Избор задна главина за AM1

Въпроси, коментари и дискусии за велосипеди с ход на окачването до 130-170 мм, компоненти и екипировка за тях.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Re: Избор задна главина за AM1

Мнениеот compira » Пет Фев 13, 2015 4:17 pm

... но за 50-70 грама се получава доста допълнитилна стабилност с дебелия QR спрямо всеки друг стандартен.
Аватар
compira
 
Мнения: 543
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юли 27, 2008 10:23 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Избор задна главина за AM1

Мнениеот bio » Съб Фев 14, 2015 9:52 pm

ейй тоя Vee-One като го похваля и го правя на сол !!! пак счупих вътрешния лагер на freehub-a
... извадих го с 5 цели съчми и 5 наполовина ... сепаратори/мепаратори ДРОБ.
ще си купя малко по-скъпи лагери, че тея от 1лв не вършат работа.
после ще я преправя тая тъпа главина, че на нищо вече не мяса ....
анти-каски !!!
Аватар
bio
 
Мнения: 2512
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Сеп 27, 2003 9:54 pm
Местоположение: Пловдив, България

Re: Избор задна главина за AM1

Мнениеот antonpc » Съб Фев 14, 2015 10:26 pm

Я да се върнем към част от първоначалното питане за което още няма много мнения пък почва да ми става интересно. ;)
Nocturne написа:Случайно разбрах за съществуването на този адаптер
http://www.rosebikes.com/article/revers ... aid:713184, с който мога да сложа главина 135х12 и да стане далеч по-здраво!

Питането ми е, някой дали случайно е ползвал подобна ос, която конвертира и дали да мина на този вариант или да си търся стандарна задна QR главина?
Thank You, Bicycle :) “It is not the mountain we conquer but ourselves.” ~ Edmund Hillary / FunKyBikers
Аватар
antonpc
 
Мнения: 269
Рейтинг: 1551
Регистриран на: Пон Яну 24, 2011 8:23 am
Местоположение: Абсурдистан, София

Re: Избор задна главина за AM1

Мнениеот VOLATGE » Съб Фев 14, 2015 11:56 pm

Погледни главината Halo Supa drive, има безброй зацепващи точки, много силен звук, много е лека и я има в различни размери. :agree:
Аватар
VOLATGE
 
Мнения: 816
Рейтинг: 1126
Регистриран на: Сря Мар 23, 2011 4:07 pm
Местоположение: София

Re: Избор задна главина за AM1

Мнениеот bio » Нед Фев 15, 2015 9:00 pm

antonpc написа:Я да се върнем към част от първоначалното питане за което още няма много мнения пък почва да ми става интересно. ;)
Nocturne написа:Случайно разбрах за съществуването на този адаптер
http://www.rosebikes.com/article/revers ... aid:713184, с който мога да сложа главина 135х12 и да стане далеч по-здраво!

Питането ми е, някой дали случайно е ползвал подобна ос, която конвертира и дали да мина на този вариант или да си търся стандарна задна QR главина?

каква е целта да караш 12mm ос на задница за 10mm ?!?
анти-каски !!!
Аватар
bio
 
Мнения: 2512
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Сеп 27, 2003 9:54 pm
Местоположение: Пловдив, България

Re: Избор задна главина за AM1

Мнениеот Nocturne » Пон Фев 16, 2015 12:06 pm

Запознати ли сте с тази марка?
http://shop.sixpack-shop.com/en/331231- ... black.html

Аз честно казано за пръв път я виждам, дали прави качествени неща :)

П.С. Спирачките ми са Formula RX и не мисля да сменям нищо по тях. Идеални са.
RAM AM.ONE Custom
Аватар
Nocturne
 
Мнения: 412
Рейтинг: 1300
Регистриран на: Пет Сеп 04, 2009 12:44 pm

Re: Избор задна главина за AM1

Мнениеот bio » Пон Фев 16, 2015 12:31 pm

не, за първи път я виждам, но мога да ти покажа на какво прилича:
http://www.superstarcomponents.com/en/s ... ar-hub.htm
и на предложената от Къщата:
http://bike-house.biz/productv/1084/fir ... 135mm.html

