RS Pike

Въпроси, коментари и дискусии за велосипеди с ход на окачването до 130-170 мм, компоненти и екипировка за тях.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Re: RS Pike

Мнениеот outfaced » Пон Окт 03, 2016 3:02 pm

Най накрая някой нАучно да анализра нелинейния рибаунд ... http://www.fast-suspension.co.uk/ROCK-S ... -35mm.html
Изображение Изображение
продавам: разни неща
Аватар
outfaced
 
Мнения: 6057
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 20, 2007 3:24 pm
Местоположение: Пловдив

Re: RS Pike

Мнениеот Lucky Loser » Чет Ное 03, 2016 11:21 pm

* The maintenance of the fork is not included in the price of the upgrade.

Аз ли нещо не съм разбрал или.. защо човек трябва да си плати за самия ремонт на "upgrade"-а, налагащ се заради заводски проблем?
Боря се за мнения - всекоя бройка е изключително важна !
П.С. И аз имам няколко велосипеда, но са тайна !

Komoot профил
Аватар
Lucky Loser
 
Мнения: 1854
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Фев 21, 2013 8:35 pm

Re: RS Pike

Мнениеот bio » Пет Ное 04, 2016 7:00 am

Не си разбрал. FastSusp нямат нищо общо с RS. Това не е "заводски проблем", а недостатък на вилката и те предлагат upgrade kit. Ти трябва да си платиш и ремонта. Всичко е по твое желание, а не RS да изтеглят всички pike-ове.
анти-каски !!!
Аватар
bio
 
Мнения: 2512
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Сеп 27, 2003 9:54 pm
Местоположение: Пловдив, България

Re: RS Pike

Мнениеот outfaced » Пет Ное 04, 2016 8:13 am

Ай сега ... недостатък ... не е бъг, ами фийчър, както е казал поета :D
В крайна сметка всичко е въпрос на компромис при масовите продукти. След като 95% или повече от клиентите това няма да го усетят или разберат си е ОК. За останалите, които го усещат или просто им се човърка и бъзика има такива като fast, tftune и прочие :D

Тия шматковци обаче отказват да пращат само части. Смяната може да стане само от тях в техен оторизиран дилър.
Изображение Изображение
продавам: разни неща
Аватар
outfaced
 
Мнения: 6057
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 20, 2007 3:24 pm
Местоположение: Пловдив

Re: RS Pike

Мнениеот bio » Пет Ное 04, 2016 9:18 am

offtopic: много добре знаеш, че карам доста по-насрана вилка от Pike и се изразявам по-рязко. и все пак FastSusp го изтъкват като коструктивен "недостатък" и предлагат high-end решение.

ontopic: сега се загледах по-подробно в статията. те твърдят, че компресията влияе върху rebound-a ?!? това означава ли че пътя на маслото при сгъване и разгъване е един и същ ?!? бахти ... как се обърках, ще я разгледам по-подробно тази вилка, когато си я купя някой ден.
анти-каски !!!
Аватар
bio
 
Мнения: 2512
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Сеп 27, 2003 9:54 pm
Местоположение: Пловдив, България

Re: RS Pike

Мнениеот outfaced » Нед Ное 13, 2016 10:58 pm

bio написа: бахти ... как се обърках, ще я разгледам по-подробно тази вилка, когато си я купя някой ден.

обяснение специално за теб :)
Това със синия питсън е лирик, но все тая.

Изображение

Изображение

Което обаче не обяснява съвсем твърденията на FAST и честно казано след анализа вчера почвам да им се съмнявам ... или в твърденията им или че ги разбирам :dontknow:
Изображение Изображение
продавам: разни неща
Аватар
outfaced
 
Мнения: 6057
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 20, 2007 3:24 pm
Местоположение: Пловдив

Re: RS Pike

Мнениеот outfaced » Вто Ное 29, 2016 7:46 pm

още тунинг опции ...

http://www.novyparts.com/optimisation-n ... oxxer.html

http://vorsprungsuspension.com/products ... pike-lyrik


RS създадоха много благо за DIY шаси :D
Изображение Изображение
продавам: разни неща
Аватар
outfaced
 
Мнения: 6057
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 20, 2007 3:24 pm
Местоположение: Пловдив

