RS Pike

Въпроси, коментари и дискусии за велосипеди с ход на окачването до 130-170 мм, компоненти и екипировка за тях.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Re: RS Pike

Мнениеот TheUndertaker » Вто Юни 09, 2015 2:36 pm

Тъй малко е осбенно това с налягането, тъй като може да се появи от много фактори. Една от причините е обяснена по горе от TF tune. Възможностите са също уплътнение или драскотина ....

Нещо, което може да се направи, за да се "рестартира въздушната система на вилката" и да се оправи баланса между негативна и позитивна камера.
- Изкарвате налягането от вилката отгоре, разпъвате вилката на "максимум". При разтягането по възможност държите винтила горе отворен, ако не след като разгънете пак натискате отгоре, за да изакрате цялаото налягане от системата.
- Помпите вилката на 100psi натискате вилката няколко пъти, помпите пак на толкова поне 5-6 пъти това упражнение , за да се израви налягането в двете камери.

Това по-горното не го правете ако сте си сглобили вилката компресирана .....

Ако не помогне , сервиза на RS за страната е ясен.
Аватар
TheUndertaker
 
Мнения: 1253
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 10:33 am
Местоположение: Plovdiv

Re: RS Pike

Мнениеот Zozka » Пон Юни 15, 2015 6:00 pm

Един свързан въпрос и от мен, понеже скоро ставам горд собственик на Pike RC:
- Може ли да се сложи high speed rebound настройка на charger патрона, т.е. да се ъпгрейдне до RCT3 и колко би струвало това >>
https://www.sram.com/rockshox/products/pike-rc
Идат кат овци, бегат кат Офци
Аватар
Zozka
 
Мнения: 2167
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Юни 02, 2003 2:46 pm
Местоположение: Cuba

Re: RS Pike

Мнениеот TheUndertaker » Пон Юни 15, 2015 9:26 pm

Зозев не те разбирам. Основната разлика между RC i RCT3 SA е low speed comp. RCT3 има отворена , заключена - TRAIL като настройки, докато RC e с 20-на кликова компресия. Цъкаш дето ти е кеф. Няма предварително настроени позиции. Рибаунда в 70% от хода си е фабрично настроен, на потребителя са останали едно има няма 20-30% ... освен ако не си играеш с шимове.
Аватар
TheUndertaker
 
Мнения: 1253
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 10:33 am
Местоположение: Plovdiv

Re: RS Pike

Мнениеот outfaced » Пон Юни 15, 2015 9:31 pm

Зозев, ти май тва търсиш ... http://www.avalanchedownhillracing.com/ ... %20Kit.htm
Изображение Изображение
продавам: разни неща
Аватар
outfaced
 
Мнения: 6057
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 20, 2007 3:24 pm
Местоположение: Пловдив

Re: RS Pike

Мнениеот Zozka » Пон Юни 15, 2015 10:54 pm

TheUndertaker написа:Зозев не те разбирам. Основната разлика между RC i RCT3 SA е low speed comp. RCT3 има отворена , заключена - TRAIL като настройки, докато RC e с 20-на кликова компресия. Цъкаш дето ти е кеф. Няма предварително настроени позиции. Рибаунда в 70% от хода си е фабрично настроен, на потребителя са останали едно има няма 20-30% ... освен ако не си играеш с шимове.


То и аз не се разбирам аахахах, просто не бях схванал много разликата между двете вилки, щом е само това, съм хепи :)
@outfaced: Благодарско, ще се тества как е стоковия сетъп на вилката (всъщност вече съм го тествал на 1 каране) и после може да замислим тунянг. Знам само че работи много мазно, държи височина и тежи 1860гр, скандална е :)
Идат кат овци, бегат кат Офци
Аватар
Zozka
 
Мнения: 2167
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Юни 02, 2003 2:46 pm
Местоположение: Cuba

Re: RS Pike

Мнениеот hitar_potar » Вто Юни 16, 2015 7:45 am

Само при мен ли е така, че многото степени на компресия на RC по ме блазнят от 3-те предварителни позиции на RCT3? Не е ли по-добрия вариант това с многото степени за финно настройване? :dontknow:
Make it idiot-proof, and someone will make a better idiot.
Аватар
hitar_potar
 
Мнения: 3701
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Фев 14, 2007 7:04 pm
Местоположение: Русе

Re: RS Pike

Мнениеот TheUndertaker » Вто Юни 16, 2015 8:23 am

@Зозев за да работи все така хубаво иска наистина честа смяна на маслото в ботушите и смазване на семирингите.
RC е ОЕМ вилка пренадзначена само за сглобяване на велосипеди. Диапазона на контрол на ЛС компресията е по-малък от този при RCt3. Респективно реализацията вътре в самия патрон е различна, що се говори за качество на компресия. Реално RC е хубава вилка , RCT3 е по-хубава, но разликата ще се усети от под 10% от ползващите.
Аватар
TheUndertaker
 