това са тайвански/китайски главини (най-вероятно Formula) брандирани за съответната фирма. не лоши главини ...
анти-каски !!!
Аватар
bio
 
Мнения: 2512
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Сеп 27, 2003 9:54 pm
Местоположение: Пловдив, България

Re: Избор задна главина за AM1

Мнениеот Nocturne » Пон Фев 16, 2015 12:51 pm

Прилича на тази на Superstar да.
С другата на Fireeye не бих казал, по различен е дизайна. Отделно че тази от "къщата" :) е за 8/9 скорости, докато тази на Six Pack Racing е за 10 касета. Разликата в теглото е голяма, а и показаната от мен уж може да се конвертира на 12-ка. Което е предимствно ако след време човек реши да си смени рамката.
Явно има все пак доста варианти до 200лв. Въпросът е че май няма как да се разбере предварително дали ще трябва да сменям спици, евентуално с по-къси/по-дълги заради главината. Защото това води до още 50лв. за хубави спици с пренаплитането.
RAM AM.ONE Custom
Аватар
Nocturne
 
Мнения: 412
Рейтинг: 1300
Регистриран на: Пет Сеп 04, 2009 12:44 pm

Re: Избор задна главина за AM1

Мнениеот surr3a1 » Пон Фев 16, 2015 5:39 pm

Аз съм с такава, но съм карал много малко с нея и не мога да дам адекватна оценка. Досега нямам забележки. Цената и беше 16GBP, но като гледам в момента е изчерпана.
Моят красавец: TITUS El Guapo
Аватар
surr3a1
 
Мнения: 55
Рейтинг: 1243
Регистриран на: Пон Сеп 08, 2014 12:59 pm

Re: Избор задна главина за AM1

Мнениеот Vorac » Пон Фев 16, 2015 5:59 pm

9 и 10 скоростните касети пасват на едни и същи главини. Източник:

http://bike.shimano.com/media/techdocs/ ... 805676.pdf


:offtopic:
Плетенето е ебаси кефа. Трябва да си луд да позволиш на друг да ти напрете каплата, пък и пари да му плащаш за това ехеее ...
Vorac
 
Мнения: 818
Рейтинг: 1513
Регистриран на: Съб Окт 04, 2008 3:47 pm
Местоположение: София, Дружба

Re: Избор задна главина за AM1

Мнениеот compira » Пон Фев 16, 2015 8:28 pm

bio написа:не, за първи път я виждам, но мога да ти покажа на какво прилича:
http://www.superstarcomponents.com/en/s ... ar-hub.htm
и на предложената от Къщата:
http://bike-house.biz/productv/1084/fir ... 135mm.html

това са тайвански/китайски главини (най-вероятно Formula) брандирани за съответната фирма. не лоши главини ...


Да определено прилича Superstar-a. И като тегло и като опции. Superstar-a обаче излиза по-евтино дори с по-леката ос. Fireeye е по-тежка и предполагам не е същата, но е пък под 200лв
Аватар
compira
 
Мнения: 543
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юли 27, 2008 10:23 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Избор задна главина за AM1

Мнениеот rarekin » Вто Фев 17, 2015 2:59 am

bio написа:DT не съм отварял и не мога да говоря. евтините им главини са само с 2 кученца ... големите им модели са със този специфичен ratchet.


Следващия път като отварям моята DT Swiss ще пусна инфо за лагерите плюс снимки на вътрешността.

Иначе Ratchet - a прави главината адски лесна за обслужване. Ако човек може да си я позволи бих препоръчал на всеки да си закупи главина с такава система за зацепване. Никога не е изпускала (нормално каране)

bio написа:Относно цъкането - при кученцета не трябва да има много грес/масло, че ще залепнат и пружината няма да може да ги вдигне/няма да зацепят. Ако една главина е цъкала и изведнъж звука утихне ... нещата отиват на "сол", но ако заводски си е тихичка и си зацепва (както са повечето Shimano) - аз лично не виждам проблем. затова считам, че "звука"/силното цъкане е много събективно и остаряло разбиране.


