Каска за Ендуро/АМ

Въпроси, коментари и дискусии за велосипеди с ход на окачването до 130-170 мм, компоненти и екипировка за тях.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Re: Каска за Ендуро/АМ

Мнениеот Yash » Съб Яну 16, 2016 12:09 pm

Sartor написа:
XaCkBuTukC написа:Подбрадника е малко тегаво да се слага и маха всеки път...

С това не съм с гласен. В рамките на 5 сек. го поставям и за 2 - 3 го свалям. С ръкавици.
Аватар
Yash
 
Мнения: 785
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пет Юли 19, 2013 7:24 pm

Re: Каска за Ендуро/АМ

Мнениеот bravo » Чет Авг 04, 2016 9:59 am

A коя от тези ви се струва по-читава:

Uvex Quatro PRO:
Изображение , или Fox FLUX: http://uk.foxhead.com/en_GB/flux-flight-cauz-helmet-/15929-006-S%2FM.html#start=14
bravo
 
Мнения: 31
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Сря Мар 05, 2008 10:46 am

Re: Каска за Ендуро/АМ

Мнениеот Zlobilka » Чет Авг 11, 2016 10:25 pm

Първо , благодарности на kotseto за връзката към тази дискусия.
Сега по същество , Bell Super 2R ми хареса и то доста , поразрових се и намерих на цена от 155 евро . За съжаление я има в наличност само черно/бяла и черно/синя . А така ми се иска черно/червена просто ми грабна окото но там където я имат не намерих по евтина от 179 евро .
Някой ако е видял някъде на по ниска цена да даде адрес , мерси . Аз ще си помисля още ден два дали да прежаля още 24 евро отгоре за модела който ми хареса повече. :idea:
Zlobilka
 
Мнения: 57
Рейтинг: 1185
Регистриран на: Вто Авг 02, 2016 11:39 am

Re: Каска за Ендуро/АМ

Мнениеот xargs » Чет Авг 11, 2016 10:41 pm

На по-ниска цена се намира във Веломания, но не знам дали още имат наличности.
Аватар
xargs
 
Мнения: 454
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Фев 19, 2012 12:01 am
Местоположение: София

Re: Каска за Ендуро/АМ

Мнениеот Pr3d4t0R » Чет Авг 11, 2016 11:37 pm

Бях в същата дилема и избрах MET Parachute - хванах промоция в Скот тази пролет за 250 лв (намалението беше голям фактор). Предимствата му са, че покрива всички ДХ стандарти. Нагоре съм карал с него, но когато беше по прохладно (10-15 градуса) - няма да си кривя душата не е като полвинка каска, но е близо. При всички положения е много по-проветлива от фулфейс. Лятото надолу не усещам разлика в проветрението сравнено с предната ми стандартна каска.

155 евро за Бел-а е отлична цена - аз под 200 не съм го виждал.
Аватар
Pr3d4t0R
 
Мнения: 3970
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Яну 29, 2006 10:07 am

Re: Каска за Ендуро/АМ

Мнениеот Любо » Пет Авг 12, 2016 4:51 am

Ето това ми се вижда на мене добро : http://7protection.com/product/m1-helmet/ и не е скъпо : https://www.bike24.com/1.php?content=7& ... 5B889%5D=1 . Ще взема един, ама не знам как ще бъде с размера :dontknow: По принцип за каска винаги съм да се мери на място и тогава да се купува, ама за съжаление в България няма избор . Когато беше промоцията и аз ходих в Скот, но естествено размери нямаше. Същото се отнася и за Веломания, така че, ще се поръчва онлайн, пък после може да се яви в пазара .
Nicolai Ion 16
Аватар
Любо
 
Мнения: 665
Рейтинг: 1357
Регистриран на: Вто Дек 10, 2013 10:44 am
Местоположение: София

Re: Каска за Ендуро/АМ

Мнениеот windv » Пет Авг 12, 2016 10:17 am

Любо написа:Ето това ми се вижда на мене добро : http://7protection.com/product/m1-helmet/ и не е скъпо : https://www.bike24.com/1.php?content=7& ... 5B889%5D=1 . Ще взема един, ама не знам как ще бъде с размера :dontknow: По принцип за каска винаги съм да се мери на място и тогава да се купува, ама за съжаление в България няма избор . Когато беше промоцията и аз ходих в Скот, но естествено размери нямаше. Същото се отнася и за Веломания, така че, ще се поръчва онлайн, пък после може да се яви в пазара .


