Агресивни АМ гуми

Въпроси, коментари и дискусии за велосипеди с ход на окачването до 130-170 мм, компоненти и екипировка за тях.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Агресивни АМ гуми

Мнениеот zondark » Нед Апр 28, 2013 10:45 am

Здравейте! Търся си за моя Ram am 2012 гуми за агресивно каране в стил АМ. Мога да дам около 60лв за бройка.Търся си предна и задна(често карам по терен с много камъни) . Също така имам един въпрос каква широчина на гумата мога да сложа като задна(знам, че от марка до марка има разлика в широчината).Аз съм се ориентирал към максис минион, но искам да знам какво вие бихте могли да ми предложите. :popcorn:
zondark
 
Мнения: 22
Рейтинг: 1160
Регистриран на: Чет Окт 06, 2011 9:17 am

Re: Агресивни АМ гуми

Мнениеот batkon4o » Нед Апр 28, 2013 10:20 pm

Continental Rubber Queen-
http://www.chainreactioncycles.com/Mode ... elID=62975

Вчера им беше първият тест.Адски съм доволен от това как се държат по камъните та дори и на малко кал. А и въртенето е сравнително леко имайки в предвид размерите.Общо взето много стабилни гуми според мен.Колко ще издържат това ще видим в последствие.26 x 2.4 е по скоро 26 x 2.5- а 26 x 2.2 е 26 x 2.3,тоест са със една идея по големи от обявеното.26 x 2.2 е със по тънки страни което може да доведе до лесно скъсване или срязване.
batkon4o
 
Мнения: 34
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Нед Юли 12, 2009 10:32 am

Re: Агресивни АМ гуми

Мнениеот radeviq » Нед Апр 28, 2013 10:21 pm

От началото на годината търкалям 2хNobby Nic Evo Tl 2,25 и съм много доволен. Сравнително леки са, държат добре в завои и катеря ок с тях, затова ги препоръчвам. От това, което четох преди да си избера тези гуми, може би си заслужава да хвърлиш един поглед и на Hans Dampf. Според това, колко агресивно караш, можеш да вземеш и версиите със Snake Skin. А за въпроса с ширината на задната гума да каже някой с колело като твоето.
Аватар
radeviq
 
Мнения: 280
Рейтинг: 1379
Регистриран на: Сря Ное 16, 2011 10:26 pm
Местоположение: София/Перник

Re: Агресивни АМ гуми

Мнениеот spirov92 » Нед Апр 28, 2013 10:59 pm

radeviq написа:Според това, колко агресивно караш, можеш да вземеш и версиите със Snake Skin
:agree: От това което съм чувал, нормалните швалбета не са много здрави. Аз карам два Nobby Nic 2.4 SnakeSkin и като цяло съм доволен от сцеплението и теглото. Най-лошото което им се е случвало е 3мм разрез след лек скок с приземяване върху камък. Но ако си тежък и караш по-гресивно, може и SnakeSkin версията да не издържи дълго.
:beer:
spirov92
 
Мнения: 1334
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юни 07, 2009 4:05 pm
Местоположение: София

Re: Агресивни АМ гуми

Мнениеот ludanik » Пет Май 03, 2013 1:46 pm

Аз съм с Максис игнитор 1,95 (заради ХС състезанията), но държат много добре... и са доста по-бързи от Минион ДХ Ф 2,35 (другите ми гуми). Така че можеби ако вземеш по-широки ще ти си доволен. Забравих да спомена че и аз съм с РАМ АМ и карам доста агресивно. :beer:
ludanik
 
Мнения: 46
Рейтинг: 1100
Регистриран на: Вто Мар 09, 2010 2:35 pm
Местоположение: Велико Търново

Re: Агресивни АМ гуми

Мнениеот Nocturne » Нед Юли 14, 2013 8:31 pm

За да не пускам друга тема... Гледам че почти всички AM колела серийно са с Nobby Nic гуми, 2.25 нещо такова. Търся си гуми за АМ/градско каране до 600гр. макс и около 2.1-2.3 дебелина. Ще се слагат на AM.ONE.
Та засега съм се спрял на това Швалбе май, кажете ми SnakeSkin е версия с по-добра защита ли какво? Има няколко версии на Ноби Ника, Performance Line, Evo, SnakeSkin... някой може ли да ме ориентира какви са разликите?
Други марки и модели с добро търкаляне на асфалт и стабилност в планина, не много тежки? Търся като всички всестранно развита гума, каквато няма, но коя се доближава най-много до това?
Темата е за агресивни АМ гуми, аз не търся такива.
RAM AM.ONE Custom
Аватар
Nocturne
 
