Агресивни АМ гуми

Въпроси, коментари и дискусии за велосипеди с ход на окачването до 130-170 мм, компоненти и екипировка за тях.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Re: Агресивни АМ гуми

Мнениеот iPop » Сря Юли 06, 2016 4:01 pm

Предстои ми пътуване във Франция, където ще обикаляме с приятели около Монблан с колела(Инфо).
В момента задната ми гума е на около 40 кръв и се чудя с каква да я сменя, която да е хем със здрави бордове(двустенка) и хем да става за въртене...
И чуденката ми е голяма :beer:
Аватар
iPop
 
Мнения: 573
Рейтинг: 1544
Регистриран на: Сря Май 29, 2013 2:07 pm
Местоположение: София

Re: Агресивни АМ гуми

Мнениеот Alexi » Сря Юли 06, 2016 4:03 pm

Изображение
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6276
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Агресивни АМ гуми

Мнениеот iPop » Сря Юли 06, 2016 4:18 pm

Е да, ама в калта ще страдам :D Четох им ревюто и като цяло не съм адски впечатлен
Аватар
iPop
 
Мнения: 573
Рейтинг: 1544
Регистриран на: Сря Май 29, 2013 2:07 pm
Местоположение: София

Re: Агресивни АМ гуми

Мнениеот Alexi » Сря Юли 06, 2016 6:56 pm

няма гуми които да се търкалят сравнително лесно и да са много добре на кал ,търси се компромиса .. аз бих заложил на гуми които да ми улеснят педалирането а в калта просто ще се намалява темпото .. ноби ник е добър вариант също
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6276
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Агресивни АМ гуми

Мнениеот Pr3d4t0R » Сря Юли 06, 2016 7:33 pm

Швалбе и здрава задна е само Super Gravity каркас. Rock Razor е доста интересна концепция - нисък, лесно търкалящ се централен грайфер и агресивен страничен за сцепление в завои. Някой има ли преки впечатления?
Аватар
Pr3d4t0R
 
Мнения: 3970
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Яну 29, 2006 10:07 am

Re: Агресивни АМ гуми

Мнениеот outfaced » Сря Юли 06, 2016 8:46 pm

Pr3d4t0R написа:Швалбе и здрава задна е само Super Gravity каркас. Rock Razor е доста интересна концепция - нисък, лесно търкалящ се централен грайфер и агресивен страничен за сцепление в завои. Някой има ли преки впечатления?

Не са първите с тая идея. Кенда бяха ... максис имат и те вече такава. Карал съм кендата - не е оферта. Липсата на сцепление нагоре и на спиране убива доста повече отколкото лекото търкаляне дава. Тия малки грайферчета дават фира точно за няколко дена. След нея като си сложих нормална гума направо летях нагоре. С тая просто не усещаш как превърта ... малко, по малко и като сума не върви. Някъде да дойде рЕзко нагоре и да трябва да напънеш ... забрави. Бих я сложил само за пъмптрака.
Изображение Изображение
продавам: разни неща
Аватар
outfaced
 
Мнения: 6057
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 20, 2007 3:24 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Агресивни АМ гуми

Мнениеот iPop » Чет Юли 07, 2016 8:19 am

Някой с впечатления от Fat Albert?
Аватар
iPop
 
Мнения: 573
Рейтинг: 1544
Регистриран на: Сря Май 29, 2013 2:07 pm
Местоположение: София

Re: Агресивни АМ гуми

Мнениеот Pr3d4t0R » Чет Юли 07, 2016 9:39 am

Доста е широка (62 балон) и по равен път върти тегаво - при рошав терен и ниско налягане иначе е доста комфортна. Сцеплението е много добро като за задна в разнообразни условия - чисти се прилично при кал. Точно Алберт снейкскин задна съм срязвал два пъти под грайферите - на бордовете е ОК здравината, но под грайферите е много тънка. След алберт-а (шарка за задна и Pace Star) сега отзад съм с Hans Dampf (Trail Star) и съм по-доволен - кажи речи същото сцепление или даже малко повече, обаче върти една идея по-добре, само дето се чисти малко по-лошо при кал.
Аватар
Pr3d4t0R
 
Мнения: 3970
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Яну 29, 2006 10:07 am