Мда. DT Swiss изрично наблягат на това да не се използва много смазка при сервизиране.

Иначе, какво му е на цъкането?

King - овете цъкането (и 72те точки на зацепване) ги е направило култови. :D
Планинското колоездене може да бъде опасен спорт! Винаги карайте с каска! Никоя екипировка не може да гарантира колоездача срещу падане и тежко нараняване!
rarekin
 
Мнения: 1589
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Сеп 03, 2006 1:25 am
Местоположение: Германия

Re: Избор задна главина за AM1

Мнениеот hitar_potar » Сря Фев 18, 2015 9:04 am

Само аз ли не разбирам как може да давате по 200лв за 1 главина???
Пазара на ползвани компоненти е пълен с предложения на такава цена за цели капли от среден клас нагоре (Хоуп, Нюкпруф, т.н.).
Make it idiot-proof, and someone will make a better idiot.
Аватар
hitar_potar
 
Мнения: 3701
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Фев 14, 2007 7:04 pm
Местоположение: Русе

Re: Избор задна главина за AM1

Мнениеот Pr3d4t0R » Чет Фев 19, 2015 11:17 am

Аз лично средни движения, главини, вилки и спирачки не бих купил втора ръка, тъй като състоянието им зависи много от това как са били поддържани.

Ratchet системата на DT и Кинговете са патентовани и също така част от лагерите им с специални за целта, та заради това и цените са им такива. Hope Pro главините е реално класически дизайн с чудесно изпипани детайли, за да имат лекота и издръжливост.
Аватар
Pr3d4t0R
 
Мнения: 3970
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Яну 29, 2006 10:07 am

Re: Избор задна главина за AM1

Мнениеот hitar_potar » Чет Фев 19, 2015 1:43 pm

Добре де, нали се сещаш, че втора ръка има и от въпросните DT и Chris King, със същите патентовани технологии в тях. ;) Аз отдавна се отказах да пазарувам чисто нови скъпарски компоненти от официален магазин - джоба ми не го позволява, а пък и няма смисъл. Качеството на компонентите вече е такова, че любителите много трудно съсипват нещо от високия клас. А пък любителите от чужбина само се чудят къде да си харчат парите и купуват все най-новото, а досегашното продават на смешни пари.
И двата ми байка са от ползвани части - само дето повечето не можеше да ги различиш от нови - само цените им бяха смешни (като например курбел Сейнт от 595лв и средно за него от 60лв, които на мен сумарно ми излязоха на четвърт от официалната цена). Затова от моята камбанария даването на 200лв за 1 гола-голеничка главина е като светотатство - за тия пари само някой Quad или Хоуп/Нюкпруф/Хало/ДМР на промоция, докато за тия пари същата главина ще дойде наплетена на някой скъпарска шина с хубави спици в цялостно състояние 9-9.5/10. ;) :agree:

П.П. А за други компоненти - вилки, спирачки, шокове - всичко си се описва от продавачите ясно и разбираемо, и при доставка ако има разминавания, има големи проблеми за тях (Long live the Paypal!!! :D ). Затова и са много малко единиците, които си позволяват да лъжотят и мамят - имаш ли пълна кратуна на главата и знаеш какво търсиш, нямаш проблеми и джоба ти не олеква толкова сериозно! :) :beer:
Make it idiot-proof, and someone will make a better idiot.
Аватар
hitar_potar
 
Мнения: 3701
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Фев 14, 2007 7:04 pm
Местоположение: Русе

Re: Избор задна главина за AM1

Мнениеот dudelgrincen » Чет Фев 19, 2015 2:51 pm

Голяма драма стана с тази главина. Дано автора вече е намерил, че времето започва да се затопля и ще стопи снега в по-ниското. :)

Купуването на втора ръка компоненти определено си заслужава във високия клас.

