АМ рамка?

Въпроси, коментари и дискусии за велосипеди с ход на окачването до 130-170 мм, компоненти и екипировка за тях.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

АМ рамка?

Мнениеот TheBlackPathway » Сря Яну 18, 2012 5:44 pm

Добър вечер!

От скоро време обмислям варианта да минавам на мекица! Намерих една добра оферта за сегашното ми финансово състояние, но проблема е, че рамката е 17 инча, а аз съм висок 186-7! Чувам съм, че не е много удобно да се кара мекаца, която е прекалено голяма или малка. Не съм много сигурен, но предполагам, че е различно да караш мекица и твърдак, говоря за размери! Бихте ли ми казали дали има разлики при каране на твърдак и мекизца и какви са те, и дали рамка с такъв размер ще ми пасне? :beer: :beer: :beer:
TheBlackPathway
 
Мнения: 130
Рейтинг: 1208
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:43 pm
Местоположение: Варна

Re: АМ рамка?

Мнениеот Pr3d4t0R » Сря Яну 18, 2012 6:53 pm

Дължината на седалковата тръба може да се компенисира с по-дълго колче, но ако горната тръба ти е къса е неприятно.

Това дали едно колело ще е удобно на Генчо не значи, че ще е удобно на теб - сравни спецификациите със сегашната ти рамка и ще си отговориш сам кое ти е удобно и кое не ; - )
Аватар
Pr3d4t0R
 
Мнения: 3977
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Нед Яну 29, 2006 10:07 am

Re: АМ рамка?

Мнениеот TheBlackPathway » Сря Яну 18, 2012 6:58 pm

Благодаря ти! По-късно ще си пиша с човека да ми каже точно размерите на долната и горната тръба и ще пиша какво е станало! По снимки разстоянието между средното и скобата за седалката не е много къса, но пък горната и долната тръба са си дълги, но дано са тези, които ми трябват!
TheBlackPathway
 
Мнения: 130
Рейтинг: 1208
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:43 pm
Местоположение: Варна

Re: АМ рамка?

Мнениеот SPA » Сря Яну 18, 2012 8:08 pm

TheBlackPathway написа:Добър вечер!

От скоро време обмислям варианта да минавам на мекица! Намерих една добра оферта за сегашното ми финансово състояние, но проблема е, че рамката е 17 инча, а аз съм висок 186-7! Чувам съм, че не е много удобно да се кара мекаца, която е прекалено голяма или малка. Не съм много сигурен, но предполагам, че е различно да караш мекица и твърдак, говоря за размери! Бихте ли ми казали дали има разлики при каране на твърдак и мекизца и какви са те, и дали рамка с такъв размер ще ми пасне? :beer: :beer: :beer:


За агресивно каране може и да стане, но като цяло по-добре търси 19" рамлка. Само да спомена скоро минах от 14.5" твърдак на 19" мекица и мога да кажа, че в 90% от случаите не ме ограничава (180см). Но както са писали колегите дължината на горната тръба е най-важното за усещането на колелото, ако ти е прекалено късо разстоянието ще ти е неудобно. Аз като се качих на мекото 19" направо се върнах 7-8 години назад когато карах 19" твърдак, все едно беше правено за мен. Относно колче, ще ти трябва 400мм за да компенсираш 17" на твоят ръст. За АМ каране просто няма смисъл от това.
:wavey:.......................................................................:tophat:
SPA
 
Мнения: 1349
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 04, 2002 11:23 am
Местоположение: Bulgaria

Re: АМ рамка?

Мнениеот TheBlackPathway » Сря Яну 18, 2012 8:59 pm

Смисъл няма смисъл да си взимам такава малка рамка или от колчето? :dontknow:
TheBlackPathway
 
Мнения: 130
Рейтинг: 1208
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:43 pm
Местоположение: Варна

Re: АМ рамка?

Мнениеот SPA » Сря Яну 18, 2012 9:03 pm

TheBlackPathway написа:...
Смисъл няма смисъл да си взимам такава малка рамка или от колчето? :dontknow:


Според мен най-вече рамката.
:wavey:.......................................................................:tophat:
SPA
 
Мнения: 1349
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 04, 2002 11:23 am
Местоположение: Bulgaria

Re: АМ рамка?

Мнениеот Шлек_народен » Сря Яну 18, 2012 9:19 pm

TheBlackPathway написа:Относно колче, ще ти трябва 400мм за да компенсираш 17" на твоят ръст.

