1x9, 1x10, 1x... и велосипед с двойно окачване

Въпроси, коментари и дискусии за велосипеди с ход на окачването до 130-170 мм, компоненти и екипировка за тях.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Re: 1x9, 1x10, 1x... и велосипед с двойно окачване

Мнениеот outfaced » Пон Яну 27, 2014 9:57 pm

10х
Само внимателната с реглажа, че при лош такъв стават инфекции ... предупредиха хората:
http://fstatic0.mtb-news.de/f/je/me/jem ... G_5198.JPG
Изображение Изображение
продавам: разни неща
Аватар
outfaced
 
Мнения: 6057
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 20, 2007 3:24 pm
Местоположение: Пловдив

Re: 1x9, 1x10, 1x... и велосипед с двойно окачване

Мнениеот xargs » Вто Яну 28, 2014 12:26 pm

Линк към темата, може ли да дадеш, да видим точно какво са оплескали?
Аватар
xargs
 
Мнения: 454
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Фев 19, 2012 12:01 am
Местоположение: София

Re: 1x9, 1x10, 1x... и велосипед с двойно окачване

Мнениеот outfaced » Вто Яну 28, 2014 1:01 pm

темата все е тая ... http://www.mtb-news.de/forum/t/xx1-alte ... 1/page-250
Човека вика, че не е бил настроил хубаво дерейльора.

айде скоро и hope са в играта
http://www.mtb-news.de/forum/t/xx1-alte ... t-11696368

Изображение
Изображение Изображение
продавам: разни неща
Аватар
outfaced
 
Мнения: 6057
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 20, 2007 3:24 pm
Местоположение: Пловдив

Re: 1x9, 1x10, 1x... и велосипед с двойно окачване

Мнениеот APD » Нед Фев 02, 2014 6:12 pm

windv написа:Немската 42-ка пристигна. Изглежда добре изработено, много е леко, но не съм го мерил още.

Виждам, че няма "ръбове" да подвеждат веригата. Би ли измерил каква е дебелината на лъчите, на зъбите и на средата?
APD
 
Мнения: 462
Рейтинг: 977
Регистриран на: Нед Юли 17, 2011 1:42 pm

Re: 1x9, 1x10, 1x... и велосипед с двойно окачване

Мнениеот windv » Нед Фев 02, 2014 7:52 pm

APD написа:
windv написа:Немската 42-ка пристигна. Изглежда добре изработено, много е леко, но не съм го мерил още.

Виждам, че няма "ръбове" да подвеждат веригата. Би ли измерил каква е дебелината на лъчите, на зъбите и на средата?



