Трудният избор на седалка ..

Въпроси, коментари и дискусии за велосипеди с ход на окачването до 130-170 мм, компоненти и екипировка за тях.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Re: Трудният избор на седалка ..

Мнениеот Kobeto » Пет Окт 13, 2017 6:27 pm

Pr3d4t0R написа:@ Kobeto - ти какво точно караш, май беше дългоходова мекица? Ако е така, когато и седнеш отгоре седалковият ъгъл се променя. Моята седалка ми е удобно точно с определен ъгъл и точно определена отдалеченост, малко различие, в която и да е посока и ми е много неудобно. Поиграй си на някой баир с позицията - както с ъгъла така и колко е напред или назад.

Да, 160 ход по разнообразни терени с различни наклони. И поради тая причина май няма как да уцеля някаква златна среда с реглажите. Но ще продължавам да се опитвам. Всъщност аз имах и един друг въпрос, провокиран точно от клипче, на което е показано как седалката и задницата на колоездача опират само в две точки - на двата кокала. Дали пък не е нормална тая болка точно в тия точки и всичко да е нормално, щом няма изтръпване на камбаните или друго тръпнене, което продължава надолу към краката с удължаване на времето на каране? С други думи - трябва ли да търпим болката вгз, ако няма изтръпвания на кесиите и краката
The moon is full... the night is cold... the stars are bright... the wind so moans...
A fire burns... within our forest... the blood is thick... and only black
Аватар
Kobeto
 
Мнения: 386
Рейтинг: 1580
Регистриран на: Чет Юни 09, 2016 9:11 pm

Re: Трудният избор на седалка ..

Мнениеот sailman » Съб Окт 14, 2017 2:37 pm

Именно. Щом няма изтръпване на ръце или други разни членове, начи нещата са наред. Болката вгъзъ си е до каране и до лична поносимост.
Това според скромният ми опит на човек карал навсякъде с тежък багаж, както и с лек. И променял личното си тегло с едни 10 килограма горе-долу през годините.
През всичкото време, дето съм карал колело по планините (На шосе нямам опит) съм сменил пет седалки. Една единствена ми беше толкова отчайващо неудобна, че я разкарах резко. След като разбрах, какъв тип седалка ми е удобна, модела и марката общо взето са ми се тая вече... Десетина карания стигат да ми свикне задника. Останалото са превземки и продуктова маструбантност.
ВЕЛО 2009 Sus scrofa domestica
Аватар
sailman
 
Мнения: 1443
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Май 25, 2008 11:10 am
Местоположение: София

Re: Трудният избор на седалка ..

Мнениеот Петър Велков » Нед Окт 15, 2017 8:16 pm

sailman написа:Именно. Щом няма изтръпване на ръце или други разни членове, начи нещата са наред. Болката вгъзъ си е до каране и до лична поносимост.
Това според скромният ми опит на човек карал навсякъде с тежък багаж, както и с лек. И променял личното си тегло с едни 10 килограма горе-долу през годините.
През всичкото време, дето съм карал колело по планините (На шосе нямам опит) съм сменил пет седалки. Една единствена ми беше толкова отчайващо неудобна, че я разкарах резко. След като разбрах, какъв тип седалка ми е удобна, модела и марката общо взето са ми се тая вече... Десетина карания стигат да ми свикне задника. Останалото са превземки и продуктова маструбантност.


Останалото са превземки за теб и твоя гъз.

Аз като човек, който кара планинско, шосе и туристическо и който е мърдал теглото си между 85 и 115кг, мога да кажа че съм сменил поне 5 седалки от един тип (извита форма, дупка в средата и "клюн") и при само една от тях гъзът ми (и всички останали телесни части) са диви и щастливи.

В нормалния свят има хора, на които работата им е да ти вземат десетнайсе хиляди мерки и изследвания, дето ти мерят всяко кокалче около тазобедрената става с шублер и те качват на емнайсе тренажора, за да ти сметнат правилната седалка, а ние тук спираме до "продуктова маструбантност". Евалата :)
"В авангарда винаги вървят онези, чиито живот прилича на сигнална ракета. Те светят, докато летят нагоре, и гаснат нависоко по обратния път. За безкрайно целеустремените обратен път няма."