Ако става въпрос за каране(въртене на педалите), не всичко може да се компенсира със дълго колче.Има и други разстояния които са важни,освен височината на седалката.А именно разстояние на седалката зад оста на средното.То е различно според височината на човека и другите му мерки . Аз съм няколко санта по-нисък и това разстояние е м/у 5 и 6 см , но пак казвам-специфично е за всеки.При различните р-ри рамки е различен ъгъла на седалковата тръба.При по-малките е по-наклонена назад, и колкото се вдига седалката се мести и повече назад. Може при по-голямо вдигане на седалката (дълго колче), върха на седалката да отиде прекалено назад и да влоши карането.Възможно е и колче със 0мм-офсет не може да компенсира ....Дългата лапа донякъде компенсира късата хоризонтална тръба, но пък влошава управлението.Това е за удобство при каране на равно и нагоре - въртене на педалите.Така че, не всичко може да се компенсира на малка рамка.Все пак на мека рамка тия размери са малко относителни ,но основните правила за каране си важат.
Шлек_народен
 
Мнения: 323
Рейтинг: 1518
Регистриран на: Нед Май 22, 2011 7:44 pm

Re: АМ рамка?

Мнениеот SPA » Сря Яну 18, 2012 10:14 pm

Значи говорим за АМ, там има както катерене така и спускане. Рамката трябва да пасва, а не да е компромис. С твоят ръст ако е твърдак ще ти се препоръча 19", даже 21". За меко колело е същото. Все пак има хора които карат и 14" колела, но стилът е друг. Най-добре потърси някой с подобна или същата рамка да видиш дали 17" или 19", а даже 20-21" ще ти е по-удобно. Не си струва да си купиш нещо на сляпо и после да съжаляваш. Аз например си купих 17" рамка, но човека който я продаваше беше объркал и дойде 19". В крайна сметка се оказах щастливо набутан с по-удачният рамер за мен. Качвал съм на същата рамка 17" и на моменти ми идва къса.

Все пак ще е удачно и да кажеш каква рамка точно си си харесал, за да може хора които я имат да дадът конкретен съвет.
:wavey:.......................................................................:tophat:
SPA
 
Мнения: 1349
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 04, 2002 11:23 am
Местоположение: Bulgaria

Re: АМ рамка?

Мнениеот TheBlackPathway » Чет Яну 19, 2012 12:11 am

Благодаря за хубавите отговори! :beer: Заради ниският бюджет не мога да дам много пари за мека рамка качетвена, била тя дори и втора употреба! Харесал съм си тази рамка viewtopic.php?f=16&t=105484 не знам колко е добра особенно, че е поръчвана по поръчка и няма мнения за нея, но пък предполагам, че от гледна точка на цена не лоша, но е и перфиктна. Седалковата тръба е 43 сантиметра горната тръба 550 мм, долната тръба 680 мм и челната тръба е 125мм. Единствения проблем при нея, е че така и не мога да разбера за колко голям шок може да се
сложи! От друга страна рамката нали е на полуинтегрирани чашки? От друга страна не знам дали ще мога да катеря много на горе поради причината, че колелото ми леко доста тежи, а и съм с водач отпред! Предполагам, че при по-топло време ще ми е по-лесно, защото нямам толкова дрехи по себе си, но сега зимата :crap: . Започнах да сменям някои компоненти с цел сваляне на тегло, но от както видях рамката се чудех за нея и ако си я везма ще видя какво тегло вади цялото колело и след това вечеще му мислим! Сега карам твърдак 20 инча с къса лапа 40мм! :beer: :beer: :beer:
TheBlackPathway
 
Мнения: 130
Рейтинг: 1208
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:43 pm
Местоположение: Варна

Re: АМ рамка?

Мнениеот drumboy » Чет Яну 19, 2012 9:26 am

Аз не бих рискувал да си купя рамка ,която може би е пеавена в гараж.
За тези пари търси твърда рамка.
Основен проблем на света е,че глупаците са уверени в себе си,а умните хора са пълни
със съмнения!
Аватар
drumboy
 
Мнения: 509
Рейтинг: 1103
Регистриран на: Пон Фев 07, 2011 1:02 pm
Местоположение: Бургас

Re: АМ рамка?