Има си ръбове за повеждане на веригата. Тамън май 4. Вече нямам плочи в мен, може да отговори xargs, той има. :agree:
~~~o)Ѣ(o~~~
Велоделия - заигравки с хвърчалници :spin:
Аватар
windv
 
Мнения: 1288
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Мар 16, 2008 12:28 pm

Re: 1x9, 1x10, 1x... и велосипед с двойно окачване

Мнениеот xargs » Вто Фев 04, 2014 9:40 pm

4ри ръба за подвеждане има, на точните места.

Днес при Пацо сглобихме схемата. Не беше нещо сложно, махнахме 17ката и добавихме 42ката. Снимки ще кача утре. На стенда превключването от 15 на 19ката и на 42ката е малко трудно, но в движение почти не се усеща. Всъщност най-осезаемо е спускането от 19ката на 15ката, тъй като притраква малко повече. Имам и 16ка колелце, но го оставихме да видим първо как ще е без него.

Единствения недостатък, който виждам засега е, че веригата ми стои прекалено дълга с 1х10 и средно рамо на Х7. Утре ще кача и малко снимки.
Аватар
xargs
 
Мнения: 454
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Фев 19, 2012 12:01 am
Местоположение: София

Re: 1x9, 1x10, 1x... и велосипед с двойно окачване

Мнениеот X_NRG » Пет Фев 07, 2014 10:09 am

Оп, един въпрос: на SLX касета (тази: http://www.chainreactioncycles.com/bg/e ... -prod52312 ) може ли да се направи операцията с премахването на 17-ката? Доколкото чета най-големите 4 венеца са хванати на общ паяк, а предполагам е възможно и най-малките 3 също да са заедно. 17-ката се пада номер 4 от най-малко към най-голямо, така че си мисля, че е възможно, но все пак искам да питам.
Warning! I listen to metal!
This is my bike. There are many like it, but this one is mine. My bike is my best friend. It is my life. I must master it as I master my life...
Какво продавам.
Аватар
X_NRG
 
Мнения: 1171
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Сеп 15, 2008 6:43 pm
Местоположение: Sofia, Bulgaria

Re: 1x9, 1x10, 1x... и велосипед с двойно окачване

Мнениеот hitar_potar » Пет Фев 07, 2014 10:29 am

По спомен първите 4 са хванати на общ паяк, и след това следващите 3 са на друг паяк, а само предпоследната и последната са свободни електрони. Не знам доколко ще е възможно да моднеш касетата, да не се наложи разнитване някакво и да прецакаш целия блок....
Make it idiot-proof, and someone will make a better idiot.
Аватар
hitar_potar
 
Мнения: 3702
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Фев 14, 2007 7:04 pm
Местоположение: Русе

Re: 1x9, 1x10, 1x... и велосипед с двойно окачване

Мнениеот uBaH » Пет Фев 07, 2014 10:33 am

Картинка от нета (почти правилно си спомняш :agree: ):

Изображение

От опита ми с разглобяване на касети, бих казал че тази "петичка" ще се разглоби без много главоболия. Не се разбира дали са нитове или болтове - срещал съм и от двата варианта, в зависимост от класа на касетата. Тия по-скоро ми приличат на нитове така като ги гледам.
Аватар
uBaH
 
Мнения: 1249
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Ное 24, 2009 2:44 pm
Местоположение: Димитровград / Хасково

Re: 1x9, 1x10, 1x... и велосипед с двойно окачване

Мнениеот X_NRG » Пет Фев 07, 2014 11:42 am

10х, Иване. Разглобявал съм нитовани касети, с малко изпилване от едната страна на нита, и дори след това работят добре, така че май ще се наложи просто да скъся нитовете след като махна 17-ката и да прибутам останалите с 1 надолу.
Warning! I listen to metal!
This is my bike. There are many like it, but this one is mine. My bike is my best friend. It is my life. I must master it as I master my life...
Какво продавам.
Аватар
X_NRG
 
Мнения: 1171
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Сеп 15, 2008 6:43 pm
Местоположение: Sofia, Bulgaria

Re: 1x9, 1x10, 1x... и велосипед с двойно окачване

Мнениеот hitar_potar » Пет Фев 07, 2014 4:31 pm

Ааааа, извинявам се, аз имам опит с SLX 9-ка - затова и помислих, че става дума за такава. Моя грешка!
А с разнитването на тия петте - така както ги гледам, не са на паяк, а всяка стъпва на храпа на главината. Да се разнитят дори е по-добрия вариант - после чистенето става в пъти по-лесно. :)
Тепърва ще имам досег с 10-ка, но съм решил оттук нататък да се доверявам на Срам по отношение на касетите - някак повече ме привличат, като са от желязо, а са пак толкова леки като алуминиевите или титаниевите версии на Шимано. :)
Make it idiot-proof, and someone will make a better idiot.
Аватар
hitar_potar
 
Мнения: 3702
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Фев 14, 2007 7:04 pm
Местоположение: Русе

Re: 1x9, 1x10, 1x... и велосипед с двойно окачване

Мнениеот windv » Съб Фев 08, 2014 5:41 pm

Я кажете как ги разнитвате тея занитени касети. Аз имам 9-скоростна шиманска някаква, 12-36 и цялата е едно цяло, без послендото венче. Минават някви нитове през цялата касета, Кое се изпилва, за да се избие нита, в някои от краищата ли? Там където е най-големия венец вероятно? И какво , на шмиргел да пиля по нита, или с бормашина да го дълбая?
Така ако я разглобя, ще мога да си приспособя 9 скоростна касета 12-40..я дайте акъл малко
~~~o)Ѣ(o~~~
Велоделия - заигравки с хвърчалници :spin:
Аватар
windv
 
Мнения: 1288
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Мар 16, 2008 12:28 pm

Re: 1x9, 1x10, 1x... и велосипед с двойно окачване

Мнениеот xargs » Нед Фев 09, 2014 7:13 pm

Днес направих сефтето на колелото, а и на великата схема.