Re: RS Pike

Мнениеот hitar_potar » Чет Дек 01, 2016 10:35 am

А има ли вече достатъчно хора, бръмчащи с новия Лирик, които да споделят впечатления някакви? Едва ли са достатъчно, че да се прави специално тема за Лирик, но тук може да кажат по някоя дума. Нали не ставало дума само за добавени 1-2см ход спрямо Пайк... :)
Make it idiot-proof, and someone will make a better idiot.
Аватар
hitar_potar
 
Мнения: 3701
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Фев 14, 2007 7:04 pm
Местоположение: Русе

Re: RS Pike

Мнениеот Jacket » Чет Дек 01, 2016 10:52 am

Винаги е по-добре да има отделни теми. Въпроса е, че във форума последните години хората са доста пасивни и не им се пише толкова.
Лирика по принцип работи осезаемо по-леко от пайка в началото на хода заради тези 2см ход. Пробвал съм го за кратко, но с такова впечатление останах. Ако обаче ще е за колело което ще се върти доволно и нагоре, според мен е по-добре Pike.

Между другото и аз прескочих от Manitou в клуба на RockShox. Не че съм бил недоволен от Mattoc-а, просто си замина с цялото колело. Надявам се пайка да не разочарова. Вече му плъзнах два токена, че 90 кила трудно ги удържа :D

Изображение
Аватар
Jacket
 
Мнения: 1409
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Авг 06, 2003 8:44 pm

Re: RS Pike

Мнениеот outfaced » Чет Дек 01, 2016 1:50 pm

Лирика е мисля с по голяма негативна камера "по природа". Не е само разликата в хода. Има лирици и на 160мм
Изображение Изображение
продавам: разни неща
Аватар
outfaced
 
Мнения: 6057
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 20, 2007 3:24 pm
Местоположение: Пловдив

Re: RS Pike

Мнениеот hitar_potar » Пет Дек 02, 2016 9:43 am

Единствената причина, поради която бих избрал Лирик 180мм вместо Маток 160мм за бъдещия ендуро-дзверо, е възможността да се обурудвам с Dual Position - версията 180/150... или 170/140. Рамката, която е в полезрението ми, поема всички тези дължини. :)
Гледам,че излизат разни тунинг-китове, камери, джаджафки, допънително подобряващи работата на Пайк и Лирик, но са все предназначени за Соло еър-версиите. Ако се разграничим от тунинга, има ли осезаема за обикновенния юзър разлика в работата на Соло еър и Дуал позишън? Знам, че преди е имало, сега обаче какво е положението? :) И Лирика по-добра опция ли е от един Фокс 36? :)
Make it idiot-proof, and someone will make a better idiot.
Аватар
hitar_potar
 
Мнения: 3701
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Фев 14, 2007 7:04 pm
Местоположение: Русе

Re: RS Pike

Мнениеот outfaced » Пет Дек 02, 2016 10:26 am

hitar_potar написа: Ако се разграничим от тунинга, има ли осезаема за обикновенния юзър разлика в работата на Соло еър и Дуал позишън?

Има. DPA е по линейна. Мисля повечето намират прогресията и съпорта в средата на хода за по добри от при SA.
Но както каза - там каквото вземеш това е, няма опции за тунинг на камерата. SA вече с тунингите може да я правиш каквото си искаш :)
Изображение Изображение
продавам: разни неща
Аватар
outfaced
 
Мнения: 6057
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 20, 2007 3:24 pm
Местоположение: Пловдив

Re: RS Pike

Мнениеот hitar_potar » Пет Дек 02, 2016 10:55 am

Нали има токени и за ДПА-то? Или поне аз съм останал с такова впечатление. А те са точно за прогресивността, ако правилно съм ги разбрал.
И това с тези Torque Caps не ми стана съвсем ясно - за повече коравина са го направили, но съвместима ли е вилката с коя да е 15мм главина без каквито и да е изгъзици? :evil:

P.S. Всичко 6 с Матока, ама на мен зора ми е, че Маниту нещо се бавят с възкръсването на Травис-модела! :evil:
Make it idiot-proof, and someone will make a better idiot.
Аватар
hitar_potar
 
Мнения: 3701
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Фев 14, 2007 7:04 pm
Местоположение: Русе

Re: RS Pike

Мнениеот xargs » Пет Дек 02, 2016 11:10 am

Не съм сигурен, че има нужда от отделна тема. Двете вилки ползват еднакви технологии, с много малки разлики.