Re: Агресивни АМ гуми

Мнениеот pascoff » Чет Юли 07, 2016 10:51 am

Да върна малко лентата назад относно Rock Razor. Карам такава за задна от 2 години и мога да кажа, че отговарят на концепцията с която са замислени. Иначе казано, търкалят се много добре, държат при завой без изненади/поднасяне а сцеплението надолу е като ХС гума - не особено голямо, но достатъчно. Не съм карал Кенда, но описаните "ефекти" от outfaced не са се проявили при мен - има сцепление на горе а малките грайферчета не са дали фира още. Здравината незнам дали мога да е коментирам, единствения "тест" беше един снейк байт, при който вътрешната гумата се спука а външната нямаше поражения. Преживяла е 2 перпендикулярни, ако това може да се счита за тест за здравина :)

Искам да уточня, че говоря за модела 26 x 2.35, PaceStar Compound (по-твърдия) с тегло 665гр, защото TrailStar Compound модификацията тежи 925 и може би ще се държи малко по-различно от тази, която имам.
Днес времето ще бъде преобладаващо над пространството.
Аватар
pascoff
 
Мнения: 864
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Окт 25, 2002 10:56 pm
Местоположение: Bulgaria

Re: Агресивни АМ гуми

Мнениеот halfdone » Чет Юли 28, 2016 2:24 pm

Днес ме обвзе една чуденка понеже трябваше да си взема нова гума. Досега всички Максиси съм ги карал тюблес, а самите те не са били Tubeless Ready. Какво им е по специалното на TR , след като и нормалните пак си се карат така?

Имам и питане към @оutfaced и @mrdaka тъй като си взех Minion DHR II ST 2.4 за задна, а гледам, че те карат такива. Като предна или задна я карате, как е на въртене това ST и жива ли е още тази мека смес?

Ай мерси :)
Продавам : .
Аватар
halfdone
 
Мнения: 568
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Май 19, 2010 8:14 pm
Местоположение: София о884о974о5

Re: Агресивни АМ гуми

Мнениеот outfaced » Чет Юли 28, 2016 4:27 pm

ТR стават по лесно тюблес на шини, които не са много подходящи за целта.
Ако шината ти е хубава за тюблес ти е все тая какво пише на гумата :)
Карам максис и такива и онакива и все еднакво добре лягат.
Изображение Изображение
продавам: разни неща
Аватар
outfaced
 
Мнения: 6057
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 20, 2007 3:24 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Агресивни АМ гуми

Мнениеот Kobeto » Чет Юли 28, 2016 10:09 pm

Някой има ли впечатления от Schwalbe Nobby Nic Performance 26x2.25" - http://screambikes.eu/bg/vunshni-gumi-2 ... 6x225.html
The moon is full... the night is cold... the stars are bright... the wind so moans...
A fire burns... within our forest... the blood is thick... and only black
Аватар
Kobeto
 
Мнения: 386
Рейтинг: 1580
Регистриран на: Чет Юни 09, 2016 9:11 pm

Re: Агресивни АМ гуми

Мнениеот halfdone » Пет Юли 29, 2016 9:12 am

outfaced написа:..

Ясно за TR. :agree:
Моята гума я сложих (теглото и е 905гр. ), сега остана само да я бозифицирам.
High Roller II-ката ми един гвоздей я разпори яко, иначе бях доста доволен от нея, грипа и беше много добър. Реших да е DHR-а заради по ниското съпротивление при въртене, та сега ще видя каква разлика ще има.

Kobeto написа:Някой има ли впечатления от Schwalbe Nobby Nic Performance 26x2.25" - http://screambikes.eu/bg/vunshni-gumi-2 ... 6x225.html


Гледай да е SnakeSkin, с по-дебелите бордове, а ако си тежък лично аз не бих ти препоръчал ноби бик.
И вземи 2.4, какво е това 2.25 :)
По назад в темата по спомен са коментирани тези гуми.
Продавам : .
Аватар
halfdone
 
Мнения: 568
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Май 19, 2010 8:14 pm
Местоположение: София о884о974о5

Re: Агресивни АМ гуми

Мнениеот windv » Пет Юли 29, 2016 9:29 am

Kobeto написа:Някой има ли впечатления от Schwalbe Nobby Nic Performance 26x2.25" - http://screambikes.eu/bg/vunshni-gumi-2 ... 6x225.html