Мнения: 412
Рейтинг: 1300
Регистриран на: Пет Сеп 04, 2009 12:44 pm

Re: Агресивни АМ гуми

Мнениеот subritual » Пон Юли 15, 2013 12:20 am

Снейк скинът според мен е задължителен, ако има по-сериозно каране, което АМ колелото предлага.
Аватар
subritual
 
Мнения: 1362
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юли 01, 2008 2:02 pm
Местоположение: Джебел

Re: Агресивни АМ гуми

Мнениеот radeviq » Пон Юли 15, 2013 8:03 am

Казваш, че търсиш гуми, но не си дал ориентировачен бюджет. По-горе съм писал какво карам, но това което мисля да опитам след Nobby Nic-a е Continental. Ако търсиш да смениш и двете гуми и ти хареса шарката (която според мен има общо с Nobby Nic), а и се вмества в изискванията ти за тегло, виж Continental Mountain King 2. Само за сравнение давам линк да видиш цената в screambikes за да оцениш колко добра е офертата. Ако случайно избереш Continental-а ще се радвам, ако споделиш впечетления (също и някой друг, който е карал гумата).
Аватар
radeviq
 
Мнения: 280
Рейтинг: 1379
Регистриран на: Сря Ное 16, 2011 10:26 pm
Местоположение: София/Перник

Re: Агресивни АМ гуми

Мнениеот mrdaka » Пон Юли 15, 2013 8:27 am

Continental Mountain King 2 не ги препоръчвам. Износих едни такива и като цяло нямат сцепление ни никакъв терен, освен на горски почви. Да леки са, евтини, но лесно се пукат. Пукал съм 8 пъти за 1 каране. След 2 месеца каране задната ми се разпадна от самосебе си. Базирано на моя опит не ги препоръчвам за АМ.
Изображение
Аватар
mrdaka
 
Мнения: 632
Рейтинг: 1865
Регистриран на: Пон Авг 23, 2010 2:45 pm
Местоположение: София

Re: Агресивни АМ гуми

Мнениеот mentalhead » Пон Юли 15, 2013 10:58 am

Ти за ProTection версията ли говориш, защото беглите ми впечатления от тези гуми са за доста добро сцепление, а при цена от 100 лева парчето, те са всичко друго но не и евтини?
Моите забележки към MKII 2.2" гумата са свързани с нейната ширина. Както и да я гледам и меря не мога да я изкарам повече от 2.0" реално, което си е голямо разочарование и всъщност поставя известни въпроси доколко теглото на гумата е наистина ниско.
Към автора. SnakeSkin е версия с удебеление на стените на гумата, което намалява възможността от прещипване (snake bite) или от срязване на някой камък.
Performance line пък е евтинджос версията на гумите на Швалбе и се използва някаква различна смес, която ако съдя пък от беглите си впечатления с едни такива Hans Dampf май за нищо не става.
Аватар
mentalhead
 
Мнения: 354
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Авг 10, 2010 6:49 pm

Re: Агресивни АМ гуми

Мнениеот Nocturne » Пон Юли 15, 2013 11:47 am

mentalhead написа:Ти за ProTection версията ли говориш, защото беглите ми впечатления от тези гуми са за доста добро сцепление, а при цена от 100 лева парчето, те са всичко друго но не и евтини?
Моите забележки към MKII 2.2" гумата са свързани с нейната ширина. Както и да я гледам и меря не мога да я изкарам повече от 2.0" реално, което си е голямо разочарование и всъщност поставя известни въпроси доколко теглото на гумата е наистина ниско.
Към автора. SnakeSkin е версия с удебеление на стените на гумата, което намалява възможността от прещипване (snake bite) или от срязване на някой камък.
Performance line пък е евтинджос версията на гумите на Швалбе и се използва някаква различна смес, която ако съдя пък от беглите си впечатления с едни такива Hans Dampf май за нищо не става.