Giant Reign 1.5 (Fox + XT)
Pulse TSA⌁2 custom
Drag Izoard Dura-Ace
Giant Defy Advanced 1 Ultegra
Аватар
Петър Велков
 
Мнения: 507
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Юли 30, 2012 10:28 am
Местоположение: х. Червената шапчица

Re: Трудният избор на седалка ..

Мнениеот Alpina » Пон Окт 16, 2017 12:57 pm

Петър Велков написа:В нормалния свят има хора, на които работата им е да ти вземат десетнайсе хиляди мерки и изследвания, дето ти мерят всяко кокалче около тазобедрената става с шублер и те качват на емнайсе тренажора, за да ти сметнат правилната седалка, а ние тук спираме до "продуктова маструбантност". Евалата :)

Ти така като ги пишеш тия неща - вярваш ли си? :)
C'est la vie
Аватар
Alpina
 
Мнения: 9083
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юли 03, 2005 12:26 pm
Местоположение: +3596997

Re: Трудният избор на седалка ..

Мнениеот Петър Велков » Пон Окт 16, 2017 1:23 pm

Alpina написа:Ти така като ги пишеш тия неща - вярваш ли си? :)


Аз да си вярвам? Никога. Обикновен пе'ерас съм си, от нищо не разбирам и съм по-прост от средно на квадрат.

robic.nl написа:Wij geloven dat een bikefit begint met het in kaart brengen van het lichaam en daarna pas de fiets. Nadat onze fysiotherapeut het lichaam onder loep heeft genomen analyseert een bewegingswetenschapper de zadeldrukverdeling, pedaalefficiëntie en en gewrichtshoeken.
- Intakegesprek en lichamelijk screening door fysiotherapeut
- Zadelanalyse met dynamische drukmeting
- Pedaalanalyse met dynamische drukmeting
- Videoanalyse
- Afstellen nieuwe positie, evt. incl. nieuwe stuurpen en/of zadel
- Bikefitting rapport met daarin de bevindingen en nieuwe fietsafstelling.
- Desgevraagd aanbevelingen ter oriëntatie op een nieuwe of andere fiets.
- Hercheck 4 weken later.


Ако нЕкой го мързи, частичен превод от първия абзац през Гугъля:

After our physiotherapist has examined the body, a motion scientist analyzes the saddle pressure distribution, pedal efficiency and joint angles.


Ама това "saddle pressure distribution" е термин от нормалните страни, както рекох по-горе, дето хората си ползват главите по предназначение и знаят, че за добрия резултат да "напиняш" редовно и да ти е скъпо колелото никак не е достатъчно. А тук като кажеш "царят е гол" или "земята не е плоска" и ти турят минусче скорострелно. Живи и здрави да сте! :clap:
"В авангарда винаги вървят онези, чиито живот прилича на сигнална ракета. Те светят, докато летят нагоре, и гаснат нависоко по обратния път. За безкрайно целеустремените обратен път няма."

Giant Reign 1.5 (Fox + XT)
Pulse TSA⌁2 custom
Drag Izoard Dura-Ace
Giant Defy Advanced 1 Ultegra
Аватар
Петър Велков
 
Мнения: 507
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Юли 30, 2012 10:28 am
Местоположение: х. Червената шапчица

Re: Трудният избор на седалка ..

Мнениеот Boyan1984 » Пон Окт 16, 2017 4:07 pm

Най-удобната дето съм ползвал досега и в момента е Fabric Elite Scoop.
Let's fucking DIE!
Boyan1984
 
Мнения: 2420
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Мар 29, 2010 12:33 pm
Местоположение: Кюстендил

Re: Трудният избор на седалка ..