последните няколко години карам нобиникове със snake skin , ама последният път като взимах гума опитах да мина по-евтино и взех Performance, 2,35 от новите. За задна ми хареса грайфера. Върти се добре, но май ще е и лесна за поднасяне с този нисък страничен грайфер...Карах я само няколко пъти, защото МНОГО е тънък борда! Прегъва се и се прещипва с каплата от много леко ръбче. рябва да се напомпа МНОГО, за да се изпозлва. Карах я задна.
Друго което ме изуми, въпреки че не е TL-ready. Когато ги напълних с боза и ги издух, започнаха да издишат ОТВСЯКЪДЕ. Цвъркаше боза през стените и грайферите!? Толкова са тънки, че буквално по целите бордове и от двете страни течеше боза. След известно време се уплътни всичко, само до 1то каране, където на едно прегъване, без да се е сцепила, изтече бозата без да залепи. Гумата я взех от скимбайкса. Надписа nobby nic performance беше добавена тънка щампа , а отдолу пак същият надпис. Обели се на 1-то каране.

Тази гума става само за много леко каране, като допускам че може към Бг да са изпратили някаква дефектна партида... Не се занимаваха да гадая, не съм виждал друга бройка за да сравнявам. Поръчах си същата от Германия (26х2,35 в Бг не се продаваше), в разновидност Snake Skin. Ще я видим дали е по-стабилна.
~~~o)Ѣ(o~~~
Велоделия - заигравки с хвърчалници :spin:
Аватар
windv
 
Мнения: 1288
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Мар 16, 2008 12:28 pm

Re: Агресивни АМ гуми

Мнениеот Pr3d4t0R » Пет Юли 29, 2016 12:37 pm

Посоченият Ноби Ник става само за ХС. Гума за агресивно каране тежи поне 800 гр - просто трябва материал по нея, за да издържа рошави терени.

Последните години си поръчвам Швалбета само от Германия - много съм доволен. Не знам дали си въобразявам, но ми се струват доста по-качествени от тези тук - но и разликата в цената е доста голяма.
Аватар
Pr3d4t0R
 
Мнения: 3970
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Яну 29, 2006 10:07 am

Re: Агресивни АМ гуми

Мнениеот moz » Пет Юли 29, 2016 2:53 pm

:lol2:
moz
 
Мнения: 443
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Авг 20, 2008 7:15 pm

Re: Агресивни АМ гуми

Мнениеот Lucky Loser » Пон Авг 01, 2016 11:31 pm

Драги съотечественици,

Какво ви е мнението за Continental X King, и по-специално, ако някой има опит с 26х2.4?


Поздрави :)
Боря се за мнения - всекоя бройка е изключително важна !
П.С. И аз имам няколко велосипеда, но са тайна !

Komoot профил
Аватар
Lucky Loser
 
Мнения: 1854
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Фев 21, 2013 8:35 pm

Re: Агресивни АМ гуми

Мнениеот Петър Велков » Вто Авг 02, 2016 3:39 pm

Задължително ProTection. Аз мога само да ги хваля, с изключение на това че не стават за tubeless, поне не и 29х2.2. Овлажняват борда и съхнат за няколко седмици.
"В авангарда винаги вървят онези, чиито живот прилича на сигнална ракета. Те светят, докато летят нагоре, и гаснат нависоко по обратния път. За безкрайно целеустремените обратен път няма."

Giant Reign 1.5 (Fox + XT)
Pulse TSA⌁2 custom
Drag Izoard Dura-Ace
Giant Defy Advanced 1 Ultegra
Аватар
Петър Велков
 
Мнения: 507
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Юли 30, 2012 10:28 am
Местоположение: х. Червената шапчица

Re: Агресивни АМ гуми

Мнениеот HHristov » Сря Авг 03, 2016 10:05 am

Аз една X-King ProTection 29x2.4 я карах безкамерна 4 месеца. Когато я правих, през борда изби боза, но после задържа. След 4 месеца имаше останала около 30 мл. течна боза.
HHristov
 
Мнения: 140
Рейтинг: 1460
Регистриран на: Сря Сеп 03, 2014 7:18 am
Местоположение: Шумен

Re: Агресивни АМ гуми

Мнениеот Kobeto » Пон Сеп 26, 2016 10:30 pm