Мерси много, че ме ориентира в различните серии. SnakeSkin-a е малко по-тежък от останалите, но пак е 580-590гр., а моя CrossMark 2.1 в момента е 630гр. май. Така че пак ще получа намаляване леко на тегло+една много по стабилна гума в планината.
За цена не съм писал да, но до 50-60 на гума макс.
RAM AM.ONE Custom
Аватар
Nocturne
 
Мнения: 412
Рейтинг: 1300
Регистриран на: Пет Сеп 04, 2009 12:44 pm

Re: Агресивни АМ гуми

Мнениеот mrdaka » Пон Юли 15, 2013 12:51 pm

mentalhead написа:Ти за ProTection версията ли говориш, защото беглите ми впечатления от тези гуми са за доста добро сцепление, а при цена от 100 лева парчето, те са всичко друго но не и евтини?
Моите забележки към MKII 2.2" гумата са свързани с нейната ширина. Както и да я гледам и меря не мога да я изкарам повече от 2.0" реално, което си е голямо разочарование и всъщност поставя известни въпроси доколко теглото на гумата е наистина ниско.
Към автора. SnakeSkin е версия с удебеление на стените на гумата, което намалява възможността от прещипване (snake bite) или от срязване на някой камък.
Performance line пък е евтинджос версията на гумите на Швалбе и се използва някаква различна смес, която ако съдя пък от беглите си впечатления с едни такива Hans Dampf май за нищо не става.

Така, объркал съм се .. мнението ми е за нормалният Mountain Кing
Ето и една снимка на гумата, за да се избегне всякакво съмнение.
Изображение
Изображение
Аватар
mrdaka
 
Мнения: 632
Рейтинг: 1865
Регистриран на: Пон Авг 23, 2010 2:45 pm
Местоположение: София

Re: Агресивни АМ гуми

Мнениеот xargs » Пон Юли 15, 2013 1:02 pm

Един сезон карах с евтиния вариант на Mountain King II 2.4 отпред и впечатленията ми бяха смесени, докато не я смених с Schwalbe Hans Dampf 2.35 Snakeskin/TrailStar/ блабла (60-70лв от веломания). Разликата в сцеплението е колосална, в полза на швалбето (то е и близо два пъти по-скъпо де). Като размер 2.35 швалбето е по-голямо от 2.4 континентала.

Отзад карам с Mountain King II 2.2, но и нея май ще я сменя, че ми писна да я пукам.

А да, на два Mountain King-a (един 2.2 и един 2.4) успях да им скъсам грайферите :-/
Аватар
xargs
 
Мнения: 454
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Фев 19, 2012 12:01 am
Местоположение: София

Re: Агресивни АМ гуми

Мнениеот radeviq » Пон Юли 15, 2013 7:29 pm

Извинявайте, но само да се уверя, че съм разбрал правилно - и двамата които сте карали Mountain King II сте били с евтиния вариант, а не с Black Chill + ProTection? Питам защото предполагам има голяма разлика, както е при Performance-a и Evo + SnakeSkin-a при Schwalbe и различните модели и разновидности.

П.С сега виждам, че единия колега даже не е бил с двойката :peace: , а това с размера ми е ясно и съм го срещал често из ревютата в нета, но забравих да го спомена в предишния пост.
Аватар
radeviq
 
Мнения: 280
Рейтинг: 1379
Регистриран на: Сря Ное 16, 2011 10:26 pm
Местоположение: София/Перник

Re: Агресивни АМ гуми

Мнениеот Nocturne » Пон Юли 15, 2013 8:27 pm

Днес бях и в магазина на Драг, казаха че това Конти с тази система Black chill залепва просто на пътя страхотно, бла бла...и има всякакви възможни системи ама е 100лв :D То за тези пари остава и да не е добро.
Мисля че ако гледаме качество/цена Швалбе са с по-добро съотношение, Контито може и да е по-добро, но със сигурност ще е по-скъпо за идентични параметри.