Мнениеот Admin » Пон Окт 16, 2017 8:12 pm

И двата подхода ги има. За елитни състезатели наистина се взимат всякакви мерки, изследвания, експерименти... ама там се гони и стотната от секундата, та затова.
Нормалните хора, любителски настроени, ако им се дават пари, могат също да се подложат на подобни измервания. Ама в повечето случаи най-много да прибегнат до по-опростените взимания на мярка, налични в много търговски обекти, включително и в някои български. А пък много хора изобщо нямат нужда и от това - действат по метода проба-грешка и когато установят кое в общи линии работи за тях, си остават на него или на сходно такова.
Аз лично съм като sailman - установил съм горе-долу кои форма, размери и твърдост ми пасват най-добре и всички седалки, които отговарят на тия параметри, са ми били удобни, дори и без канал. Малко ако са различни, вече не са ми толкова удобни, но са търпими. Има и една от често срещаните форми, които винаги са ми неудобни - такава не бих си купил, но ми се е случвало да карам за кратко на тестови велосипеди, преди да я заменя с моя.
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: Трудният избор на седалка ..

Мнениеот Alpina » Вто Окт 17, 2017 12:21 am

Петър Велков написа:
robic.nl написа:...Нищо засягащо обикновения потребител...

Това като гледам е нидерландски, та още утре ще подпитам всичките ми колеги от там (мисля че мога да се свържа с 5-7 човека) на колко от тях им
Петър Велков написа:мерят всяко кокалче около тазобедрената става с шублера

и колко от тях ги
Петър Велков написа:качват на емнайсе тренажора

когато си избират седалка.
Щото така нали си говорим за нормални потребители, а не за състезатели?

Петър Велков написа:Ако нЕкой го мързи, частичен превод от първия абзац през Гугъля...
...Ама това "saddle pressure distribution" е термин от нормалните страни, както рекох по-горе, дето хората си ползват главите по предназначение и знаят, че за добрия резултат да "напиняш" редовно и да ти е скъпо колелото никак не е достатъчно.

Абе аз съм цар на мързела, ама в случая не ми е особено необходим чичко Гугъл, ама в случай че не съм разбрал правилно, ще ги помоля да ми го локализират.
Ще ги питам и дали в нормалните страни е нормално във всеки магазин да има поне един нормален физиотерапевт, който по цял ден да мери нормалните им задници...
Ся - чувам съм че са напред с материала, ама това вече ще ми разбие детските представи колко сме ненормални в тази бананова република...

Петър Велков написа:А тук като кажеш "царят е гол" или "земята не е плоска" и ти турят минусче скорострелно. Живи и здрави да сте! :clap:

Бах деа, що пък един път не благодарихте за получен плюс?
Баси липсата на самочувствие и самооценка е да ревеш, че някой ти е сложиш минус на мнение, което смяташ за правилно. :crazy:
Последна промяна Alpina на Вто Окт 17, 2017 12:41 am, променена общо 1 път
C'est la vie
Аватар
Alpina
 
Мнения: 9083
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юли 03, 2005 12:26 pm
Местоположение: +3596997

Re: Трудният избор на седалка ..

Мнениеот Alpina » Вто Окт 17, 2017 12:22 am

Ах да, забравих че там, в нормалните страни, сигурно няма възможност за онлайн поръчки на компоненти като седалките, понеже няма да е нормално да си вземеш такава без да са ти наболи шублерО у дупарата...
Изобщо, много мъдро да прочетеш за практика спрямо състезателно насочена шосейка, която сигурно не си мърда гъзО от седалката в продължение на часове и 99,9% от времето кара по хасфалт и да обясниш на простолюдието как трябва да прибягва до същото, бидейки casual All-Mountain/Enduro rider.

За финал - случайно ли изпусна, че цялото удоволствие да ти премерят задника и изберат подходящата за анатомията ти седалка струва €139? Както и че те канят да повториш измерванията след година?

Та хубаво се занимаваш да четеш, ама няма да е лошо и да се позамисляш. ;) :wavey:
C'est la vie
Аватар
Alpina
 
Мнения: 9083
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юли 03, 2005 12:26 pm
Местоположение: +3596997

Re: Трудният избор на седалка ..

Мнениеот Петър Велков » Вто Окт 17, 2017 8:27 am

Толкова труд и клавиатурно-пръстови тренировки, само и единствено щото не щеш да разбереш какво съм имал предвид с включването си в темата.... :D

Всичко тръгна от изцепката, че едва ли не има 2-3 типа седалки и от един тип квото си хванеш, все ще ти е кеф да си търкаш гъза в него. Всичките SMP-та (над 10 модела са, не знам точно колко) са абсолютно еднотипни, само че с различна ширина в предния и задния край, различно разпределение на ширината по дължина, различна "лодковидна" сгъвка, различен "клюн", различни наклони, ширини на централния отвор и т.н. и т.н. Карал съм поне 4 или 5 различни SMP-та (с първото от които минах около 5000 км. за два месеца) и само един от тях ми е наистина удобен.