Въртенето нагоре си е перфектно, както и превключването. Ако не се вгледаш няма и да разбереш, че е тунинг.

Надолу веднъж ми падна веригата обаче :crap: На снимката се вижда, колко е опънат дерайльора на най-последния венец, което и виня. Явно ще трябва да скъся веригата още, което ще опъне дерайльора напред на последната предавка доста

За съжаление само една снимка имам, но горе долу се вижда:
Изображение
Аватар
xargs
 
Мнения: 454
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Фев 19, 2012 12:01 am
Местоположение: София

Re: 1x9, 1x10, 1x... и велосипед с двойно окачване

Мнениеот radeviq » Нед Фев 09, 2014 7:45 pm

С какъв преден венец е туй чудо? :popcorn:

Върнах назад и видях, че си писал RaceFace NW, та ми стана още по-интересно ... Явно наистина ти е доста дълга веригата, защото поне според писанията на юнаците от pinkbike при тях без никакви допълнителни устройства веригата не падала ... Аз до голяма степен на това разчитам
Аватар
radeviq
 
Мнения: 280
Рейтинг: 1379
Регистриран на: Сря Ное 16, 2011 10:26 pm
Местоположение: София/Перник

Re: 1x9, 1x10, 1x... и велосипед с двойно окачване

Мнениеот windv » Нед Фев 09, 2014 8:27 pm

....да, то и с обтегач със заключване не падала УЖ веригата, ама нанайси... :eek3:
~~~o)Ѣ(o~~~
Велоделия - заигравки с хвърчалници :spin:
Аватар
windv
 
Мнения: 1288
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Мар 16, 2008 12:28 pm

Re: 1x9, 1x10, 1x... и велосипед с двойно окачване

Мнениеот X_NRG » Нед Фев 09, 2014 9:39 pm

windv написа:Я кажете как ги разнитвате тея занитени касети. Аз имам 9-скоростна шиманска някаква, 12-36 и цялата е едно цяло, без послендото венче. Минават някви нитове през цялата касета, Кое се изпилва, за да се избие нита, в някои от краищата ли? Там където е най-големия венец вероятно? И какво , на шмиргел да пиля по нита, или с бормашина да го дълбая?
Така ако я разглобя, ще мога да си приспособя 9 скоростна касета 12-40..я дайте акъл малко


Пиля от страната на най-големия венец на касетата. Използвам просто пила. След като изпиля по-разширената част на нита, го избивам в посока най-малкия венец, използвайки нещо тънко.

Относно мод-ване на 9-скоростна касета - и аз съм зарибен. В момента карам 9-скоростна 11-36, която е направена от най-малките 3 венеца от 11-34 + останалите от 12-36 - проблеми нямам. 11-42 с 9-скорости звучи най-добре, но май стъпката ще е ужасна.
Warning! I listen to metal!
This is my bike. There are many like it, but this one is mine. My bike is my best friend. It is my life. I must master it as I master my life...
Какво продавам.
Аватар
X_NRG
 
Мнения: 1171
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Сеп 15, 2008 6:43 pm
Местоположение: Sofia, Bulgaria

Re: 1x9, 1x10, 1x... и велосипед с двойно окачване

Мнениеот outfaced » Нед Фев 09, 2014 10:56 pm

windv написа:....да, то и с обтегач със заключване не падала УЖ веригата, ама нанайси... :eek3:

42ката ми още я няма .... карах днеска стандартното 1х10 със дерейльор ХТ със заключване и narrow-wide венец отпред. Веригата беше както я извадих от опаковката без да я скъсявам ... 116 звена. Доволно рошави моменти имаше, не ми падала :agree:
Но пък нищо не пречи да се сложи и един малък водач ... само от горната страна за 100% сигурност.
Изображение Изображение
продавам: разни неща
Аватар
outfaced
 
Мнения: 6057
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 20, 2007 3:24 pm
Местоположение: Пловдив

Re: 1x9, 1x10, 1x... и велосипед с двойно окачване

Мнениеот windv » Пон Фев 10, 2014 9:29 am

странното е, че на всичките 10-20 спускания на витоша нито веднъж не ми е падала веригата, а там си е рошаво много. Но като изметкам някои стъпала на паметника или НДК , тогава ми е падала. Явно от приземяването на равно се получава такова измяткане. Аз narrow wide нямам все още , сигурно това е разковничето, въпреки каквото xargs каза. При него може да се заиграе с веригата, ако покаже 1 снимка колко е опнат дерейльора на най-големия венец, да дадем акъл :eyebrow:


X_NRG написа:
windv написа:Я кажете как ги разнитвате тея занитени касети. Аз имам 9-скоростна шиманска някаква, 12-36 и цялата е едно цяло, без послендото венче. Минават някви нитове през цялата касета, Кое се изпилва, за да се избие нита, в някои от краищата ли? Там където е най-големия венец вероятно? И какво , на шмиргел да пиля по нита, или с бормашина да го дълбая?
Така ако я разглобя, ще мога да си приспособя 9 скоростна касета 12-40..я дайте акъл малко


Пиля от страната на най-големия венец на касетата. Използвам просто пила. След като изпиля по-разширената част на нита, го избивам в посока най-малкия венец, използвайки нещо тънко.

Относно мод-ване на 9-скоростна касета - и аз съм зарибен. В момента карам 9-скоростна 11-36, която е направена от най-малките 3 венеца от 11-34 + останалите от 12-36 - проблеми нямам. 11-42 с 9-скорости звучи най-добре, но май стъпката ще е ужасна.


Мен стъпката честно казано ич не ме притеснява, и 8-скоростна касета бих използвал. В случая идеята да се използват долната част от касета не се бях сетил!
А аз ще направя най много 11-38/40....
~~~o)Ѣ(o~~~
Велоделия - заигравки с хвърчалници :spin:
Аватар
windv
 