Има токени. Прогресивноста и линейността, за които говорите двамата мисля са в различни диапазони на работа на вилката. Токените регулират прогресивността в края на хода.

Тия torque caps са по-големи фланци на главината в общи линии. Стават на всяка 15мм главина, но монтирането на каплата е по-трудоемко, защото липсват зъбчетата, които да я насочат (те не липсват, но са по-големи).

Не знам дали ви е попадал този линк - http://radtechnik.awiki.org/charger.html / http://translate.google.com/translate?h ... arger.html
относно тунинг-а на RC версията, която заради липсата на втората компресионна врътка явно идва с доста надървен шимстак.
Аватар
xargs
 
Мнения: 454
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Фев 19, 2012 12:01 am
Местоположение: София

Re: RS Pike

Мнениеот outfaced » Пет Дек 02, 2016 1:02 pm

hitar_potar написа:Нали има токени и за ДПА-то? Или поне аз съм останал с такова впечатление. А те са точно за прогресивността, ако правилно съм ги разбрал.
И това с тези Torque Caps не ми стана съвсем ясно - за повече коравина са го направили, но съвместима ли е вилката с коя да е 15мм главина без каквито и да е изгъзици? :evil:

P.S. Всичко 6 с Матока, ама на мен зора ми е, че Маниту нещо се бавят с възкръсването на Травис-модела! :evil:


Има токени за DPA. Разликата в работата идва обаче от там, че заради DPA джаджите има разлика в самата крива дори и обема въздух в началото на хода да се направи еднакъв с SA.
Да кажем че DPA и SA+един токен имат приблизително еднакви обеми въздух в началото на хода. Сечението на буталото на SA обаче e кръг, а на DPA e кръг с дупка в средата. Т.е. за един и същи ход сгъстяват различно количество въздух.

Иначе чарджер демпера е еднакъв и на пайк и на лирик и на боксер мисля.
Хубава статия за капачките и лирика.
http://www.mbr.co.uk/reviews/forks/rock ... e-new-yari
А за тия капачки ... абеее ... аре молим :D От цялата система кормило - лапа - корона - стеншъни - ботуши - главина -спици - капла - гума да ми обясняват, че точно връзката главина - ботуши е решаваща за коравината и прецизността на управление .... :deal:
Със сигурност не влошава нищо, но не мисля, че има някъв осезаем ефект.
Изображение Изображение
продавам: разни неща
Аватар
outfaced
 
Мнения: 6057
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 20, 2007 3:24 pm
Местоположение: Пловдив

Re: RS Pike

Мнениеот outfaced » Пон Дек 19, 2016 10:08 am

Много креативен тоз народ ... дай хард феновете на пружината не спят...
http://www.crconception.com/index.php?p ... -Rock-shox
http://forums.mtbr.com/shocks-suspensio ... 86773.html
Изображение
Изображение Изображение
продавам: разни неща
Аватар
outfaced
 
Мнения: 6057
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 20, 2007 3:24 pm
Местоположение: Пловдив

Re: RS Pike

Мнениеот outfaced » Нед Юли 09, 2017 7:51 pm

Ако си мислите, че с излизане на новия пайк сме приключили темата ... неее :D
Имам да сипя още малко акъл.
Тоя път темата е тунинга на FAST
http://enduro-mtb.com/en/the-review-fas ... e-rs-pike/
http://www.fast-suspension.co.uk/ROCK-S ... -35mm.html
Честно казано аз лично някаква мега разлика между FAST чарджера и сток чарджера не усетих. НЕ казвам че няма, но като чете човек по форумите ще си помисли че друга вилка става. Всъщност по осезателното е по читави рибаунд. Има разлика и при компресията, но тука обаче аз не съм мерило, понеже не съм рейсър и карам с доста малко компресия. Който иска повече компресия верно със сток чарджера е леко прецакан ... там няма читава опция за настройка на HSC, дори и с шимстака. При FAST чарджера прехода от LSC към HSC е по плавен и после HSC се регулира на 22 стъпки. Механиката по която става това не е като принцип по различна от сток чарджера. Самите чаркове обаче са променени за да се постигне горната цел.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Изображение Изображение
продавам: разни неща
Аватар
outfaced
 
Мнения: 6057
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 20, 2007 3:24 pm
Местоположение: Пловдив

Предишна

Назад към All Mountain/Ендуро продукти

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 20 госта