Твърде вероятно е част от неудобството да идва от тежка раница, неправилна стойка и там каквито други субективни фактори се сетите, но това допълнително потвърждава като невалиден универсалния отговор, че "избираш си там някакъв тип седалка и все ще е ок".

И да, ако на някой каранията са му за по час-два-три на Витоша един-два пъти в седмицата - може да кара с каквато му падне седалка. При мен подобни карания са изключение, голямото телесно тегло допълнително задълбочава проблема със седалката и наистина не мога да си позволя да карам с неправилна такава.

ПП: Колкото до холандците, за 5 години живот там съм се нагледал и наслушал на достатъчно приятели колоездачи, които си плащат за тия неща, за да избегнат по-нататъшни проблеми с болки в ставите и кръста. Аз също бих се възползвал с удоволствие, ако някой предлагаше подобна услуга в България.
"В авангарда винаги вървят онези, чиито живот прилича на сигнална ракета. Те светят, докато летят нагоре, и гаснат нависоко по обратния път. За безкрайно целеустремените обратен път няма."

Giant Reign 1.5 (Fox + XT)
Pulse TSA⌁2 custom
Drag Izoard Dura-Ace
Giant Defy Advanced 1 Ultegra
Аватар
Петър Велков
 
Мнения: 507
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Юли 30, 2012 10:28 am
Местоположение: х. Червената шапчица

Re: Трудният избор на седалка ..

Мнениеот Alpina » Вто Окт 17, 2017 12:33 pm

Наистина има нещо вярно, че като се докосне до шосейка и...
Разбирам мнението ти, ако на AM/Enduro колелата прекарваш по 4-5-12 часа в дадена позиция и да не си мърдаш задника от едно и също място, карайки по асфалт, та да има някакво огромно значение каква точно ти е седалката до милиметри, ама шЪ извиняваш - това не е случаят с тези колела.

Също така - уверен съм че за 265лв и в България ще намериш специалист, който да ти премери задника.

Що се отнася до приятелите ти колоездачи в Холандия - те ендуро ли карат или са някакви шосейки? Питам, понеже ако не се лъжа, а и не са ме излъгали колегите - там е малко трудно да караш нещо различно и отново ще насоча вниманието към това, че май има някаква разлика и е нормално при шосейното колоездене да обръщаш внимание на този аспект, след като през по-голямата част от времето извършваш едно и също движение и се намираш в една и съща позиция с часове. Т.е. ако мнението ти беше в един друг раздел - щях да се съглася с него, но хайде съобразявай ги тия "незначителни" детайли, преди да обясняваш на някой как трябва да даде 265лв да си премери задника, за да си избере правилната седалка за ~100лв, като реално няма да прекарва цялото време в идеалната позиция на нея. ;)

Що се отнася до "толкова труд" - не съм отделил повече от 2 минути (пряко сили) и под 0,5% от дневните ми "клавиатурно-пръстови тренировки", и то между останалата работа... Та хайде не ме мисли. ;)
C'est la vie
Аватар
Alpina
 
Мнения: 9083
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юли 03, 2005 12:26 pm
Местоположение: +3596997

Re: Трудният избор на седалка ..

Мнениеот Петър Велков » Вто Окт 17, 2017 7:42 pm

Един такъв човек (не холандец, а белгиец, и не Клепе - друг) е по челните класации на няколко състезания в България. Беше и в челната класация на едно симпатично няколкодневно състезанийце в Италия с около 20 хил.м. нагоре и още толкова надолу.

Аз отивам да си туря новото SMP на Giant-а (точно 11 мм. по-тясно от предишното, с което карах), че да мога тия дни да тествам едни прясно почистени пътеки на Витоша + също толкова новопочистената "велоалея" от Владая до Княжево.

