Избор на гуми

Въпроси, коментари и дискусии за велосипеди с ход на окачването до 130-170 мм, компоненти и екипировка за тях.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Re: Избор на гуми

Мнениеот TheUndertaker » Чет Мар 06, 2014 9:02 am

Уикенда тествах новия MInion DHR2 EXO/TR 2.3 отпред и отзад. Определено доста интересна гума надявам се до края на месеца да и спретна едно ревю.Накратко:
- Много добра спирачна мощ, видя ми се повече дори от Кенда Невегал
- На катеренето нямах проблем
- Съпротивлението при въртене за мен лично е доста подбрено
- В завоите е доста предвидима, кога тръгва да поднася. Карах я на мокро, всичко беше в моите норми :)
- Стана безкамерна от раз
Аватар
TheUndertaker
 
Мнения: 1253
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 10:33 am
Местоположение: Plovdiv

Re: Избор на гуми

Мнениеот xargs » Пет Мар 21, 2014 9:56 pm

На мен Ханс Дампф 2.35 май ми идва широк отзад (чувам го как опира в някои моменти), та ще трябва да го сменям и се зачудих какво да сложа.

Тази новата - Рок Разор идва пак в същият размер и няма да стане явно.

Искам да си я купя оттук, тъй като не ми се чака с доставка, а и гумите в БГ са един от малкото компоненти на добри цени.

От Швалбетата съм си харесал:
RACING RALPH SNAKESKIN TL-R 26X2.25" - http://screambikes.eu/bg/vunshni-gumi-2 ... 6x225.html
но често казано, 70 кинта не ми се дават много за гума, особено след като днес сменях и тези на колата :-/

Кендите виждам, че имат прилични предложения до 50 кинта, тези ми хванаха окото:
Slant Six 2.35 DTC (тяхната dual-compound) смеска 49лв:
Кенда - http://bikesport.bg/bg/products/1564-външна-гума-kenda-slant-six-гуми_
Или H-Factor
http://bikesport.bg/bg/products/2122-външна-гума-kenda-h-factor-stick-e-гуми_

От максисите в България не намирам подходящи размери, а хубавите смески на Контитентал ми идват в повече като суми.

Търся си нещо с нисък централен грайфер за по бързо придвижване нагоре, и стабилен страничен, по възможност с двойна смеска и защита на бордовете .
Аватар
xargs
 
Мнения: 454
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Фев 19, 2012 12:01 am
Местоположение: София

Re: Избор на гуми

Мнениеот debono » Нед Мар 23, 2014 6:35 pm

xargs написа:Търся си нещо с нисък централен грайфер за по бързо придвижване нагоре, и стабилен страничен, по възможност с двойна смеска и защита на бордовете .


Виж тези гуми http://bikescenter.bg/vunshna-guma-wtb-mutano-race-bg?search=%D0%B2%D1%8A%D0%BD%D1%88%D0%BD%D0%B0%20%D0%B3%D1%83%D0%BC%D0%B0%20wtb
Едната гума е 600 гр., имат нисък централен грайфер и доста юнашки страничен. Може да са останали още бройки. Цената е доста добра с оглед първоначално определената. В момента съм с такива и съм много доволен.
Аватар
debono
 
Мнения: 76
Рейтинг: 1252
Регистриран на: Пон Сеп 05, 2011 9:57 am

Re: Избор на гуми

Мнениеот denises26 » Съб Мар 29, 2014 11:14 pm

Здравейте и от мен. В момента съм изправен пред избора на нова предна гума. Прегледах писаното до тук пък и имам някои на предвид. Основно се колебая между Schwalbe Magic Mary 2.35, Schwalbe Big Betty 2.4 и обмислям варианта за Maxxis High Roller II въпреки, че цената и е малко по-висока. Основният ми приоритет е сцеплението. Карането е трудно да се определи, но май съм към този раздел. Четох много коментари, че Big Betty-то било много тегаво за въртене, има ли някои опит с Magic Mary или High Roller II в това отношение. По-важно обаче ми е коя от 3те се представя най добре, като сцепление. Има някакви слухове, че Schwalbe-тата се износвали по-бързо, вярно ли е?
Аватар
denises26
 
Мнения: 407
Рейтинг: 1402
Регистриран на: Вто Юли 20, 2010 3:25 pm
Местоположение: Кърджали

Re: Избор на гуми

Мнениеот rianmao » Нед Мар 30, 2014 12:26 am

Вярно е, при мене NN+RR не изкараха и един сезон, особено задната. Много добро впечатление ми направиха като ги сложих нови, обаче буквално след месец задната взе да сдава багажа. Говорим за АМ каране. Както се казва, "язък за хубавата работа"....
What doesn't kill you makes you stronger
Аватар
rianmao
 
Мнения: 57
Рейтинг: 1262
Регистриран на: Чет Яну 06, 2011 9:14 am

Re: Избор на гуми

Мнениеот natalito » Чет Апр 03, 2014 9:42 am

natalito написа:
outfaced написа:
xargs написа:А да, Ханс Дампфа засега ми е в топ класацията за гуми (за предна, за задна идва широчка).