Мнения: 1253
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 10:33 am
Местоположение: Plovdiv

Re: RS Pike

Мнениеот Zozka » Сря Юни 17, 2015 8:02 am

Ясно, благодарско, Жорка ;)
Идат кат овци, бегат кат Офци
Аватар
Zozka
 
Мнения: 2167
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Юни 02, 2003 2:46 pm
Местоположение: Cuba

Re: RS Pike

Мнениеот banzai » Сря Юли 01, 2015 1:32 pm

Аватар
banzai
 
Мнения: 135
Рейтинг: 1799
Регистриран на: Сря Мар 26, 2014 10:32 am

Re: RS Pike

Мнениеот outfaced » Пет Юли 10, 2015 11:12 pm

На тема Long Term Report ... сега си загледах по от близко стеншъните. Това черното покритие не го знам какво е, ама определено не е здраво. От страни къде съм се врял по разнии храсти стеншъните са целите на малки драскотинки. Съвсем малки де, но честно казано не го очаквах. :dontknow: Имам и една малко по видима черта по дължина на стеншъна явно от бушингите или някаква попаднала мръсотия.
За втори път я отварям да я мажа. В ботуша с компресията беше почти сухо ... в другия си имаше малко масълце. И това при положение, че слагам повече от предписаното. Но тоя проблем го имах абсолютно същия с фокс-а преди ... единия бутуш иска повече мазане.

И ся един дерт, че нещо май омазах :D ... докато беше наопаки вилката като я затварях я натиснх да я сгъна. Нещо запецна на средата и аз натиснах още малко и нещо изпука. След това си се сгъна нормално. Само че сега на компресията позиция 2 и 3 "хваща" не от началото на хода а след като се сгъне малко вилката и тогава втвърдява. Нещо май съм успял да разместя вътре :crap: Май на степен 1 (open) май няма промяна, ама се чудя какво стана :dontknow:
Изображение Изображение
продавам: разни неща
Аватар
outfaced
 
Мнения: 6057
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 20, 2007 3:24 pm
Местоположение: Пловдив

Re: RS Pike

Мнениеот TheUndertaker » Пон Юли 13, 2015 9:00 am

outfaced написа:На тема Long Term Report ... сега си загледах по от близко стеншъните. Това черното покритие не го знам какво е, ама определено не е здраво. От страни къде съм се врял по разнии храсти стеншъните са целите на малки драскотинки. Съвсем малки де, но честно казано не го очаквах. :dontknow: Имам и една малко по видима черта по дължина на стеншъна явно от бушингите или някаква попаднала мръсотия.
За втори път я отварям да я мажа. В ботуша с компресията беше почти сухо ... в другия си имаше малко масълце. И това при положение, че слагам повече от предписаното. Но тоя проблем го имах абсолютно същия с фокс-а преди ... единия бутуш иска повече мазане.

И ся един дерт, че нещо май омазах :D ... докато беше наопаки вилката като я затварях я натиснх да я сгъна. Нещо запецна на средата и аз натиснах още малко и нещо изпука. След това си се сгъна нормално. Само че сега на компресията позиция 2 и 3 "хваща" не от началото на хода а след като се сгъне малко вилката и тогава втвърдява. Нещо май съм успял да разместя вътре :crap: Май на степен 1 (open) май няма промяна, ама се чудя какво стана :dontknow:

Тая вилка иска доста често смазване Русев ;) и радвам ,се че четеш какво пиша, да не си сглабяте вилките сгънати. Лично не препоръчвам и вилките да, се сглабят обърнати ама въпрос на вкус.
Аватар
TheUndertaker
 
Мнения: 1253
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 10:33 am
Местоположение: Plovdiv

Re: RS Pike

Мнениеот bio » Пон Юли 13, 2015 9:28 am

TheUndertaker написа:... Лично не препоръчвам и вилките да, се сглабят обърнати ама въпрос на вкус.

какво точно имаш предвид ? как ще си налеем маслото иначе ?
анти-каски !!!
Аватар
bio
 
Мнения: 2512
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Сеп 27, 2003 9:54 pm
Местоположение: Пловдив, България

Re: RS Pike

Мнениеот TheUndertaker » Пон Юли 13, 2015 9:45 am

bio написа:
TheUndertaker написа:... Лично не препоръчвам и вилките да, се сглабят обърнати ама въпрос на вкус.

какво точно имаш предвид ? как ще си налеем маслото иначе ?