Успех с хейта ти желая ;)
"В авангарда винаги вървят онези, чиито живот прилича на сигнална ракета. Те светят, докато летят нагоре, и гаснат нависоко по обратния път. За безкрайно целеустремените обратен път няма."

Giant Reign 1.5 (Fox + XT)
Pulse TSA⌁2 custom
Drag Izoard Dura-Ace
Giant Defy Advanced 1 Ultegra
Аватар
Петър Велков
 
Мнения: 507
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Юли 30, 2012 10:28 am
Местоположение: х. Червената шапчица

Re: Трудният избор на седалка ..

Мнениеот Alpina » Вто Окт 17, 2017 8:58 pm

Нещо не разбрах
- с какво информацията че ще монтираш 11мм по-тясното SMP помага на останалите с избора на седалка?
- какво беше това за приятеля ти? Да се похвалиш че имаш такъв приятел дето върти 20к положителна денивелация за няколко дни? Не схванах какво общо има към избора на седалка за AM/Ендуро колело. :dontknow:
- това с пътеките също? Не си сигурен дали в другата тема разбраха намека ти че си чистил пътеки и все още чакаш признание ли?
C'est la vie
Аватар
Alpina
 
Мнения: 9083
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юли 03, 2005 12:26 pm
Местоположение: +3596997

Re: Трудният избор на седалка ..

Мнениеот Vel0-Mania » Чет Окт 26, 2017 1:49 pm

Здравейте ! Последната седалка която си закупих беше от "Лидл" но пак стана така, че ми е неудобна. Като седна на седалката и в началото не ме боли но след 2-3 часа каране и почва да ме болият седалищните кости от лявата страна а от дясната не.

Ако може да изкажете мнение за тези две седалки на които съм се спрял ;

VELO VL-3256 Plush

Velo Plush D2WN
Vel0-Mania
 
Мнения: 183
Рейтинг: 1218
Регистриран на: Чет Мар 14, 2013 9:16 pm

Re: Трудният избор на седалка ..

Мнениеот Vel0-Mania » Пет Окт 27, 2017 11:54 am

Явно, въпроса ми ви е затруднил много щом досега никой не може да изкаже някакво мнение /съвет и т.н...

Благодаря все пак !
Vel0-Mania
 
Мнения: 183
Рейтинг: 1218
Регистриран на: Чет Мар 14, 2013 9:16 pm

Re: Трудният избор на седалка ..

Мнениеот evilzet » Пет Окт 27, 2017 3:08 pm

Ами най-важното мнение е на твоя задник, него трябва да питаш, ние как да ти кажем ;)
Първата ми се вижда удобна, нооо... (справка предното изречение).
evilzet
 
Мнения: 1479
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Май 17, 2006 2:19 pm
Местоположение: Варна

Re: Трудният избор на седалка ..

Мнениеот Любомир Димитров » Чет Авг 16, 2018 9:17 am

За мен правилната седалка е, тази която е средно мека с дупка-канал по средата, предницата не е широка и трябва да е по-тънка. Наклона при стоеж да е леко напред. За теб не знам, сам си преценяй/тествай.
Любомир Димитров
 
Мнения: 14
Рейтинг: 1160
Регистриран на: Чет Яну 25, 2018 7:11 pm

Re: Трудният избор на седалка ..

Мнениеот kawasuna » Вто Окт 09, 2018 2:57 pm

Колеги,на шосейното и планинското колело съм си дръпнал седалките максимално назад(с около 0,5см съм подминал белязката,която показва до къде е допустимо) Дали ще е проблем за релсите на седалката,да не би да се скършат нещо?Седлата не са карбонови да уточня.
Аватар
kawasuna
 
Мнения: 492
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Пон Апр 04, 2016 9:22 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Трудният избор на седалка ..

Мнениеот Alexi » Вто Окт 09, 2018 6:49 pm

май са ти къси рамките :beer:
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6276
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Трудният избор на седалка ..

Мнениеот kawasuna » Вто Окт 09, 2018 9:22 pm

Ами по препоръки от производителя са точния размер
Tarmac-56размер
Genius-L рамка
Висок съм 183
Шосейкаджиите ме обеждаваха дори,че съм за 54 :nuts: добре,че не ги послушах.
Както и да е,въпроса ми беше в по-друга насока.
Аватар
kawasuna
 
Мнения: 492
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Пон Апр 04, 2016 9:22 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Трудният избор на седалка ..