Мнениеот TheBlackPathway » Чет Яну 19, 2012 1:57 pm

drumboy написа:Аз не бих рискувал да си купя рамка ,която може би е пеавена в гараж.
За тези пари търси твърда рамка.


Аз си имам хубава твърда рамка, просто искам да пробвам мекица! И рамката била праена в някъв завод за колела в България и естествено заварявана и там други неща в Тайван или Китай, не се знае точно! Имам много да мисля, защото ако я взема ще тряба да събирам пари за читав шок!
TheBlackPathway
 
Мнения: 130
Рейтинг: 1208
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:43 pm
Местоположение: Варна

Re: АМ рамка?

Мнениеот SPA » Чет Яну 19, 2012 2:19 pm

TheBlackPathway написа:
drumboy написа:Аз не бих рискувал да си купя рамка ,която може би е пеавена в гараж.
За тези пари търси твърда рамка.


Аз си имам хубава твърда рамка, просто искам да пробвам мекица! И рамката била праена в някъв завод за колела в България и естествено заварявана и там други неща в Тайван или Китай, не се знае точно! Имам много да мисля, защото ако я взема ще тряба да събирам пари за читав шок!


И как ще е правена в завод в БГ, пък ще е заварявана в Тайван? Хайде сега ... най-много да е боядисана в БГ или да са съеденили разглобените части. На това ако му се вика правене...

За мен тази рамка е далече от АМ каране. Да не говорим, че дълго колче няма как да и се сложе защото отива в шока когато го свалиш. За геометрия не може да се говори, поради един куп неизвестни...

Лично аз бих си взел нова "доказана" рамка за средни пари (1000лв) или бих търсил "още по доказана" и читава втора употреба за (500лв нагоре).
:wavey:.......................................................................:tophat:
SPA
 
Мнения: 1349
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 04, 2002 11:23 am
Местоположение: Bulgaria

Re: АМ рамка?

Мнениеот TheBlackPathway » Чет Яну 19, 2012 2:38 pm

И аз имах предвид това, че евентуално е боядисана само в България! От човека, от когото ще я взимам е имал връзки чрез негов приятел и си е поръчал рамката! И също така има доста модели на известни АМ рамки, на които нямаш възможност да сваляш колчето поради тази причина!
TheBlackPathway
 
Мнения: 130
Рейтинг: 1208
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:43 pm
Местоположение: Варна

Re: АМ рамка?

Мнениеот SPA » Чет Яну 19, 2012 2:46 pm

TheBlackPathway написа:...И аз имах предвид това, че евентуално е боядисана само в България! От човека, от когото ще я взимам е имал връзки чрез негов приятел и си е поръчал рамката! И също така има доста модели на известни АМ рамки, на които нямаш възможност да сваляш колчето поради тази причина!


Ми не съм аз 187, който иска да се качи на 17" рамка, на която да може да върти с правилно изпънат крак (дълго колче) и да иска да спуска с висока седалка (понеже не може да се свали).

Не мога да разбера себе си ли убеждаваш или нас. Тука се дават съвети, не се налагат мнения. Правиш това което искаш...
:wavey:.......................................................................:tophat:
SPA
 
Мнения: 1349
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 04, 2002 11:23 am
Местоположение: Bulgaria

Re: АМ рамка?

Мнениеот TheBlackPathway » Чет Яну 19, 2012 3:21 pm

Е честно казано много искам да я взема! Седалковата тръба е 43 сантиметра горната тръба е 55, а долната 68 сантиметра! Имам една твърда рамка, която седалковата тръба е 48,5 сантиметра, а горната и долната тръба са същите по дължина! :beer: Преди карах друга рамка с 48 сантиметра седалкова тръба и не беше зле с вдигнато колче!
TheBlackPathway
 
Мнения: 130
Рейтинг: 1208
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:43 pm
Местоположение: Варна

Re: АМ рамка?

Мнениеот SPA » Чет Яну 19, 2012 3:43 pm

Последно щото явно има много да четеш още.... На твърдото колело при седалкова тръба 48.5 може да вкараш колче до към 40см ако махнем средното. На тази рамка при седалкова тръба 43см, най много да може да напъхаш 15-20см колче, преди да опреш в шока, а при сгъване не е ясно. Ако ти трябва колче около 40см за да може да караш опптимално нагоре, тогава то ще стърчи поне 20см отгоре, като го прибереш максимално.
:wavey:.......................................................................:tophat:
SPA
 
Мнения: 1349
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 04, 2002 11:23 am
Местоположение: Bulgaria

Re: АМ рамка?