Беше ми и на мен, докато страничните грайфери не си заминаха след няма и 9 месеца ... т.е. я има 500-700км , я не.

. . . На мен все още ми е (съотношение - тегло, цена, представяне), сигурно щот грайферите ѝ са си още на мястото. :D

Сещам се тия дни, викам си я да проверя, тръгнали са и моите и то стабилно :lol:
Но пък отзад сложих отново Geax Lobo Loco 2.3, 800 g - мерена вкъщи, XC casing се води, обаче стените са сериозни, предвид, че пестя пситата като помпам и съм с твърдак, доволно се представя. Всъщност за първи път повтарям гума. Ама голям кеф е с нова.
Абе нова, ама задна, абе задна, ама нова :D
Да видим швалбето сега колко време ще издържи, да си помисля същата нова за 40, или некой континентал за 80 :P
"I say the sunshine will blow my mind and the wind blow my brain" - BA

Изображение
Аватар
natalito
 
Мнения: 867
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Ное 03, 2006 10:20 am

Re: Избор на гуми

Мнениеот milestone » Чет Апр 03, 2014 12:10 pm

vladko10 написа:На мен не ми е заради якото звучене, а защото гумите от които съм заинтересован се водят точно AM от производителя. На мен не ми е голям проблем тежестта (сегашните ми гуми са тежки като цимент). Повече ме интересува издръжливостта, а и ширината ми се иска да е по-сериозна (не толкова заради возенето, колкото за вида :D). Но останах с впечатлението, че лекичките Schwalbe не носят на бой. Бих искал главно да ме насочите към размер за тези моите шини, тъй като са широки.

Те верно така ги дава производителя, ама колко пък да са AM/Enduro тия гуми, за които питаш? Racing Ralph и лежерните кроскънтристи вече я иаме за шосейна гума, а Nobby Nic беше най-добрата АМ гума допреди известно време, но после измислиха Hans Dampf и Nobby Nic изведнъж започна да се пързаля неконтролируемо по завоите. Те това гадните шваби нарочно го направиха за да си купуваме новия им Ханс. Шегувам се естествено.
Едно време си карах леките Швалбета без особени проблеми и се чудех защо са тия защити и "излишни" грамове. Като почнах да пукам и да кривя шини по-често вече разбрах. Тъй че простичко е - ако не ти стига сцепление и здравина на сегашните гуми взимаш нещо по-здраво и агресивно. Хора, които не са те виждали как караш как могат да ти дадат съвет какво точно ти трябва? 25 mm. вътрешна ширина на шини не е чак толкова много - тенденциите и за ХС шините натам вървят - и аз съм с такива.
Безсмъртни гуми няма де - даже и аз с моя пенсионерски стил на каране успях по-миналата седмица да убия един Continental ProTection (Mountain King II 2.2) - малко над сантиметър радиално срязване. Ма аз съм си идиот с талант, което обяснява нещата :D
Аватар
milestone
 
Мнения: 244
Рейтинг: 1771
Регистриран на: Пет Сеп 02, 2005 4:37 pm

Re: Избор на гуми

Мнениеот Pr3d4t0R » Пет Апр 18, 2014 7:51 pm

Някой дали има опит с Ханс Дампф и Фат Алберт - коя комбинация има по-добро сцепление? Става въпрос за тези двете:
http://www.bike-components.de/products/ ... eifen.html
http://www.bike-components.de/products/ ... eifen.html
Аватар
Pr3d4t0R
 
Мнения: 3977
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Нед Яну 29, 2006 10:07 am

Re: Избор на гуми

Мнениеот joropc » Съб Апр 19, 2014 4:11 pm

Pr3d4t0R написа:Някой дали има опит с Ханс Дампф и Фат Алберт - коя комбинация има по-добро сцепление? Става въпрос за тези двете:
http://www.bike-components.de/products/ ... eifen.html
http://www.bike-components.de/products/ ... eifen.html

Алберт-а е с по-добро сцепление, но са тегави на въртене.
Изображение
-------------------------------------------------------------
Сервизът за моя велосипед! http://www.velo09.com
Аватар
joropc
 