Мнениеот Gworan » Сря Окт 10, 2018 7:31 am

За 5мм от белязката на релсите, аз не бих се притеснявал, едва ли са направени от юфка. Обаче, може би е добра идея да си направиш един "байк фит", и пак да видиш дали ще излизаш от границите...
Има много клипчета за това, ето едно произволно, конкретно обърни внимание на измерването със отвес от коляното към педала.
Аватар
Gworan
 
Мнения: 1018
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Окт 27, 2017 10:08 am

Re: Трудният избор на седалка ..

Мнениеот kawasuna » Сря Окт 10, 2018 7:43 am

Тъкмо заради отвеса от коляно към оста на педала се налага да дърпам седалката назад.
Аватар
kawasuna
 
Мнения: 492
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Пон Апр 04, 2016 9:22 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Трудният избор на седалка ..

Мнениеот Gworan » Сря Окт 10, 2018 7:51 am

Също провери дали сядаш правилно на седалката, и дали самата седалка има правилката форма и размер за теб.
Изображение
В някои магазини си имат такива столчета, на които сядаш и остава отпечатък, по който се измерва и може да се избере правилната седалка...
Аватар
Gworan
 
Мнения: 1018
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Окт 27, 2017 10:08 am

Re: Трудният избор на седалка ..

Мнениеот kawasuna » Сря Окт 10, 2018 8:40 am

Седалката ми е доста удобна,сядам на нея по правилен начин,все пак не карам от 2 дни.Мисля поне за шосейката да си взема колче с чупка,което изнася седалката назад.Гледам има с 25мм. ofset,което напълно ще ми свърши работа.
Аватар
kawasuna
 
Мнения: 492
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Пон Апр 04, 2016 9:22 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Трудният избор на седалка ..

Мнениеот Boyan1984 » Сря Окт 10, 2018 11:47 am

Аз съм с такова на томсън и ми е екстра. Честно казано не знам това изнасяне за какво служи, ама ми е комфортно :dontknow:
Let's fucking DIE!
Boyan1984
 
Мнения: 2420
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Мар 29, 2010 12:33 pm
Местоположение: Кюстендил

Re: Трудният избор на седалка ..

Мнениеот Alexi » Сря Окт 24, 2018 1:03 pm

е това ти увеличава виртуалната ТТ и то с немалко ,25мм си е направо друг размер рамка все едно .. аз понеже сам си събирам велосипедите се ориентирам по оригиналната сглобка ,шосееца ми е с такова колче +25мм оригинално и такова взех направо .. 54-56 - това са седалкови тръби ,а горната не е ясно колко е както и при всеки производител е различно пак има по дълги рамки и по къси ,има кормила с рийч от 60-80 както и лапата , за това не бива да се генерализира
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6276
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Трудният избор на седалка ..

Мнениеот Boyan1984 » Вто Дек 25, 2018 9:18 am

Взех си Ergon Smr3 седалка и вчера покарах. Страхотна е. Мисля, че е по- удобна от Fabric scoop elite shallow, с която карах досега, но и Fаbric-а си я бива. Интересното е че ергон е по- твърда, но на каране не се усеща като такава.
Ако някой се чуди за седалка- Ергон :)
Let's fucking DIE!
Boyan1984
 
Мнения: 2420
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Мар 29, 2010 12:33 pm
Местоположение: Кюстендил

Re: Трудният избор на седалка ..

Мнениеот screamBoy » Пет Яну 04, 2019 12:39 am

а пък аз си счупих релсите на БелАйр-а ... бях си купил още една, но понеже вече станаха 4-5 години и не мога да си я намеря из шкафовете... и от нямане на изход просто бутнах релсите напред, докато счупеното се падне в 'хватката' ... ама много е гадно с дръпната напред седалка. Моля някой ако има SDG Bel Air черна в поносимо състояние да иска да се раздели с нея ...
Пост свободен от семантични грешкиИзображение
Аватар
screamBoy
 
Мнения: 3261
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 9:26 pm

Предишна

Назад към All Mountain/Ендуро продукти

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Sprinter и 21 госта