Задна 2.1, предна 2.25/2.3 за по леко въртене, някакви мнения?
RAM AM.ONE Custom
Аватар
Nocturne
 
Мнения: 412
Рейтинг: 1300
Регистриран на: Пет Сеп 04, 2009 12:44 pm

Re: Агресивни АМ гуми

Мнениеот psixopat » Пон Юли 15, 2013 8:49 pm

За въртене, няма да имаш проблем.Само че гума 2,1 и агресивен Ам са трудно съвместими, поне за мен :D .А като гледам караш АМ, така че и 2,35 отзад и 2,4 отпред пак би било подходящо.Виж комбинацията Fat Albert 2,4 отпред и Hans Dampf 2.35 за отзад би била почти перфектна.Някой се отплакват, че Fat Albert се усещал тежък и тромав, но аз поне не съм забелязал такова нещо. :agree:
taurus13 написа:в планината също има 4 посоки, но те са различни от световните. Тук те са: Нагоре, Надоле, Насам и Натам.
:)
Аватар
psixopat
 
Мнения: 1211
Рейтинг: 1867
Регистриран на: Сря Май 16, 2007 8:11 pm
Местоположение: Габрово

Re: Агресивни АМ гуми

Мнениеот moridinbg » Пон Юли 15, 2013 11:09 pm

Bontrager има ли в България, че нямам спомен да съм виждал? Карам XR4 Team Issue и впечатленията са ми страхотни. Малко по-бавна от Nobby Nic, пъти по-добро сцепление в завои, по-добро поведение на мокро. И нобито и тия съм ги карал само безкамерни, за пукане не мога да коментирам. От месец и малко по принуда карам 2 такива 2.4 всеки ден по 15км до работа и обратно и не забелязвам признаци на твърде голямо износване. За сметка на това Нобито Evo Snake Skin на задна за 2 месеца почна да разпада грайфери.
Аватар
moridinbg
 
Мнения: 1162
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 06, 2012 11:59 pm
Местоположение: София

Re: Агресивни АМ гуми

Мнениеот Петър Велков » Вто Юли 16, 2013 12:08 am

Хайде и аз да се включа с въпрос... Такава хубава тема, пък никой не спряга небезизвестните HighRoller-и? Аз вече доста повъртях моите и задната има съвсем леки разкъсвания на няколко грайфера, но имайки предвид карането ми, мисля че е нормално. При мен лошото е че не съм карал сериозно с други гуми и нямам никаква база за сравнение.

Та, толкова ли са лоши, че никой не ги и споменава?
"В авангарда винаги вървят онези, чиито живот прилича на сигнална ракета. Те светят, докато летят нагоре, и гаснат нависоко по обратния път. За безкрайно целеустремените обратен път няма."

Giant Reign 1.5 (Fox + XT)
Pulse TSA⌁2 custom
Drag Izoard Dura-Ace
Giant Defy Advanced 1 Ultegra
Аватар
Петър Велков
 
Мнения: 507
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Юли 30, 2012 10:28 am
Местоположение: х. Червената шапчица

Re: Агресивни АМ гуми

Мнениеот bio » Вто Юли 16, 2013 10:14 am

Петър Велков написа:Хайде и аз да се включа с въпрос... Такава хубава тема, пък никой не спряга небезизвестните HighRoller-и? Аз вече доста повъртях моите и задната има съвсем леки разкъсвания на няколко грайфера, но имайки предвид карането ми, мисля че е нормално. При мен лошото е че не съм карал сериозно с други гуми и нямам никаква база за сравнение.

Та, толкова ли са лоши, че никой не ги и споменава?

гумата си е добра, но прекалено бързо се износва. при задната централните бутони заминават за 2 месеца и поведението й се променя драстично. ако Maxxis са ми спонсори бих ги карал. казвам го след като за пореден път си купих и се минах.
анти-каски !!!
Аватар
bio
 
Мнения: 2512
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Сеп 27, 2003 9:54 pm
Местоположение: Пловдив, България

Re: Агресивни АМ гуми

Мнениеот Nocturne » Пет Юли 26, 2013 11:54 am

Мисля, че се спрях на стандартна комбинация от гуми:

Schwalbe Nobby Nic SnakeSkin 2.25 отпред с вътрешна Schwalbe Extra Light (130гр.) - Предна
Schwalbe Racing Ralph Double Defence 2.1 с вътрешна Schwalbe XX Light (95гр.) - Задна