Мнения: 1288
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Мар 16, 2008 12:28 pm

Re: 1x9, 1x10, 1x... и велосипед с двойно окачване

Мнениеот hitar_potar » Пон Фев 10, 2014 7:09 pm

Аз не бих се престрашил за narrow-wide плоча, за да махна водача. Бих си карал обикновена плоча, но задължително с водач (минимум горен водач с ролка долу, ако не и с тако) - тия изгъзици да олекотим от водача и да се надяваме на приказките как видиш ли няма да падне веригата, щото плочата е следващо поколение технология с изчанчените зъбчета.... нещо не ми се връзват тия приказки. А и чисто визуално изглежда в пъти по-добре с водач! :eyebrow:
А относно модването на 9-ка - ще станат ебаси големите стъпки. може и да говорите как не ви бъркат стъпките, ама като посвикнете на байка, на предавките, и в 1 момент почват да ви дразнят големите разлики в поредни предавки - изпитах го на собствен гръб. :popcorn:
За модване 10-ка му е майката! Ето ви и друга алтернатива: за 224 долара без доставката има главина Canfield Brothers (във всякакви размери) в комплект с последните 4 зъбчета, нужни за една 10-скоростна касета. Нужно е да си купите само касета, например Срам 1070. Далаверката: главината е със специален храп, по модел на XD-driver бодитата за ХХ1, само че стигат до по-голяма крайност: съвместим е с 9т най-малко зъбче. ;) което е нужно, щото 4-те зъбчета в комплект с главината са 9т-11т-13т-16т. :)
С комбинация 9-36.... дори 28-30 зъба плоча отпред ще е достатъчна да се поддържа добра скорост наравно или надолу, като в същото време ще има и достатъчно лека предавка за нагоре. :)

ЕДИТ: @outfaced, то лошо няма. Идеята ми е обаче, че narrow/wide плоча не може да се намери за по-малко от 35 паунда, щото сега е писъка на модата! :crazy: Докато обикновена сингъл-спийд плоча може да се прибара и за 15-20лв. :)
Последна промяна hitar_potar на Пон Фев 10, 2014 7:19 pm, променена общо 2 пъти
Make it idiot-proof, and someone will make a better idiot.
Аватар
hitar_potar
 
Мнения: 3702
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Фев 14, 2007 7:04 pm
Местоположение: Русе

Re: 1x9, 1x10, 1x... и велосипед с двойно окачване

Мнениеот outfaced » Пон Фев 10, 2014 7:16 pm

С narrow-wide при всички положения не правиш нищо лошо. Сега дали има или няма нужда от водач е друга тема.
Аз винаги съм бил без и затова не искам да слагам тегло отгоре.
Виж без башгард не бих карал ... но без водач ми се ще.

