна цена. Не търся най-най, а нещо читаво, което да е близо до изискванията ми и да си заслужава инвестицията.
Очаквам вашите мнения за харесания от мен Nuke Proof, и предложения. Поздрави :beer:
The moon is full... the night is cold... the stars are bright... the wind so moans...
A fire burns... within our forest... the blood is thick... and only black
Аватар
Kobeto
 
Мнения: 386
Рейтинг: 1580
Регистриран на: Чет Юни 09, 2016 9:11 pm

Re: Чуденка за наколенки (отново)

Мнениеот kyuubi » Пет Авг 05, 2016 1:25 am

Ендура Сингълтрак http://screambikes.eu/en/knee-protectors/10482-endura-singletrack-knee-protector.html, но гледам са им вдигнали цената или съм ги взимал в намаление, 80-90 лева бяха...

Отговарят на всичко, дето си написал с тая подробност, че аз лично много рядко ги нося при въртене - не че са неудобни, но предпочитам да ми е свободно, а и вързани на рамката седят добре :) Иначе съм се взривявал не един път и се справят абсолютно перфектно.
kyuubi
 
Мнения: 21
Рейтинг: 1230
Регистриран на: Пет Юли 31, 2015 9:10 am

Re: Чуденка за наколенки (отново)

Мнениеот Любо » Пет Авг 05, 2016 6:11 am

Аз бих препоръчал този магазин : http://www.industrial-bg.com/ . Има огромен избор от марки, видове и размери . Моите са такива : http://www.industrial-bg.com/bg/product ... gory_id=41 и са идеални : не се смъкват, леки са и може да се върти с тях. Само дето се нахлузват, ама на мен така ми е по-удобно .
Nicolai Ion 16
Аватар
Любо
 
Мнения: 665
Рейтинг: 1357
Регистриран на: Вто Дек 10, 2013 10:44 am
Местоположение: София

Re: Чуденка за наколенки (отново)

Мнениеот windv » Пет Авг 05, 2016 12:53 pm

Аз наскоро замених scott-овете, за които писах в по-преден пост с Race Face Ambush
Изображение
И от двете съм доволен. Скотовите бяха малко по пипнати и обемни, Но пък race face серазкопчават целите, което си е много яко.
носят се спокойно по цел ден. Всички запотяват през лятото. С пена са :beer:
~~~o)Ѣ(o~~~
Велоделия - заигравки с хвърчалници :spin:
Аватар
windv
 
Мнения: 1288
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Мар 16, 2008 12:28 pm

Re: Чуденка за наколенки (отново)

Мнениеот Kobeto » Съб Авг 13, 2016 9:22 pm

От Industrial ми казаха, че NukeProof са спрели производството на този модел наколенки. Така че те отпаднаха. В DragZone ходих на място да меря Endura Singletrack - по-малкият размер не си и помислих да изпробвам, а L/XL ми седяха като футболни топки на коленете и нещо ми убиваха отзад. И те отпаднаха. Във вторник чакам да пристигне размер L на Race Face Ambush. За тях вече се надявам да са ОК
The moon is full... the night is cold... the stars are bright... the wind so moans...
A fire burns... within our forest... the blood is thick... and only black
Аватар
Kobeto
 
Мнения: 386
Рейтинг: 1580
Регистриран на: Чет Юни 09, 2016 9:11 pm

Re: Чуденка за наколенки (отново)

Мнениеот stoyancha » Нед Авг 14, 2016 6:43 pm

С тези няма да сгрешиш. Много удобни и страхотна защита.
http://mbaction.com/wp-content/uploads/ ... /IXS-1.jpg
Аватар
stoyancha
 
Мнения: 774
Рейтинг: 1399
Регистриран на: Съб Ное 21, 2015 4:31 pm

Re: Чуденка за наколенки (отново)

Мнениеот windv » Нед Авг 14, 2016 10:44 pm

Kobeto написа: Във вторник чакам да пристигне размер L на Race Face Ambush. За тях вече се надявам да са ОК


амбушите след няколко карания, бих казал ,че са супер удобни. От тип слагаш и забравяш...слагат се и без да сваляш обувки, като за целта трябва да залепиш/разлепиш общо 10 велкро каиши и за двете наколенки. Има малко напасване всеки път, но е весело:)
~~~o)Ѣ(o~~~
Велоделия - заигравки с хвърчалници :spin:
Аватар
windv
 