Някакви последни съвети и мнения;?
Идеята на цялата операция е да се направи колело максимално добро както за въртене, така и за АМ. И да се олекоти задницата, която е ужасно тежка.
RAM AM.ONE Custom
Аватар
Nocturne
 
Мнения: 412
Рейтинг: 1300
Регистриран на: Пет Сеп 04, 2009 12:44 pm

Re: Агресивни АМ гуми

Мнениеот PowerSlide » Пон Авг 05, 2013 7:31 am

Задна все още не съм се спрял на нещо конкретно (сменям различни), обаче предна нищо друго освен MINION DHF 2.35 60a :smokin: Мисля и задната ми да стане такава :eyebrow: Тежко става като цяло но си заслужава.
Аватар
PowerSlide
 
Мнения: 1189
Рейтинг: 1995
Регистриран на: Пон Ное 10, 2008 12:07 pm
Местоположение: на баира

Re: Агресивни АМ гуми

Мнениеот bigjoe » Пон Авг 12, 2013 3:43 pm

От доста време и аз се интересувам по темата и изчетох много материали от форуми и разни статии на английски. Наскоро си взех Ardent 2.25 за предна гума и отзад съм сложил един Racing Ralf на доизживяване. Ardent-a има страхотен обем и се справя добре с неравностите, страниците обаче ми се струват меки. Твърде малко съм я карал, но мога да кажа, че търкаля бързо и на асфалт за голяма гума, на твърда почва и прашно-песачливи терени не ми е създавала проблеми, но още не съм я натискал здраво. Сега мисля да взема Advantage 2.25 за предна, Ardent-a отива отзад.За Advantage има добри отзиви, става както за задна, така и за предна. Малко по - бавна от Ardent-a, но хваща по - добре и копае здраво при катерене. За предна гума хвалят много Ardent 2.4, но на мен ми идва вече голяма. Има и варианти за задна по - бързичка Crossmark, но правиш компромис със сцеплението.Ако взимаш Schwalbe - Hans Dampf.За Continental трябва да се бръкнеш дълбоко за BlackChili и варианта според мен е Rubber Queen предна, X-King задна. Аз се бях спрял на Cont Gravity за задна, но балона и ми се видя малък. X - king -a обикновената версия, като задна направо се разпадала, затова се отказах, пък не ми се дават пари за скъпия вариант. Това е при положение, че търсиш компромиса между доброто сцепление и скоростта. Има и вариант с DHR 2 ......спирам дотук, че изписах много. Успех с намирането на гуми ! :D
bigjoe
 
Мнения: 65
Рейтинг: 1230
Регистриран на: Пет Авг 09, 2013 1:18 pm

Re: Агресивни АМ гуми

Мнениеот xcrider » Вто Авг 13, 2013 1:54 pm

Аз съм за максис. От опита ми с швалбе(карал съм и ЕВО и Перформънс гуми) се износват за 2 месеца . Без снейкскин не стават за нищо, още повече ако се кара тюблес.
Макситата се износват по-бавно, по-евтини са, имат хубави стени(не вестници като швалбе),много голям обем и са перфектни за тюблес.
Говоря за Advantage, Ardent, Ikon и т.н. всичките са 35-40лв бройката
С континентал работата е подобна като с "швабитата".
xcrider
 
Мнения: 1385
Рейтинг: 1256
Регистриран на: Пет Юни 10, 2011 11:43 am
Местоположение: София

Re: Агресивни АМ гуми

Мнениеот PowerSlide » Сря Авг 14, 2013 8:40 pm

bigjoe аз по едно време карах предна миниън DHF 2.35 ардент 2.25 задна на рамНТ2 но продадох колелото заедно с тези гуми, обаче мисля тази комбинация беше една от най-добрите ама с ардента нямам голям опит. До колкото виждам ardent се води лека предна allmountain на максис.
Аватар
PowerSlide
 
Мнения: 1189
Рейтинг: 1995
Регистриран на: Пон Ное 10, 2008 12:07 pm
Местоположение: на баира