Дали 200лв е много или малко по-скоро смятам, че трябва да зависи от останалите компоненти по колелото.
Чисто от любопитство поглеждам от време на време за някой комплект Крис Кинг главини на старо и грубо казано цената им не пада много под 1000лв. Зацепването при тях подобно на това при DT, но е много по фино и притискането се осигурява благодарение на въртенето посредством жлебове в движението. Доста просто и хитро по мое мнение.

За да има смисъл подобен комплект обаче би изисквал и адекватни капли за поне същата цена на старо като минимум.

DT главините поне са евтини в сравнение, но като цяло на старо се намират много повече в уилсетове отколкото самостоятелно.
Аватар
dudelgrincen
 
Мнения: 241
Рейтинг: 1515
Регистриран на: Нед Окт 04, 2009 9:35 am

Re: Избор задна главина за AM1

Мнениеот hitar_potar » Чет Фев 19, 2015 8:50 pm

Аз от чисто любопитство си имам 1 широк списък с наименования, които проверявам периодично в Ибей, като понякога правя и комбинации.
Не знам защо не намираш Крис Кингове на много под 1000лв, аз съм следил търгове за цели уилсетове с тях на по 500-600-700лв крайна цена. :dontknow:
Принципно си прав - самия байк също има значение за избора на даден компонент. няма на Клаймърче за 400лв да му забучиш Кинг или Профайл главина за 600$, нали така? Но за АМ-а на колегата-автор смятам, че цяла капла с Хоупче/Нюкпруфче/Хало/каквото друго се етите, купена на старо, би му се навързала. Пак казвам - аз отдавна престанах да купувам нови компоненти със сериозни цени - няма смисъл...
Make it idiot-proof, and someone will make a better idiot.
Аватар
hitar_potar
 
Мнения: 3701
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Фев 14, 2007 7:04 pm
Местоположение: Русе

Re: Избор задна главина за AM1

Мнениеот Nocturne » Чет Фев 19, 2015 10:25 pm

И тук интересно предложение
http://breakpointshop.com/bg/-velosiped ... ar-qr.html
RAM AM.ONE Custom
Аватар
Nocturne
 
Мнения: 412
Рейтинг: 1300
Регистриран на: Пет Сеп 04, 2009 12:44 pm

Re: Избор задна главина за AM1

Мнениеот dudelgrincen » Пет Фев 20, 2015 3:10 am

Хм, аз основно гледам за buy now обяви и то от ЕС когато говоря за цена и може би това ми е грешката. Търговете не ги пропускам като вариант, но има и известна доза късмет там ... и все пак средната цена е над 600-700, но явно, че има варианти и взимам да се замислям :8D:

Nocturne, виж наистина ebay и какво се предлага на старо въобще.
Аватар
dudelgrincen
 
Мнения: 241
Рейтинг: 1515
Регистриран на: Нед Окт 04, 2009 9:35 am

Re: Избор задна главина за AM1

Мнениеот pascoff » Пет Фев 20, 2015 9:29 am

Nocturne написа:И тук интересно предложение
http://breakpointshop.com/bg/-velosiped ... ar-qr.html


Интересно предложение, но не намирам сайт на производителя :dontknow: Някой да има повече инфо за тия главини?
Днес времето ще бъде преобладаващо над пространството.
Аватар
pascoff
 
Мнения: 864
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Окт 25, 2002 10:56 pm
Местоположение: Bulgaria

Re: Избор задна главина за AM1

Мнениеот Nocturne » Пет Фев 20, 2015 9:38 am

И аз не намирам сайт на производителя на тези Black Peak. Общо взето никъде в нета ги няма май освен в този БГ сайт, който е основно за дрехи.

Да, потърсих в ebay на старо някакви Hope, или Nukeproof ама не намерих нещо привлекателно. Запазените 2-ра ръка стоки бързо се купуват. Човек, за да си намери нещо на оферта трябва всекидневно да гледа..., което значи загуба на много време и винаги несигурност, от това което е купил.

Не бързам, защото не карам в тия студове аз. Имам поне 1 месец докато започна и няма нужда да се бърза.