Pr3d4t0R написа:Посоченият Ноби Ник става само за ХС. Гума за агресивно каране тежи поне 800 гр - просто трябва материал по нея, за да издържа рошави терени.

Последните години си поръчвам Швалбета само от Германия - много съм доволен. Не знам дали си въобразявам, но ми се струват доста по-качествени от тези тук - но и разликата в цената е доста голяма.

Вече се уверих, че стават за велосипеди, които стоят само в гаража или се ходи до магазина с тях. Тънки са като вестник и се съсипах да лепя вътрешните - за 10 дни 6 лепенки. Даже скоро едната вътрешна ще я хвърлям. Най-ситните трънчета влизат през протектора (вадя ги с игла, че пинсетата или не ги хваща, или ги чупи). Последно имах трънче отстрани в борда. Че не стават и за tubeless, поне да сложа край на мъките. Ще ги сменям като се износят, това е ясно, и ще търся задължително TR гуми поне на 26х2,35 за задна и 26х2,4 за предна. А до тогава имам време да прочета темата за безкамерните гуми, да видя и там какви марки и модели вървят.
The moon is full... the night is cold... the stars are bright... the wind so moans...
A fire burns... within our forest... the blood is thick... and only black
Аватар
Kobeto
 
Мнения: 386
Рейтинг: 1580
Регистриран на: Чет Юни 09, 2016 9:11 pm

Re: Агресивни АМ гуми

Мнениеот stoyancha » Пон Сеп 26, 2016 10:40 pm

Kobeto написа:
Pr3d4t0R написа:Посоченият Ноби Ник става само за ХС. Гума за агресивно каране тежи поне 800 гр - просто трябва материал по нея, за да издържа рошави терени.

Последните години си поръчвам Швалбета само от Германия - много съм доволен. Не знам дали си въобразявам, но ми се струват доста по-качествени от тези тук - но и разликата в цената е доста голяма.

Вече се уверих, че стават за велосипеди, които стоят само в гаража или се ходи до магазина с тях. Тънки са като вестник и се съсипах да лепя вътрешните - за 10 дни 6 лепенки. Даже скоро едната вътрешна ще я хвърлям. Най-ситните трънчета влизат през протектора (вадя ги с игла, че пинсетата или не ги хваща, или ги чупи). Последно имах трънче отстрани в борда. Че не стават и за tubeless, поне да сложа край на мъките. Ще ги сменям като се износят, това е ясно, и ще търся задължително TR гуми поне на 26х2,35 за задна и 26х2,4 за предна. А до тогава имам време да прочета темата за безкамерните гуми, да видя и там какви марки и модели вървят.


+1
Аватар
stoyancha
 
Мнения: 774
Рейтинг: 1399
Регистриран на: Съб Ное 21, 2015 4:31 pm

Re: Агресивни АМ гуми

Мнениеот Alexi » Вто Сеп 27, 2016 6:59 am

Pr3d4t0R написа:Посоченият Ноби Ник става само за ХС. Гума за агресивно каране тежи поне 800 гр - просто трябва материал по нея, за да издържа рошави терени.

Последните години си поръчвам Швалбета само от Германия - много съм доволен. Не знам дали си въобразявам, но ми се струват доста по-качествени от тези тук - но и разликата в цената е доста голяма.

това е по скоро до смесите .. тука масово се продават евтините смеси защото това върви ,почти никой не дава 70-90 лв за гума .. Нобита си вземах EVO Pacestar скоро ще ги слагам и ще споделя впечатления но определено борда не е като вестник и изглеждат солидни
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6276
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Агресивни АМ гуми

Мнениеот Friz » Вто Сеп 27, 2016 7:25 am

Alexi написа:Нобита си вземах EVO Pacestar скоро ще ги слагам и ще споделя впечатления но определено борда не е като вестник и изглеждат солидни

Точно тия EVO Pacestar ако са без "SnakeSkin" са си чист вестник, страничния борд се цепи като... :nono:
Аватар
Friz
 
Мнения: 95
Рейтинг: 1305
