Избор на мтб шорти с клин

Въпроси, коментари и дискусии за велосипеди с ход на окачването до 130-170 мм, компоненти и екипировка за тях.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Избор на мтб шорти с клин

Мнениеот climb » Сря Юни 20, 2018 4:15 pm

Здравейте, от 1-2 дена оглеждам сайтове в България и в чужбина и търся мтб шорти с клин, без значение дали може да се маха или не, но за цена около 120-150лв почти нищо не намирам.Бихте ли препоръчали нещо като модели, или магазини където да се намерят?Обърнах доста сайтове и запитвания пращах но почти нищо.
Аватар
climb
 
Мнения: 506
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Пет Авг 20, 2004 10:44 pm
Местоположение: Bulgaria

Re: Избор на мтб шорти с клин

Мнениеот I.nfraR.ed » Сря Юни 20, 2018 5:14 pm

Вариант е да си вземеш каквито шорти ти харесват и отделно от Декатлон клин с подложка.
Аз така направих.

Иначе от CRC това е най-евтиното в момента, другите вече излизат извън бюджета: http://www.chainreactioncycles.com/bg/e ... prod158412
Като цяло трябва разни разпродажби да дебнеш, ако искаш нещо на по-известните марки.

Ruckus са по-добри, но отиват вече на 160лв с намалението: http://www.chainreactioncycles.com/bg/e ... prod158390
Друг е въпросът дали ще се докопаш до твоя размер в желания цвят.
Аватар
I.nfraR.ed
 
Мнения: 256
Рейтинг: 1645
Регистриран на: Чет Авг 20, 2009 10:48 am

Re: Избор на мтб шорти с клин

Мнениеот Любо » Сря Юни 20, 2018 5:25 pm

В Dragzone има Endura за 120 лв и клин за 35лв.
Nicolai Ion 16
Аватар
Любо
 
Мнения: 665
Рейтинг: 1357
Регистриран на: Вто Дек 10, 2013 10:44 am
Местоположение: София

Re: Избор на мтб шорти с клин

Мнениеот moridinbg » Чет Юни 21, 2018 9:39 am

Съвсем са превъртели играта от байк фирмите с тея полиестерни шорти за по 150-200+лв....
То не е само с шортите де, просто при дрехите е най-нелепо.
Аватар
moridinbg
 
Мнения: 1162
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 06, 2012 11:59 pm
Местоположение: София

Re: Избор на мтб шорти с клин

Мнениеот Lucky Loser » Чет Юни 21, 2018 10:29 am

moridinbg написа:Съвсем са превъртели играта от байк фирмите с тея полиестерни шорти за по 150-200+лв....
То не е само с шортите де, просто при дрехите е най-нелепо.

6 години вече карам със сърф шорти стил Billabong, QuickSilver и съм повече от доволен. Нямат удобните джобове, като типичните байк шорти, но пък аз като cqlo не обичам да нося неща в джобове докато карам.
Това ми е короната - https://billabongonsale.myshopify.com/p ... -signature .. 4 или 5 лв бяха в.. леля ми ги прати от Холандия ;)
Боря се за мнения - всекоя бройка е изключително важна !
П.С. И аз имам няколко велосипеда, но са тайна !

Komoot профил
Аватар
Lucky Loser
 
Мнения: 1854
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Фев 21, 2013 8:35 pm

Re: Избор на мтб шорти с клин

Мнениеот Gworan » Чет Юни 21, 2018 11:30 am

Чудя се дали да не пробвам някои от тези варианти... Къде са 30лв, къде са 130. Може би си заслужава да се пробва, ако не държим на марката. Иначе имам едни шорти Alpinestars оригиналдъ и са наистина много много удобни. Но и те са над 100лв, без клин... Като цяло, шортите за планинско колоездене са с малко по-широки крачоли, и някои нямат джобове горе, а само долу. Но, като си сложа телефона или портфейла в някой от долните джобове, много се мята като въртя педалите, на края реших просто да си нося нещата в раница... Имам и едни други шорти за колоездене, които съвсем случайно видях в един магазин за дреихи втора употреба, бяха единствена бройка, и по ксъмет- точно мой размер - 5лв ми струваха. Заслужава си да се провери, въпреки че рядко изкачат такива. Пък отделно вече се продават клинове с възглавничка на много места.
Последна промяна Gworan на Чет Юни 21, 2018 11:40 am, променена общо 4 пъти
Аватар
Gworan
 
Мнения: 1018
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Окт 27, 2017 10:08 am

Re: Избор на мтб шорти с клин

Мнениеот skiman » Чет Юни 21, 2018 11:36 am

Само за протокола. В неделя си взех от Илиянци перфектни мъжки къси панталони от нещо като брезентов плат(доста плътен), много здрави с множество големи и удобни външни джобове. За колосалната сума от 5 лв. Е нямат "памперс", но са практични и здрави. Широки, с колан и дяволски удобни. Полиестерни панталони за 130 лв? :crazy: Мерино тениска за 110? :crazy:
Човек не спира да си играе защото остарява, а остарява защото е спрял да си играе.
Аватар
skiman
 