Срам X9 може на много места да се вземе за 100лв. (в БГ е по-скъпа разбира се), но май е само с 12 "point of engagement", което е много зле. Дали наистина е толкова?

DT Swiss 350 е страхотна, но скъпа :crap:
RAM AM.ONE Custom
Аватар
Nocturne
 
Мнения: 412
Рейтинг: 1300
Регистриран на: Пет Сеп 04, 2009 12:44 pm

Re: Избор задна главина за AM1

Мнениеот bio » Пет Фев 20, 2015 9:59 am

тази главина като профил ужасно много прилича на главините на Sun Ringle. предполагам, че е някаква тайландска модификация. най-вероятно добра ...

темата ново или "втори шанс" е много дълга.
и на мен Chris King ми допадат, но инструкциите са обслужването ... са леле майко.
анти-каски !!!
Аватар
bio
 
Мнения: 2512
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Сеп 27, 2003 9:54 pm
Местоположение: Пловдив, България

Re: Избор задна главина за AM1

Мнениеот outfaced » Съб Фев 21, 2015 7:17 pm

значи само ша ви кажа тия с Nukeproof generator и производните и да си носите въже за теглене ... :rofl: :D

Изображение
Изображение Изображение
продавам: разни неща
Аватар
outfaced
 
Мнения: 6057
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 20, 2007 3:24 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Избор задна главина за AM1

Мнениеот Garfield » Вто Фев 24, 2015 6:45 pm

Hope PRO 2, здрава, шумна, лека. Има адаптери бол, можеш да я караш на каквото си поискаш. Цената е малко трудна за преглъщане, но ако попаднеш на запазена втора ръка си The man :beer: Имам такава и съм страшно доволен. Моята е с болтове и я карам на нормален 9мм. дропаут, болтовете на Хоуповете са инчови и метрични шестограми не са препоръчителни за затягане. Но ако е с QR не вярвам да има проблем.
http://www.hopetech.com/product/pro-2-evo-rear-hub/
Теглото е толкова горе долу, колкото са писали, теглил съм моята, но не помня точното число.
I'm from a world where the rabbit pulls a man outta hat
Аватар
Garfield
 
Мнения: 105
Рейтинг: 1255
Регистриран на: Пет Апр 24, 2009 8:17 pm

Re: Избор задна главина за AM1

Мнениеот penmark » Вто Фев 24, 2015 7:00 pm

Ти линк с цената дай, остай хвалбите.
Аватар
penmark
 
Мнения: 1381
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Май 03, 2011 11:32 pm
Местоположение: Казанлък

Re: Избор задна главина за AM1

Мнениеот Garfield » Вто Фев 24, 2015 7:16 pm

Е линк с цена, да ходя и да му я купя вместо него освен. Къде остава кефа в това да си дириш чарколята сам. Аз само го насочвам в правия път. :wavey: Нови хоупове се продават почти на всякъде. Втора ръка Pinkbike, Flatoutcycles, ebay.... :eyebrow:
I'm from a world where the rabbit pulls a man outta hat
Аватар
Garfield
 
Мнения: 105
Рейтинг: 1255
Регистриран на: Пет Апр 24, 2009 8:17 pm

Re: Избор задна главина за AM1

Мнениеот Nocturne » Сря Фев 25, 2015 2:21 pm

На тази:
http://www.ebay.com/itm/New-Hope-Pro-2- ... 4d2e076644

Може ли да и се смени free hub-а?

п.с. Да знам, че е от САЩ и може да има мито и т.н., въпроса е принципен, а митото зависи и от цената, която за момента е смешна, но ще видим утре каква ще е :)
RAM AM.ONE Custom
Аватар
Nocturne
 
Мнения: 412
Рейтинг: 1300
Регистриран на: Пет Сеп 04, 2009 12:44 pm

Re: Избор задна главина за AM1

Мнениеот bio » Сря Фев 25, 2015 2:42 pm

Nocturne написа:На тази:
http://www.ebay.com/itm/New-Hope-Pro-2- ... 4d2e076644

Може ли да и се смени free hub-а?