Регистриран на: Пон Авг 02, 2010 8:36 am
Местоположение: Разлог

Re: Агресивни АМ гуми

Мнениеот moridinbg » Вто Сеп 27, 2016 12:02 pm

Освен, че е вестник, гумата има лошо сцепление и на мокро се пързаля на ужас. Единственият плюс е, че се търкаля добре. От години не разбирам, защо я пробутват за АМ тая гума...
Впечатленията са ми от Evo SnakeSkin 2.35 отпред и 2.25 отзад. И двете ги подарих на повече от 75% живот и си взех други.
Аватар
moridinbg
 
Мнения: 1162
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 06, 2012 11:59 pm
Местоположение: София

Re: Агресивни АМ гуми

Мнениеот Pr3d4t0R » Вто Сеп 27, 2016 1:44 pm

Каркасът на Schwalbe подходящ за агресивно каране (все пак темата е за такива гуми) е Supergravity, където освен SnakeSkin има допълнителен слой при бордовете и под грайферите. При каране на скорост върху каменни реки SnakeSkin само не е много удачен, освен ако ездачът не е доста прецизен - аз определено не съм. SnakeSkin предпазва само бордовете, но гумата е доста уязвима под грайфера. Моят опит е с Magic Mary в тези два варианта като предна. При SnakeSkin се пука доста лесно при грайфера и също така трябва да се кара на по-високо налягане. Supergravity с моите 75 кг с екипировка я карах без никакви грижи на 1.4 предна, докато SnakeSkin трябваше да я напомпам до 1.6 - разликата е доста осезаема в комфорта и сцеплението.

@ Alexi
Ноби Ник е ХС гума с опции за голям балон - подходяща за велосипеди като този в подписа ти.

Shorty и HighRoller II пристигнаха най-накрая при мен :clap:
Аватар
Pr3d4t0R
 
Мнения: 3970
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Яну 29, 2006 10:07 am

Re: Агресивни АМ гуми

Мнениеот banzai » Вто Сеп 27, 2016 2:25 pm

Някой тествал ли е вече Convict-a на WTB? Месарска изглежда, на картинки ми хареса.
Изображение

Две думи за Maxxis Aggressor - страхотна гума! Карам я отзад, DD кейсинг, държи добре, спира добре и пързаля предвидимо. Засега е и здрава, но това ще си покаже след още месец два по Витошките чукари. Мисля че би била и добър вариант за предна за трейл/агресивно хц каране.
Аватар
banzai
 
Мнения: 135
Рейтинг: 1799
Регистриран на: Сря Мар 26, 2014 10:32 am

Re: Агресивни АМ гуми

Мнениеот moz » Вто Сеп 27, 2016 2:55 pm

На това WTB нещо са му объркали посоките.
moz
 
Мнения: 443
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Авг 20, 2008 7:15 pm

Re: Агресивни АМ гуми

Мнениеот radeviq » Сря Сеп 28, 2016 11:00 pm

Това WTB ми изглежда като нацепеното чадо от брака на стария Nobby Nic и DHF... Ще се радвам, ако някой я е карал и сподели мнение, защото много прилича на следващия ми чифт гуми

ПП според сайта на WTB e само 27,5 :(
Аватар
radeviq
 
Мнения: 280
Рейтинг: 1379
Регистриран на: Сря Ное 16, 2011 10:26 pm
Местоположение: София/Перник

Re: Агресивни АМ гуми

Мнениеот outfaced » Чет Сеп 29, 2016 3:08 pm

radeviq написа:...
ПП според сайта на WTB e само 27,5 :(


вече почва да се усеща криза за 26" ... то и у нас DHR2 се разграбват кат топъл хляб
Изображение Изображение
продавам: разни неща
Аватар
outfaced
 
Мнения: 6057
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 20, 2007 3:24 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Агресивни АМ гуми

Мнениеот kulkata » Чет Сеп 29, 2016 7:15 pm

outfaced написа:вече почва да се усеща криза за 26" ... то и у нас DHR2 се разграбват кат топъл хляб

Не само 26" ,но и 27.5". :agree:
Аватар
kulkata
 
Мнения: 150
Рейтинг: 1354
Регистриран на: Пет Апр 30, 2010 2:58 pm
Местоположение: Провинцията

ПредишнаСледваща

Назад към All Mountain/Ендуро продукти

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: reddevil и 19 госта