Мнения: 1125
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 04, 2009 9:57 pm
Местоположение: Троян

Re: Избор на гуми

Мнениеот CartoonFox » Съб Апр 19, 2014 6:00 pm

Ами мнения относно гумите Мишлен ?
http://koleloto.bg/product/711/guma-mic ... 20-gr.html
What does the Fox say?
Аватар
CartoonFox
 
Мнения: 33
Рейтинг: 1180
Регистриран на: Съб Апр 05, 2014 9:48 pm

Re: Избор на гуми

Мнениеот t.kyosev » Вто Апр 22, 2014 10:48 am

Нито съм карал гумата, нито съм я виждал на живо.
Според спецификацията и картинките не ми изглежда много като АМ гума. Ако материала на гумата е добър евентуално би вършила работа като задна стига да се цели ниско съпротивление за сметка на сцепление, но все пак бих сложил нещо с по-голям балон.
Изображение
Аватар
t.kyosev
 
Мнения: 371
Рейтинг: 1724
Регистриран на: Нед Апр 13, 2008 9:33 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Избор на гуми

Мнениеот eMcKu » Сря Юни 11, 2014 7:49 am

Търся гуми за състезателно АМ каране.
За момента съм с Невегали 2.35 УСТ, държат се отлично, но са доста тежки.
Това, което търся е различен балон предна и задна, с добра протекция, но и бързо търкалящи се. Теглото да е до към 800 грама за предна и по-малко за задната. Хвърлям око на континенталите, но пък от четени ревюта доста бързо сдават багажа.
Ще се радвам някой по-запознат с подобен клас гуми да даде някой друг съвет.
:beer:
www.dromride.com
Аватар
eMcKu
 
Мнения: 1873
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Окт 26, 2007 9:03 am
Местоположение: България

Re: Избор на гуми

Мнениеот TheUndertaker » Сря Юни 11, 2014 8:06 am

Интересна комбинация би била Minion DHF или DHR2 за предна във вариант EXO/TR, отзад High Roller 2 в същата конфигурация. DHR2 е с 80 грама по лек и слиза под 800 грама, но търкаля малко по-бавно от HR. Но пък е по агресивната гума ;). Въпрос за избор. Аз карам отпред и отзад с MInion DHR2 разликата в търкалянето спрямо старите ми Невегали е колосално. За качествата на гумата има и доста хора вече , които да се изкажат.
Аватар
TheUndertaker
 
Мнения: 1253
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 10:33 am
Местоположение: Plovdiv

Re: Избор на гуми

Мнениеот spirov92 » Сря Юни 11, 2014 10:11 am

Емски: пробвал ли си Nobby Nic 2.4? Ако гониш ниско тегло, може би са добър вариант - тежат към 700гр. Не са най-добрата гума като сцепление и здравина, ама ми вършеха работа. Всъщност, ако не прекаляваш с ниските налягания, са си достатъчно здрави.
Иначе, сега заложих на нещо по-тежичко - Hans Dampf, 750-800 гр. в зависимост от твърдостта. След 1 седмица ще мога да дам отзиви.
spirov92
 
Мнения: 1334
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юни 07, 2009 4:05 pm
Местоположение: София

Re: Избор на гуми

Мнениеот Pr3d4t0R » Сря Юни 11, 2014 12:13 pm

joropc написа:
Pr3d4t0R написа:Някой дали има опит с Ханс Дампф и Фат Алберт - коя комбинация има по-добро сцепление? Става въпрос за тези двете:
http://www.bike-components.de/products/ ... eifen.html
http://www.bike-components.de/products/ ... eifen.html

Алберт-а е с по-добро сцепление, но са тегави на въртене.

:beer:

@ eMcKu
Много съм доволен от Алберт-а. Не съм ги теглил, но според Швалбе са по 750 гр. Сцеплението е страхотно особено при спиране - много предвидими са по мокри камъни (всъщност пътеката беше станала на поточе), пясъклива пътека, та даже и на малко сняг ги покарах. Моите са със SnakeSkin борд и ми изглежда здрав и стои твърд - карам ги с бозата на Стан и 24" гето бандаж на 1.6-1.7 отпред и 2.0 отзад на твърдак (70 кг. съм). Въртенето както писа Жоро е по-тегаво, но аз търсех най-вече сцепление.