п.с. Да знам, че е от САЩ и може да има мито и т.н., въпроса е принципен, а митото зависи и от цената, която за момента е смешна, но ще видим утре каква ще е :)

наясно ли си колко струва това удоволествие ?!?
по-добре си купи нова главина HOPE.
да ти кажа едно-две неща:
1. мито може и да не платиш, защото главината е малка и може да ти я пусне като подарък ...
2. транспорт ще платиш яко.
3. като правиш търсене в ebay има една отметка Completed listings тя ти показва приключилите търгове. така може да се ориентираш за цените, на които се котира дадена стока.
4. колкото по-голямо нещо купуваш толкова по-евтино излизат компонентите му. ако вземеш цяло задно колело с HOPE може да ти легно по-евтино от това, което ще платиш за главина, разплитане, наплитане и евентуално нови спици. като продадеш и твойто задно колело ще си напред.
4. HOPE е UK фирма и най-вероятно цената там е най-ниска. Макар аз скобата да си я взех от немско, че там беше малко по-добре от CRC.
анти-каски !!!
Аватар
bio
 
Мнения: 2512
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Сеп 27, 2003 9:54 pm
Местоположение: Пловдив, България

Re: Избор задна главина за AM1

Мнениеот Garfield » Сря Фев 25, 2015 4:40 pm

http://www.ebay.co.uk/itm/Hope-Pro-2-EVO-32-Hole-Blue-Rear-Hub-/331483345644?pt=LH_DefaultDomain_3&hash=item4d2df272ec
http://www.ebay.co.uk/itm/Hope-Hoops-pro-2-rear-hub-/221697534062?pt=LH_DefaultDomain_3&hash=item339e33e86e

Eто две нови, цената е приемлива за нов хоуп... :dontknow: Въпроса както със всичко останало и тук е да издебнеш момента! Good luck :beer:
Не предлагат доставка до Бг, но можеш да използваш някоя фирма като Gabco например. Доставят го до техният офис в Лондон и после те ти го карат до Бг. Имат сайт можеш да прочетеш как точно става.
I'm from a world where the rabbit pulls a man outta hat
Аватар
Garfield
 
Мнения: 105
Рейтинг: 1255
Регистриран на: Пет Апр 24, 2009 8:17 pm

Re: Избор задна главина за AM1

Мнениеот Nocturne » Сря Фев 25, 2015 5:20 pm

Garfield написа:http://www.ebay.co.uk/itm/Hope-Pro-2-EVO-32-Hole-Blue-Rear-Hub-/331483345644?pt=LH_DefaultDomain_3&hash=item4d2df272ec
http://www.ebay.co.uk/itm/Hope-Hoops-pro-2-rear-hub-/221697534062?pt=LH_DefaultDomain_3&hash=item339e33e86e

Eто две нови, цената е приемлива за нов хоуп... :dontknow: Въпроса както със всичко останало и тук е да издебнеш момента! Good luck :beer:
Не предлагат доставка до Бг, но можеш да използваш някоя фирма като Gabco например. Доставят го до техният офис в Лондон и после те ти го карат до Бг. Имат сайт можеш да прочетеш как точно става.


Мерси за помоща Garfield. Не е лошо като за Hope да, но цената като цяло им е много над бюджета. Излиза 280 лв. без доставка, значи ще е 300+ с Габко.
Миналата година смених много неща по колелото и вече ми е чукнало 4к+, всичко едно по едно съм купувал. Тази година ще имам по-важни семейни харчове. Не мога да троша пари за колелото. Една главина и тва ще му е за 2015. Айде стига сме спамили вече форума. Мерси на всички за мненията, ще пиша като си избера нещо!
:beer:
RAM AM.ONE Custom
Аватар
Nocturne
 
Мнения: 412
Рейтинг: 1300
Регистриран на: Пет Сеп 04, 2009 12:44 pm

ПредишнаСледваща

Назад към All Mountain/Ендуро продукти

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 21 госта