Мнениеот mover » Чет Яну 19, 2012 3:51 pm

TheBlackPathway написа:...Е чесно казано много искам да я взема!

Ми айде, вземете се най-после, де!
:offtopic: Пък аз ще ходя на театър, че дават "Многострадалната Геновева"
Аватар
mover
 
Мнения: 398
Рейтинг: 1829
Регистриран на: Пон Апр 13, 2009 1:36 pm

Re: АМ рамка?

Мнениеот 0iz0 » Съб Яну 21, 2012 7:30 pm

TheBlackPathway написа:Е честно казано много искам да я взема! Седалковата тръба е 43 сантиметра горната тръба е 55, а долната 68 сантиметра! Имам една твърда рамка, която седалковата тръба е 48,5 сантиметра, а горната и долната тръба са същите по дължина! :beer: Преди карах друга рамка с 48 сантиметра седалкова тръба и не беше зле с вдигнато колче!


за твоя ръст тзи рамка ще ти е малка.
Аватар
0iz0
 
Мнения: 66
Рейтинг: 1158
Регистриран на: Пет Юли 29, 2011 1:49 pm

Re: АМ рамка?

Мнениеот TheBlackPathway » Съб Яну 21, 2012 9:15 pm

0iz0 написа:
TheBlackPathway написа:Е честно казано много искам да я взема! Седалковата тръба е 43 сантиметра горната тръба е 55, а долната 68 сантиметра! Имам една твърда рамка, която седалковата тръба е 48,5 сантиметра, а горната и долната тръба са същите по дължина! :beer: Преди карах друга рамка с 48 сантиметра седалкова тръба и не беше зле с вдигнато колче!


за твоя ръст тзи рамка ще ти е малка.[/
Благодаря! Точно за това от една страна питах, рамката щях да я ползвам главно надолу! За сега се отказвам, защото трябва корче, което е между 27,2 и 30,9, а търсих в повечето сайтове и не можах да намеря!
TheBlackPathway
 
Мнения: 130
Рейтинг: 1208
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:43 pm
Местоположение: Варна

Re: АМ рамка?

Мнениеот TheBlackPathway » Пет Яну 27, 2012 5:41 pm

Здревайте! Знаете ли дали има такива колчета и от къде мога да си взема, които са между 27.2 и 30.6? Може и линкове стига да са български сайтове! :beer: :beer: :beer:
TheBlackPathway
 
Мнения: 130
Рейтинг: 1208
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:43 pm
Местоположение: Варна

Re: АМ рамка?

Мнениеот ferdi_mruvkata » Пет Яну 27, 2012 9:00 pm

ако искаш само рамка за относително малко пари, пробвай да потърсиш Iron Horse MKIII 19". Аз съм 187 също, карал съм такова и мисля, че пасва много добре на този ръст. А и геометрия и тегло и здравина са доста добри. По едно време гледах в PinkBike имаше за 180 паунда... напълно приемлива цена.
ferdi_mruvkata
 
Мнения: 137
Рейтинг: 1273
Регистриран на: Вто Авг 16, 2011 8:16 am
Местоположение: София, Габрово

Re: АМ рамка?

Мнениеот ramb0 » Пон Яну 30, 2012 6:32 pm

TheBlackPathway като не мой да си намериш точното колче за рамката има и преходници , които не са много скъпи , но при тях за съжаление трябва да се примириш с по малката дебелина на колчето ще изпозваш , а не както реално трябва да е :)
Много карам колело . Понякога стигам от кафене до кафене без да слизам да тикам .
Аватар
ramb0
 
Мнения: 128
Рейтинг: 1206
Регистриран на: Нед Юли 11, 2010 5:10 pm
Местоположение: Севлиево - Габрово

Re: АМ рамка?

Мнениеот TheBlackPathway » Пон Яну 30, 2012 7:58 pm

ramb0 написа:TheBlackPathway като не мой да си намериш точното колче за рамката има и преходници , които не са много скъпи , но при тях за съжаление трябва да се примириш с по малката дебелина на колчето ще изпозваш , а не както реално трябва да е :)


Намерих такива преходници в Bike Center, но нямат такъв, който да е от някой размер ( между 27,2 и 30,6) за 27,2! :dontknow:
TheBlackPathway
 
Мнения: 130
Рейтинг: 1208
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:43 pm
Местоположение: Варна

Re: АМ рамка?