Мнения: 1288
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Мар 16, 2008 12:28 pm

Re: Чуденка за наколенки (отново)

Мнениеот Kobeto » Вто Авг 16, 2016 11:44 am

windv, направо ми залепнаха на краката. Не са обемни и не ограничават движенията, не убиват никъде. Предстои тестване на терен. Я да те питам - мога ли да ги пера като се омажат? Тази пяна може ли да се прецака? :beer:
The moon is full... the night is cold... the stars are bright... the wind so moans...
A fire burns... within our forest... the blood is thick... and only black
Аватар
Kobeto
 
Мнения: 386
Рейтинг: 1580
Регистриран на: Чет Юни 09, 2016 9:11 pm

Re: Чуденка за наколенки (отново)

Мнениеот Pr3d4t0R » Вто Авг 16, 2016 1:21 pm

D3O-то в пералня само на центрофуга за ръчно пране, т.е. много слаба или на ръка. Прал съм моята скот блузка с такива протектори за рамо и лакът - всичко е тип топ. Също така е важно при съхранение да не са натиснати, за да се съхрани гъвкавостта на протектора.
Аватар
Pr3d4t0R
 
Мнения: 3970
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Яну 29, 2006 10:07 am

Re: Чуденка за наколенки (отново)

Мнениеот Jacket » Чет Окт 27, 2016 10:40 pm

Да съживя темата, какво мислите за IXS Flow? Идва сезона на въртенето и си мисля да мина на нещо по-леко.
В Chain reaction им дават доста добри ревюта, макар че са за предишния модел, но не вярвам новия да е по-слаб. Тук направо ги боготворят.
Общо взето доста консистентно добри мнения виждам за тях където и да погледна. Интересно ми е някой тук дали кара с такива?

Изображение
Аватар
Jacket
 
Мнения: 1409
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Авг 06, 2003 8:44 pm

Re: Чуденка за наколенки (отново)

Мнениеот radeviq » Чет Окт 27, 2016 10:55 pm

Споменатите IXS бяха най-често срещани и сравнявани с модела, който аз си избрах - Dainese Trail Skins. Цената в Chain-a им е еднаква, но на мен Dainese ми допаднаха повече.

Впечатленията ми са позитивни. За първи път ползвам наколенки и наистина не се усещат и много бързо им свикнах. Не успях да ги тествам в жегите, но на Черни връх влизаше хлад.

Тук идва другия плюс. На Черни връх карах с тях и Dolchini крачоли отгоре. Достатъчно прибран дизайн имат, че да ги нахлузя отгоре и да ми е супер.

Тъй като нямах възможност да ги пробвам преди покупката имах съмнения дали да взема L или M. След мерене и четене на ревюта по блогове и форуми взех L. Капачката като че ли може да е по-плътно обгърната, но щях да имам проблем с по-малкия размер и мисля, че щеше да ми стяга много.

За финал. Успях и да се изтърся с тях. С колелото в ръка се опитах да прескоча изкоп широк половин метър, като бях на поне половин метър височина от точката на приземяване. В момента когато скочих стъпалото ми се закачи и паднах на колене. Резултат - нямаше ми абсолютно нищо на коленете.

Препоръчвам ти да ги обмислиш като вариант.
Аватар
radeviq
 
Мнения: 280
Рейтинг: 1379
Регистриран на: Сря Ное 16, 2011 10:26 pm
Местоположение: София/Перник

Re: Чуденка за наколенки (отново)

Мнениеот Jacket » Пет Окт 28, 2016 7:19 am

Мерси. Разглеждах ги и тях. Изглеждат ми малко по-твърди от IXS-а, но ще ги проуча повече. Също имат доста добри ревюта като гледам.
Аватар
Jacket
 
Мнения: 1409
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Авг 06, 2003 8:44 pm

Re: Чуденка за наколенки (отново)

Мнениеот xargs » Пет Окт 28, 2016 10:05 am

Между другото, голям избор от ixs имаше в новия спортен магазин на Симеоновско. Може да видиш там как изглеждат наживо.
Аватар
xargs
 
Мнения: 454
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Фев 19, 2012 12:01 am
Местоположение: София

Re: Чуденка за наколенки (отново)

Мнениеот Jacket » Пет Окт 28, 2016 11:28 am

Изображение

:D Набързо минах през симеоновско че ми е на две крачки и грабнах един XL.