ONE дойде .. по пощата ... в смисъл в писмо до вкъщи. Само че от UK. Нищо че го поръчах в USA. :D
Тестове да се надяваме идния уикенд.
Изображение Изображение
продавам: разни неща
Аватар
outfaced
 
Мнения: 6057
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 20, 2007 3:24 pm
Местоположение: Пловдив

Re: 1x9, 1x10, 1x... и велосипед с двойно окачване

Мнениеот X_NRG » Пон Фев 10, 2014 9:08 pm

outfaced написа:ONE дойде .. по пощата ... в смисъл в писмо до вкъщи. Само че от UK. Нищо че го поръчах в USA. :D
Тестове да се надяваме идния уикенд.


Би ли измерил дебелината на плочата, там където стъпва на фриихъба. И доколкото гледах има и някакво спейсърче - ако може и неговата дебелина. :D
Warning! I listen to metal!
This is my bike. There are many like it, but this one is mine. My bike is my best friend. It is my life. I must master it as I master my life...
Какво продавам.
Аватар
X_NRG
 
Мнения: 1171
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Сеп 15, 2008 6:43 pm
Местоположение: Sofia, Bulgaria

Re: 1x9, 1x10, 1x... и велосипед с двойно окачване

Мнениеот xargs » Пон Фев 10, 2014 11:18 pm

Направих няколко снимки:
http://www.flickr.com/photos/110343065@ ... 2443181113
Аватар
xargs
 
Мнения: 454
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Фев 19, 2012 12:01 am
Местоположение: София

Re: 1x9, 1x10, 1x... и велосипед с двойно окачване

Мнениеот radeviq » Вто Фев 11, 2014 2:01 pm

Нахално ли ще е да поискам 2 снимки на веригата на най-големия и най-малкия венец отзад, да се види колко се суче веригата?
(нещо такова) :popcorn:
Аватар
radeviq
 
Мнения: 280
Рейтинг: 1379
Регистриран на: Сря Ное 16, 2011 10:26 pm
Местоположение: София/Перник

Re: 1x9, 1x10, 1x... и велосипед с двойно окачване

Мнениеот xargs » Вто Фев 11, 2014 9:52 pm

ето снимките:
https://www.dropbox.com/sc/jcpty5i9km0l1na/hoNoSrLWAR

При мен мисля, че открих какъв е бил проблема. Явно при някое от настройванията съм изкривил B болтчето и в резултат дерайльора се кълчеше доста.
Пробвах да скъся веригата с едно звено, но стана прекалено къса и изкривих още едно такова болтче :) В крайна сметка си върнах предишното положение, но сложих малко по стабилно болтче, стегнато и с гайка, за да не шава.

Във всеки случай, следващия път ще пробвам с дълъг дерайльор
Аватар
xargs
 
Мнения: 454
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Фев 19, 2012 12:01 am
Местоположение: София

Re: 1x9, 1x10, 1x... и велосипед с двойно окачване

Мнениеот Pr3d4t0R » Чет Фев 13, 2014 4:10 pm

Това изглежда много зарибяващо : - )

За твърдак системата дали ще е удачна, тъй като задницата е доста по-игрива?
Аватар
Pr3d4t0R
 
Мнения: 3977
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Нед Яну 29, 2006 10:07 am

Re: 1x9, 1x10, 1x... и велосипед с двойно окачване

Мнениеот psixopat » Чет Фев 13, 2014 4:19 pm

Ами тя май за твърдак е най-удачна. :D Това, че е игрива задницата не би трябвало да е проблем. А и винаги може да се сложи водач отпред.(най-добре би било да е от горната страна на плочата. )