ПП Предните ми гуми са били Ноби Ник и Рейсинг Ралф по 2.25, Scott Stroke 2.4 предна (около 700 гр. е и също е добра) със Мишелин 2.3 задна (забравих модела, тежка 850 гр. и здрава гума) и после Geax Dhea 2.35 задна.
Аватар
Pr3d4t0R
 
Мнения: 3977
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Нед Яну 29, 2006 10:07 am

Re: Избор на гуми

Мнениеот eMcKu » Сря Юни 11, 2014 12:54 pm

Благодаря за предложенията, като съм най-склонен да опитам с максисите, тъй като от швалбетата не съм много доволен, но всяка гума е различна ...
В никакъв случай не гоня тегло, просто съм сложил граница, над която не искам да се качвам. Най-важният критерий поне за сега е бързото търкаляне, но да не е за сметка на протекцията.
www.dromride.com
Аватар
eMcKu
 
Мнения: 1873
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Окт 26, 2007 9:03 am
Местоположение: България

Re: Избор на гуми

Мнениеот Ozzie » Сря Юни 11, 2014 2:50 pm

Замислял ли си се за Continental X-King protection?
Още не мога да дам впечатления за търкаляне, возия и т.н. Пък и това което имам, май не е "protection", 'щото за има няма 3 км. бе перфорирана от две безобидни (май) трънчета и съответно прибрах велосипеда директно в бокса.
По-добре с хубава жена на надуваем матрак, отколкото с надуваема жена на хубав матрак...
Аватар
Ozzie
 
Мнения: 12470
Рейтинг: 1698
Регистриран на: Сря Мар 31, 2004 10:13 pm
Местоположение: Варна

Re: Избор на гуми

Мнениеот eMcKu » Сря Юни 11, 2014 3:22 pm

Ozzie написа:Замислял ли си се за Continental X-King protection?
Още не мога да дам впечатления за търкаляне, возия и т.н. Пък и това което имам, май не е "protection", 'щото за има няма 3 км. бе перфорирана от две безобидни (май) трънчета и съответно прибрах велосипеда директно в бокса.

Точно това ме отказа от Континенталите. В мтбр, радара и други всеки се оплаква, че се пукат и заминават бързо.
www.dromride.com
Аватар
eMcKu
 
Мнения: 1873
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Окт 26, 2007 9:03 am
Местоположение: България

Re: Избор на гуми

Мнениеот xargs » Сря Юни 11, 2014 4:19 pm

Доста бързо заминават тия X-Kingoве потвърждавам, но и мойта беше от най-евтината серия.

Тези май никой от пишещите тук не ги е пробвал още - http://www.schwalbe.com/en/offroad-read ... razor.html
но изглеждат интересно.
Аватар
xargs
 
Мнения: 454
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Фев 19, 2012 12:01 am
Местоположение: София

Re: Избор на гуми

Мнениеот Ozzie » Сря Юни 11, 2014 4:58 pm

е винаги могат да се конвертират в безкамерни :thumb:
макар още да не съм пробвал, иначе грайфера наистина изглежда "бърз" с непрекъснатата линия която се получава
По-добре с хубава жена на надуваем матрак, отколкото с надуваема жена на хубав матрак...
Аватар
Ozzie
 
Мнения: 12470
Рейтинг: 1698
Регистриран на: Сря Мар 31, 2004 10:13 pm
Местоположение: Варна

Re: Избор на гуми

Мнениеот pascoff » Сря Юни 11, 2014 11:17 pm

@eMcKu
предна schwalbe hans dampf 2.35 - 765 гр. (trailstar compound)
задна schwalbe rock razor 2.35 - 665 гр. (pacestar compound)
и двете са със snake skin

Карам с тази комбинация от известно време и мисля, че съвпадат с твоите изисквания - добро и предвидимо сцепление отпред и ниско съпротивление отзад.
Днес времето ще бъде преобладаващо над пространството.
Аватар
pascoff
 
Мнения: 864
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Окт 25, 2002 10:56 pm
Местоположение: Bulgaria

Re: Избор на гуми

Мнениеот dosejnky » Чет Юни 12, 2014 7:05 pm

А какво ще кажете за тези:

http://bikescenter.bg/vunshna-guma-wtb-weirwolf-race-bg?search=weir

Някой карал ли е с такива?
dosejnky
 
Мнения: 15
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Съб Апр 12, 2008 1:24 pm

Re: Избор на гуми

Мнениеот Bace_kz » Съб Авг 02, 2014 8:04 pm

Някой да кара rocket ron безкамерна ? Или нещо около 700 грама за 29 от която да е доволен и по-точно да не се реже каркасът ?
Аватар
Bace_kz
 
Мнения: 531
Рейтинг: 1511
Регистриран на: Сря Окт 27, 2010 9:42 am
Местоположение: София

Предишна

Назад към All Mountain/Ендуро продукти

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 44 госта


cron