Визирам повече натискането на вилката в обърнато положение и сглабянето, и сгъната ;) . На предната страница съм обяснил, защо ДА НЕ СЕ прави това със сгъването.
Аватар
TheUndertaker
 
Мнения: 1253
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 10:33 am
Местоположение: Plovdiv

Re: RS Pike

Мнениеот outfaced » Пон Юли 13, 2015 10:08 am

TheUndertaker написа:Тая вилка иска доста често смазване Русев ;) и радвам ,се че четеш какво пиша, да не си сглабяте вилките сгънати. Лично не препоръчвам и вилките да, се сглабят обърнати ама въпрос на вкус.


Тя работата съвсем отиде в киреча :D ... LSкомпресията вече въобще не бачка. Цъкам, ама няма никой. Не че е болка за умиране, ползвам я веднъж на високосна но все пак малко тъпо. Някой на PU също ми се оплака с тоя проблем. При сгода ще ти дам демпера да го видите. Инак самата вилка си бачка и без LScomp. все така мазно.
Изображение Изображение
продавам: разни неща
Аватар
outfaced
 
Мнения: 6057
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 20, 2007 3:24 pm
Местоположение: Пловдив

Re: RS Pike

Мнениеот outfaced » Пон Юли 13, 2015 7:11 pm

Изображение Изображение
продавам: разни неща
Аватар
outfaced
 
Мнения: 6057
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 20, 2007 3:24 pm
Местоположение: Пловдив

Re: RS Pike

Мнениеот veskox » Вто Юли 14, 2015 9:16 am

Здравейте на всички, при мен проблем с Pike RC се появи след смяна на маслото от 13 клика на LSC станаха 3, няколко пъти ходи при майстор и проблема е горе долу оправен вече имам 13 клика работещи. Та в момента врътката от "отключена" като се завърти към "заключване" няма никакъв проблем но когато от заключена се завърти към отключена някъде след средата "може" да се появи едно блокиране на врътката и трябва 1-2 клика да се върне назад или да се натисне от горе самата врътка за да се освободи. Към колегата outfaced аз ти писах :beer:
veskox
 
Мнения: 84
Рейтинг: 1238
Регистриран на: Вто Сеп 06, 2011 6:05 pm

Re: RS Pike

Мнениеот 4getcredo » Вто Юли 14, 2015 9:23 am

outfaced написа:шит ... :confused: :banghead: :xx(: :V:

не е сефте ... http://forums.mtbr.com/shocks-suspensio ... st10853110


Спомняш ли си Кристоф какво каза миналото лято... с тия капути, дето ги слагат? :banghead:
Изображение Аз си поддържам колелото при Пацо!:)
Аватар
4getcredo
 
Мнения: 3174
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юли 08, 2003 2:53 pm
Местоположение: София

Re: RS Pike

Мнениеот outfaced » Вто Юли 14, 2015 9:42 am

Точно и аз за това се сетих. Мани ... :boggled:

Все пак вилката и с малко въздух в компресията работи добре :D Не джвака осезаемо. Само рибаунда беше на max.
Късмет, че от как стана тая работа не съм държал байка дълго наопаки.
Изображение Изображение
продавам: разни неща
Аватар
outfaced
 
Мнения: 6057
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 20, 2007 3:24 pm
Местоположение: Пловдив

Re: RS Pike

Мнениеот outfaced » Сря Юли 15, 2015 9:23 pm

Резервния чарк ... http://www.gabelprofi.de/en/RockShox/Sp ... ke-A1.html

Сайта предлага адски много резервни части на най ниските цени, които намерих в Европа. Пращат с DHL за 15€ до БГ
Изображение Изображение
продавам: разни неща
Аватар
outfaced
 
Мнения: 6057
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 20, 2007 3:24 pm
Местоположение: Пловдив

Re: RS Pike

Мнениеот outfaced » Вто Юли 21, 2015 4:08 pm

Някой да има мерак да трампим дуал позишън патрон (моя) за соло еър на 26"/160мм :dontknow:
За въздушната камера става дума, не за маслената.
Изображение Изображение
продавам: разни неща
Аватар
outfaced
 
Мнения: 6057
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 20, 2007 3:24 pm
Местоположение: Пловдив

Re: RS Pike

Мнениеот HepBeH_XaMcTep » Вто Юли 21, 2015 5:22 pm

За експеримента или за постоянно ?
Изображение
Nikon d300 +Nikon 50mm f1.4, Tamron 17-50 2.8 +SB600 +Minolta 5400hs +RF-602
Аватар
HepBeH_XaMcTep
 
Мнения: 7592
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Юли 01, 2004 12:51 pm
Местоположение: 42.697556 N, 23.323638 E

Re: RS Pike

Мнениеот outfaced » Вто Юли 21, 2015 5:27 pm

За постоянно :liplick:
Не ползвам DPA така или иначе и по ми допада солото.
http://www.veloruf.de/bild2cache/veloze ... 0-3000.jpg
16 за 15
Изображение
Става и от 27.5" на 150мм
Изображение Изображение
продавам: разни неща
Аватар
outfaced
 