...и никъде да не напишат тегло...
~~~o)Ѣ(o~~~
Велоделия - заигравки с хвърчалници :spin:
Аватар
windv
 
Мнения: 1288
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Мар 16, 2008 12:28 pm

Re: Каска за Ендуро/АМ

Мнениеот Любо » Пет Авг 12, 2016 3:17 pm

Nicolai Ion 16
Аватар
Любо
 
Мнения: 665
Рейтинг: 1357
Регистриран на: Вто Дек 10, 2013 10:44 am
Местоположение: София

Re: Каска за Ендуро/АМ

Мнениеот Kobeto » Сря Окт 19, 2016 2:47 pm

Съвпадат ли размерите на каските, т.е - ако имам каска за XC с размер М, една половинка или фулфейс за моята глава пак ли ще е размер М? Шлемовете имат ли опция за реглаж според формата и големината на главата :D Предвид не агресивният ми стил на каране, въпросът ми се отнася по-скоро за фулфейс на достъпна цена - колкото и да е смотан, все ще издържи и ще по-добре от директно падане по лице :banghead:
The moon is full... the night is cold... the stars are bright... the wind so moans...
A fire burns... within our forest... the blood is thick... and only black
Аватар
Kobeto
 
Мнения: 386
Рейтинг: 1580
Регистриран на: Чет Юни 09, 2016 9:11 pm

Re: Каска за Ендуро/АМ

Мнениеот Admin » Сря Окт 19, 2016 4:29 pm

По-вероятно е да съвпаднат, ако говорим за каски на един и същи производител. При различни марки нямаш гаранция.
Зависи и от това дали попадаш в средата на даден размер или в граничната зона с друг размер. Моята глава е между S и M - като цяло S ми пасват по-добре, но и М в повечето случаи ми стават - това е при половинките. При тези с подбрадник, ако не са с някакъв вътрешен реглаж (като Bell Super 2R например, която се регулира като половинка), мога да се доверя само на реална проба.
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: Каска за Ендуро/АМ

Мнениеот Pr3d4t0R » Сря Окт 19, 2016 5:01 pm

Аз съм пък на границата между М и Л - полвинка Giro Feature Л ми беше леко голяма и сега MET Parachute М пък ми е леко малка. Реално производителите бяха написали едни и същи параметри на размерите. Ако си твърдо в границите на определен размер не бих се притеснявал.

Относно фулфейса:
- стандартен - само нов, тъй като пяната вътре са напасва спрямо формата на главата. Запотява много ако не се кара само надолу. Също така тежи 1 кг и повече.
- модерен ендуро ала Бел Супер/МЕТ Парашут (вторият покрива всички ДХ стандарти) и т.н. са със захващане като на полвинка каска. Та може и на старо, ако са здрави. Един Парашут се продаваше във форума - не знам дали е актуална обявата.
Аватар
Pr3d4t0R
 
Мнения: 3970
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Яну 29, 2006 10:07 am

Re: Каска за Ендуро/АМ

Мнениеот bio » Пет Окт 21, 2016 8:59 am

по-скоро трябва да гледаш диаметъра на главата и размера от този производител, който ти пасва.
лично мое наблюдение е, че формата на главата също има значение
Giro и 661 не са ми удобни (моята глава е по-кръгла), а хората който познавам с такива са леко по тясни тикви.
карал съм FOX, Urge и Bell те са ми удобни.
СПОРЕД МЕН МЕРЕНЕТО Е ЗАДЪЛЖИТЕЛНО (макар Urge-то да го купих на магия).
анти-каски !!!
Аватар
bio
 
Мнения: 2512
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Сеп 27, 2003 9:54 pm
Местоположение: Пловдив, България

Re: Каска за Ендуро/АМ

Мнениеот ^_WhitE_DeMoN_^ » Чет Окт 27, 2016 12:21 pm

Тъй де, обърках се - Парашута беше със свалящ се подбрадник, но сега гледам ревюта и даже в сайта им, та се оказва, че не се сваля?
Изображение
Или се бъркам нещо?
Това е основното предимство, поради което съм я избрал, та сега се чувствам дезориентиран - къде се сваля, къде не се сваля, коя версия продават в Scott, каква е разликата с HES версията (там уж не се сваля)?

Edit: Видео показващо как се сваля/слага подбрадника на каската от 2014 г. Дали това е възможно с актуалните версии, ако да - защо MET твърдят обратното?
Viber | Telegram | WhatsApp | Kaizala: 0885355287 || Facebook: Serge Bulah || Instagram: serge.insta
Аватар
^_WhitE_DeMoN_^
 
Мнения: 457
Рейтинг: 1775
Регистриран на: Нед Юли 26, 2009 3:23 pm
Местоположение: София, Льолин-6