Причината е че при твърда рамка няма опъване на веригата(заради липсата на окачването) и от там няма т.нар. pedal kickback, или иначе казано не се усеща ритане в педалите.Това се случва колкото е по-малка плочата отпред толкова по-голямо е въпросно ритане. Като разбира се има меки рамки, които правят изключение.. някой който е по-запознат да каже при какъв тип окачване го няма въпросното явление. :agree:
taurus13 написа:в планината също има 4 посоки, но те са различни от световните. Тук те са: Нагоре, Надоле, Насам и Натам.
:)
Аватар
psixopat
 
Мнения: 1211
Рейтинг: 1867
Регистриран на: Сря Май 16, 2007 8:11 pm
Местоположение: Габрово

Re: 1x9, 1x10, 1x... и велосипед с двойно окачване

Мнениеот eMcKu » Чет Фев 13, 2014 4:21 pm

psixopat написа:Ами тя май за твърдак е най-удачна. :D Това, че е игрива задницата не би трябвало да е проблем. А и винаги може да се сложи водач отпред.(най-добре би било да е от горната страна на плочата. )

Причината е че при твърда рамка няма опъване на веригата(заради липсата на окачването) и от там няма т.нар. pedal kickback, или иначе казано не се усеща ритане в педалите.Това се случва колкото е по-малка плочата отпред толкова по-голямо е въпросно ритане. Като разбира се има меки рамки, които правят изключение.. някой който е по-запознат да каже при какъв тип окачване го няма въпросното явление. :agree:

Якото при твърдака е, че веригата не докосва чейнстея и на практика при спускане колелото е безшумно от към тази част.
www.dromride.com
Аватар
eMcKu
 
Мнения: 1873
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Окт 26, 2007 9:03 am
Местоположение: България

Re: 1x9, 1x10, 1x... и велосипед с двойно окачване

Мнениеот Nocturne » Чет Фев 13, 2014 4:50 pm

eMcKu написа:Якото при твърдака е, че веригата не докосва чейнстея и на практика при спускане колелото е безшумно от към тази част.


Това нещо не го разбирам, каква му е логиката?
При мен с твърдака при спускане задницата направо се разбива от вибрации и веригата се удря точно къде ли не. Поне при мен беше така. Сега с меката рамка е мноого по-добре.

В събота ще сглобя моята 1х10 система и ще кача снимки, а впечатления понатам.
RAM AM.ONE Custom
Аватар
Nocturne
 
Мнения: 412
Рейтинг: 1300
Регистриран на: Пет Сеп 04, 2009 12:44 pm

Re: 1x9, 1x10, 1x... и велосипед с двойно окачване

Мнениеот eMcKu » Чет Фев 13, 2014 5:35 pm

Nocturne написа:
eMcKu написа:Якото при твърдака е, че веригата не докосва чейнстея и на практика при спускане колелото е безшумно от към тази част.


Това нещо не го разбирам, каква му е логиката?
При мен с твърдака при спускане задницата направо се разбива от вибрации и веригата се удря точно къде ли не. Поне при мен беше така. Сега с меката рамка е мноого по-добре.

В събота ще сглобя моята 1х10 система и ще кача снимки, а впечатления понатам.

При дерейльор със заключване на пружината и narrow wide венец, веригата не подскача по описаният от теб начин.
www.dromride.com
Аватар
eMcKu
 
Мнения: 1873
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Окт 26, 2007 9:03 am
Местоположение: България

Re: 1x9, 1x10, 1x... и велосипед с двойно окачване

Мнениеот psixopat » Съб Фев 15, 2014 1:48 pm

Май и Shimano ще правят 1х11 група. http://www.ridemonkey.com/forums/f19/11 ... tr-265773/
Само ми е интересно, защо никой не направи една касета 10-ка 11-42 с по-нормални стъпки между отделните предавки и всичко да приключи мирно и тихо. Без адаптери на Leonardi и ONE ..просто слагаш касетата и караш. :dontknow:
taurus13 написа:в планината също има 4 посоки, но те са различни от световните. Тук те са: Нагоре, Надоле, Насам и Натам.
:)
Аватар
psixopat
 
Мнения: 1211
Рейтинг: 1867
Регистриран на: Сря Май 16, 2007 8:11 pm
Местоположение: Габрово

ПредишнаСледваща

Назад към All Mountain/Ендуро продукти

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 104 госта