Re: Агресивни АМ гуми

Мнениеот bigjoe » Сря Авг 14, 2013 10:09 pm

PowerSlide аз също още трупам опит с тази гума и когато имам повече впечатления ще дам feedback. Все още я карам предна. Ина че и Ardent и Advantage стават както за предни така и за задни. Може би трябва да ги врътнеш за да разбереш коя комбинация ти пасва повече. Иначе за по - тежко каране може отпред 2.4 отзад 2.25, като Advantage според мен ще ти свърши по - добра работа като задна. Ardent 2.4 се справяла доста по - добре от 2.25 като предна. Ти вече имаш DHF, но погледни това ревю за DHR II http://blistergearreview.com/gear-revie ... ion-dhr2/3. Другата част от тежката артилерия са High Roller-ите, но за тях не мога нищо да кажа. Срещал съм я като предна стокова гума на AM байк http://www.commencal-store.co.uk/PBSCPr ... D=12501782 .
bigjoe
 
Мнения: 65
Рейтинг: 1230
Регистриран на: Пет Авг 09, 2013 1:18 pm

Re: Агресивни АМ гуми

Мнениеот ssaa6oo » Съб Авг 24, 2013 6:35 pm

Здравейте,
За да не пускам нова тема ще задам въпроса си тук. Трябва да си взема нова гума за АМ. 29' 2.25. бюджета ми е 80-100 лв.
Благодаря предварително.
ssaa6oo
 
Мнения: 17
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пет Яну 11, 2013 10:04 pm

Re: Агресивни АМ гуми

Мнениеот capola » Пон Апр 28, 2014 2:26 pm

Nocturne написа:Мисля, че се спрях на стандартна комбинация от гуми:

Schwalbe Nobby Nic SnakeSkin 2.25 отпред с вътрешна Schwalbe Extra Light (130гр.) - Предна
Schwalbe Racing Ralph Double Defence 2.1 с вътрешна Schwalbe XX Light (95гр.) - Задна


Много добра ми изглежда тази комбинация. Някакви отзиви след близо година от поста?

Някой може ли да ме ориентира между Snakeskin и Double defense? В какви случаи си заслужава да се заложи на втория вариант за сметка на 55 грама отгоре?
Аватар
capola
 
Мнения: 232
Рейтинг: 1547
Регистриран на: Пет Авг 09, 2013 5:13 pm
Местоположение: София, Пловдив и Варна

Re: Агресивни АМ гуми

Мнениеот papinu » Пон Апр 28, 2014 3:36 pm

capola написа:...Някой може ли да ме ориентира между Snakeskin и Double defense? В какви случаи си заслужава да се заложи на втория вариант за сметка на 55 грама отгоре?


"SnakeSkin-Sidewall -
a light and flexible woven layer on the sidewall guards tires against abrasion damage.
Double Defense -
two system puncture defense with High Density Guard and Snake Skin sidewall. For the first time the protection belt from high-density Vectran fabric - the same used in the Ultremo - is also to be found in an MTB tire. While the proven SnakeSkin sidewall protects against sharp edged stones. There cannot be more security for light, fast off-road tires."

DOUBLE DEFENSE
The twin protector. High Density Guard + SnakeSkin. More safety for light off-road tires is impossible.
Изображение
В превъзходството ти над другите няма нищо благородно. Истинското благородството се състои в това да превъзхождаш предишния си аз.
Аватар
papinu
 
Мнения: 393
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Мар 26, 2012 12:51 pm
Местоположение: София

Re: Агресивни АМ гуми

Мнениеот capola » Пон Апр 28, 2014 6:18 pm

Разбрах - с една дума двойната защита всякак си заслужава. Дори при най-каменистите пътеки съм виждал бабини зъби. А някой има ли опит доколко успешно се комбинира с XX Light?
Аватар
capola
 
Мнения: 232
Рейтинг: 1547
Регистриран на: Пет Авг 09, 2013 5:13 pm
Местоположение: София, Пловдив и Варна

Re: Агресивни АМ гуми

Мнениеот sailman » Пет Май 02, 2014 11:06 am

Темата не беше ли за "Агресивни АМ гуми"?... :eek3: :magnify:
ВЕЛО 2009 Sus scrofa domestica
Аватар
sailman
 
Мнения: 1443
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Май 25, 2008 11:10 am
Местоположение: София

Следваща

Назад към All Mountain/Ендуро продукти

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 20 госта