Re: Каска за Ендуро/АМ

Мнениеот Pr3d4t0R » Чет Окт 27, 2016 3:19 pm

На новите не се сваля - сега погледнах моята. През пролетно-есенния сезон може спокойно да се кара с нея и нагоре. Лятото не чак толкова. Аз обаче не съм много чувствителен на тема проветливост на каската :D
Аватар
Pr3d4t0R
 
Мнения: 3970
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Яну 29, 2006 10:07 am

Re: Каска за Ендуро/АМ

Мнениеот ^_WhitE_DeMoN_^ » Чет Окт 27, 2016 3:27 pm

На новите? Дай повече подробности - как да ги различим?
Viber | Telegram | WhatsApp | Kaizala: 0885355287 || Facebook: Serge Bulah || Instagram: serge.insta
Аватар
^_WhitE_DeMoN_^
 
Мнения: 457
Рейтинг: 1775
Регистриран на: Нед Юли 26, 2009 3:23 pm
Местоположение: София, Льолин-6

Re: Каска за Ендуро/АМ

Мнениеот protiven » Чет Окт 27, 2016 3:55 pm

"Новите", които не са със свалящ се подбрадник, се водят Parachute HES.
Аватар
protiven
 
Мнения: 351
Рейтинг: 1427
Регистриран на: Вто Апр 01, 2014 7:57 am

Re: Каска за Ендуро/АМ

Мнениеот Yash » Чет Окт 27, 2016 5:21 pm

Май в момента единствената каска със свалящ се подбрадник е на Bell. MET се отказаха от концепцията.
Аватар
Yash
 
Мнения: 785
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пет Юли 19, 2013 7:24 pm

Re: Каска за Ендуро/АМ

Мнениеот Любо » Чет Окт 27, 2016 6:18 pm

Yash написа:Май в момента единствената каска със свалящ се подбрадник е на Bell. MET се отказаха от концепцията.


http://www.giro.com/eu_en/products/men/ ... blade.html

http://www.mbr.co.uk/videos/bikes-and-e ... -full-face
Nicolai Ion 16
Аватар
Любо
 
Мнения: 665
Рейтинг: 1357
Регистриран на: Вто Дек 10, 2013 10:44 am
Местоположение: София

Re: Каска за Ендуро/АМ

Мнениеот ^_WhitE_DeMoN_^ » Чет Окт 27, 2016 6:23 pm

Сега един фен ми продава уж Parachute HES, пък твърди че подбрадника се сваля по начина показан в клипа...
В магазина на Scott - България, пича твърди че на тяхната версия се сваля (2016-та, свалял е такива), даже се зачуди на моето питане :dontknow:

Yash написа:Май в момента единствената каска със свалящ се подбрадник е на Bell. MET се отказаха от концепцията.

Не е, срещал съм и други по-неизвестни марки прилагащи концепцията, но каските им изглеждат някак дървено :crap:
Viber | Telegram | WhatsApp | Kaizala: 0885355287 || Facebook: Serge Bulah || Instagram: serge.insta
Аватар
^_WhitE_DeMoN_^
 
Мнения: 457
Рейтинг: 1775
Регистриран на: Нед Юли 26, 2009 3:23 pm
Местоположение: София, Льолин-6

Re: Каска за Ендуро/АМ

Мнениеот Pr3d4t0R » Чет Окт 27, 2016 11:28 pm

В официалният им сайт са го написали, че не се сваля. Подбрадника е закачен за основния корпус, а пяната вътре също го препокрива - има меки "капачки" там където е хванат и въобще не ми изглежда да са предвидени да се махат и слагат.

Ако караш леко и искаш просто екстра протекция тогава Bell Super (или алтернатива) е твоята каска. Ако искаш обаче подбрадника да издържа сериозни удари (т.е. често караш с висока скорост) тогава е Парашута - по-лека и проветрива каска с всики ДХ стандарти май няма.
Аватар
Pr3d4t0R
 
Мнения: 3970
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Яну 29, 2006 10:07 am

Re: Каска за Ендуро/АМ

Мнениеот windv » Пет Окт 28, 2016 10:17 am

Имах met parachute и подбрадника е завинтен с няколко болта, които с шестогран могат да се свалят и подбрадника да падне, но за тях е захваната и каишката за закопчаване и за да стои като хората и да може да се закча, трябва да се мислят някакви шайби и гайки ако е без подбрадник, а и на ушите застава странно. Минава през половината ухо, като недовършен строеж. Не е мислена предвидено да се кара без подбраадник от моя опит. На мен ми беше много трудно да я слагам и свалям и каишките все се набиваха някъде навътре и трябваше да ги изчоплям. Иначе е удобна веднъж на главата сложена. И е най-яко изглеждащата според мен, но издържах да я карам само няколко пъти. Много беше сложно всичко. Върнах си се прещастлив на Giro Feature вече 3-ти сезон. :agree:
~~~o)Ѣ(o~~~
Велоделия - заигравки с хвърчалници :spin:
Аватар
windv
 