:beer: xargs
Аватар
Jacket
 
Мнения: 1409
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Авг 06, 2003 8:44 pm

Re: Чуденка за наколенки (отново)

Мнениеот outfaced » Пет Окт 28, 2016 12:18 pm

Това са дърт наколенки ... не разбирам защо се коментират въобще в контекста на АМ/Ендуро. Няма странична защита, няма защита над коляното и няма здраво захващане към крака, така че да не се свлече при удар. Иначе казано падаш на каменист участък, свличат се леко и коляното ти над капачката не е защитено от нищо (не е теоретична постановка уви, а съвсем реално преживяна). Башка че в 80% от паданията има страничен удар в рамката или кормилото. Айде да кажем тая точка не попада в графа фатални и затова доста производители я пропускат, но адекватната защита отпред/отгоре и стабилното седене са абсолютно задължителни. :peace:
Изображение Изображение
продавам: разни неща
Аватар
outfaced
 
Мнения: 6057
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 20, 2007 3:24 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Чуденка за наколенки (отново)

Мнениеот Jacket » Пет Окт 28, 2016 12:37 pm

Възможно е. На живо наколенките изглеждат доста по-големи. Наистина нямат странична защита, но отгоре не съм сигурен че са толкова податливи, колкото казваш. Имаш ли опит точно с този модел? Стигат доста високо и имат лека кривина в коляното която би трябвало да предпази от свличане. Мнениея и ревюта за тях има много и не вярвам че всички пишещи карат дърт.
Аватар
Jacket
 
Мнения: 1409
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Авг 06, 2003 8:44 pm

Re: Чуденка за наколенки (отново)

Мнениеот outfaced » Пет Окт 28, 2016 6:02 pm

Oк, преценката ми е по картинка. Явно народа им се радва. Аз поради горните съображения не ги слагам в wishlist-ата си.
Изображение Изображение
продавам: разни неща
Аватар
outfaced
 
Мнения: 6057
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 20, 2007 3:24 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Чуденка за наколенки (отново)

Мнениеот Jacket » Пет Окт 28, 2016 8:32 pm

Поживем увидим :agree: Ще обадя след първия краш-тест (надявам се да не е скоро).

Ето тоя пич кара на EWS с тях. В края на статията са. "These things are mega ENDURO" :D Не че се връзвам на подобни клишета, но като изчетеш цялата статия се вижда, че не става дума за платено ревю ами за съвсем лични впечатления и то точно за "правилния" стил.
Аватар
Jacket
 
Мнения: 1409
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Авг 06, 2003 8:44 pm

Re: Чуденка за наколенки (отново)

Мнениеот Reptile » Пет Окт 28, 2016 9:44 pm

Аз карам с Race Face Ambush - има ги споменати малко по-нагоре в коментарите. Както ги стегнеш на крака, така си остават. Не се изхлузват от педалиране или друсане по неравен терен. Вярно, малко по-обемни са, но пък имат добра защита отпред и отстрани на ставата. В студеното време спокойно ги слагам върху панталона.
Що се отнася до тия финни модели наколенки, вероятно стават за каране на кънки в парка. Лошото е, че все повече хора започнаха да правят компромис със защитата, стремейки се към ниско тегло и обем. Разбира се някои си знаят повече, други по-малко. Само да вметна, че падане при прескачане на някаква дупка пеша не може да бъде в никакъв случай определящо за качеството и защитата на даден продукт! Виж, суркането по камъните с колело е друга бира.
Reptile
 
Мнения: 16
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Вто Окт 25, 2016 1:54 pm

Re: Чуденка за наколенки (отново)

Мнениеот newbie40 » Чет Ное 17, 2016 9:32 pm

http://www.pinkbike.com/news/sixsixone-rage-hard-knee-pads-review-2016.html

Здравейте, някой има ли впечатления от 661 rage hard knee pads 2016/2017? (Линка) По специално пречат ли много когато е топло времето или при изкачвания от порядъка на 5-10 км?
Avatar: "Skull Watercolor Painting" Art Print by Olechka on Society6, source Pinterest
Аватар
newbie40
 
Мнения: 5
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Чет Окт 27, 2016 7:54 pm

Следваща

Назад към All Mountain/Ендуро продукти

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 27 госта