Мнения: 6057
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 20, 2007 3:24 pm
Местоположение: Пловдив

Re: RS Pike

Мнениеот TheUndertaker » Сря Юли 22, 2015 12:29 pm

Русев, само да вметна, че въздушната пружина при двете вилки DPA и СА е различна като поведение/крива. Само да го имаш в предвид, да не очакваш да се същото :).
Аватар
TheUndertaker
 
Мнения: 1253
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 10:33 am
Местоположение: Plovdiv

Re: RS Pike

Мнениеот outfaced » Сря Юли 22, 2015 12:31 pm

TheUndertaker написа:Русев, само да вметна, че въздушната пружина при двете вилки DPA и СА е различна като поведение/крива. Само да го имаш в предвид, да не очакваш да се същото :).

Така де, аз затова искам да я сменя :)
Изображение Изображение
продавам: разни неща
Аватар
outfaced
 
Мнения: 6057
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 20, 2007 3:24 pm
Местоположение: Пловдив

Re: RS Pike

Мнениеот TheUndertaker » Сря Юли 22, 2015 12:55 pm

Дано само да не правиш грешка :) С новите токенчета за DPA е по весело ....
Аватар
TheUndertaker
 
Мнения: 1253
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 10:33 am
Местоположение: Plovdiv

Re: RS Pike

Мнениеот outfaced » Чет Авг 06, 2015 9:41 pm

Значи оказа се, че просто не съм случил на маршрут са за да оценя намаляването на хода ... тва 1300м катерене с постоянен наклон 12% малко ми промениха мирогледа :D

Инак относно дефекта по горе - новата част се сглоби относително лесно. Пак малко цакане има с резервните части. Самата гума е напълно самостоятелна и може да се продава отделно, а не с още 3 други фино струговани/фрезовани алуминиеви детайла, ама как да е. Нищо ново под слънцето.
Относно самия дефект се твърди, че можело да стане от предозиране с масло. Малко плоско извинение за всеки видял частта на живо. Това е гума дебела 2,5мм. За да се скъса от надуване ще и трябва мноооого надуване и много повече място отколкото има в стеншъна. Вилката ми е на 2 години и не е отваряна ... та простата истина си е дефектен мат'рял - случва се.

Има и DIY решение на цялата проблемация, но не гарантирам за колко време. При мен утрая без ядове 2 дена и 3000м спускане.
Изображение Изображение
продавам: разни неща
Аватар
outfaced
 
Мнения: 6057
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 20, 2007 3:24 pm
Местоположение: Пловдив

Re: RS Pike

Мнениеот outfaced » Пон Сеп 14, 2015 8:52 pm

Ново упътване ... https://sram-cdn-pull-zone-gsdesign.net ... german.pdf
(сори, само за немското ми попадна линк :) ... някой да порови са английското)
Новите пайкове (2016) би трябвало да с леко преработен рибаунд и по-добри уплътнения (SKF)
Изображение Изображение
продавам: разни неща
Аватар
outfaced
 
Мнения: 6057
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 20, 2007 3:24 pm
Местоположение: Пловдив

Re: RS Pike

Мнениеот outfaced » Съб Сеп 26, 2015 11:34 am

я виж ти ...
Изображение
Едно много по интелигентно решение от токените, което го чакам от години да го видя серийно в някоя вилка ... ама найсе, правят си го хората само в гаража.
Става дума за система от две камери. Като на малката и се регулира и обема и налягането и тя започва да работи на практика след като налягането и се изравни с тази на голямата камера.
Резултата е че вилката може да се кара с ниско налягане и въпреки това добра прогресия в началото и седи по високо. Отделно плюса че всичко е регулируемо.
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

DRCV на трек има всъщност подобна идея и ефект, но това е по добро заради възможността за настройки.
Изображение Изображение
продавам: разни неща
Аватар
outfaced
 
Мнения: 6057
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 20, 2007 3:24 pm
Местоположение: Пловдив

Re: RS Pike

Мнениеот spirov92 » Съб Сеп 26, 2015 8:56 pm

Ше се сетят. Моя АТА патрон (на марзочи от 2007г) е на същия принцип (бутало, ограничено с въженце) и работи доста приятно. :beer:
spirov92
 
Мнения: 1334
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юни 07, 2009 4:05 pm
Местоположение: София

Re: RS Pike

Мнениеот banzai » Нед Сеп 27, 2015 9:22 am

На MRP вилката е с подобна технология - ramp control.
http://www.mrpbike.com/stage
Аватар
banzai
 
Мнения: 135
Рейтинг: 1799
Регистриран на: Сря Мар 26, 2014 10:32 am

ПредишнаСледваща

Назад към All Mountain/Ендуро продукти

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 35 госта