Мнения: 1288
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Мар 16, 2008 12:28 pm

Re: Каска за Ендуро/АМ

Мнениеот newbie40 » Пет Ное 18, 2016 11:16 pm

Здравейте,
Във форума забелязвам че много хора харесват Джиро и Бел. Някой пробвал ли е суитчблейд или другите мипс фул фейс каски на джиро от 2017/2016? Впечатления за удобство и вентилация?
Avatar: "Skull Watercolor Painting" Art Print by Olechka on Society6, source Pinterest
Аватар
newbie40
 
Мнения: 5
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Чет Окт 27, 2016 7:54 pm

Re: Каска за Ендуро/АМ

Мнениеот lostrider@ » Чет Ное 24, 2016 12:35 am

Аз съм с ей това: https://www.dimibike.com/velosipedi-kol ... wnhill.htm. Просто карам внимателно, че хич не знам до колко ще ми опази кратуната. Подбрадника се държи на четири пластмасови болта и си отнема време, за да се свали. Ама за тия пари, толкова. Мойта я взех за 40 лева.
Сносна цена за АМ/Ендуро каска без подбрадник и приятни разцветки: http://www.on-one.co.uk/i/q/HEOOEND/on- ... mtb-helmet или http://www.on-one.co.uk/i/q/HECAEND/car ... mtb-helmet. :beer:
Аватар
lostrider@
 
Мнения: 425
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Май 16, 2007 3:24 pm