Мнениеот SPA » Вто Яну 31, 2012 2:47 pm

TheBlackPathway написа:
ramb0 написа:TheBlackPathway като не мой да си намериш точното колче за рамката има и преходници , които не са много скъпи , но при тях за съжаление трябва да се примириш с по малката дебелина на колчето ще изпозваш , а не както реално трябва да е :)


Намерих такива преходници в Bike Center, но нямат такъв, който да е от някой размер ( между 27,2 и 30,6) за 27,2! :dontknow:


Чета и пак чета и си мисля колко съм глупав. Та то има поне 5 размера в този диапазон, а те колчетата са едни такива дето се раздуват и по магазините ги продават с размер от ... до.
:wavey:.......................................................................:tophat:
SPA
 
Мнения: 1349
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 04, 2002 11:23 am
Местоположение: Bulgaria

Re: АМ рамка?

Мнениеот ramb0 » Вто Яну 31, 2012 4:57 pm

http://screambikes.eu/bg/kolche-za-sedl ... sp-35.html
http://eshop-gorgona.com/kolche-za-seda ... 3-551.html

ето ти няколко размера колчета като за начало . Ти какво точно търсиш 30.6 или 30 .9
Много карам колело . Понякога стигам от кафене до кафене без да слизам да тикам .
Аватар
ramb0
 
Мнения: 128
Рейтинг: 1206
Регистриран на: Нед Юли 11, 2010 5:10 pm
Местоположение: Севлиево - Габрово

Re: АМ рамка?

Мнениеот TheBlackPathway » Вто Яну 31, 2012 6:25 pm

Не за рамката, която намерих при колче 27,2 играе много, а при 30,6 не влиза, за това питам за колче между тези размери!
TheBlackPathway
 
Мнения: 130
Рейтинг: 1208
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:43 pm
Местоположение: Варна

Re: АМ рамка?

Мнениеот penmark » Вто Яну 31, 2012 6:33 pm

Ти не видя ли линковете на Рамбо?
Колче за седалка Zoom SP-35 - 30 мм, 250 мм, черно
Колче за седалка Zoom SP-35 - 30.4 мм, 300 мм
Колче за седалка Zoom SP-35 - 30.6 мм, 300 мм, черно
Колче за седалка Zoom SP-35 - 31.4 мм, 300 мм, черeн мат
Колче за седалка Zoom SP-35 - 31.8 мм, 300 мм, черно

Я измери тръбата с един шублер и кажи колко е.
Последна промяна penmark на Вто Яну 31, 2012 6:39 pm, променена общо 1 път
Аватар
penmark
 
Мнения: 1381
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Май 03, 2011 11:32 pm
Местоположение: Казанлък

Re: АМ рамка?

Мнениеот ramb0 » Вто Яну 31, 2012 10:15 pm

Има толкова много размери , някои от които са през 0.2 . Просто без шублер няма да стане както каза penmark . Каква марка ти е рамката?
Много карам колело . Понякога стигам от кафене до кафене без да слизам да тикам .
Аватар
ramb0
 
Мнения: 128
Рейтинг: 1206
Регистриран на: Нед Юли 11, 2010 5:10 pm
Местоположение: Севлиево - Габрово

Re: АМ рамка?

Мнениеот TheBlackPathway » Вто Яну 31, 2012 10:22 pm

ramb0 написа:Има толкова много размери , някои от които са през 0.2 . Просто без шублер няма да стане както каза penmark . Каква марка ти е рамката?


Нямам шублер, рамката е била правена по поръчка и все още не съм я купил, рамката можеш да я видиш по-нагоре съм сложил линк на обявата! Сега намерих и още една, с която няма да имам проблеми с колчето, надявам се!
TheBlackPathway
 
Мнения: 130
Рейтинг: 1208
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:43 pm
Местоположение: Варна

Re: АМ рамка?

Мнениеот TheBlackPathway » Съб Фев 04, 2012 12:17 pm

Здравейте! Бихте ли си казали мнението за тази рамка? Знаете ли за каква дължина на шок е и за какви чашки? viewtopic.php?f=16&t=106388 :beer: :beer: :beer: :beer:
TheBlackPathway
 
Мнения: 130
Рейтинг: 1208
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:43 pm
Местоположение: Варна

Следваща

Назад към All Mountain/Ендуро продукти

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 22 госта