Re: Каска за Ендуро/АМ

Мнениеот Kobeto » Съб Яну 28, 2017 12:15 pm

Здравейте, намерих си MET Parachute на хубава цена, но размерът е S - 51-56см. Моята глава е 55,5 см., т.е е в горната граница. Дали ще ударя греда с тая покупка?
The moon is full... the night is cold... the stars are bright... the wind so moans...
A fire burns... within our forest... the blood is thick... and only black
Аватар
Kobeto
 
Мнения: 386
Рейтинг: 1580
Регистриран на: Чет Юни 09, 2016 9:11 pm

Re: Каска за Ендуро/АМ

Мнениеот Любо » Съб Яну 28, 2017 1:26 pm

Абе, аз бих казал да си купуваш каска, след като я мериш :dontknow:
Nicolai Ion 16
Аватар
Любо
 
Мнения: 665
Рейтинг: 1357
Регистриран на: Вто Дек 10, 2013 10:44 am
Местоположение: София

Re: Каска за Ендуро/АМ

Мнениеот Kobeto » Съб Яну 28, 2017 3:42 pm

Любо написа:Абе, аз бих казал да си купуваш каска, след като я мериш :dontknow:

То тъй, ама нямам възможност да я меря на място. Търговецът се оказа свестен и се разбрахме да я върна, ако не е по размер. Между другото, до сега не съм слагал фулфейс каска и не съм наясно как трябва да прилепва по главата и лицето. Всичко ли опира до комфорт на момента, или има прието някакво правило? Т.е. дали трябва да се прави някакъв компромис откъм усещането в момента на мерене
The moon is full... the night is cold... the stars are bright... the wind so moans...
A fire burns... within our forest... the blood is thick... and only black
Аватар
Kobeto
 
Мнения: 386
Рейтинг: 1580
Регистриран на: Чет Юни 09, 2016 9:11 pm

Re: Каска за Ендуро/АМ

Мнениеот Admin » Съб Яну 28, 2017 5:24 pm

Ако усещаш да ти стяга, значи ти е малка - едва ли ще се отпусне много, още повече, че ендуро моделите са с по-тънки подложки. Иначе в зависимост от модела може да има на подбрадника омекотяващи подложки, които да са по-дебели и да ти натискат малко бузите. Това по-скоро е нормално, стига да не го усещаш като твърде притискащо. Не знам при Parachute дали изобщо има такива, де. При Bell Super 2R има и даже може да извадиш една част от тях, за да ги направиш по-тънки, точно за да паснат по-добре на различни лица.
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: Каска за Ендуро/АМ

Мнениеот ^_WhitE_DeMoN_^ » Нед Яну 29, 2017 11:02 am

При Parachute-a има такива подложки, които притискат бузите - в комплекта влизат два размера, които се сменят за секунди.
Viber | Telegram | WhatsApp | Kaizala: 0885355287 || Facebook: Serge Bulah || Instagram: serge.insta
Аватар
^_WhitE_DeMoN_^
 
Мнения: 457
Рейтинг: 1775
Регистриран на: Нед Юли 26, 2009 3:23 pm
Местоположение: София, Льолин-6

Re: Каска за Ендуро/АМ

Мнениеот Katana » Вто Фев 21, 2017 11:15 pm

Здравейте! Някой има ли впечатление от каските на Kali? Виждат ми се надеждни, а и цените им са поносими!
Примерно http://www.sportdelivery.com/bg/product ... ogo-Yellow
Гледам също и Giro Feauture ...
Аватар
Katana
 
Мнения: 409
Рейтинг: 1343
Регистриран на: Вто Юли 12, 2016 10:22 pm

Re: Каска за Ендуро/АМ

Мнениеот superdude54 » Чет Фев 23, 2017 10:48 pm

Гледам, че никой не споменава Troy Lee Designs A1. Според мен доста сполучлива каска с доста добра вентилация. Препоръчвам я на всеки готов да експерементира с нещо различно от това, което има.
superdude54
 
Мнения: 63
Рейтинг: 1270
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 3:07 pm

ПредишнаСледваща

Назад към All Mountain/Ендуро продукти

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Bi11y и 27 госта