Мнения: 1482
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Дек 31, 2004 9:12 am
Местоположение: София

Re: Избор на мтб шорти с клин

Мнениеот Lucky Loser » Чет Юни 21, 2018 12:38 pm

Всичко хубаво, но карането с колан не е от най-удобните неща. Сега като се върна няколко години назад и сещайки се какво е да ти стяга, докато въртиш 5-6 часа, ами не е готско :)
Боря се за мнения - всекоя бройка е изключително важна !
П.С. И аз имам няколко велосипеда, но са тайна !

Komoot профил
Аватар
Lucky Loser
 
Мнения: 1854
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Фев 21, 2013 8:35 pm

Re: Избор на мтб шорти с клин

Мнениеот Gworan » Чет Юни 21, 2018 12:46 pm

Е, той тоя колан се слага да не ти падат гащите, не е нужно да го стягаш че чак да ти опъва... Аз си карам с колан винаги, и не мога да кажа че го усещам.
Аватар
Gworan
 
Мнения: 1018
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Окт 27, 2017 10:08 am

Re: Избор на мтб шорти с клин

Мнениеот mentalhead » Чет Юни 21, 2018 12:52 pm

moridinbg написа:Съвсем са превъртели играта от байк фирмите с тея полиестерни шорти за по 150-200+лв....
То не е само с шортите де, просто при дрехите е най-нелепо.


Абсолютно. Направо откачам вътрешно като видя байк шорти на цената на ски/борд панталон.

skiman написа:Полиестерни панталони за 130 лв? Мерино тениска за 110?


То да беше мерино. За тия пари - джърсита от пластмаса, ама пък нали са "за байк"... :puke:
Аватар
mentalhead
 
Мнения: 354
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Авг 10, 2010 6:49 pm

Re: Избор на мтб шорти с клин

Мнениеот skiman » Чет Юни 21, 2018 12:55 pm

Както отбеляза колегата, колана го ползвам за да не ми падат гащите. :D Важното е РАП да има. Да има РАП, както би казал Сашко Башко. :bowdown:
И на ски панталоните винаги слагам колан. Не съм забелязал да ми пречи.
А и да не кажа, че никога не съм карал 5 часа нонстоп. Но пък карам ски по над 8-9 часа нонстоп....
Човек не спира да си играе защото остарява, а остарява защото е спрял да си играе.
Аватар
skiman
 
Мнения: 1482
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Дек 31, 2004 9:12 am
Местоположение: София

Re: Избор на мтб шорти с клин

Мнениеот moridinbg » Чет Юни 21, 2018 2:07 pm

Алиекспрес панталоните са тото. За съжаление фиидбекът там е абсолютно измислен и неревелентен. Имам един TLD Moto клонинг от там - самият плат е много здрав, проветрив и т.н., обаче е шит с конци, които са пълен кенеф. Половината шевове се разпраха за една година и тия дни тъщата го мина на машината. Подобен е опитът на още няколко познати. На един и закопчалката е занитена наобратно и не работи.
Друг познат с алиекспрес TLD от преди 2-3 години още си го кара и не е мръднал :dontknow:

Брезентов панталон ок, но не искам гъзът ми да стане на блато...

По секънд хендовете от време на време изпадат RaceFace/Fox/etc панталони по 5-6лв, но си трябва дебнене и ровене.
Аватар
moridinbg
 
Мнения: 1162
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 06, 2012 11:59 pm
Местоположение: София

Re: Избор на мтб шорти с клин

Мнениеот Petar_stoychev » Чет Юни 21, 2018 4:07 pm

Декатлоските които са 36 лв. според мен са перфектни...имат си халки за памперс.Жалко само че свършват адски бързо. :beer:
Аватар
Petar_stoychev
 
Мнения: 526
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Авг 28, 2016 2:48 pm
Местоположение: Sofia

Re: Избор на мтб шорти с клин

Мнениеот Gworan » Пет Юни 22, 2018 9:14 am

Аз като бях в декатлона и мерих панталони, много странни ми се сториха размерите. С никоя друга марка не ми се е случвало. Меря един номер - тесни, чак не мога да ги закопчая. Меря следващия номер - широки, чак ми падат...
Аватар
Gworan
 
Мнения: 1018
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Окт 27, 2017 10:08 am

Re: Избор на мтб шорти с клин

Мнениеот climb » Нед Юни 24, 2018 1:11 pm

Онзи ден намерих това което търся в магазина на Скот.Тънки и супер удобни шорти с клин, с два джоба отстрани.Вчера изкарах Витоша 100 с тях и съм супер доволен, гъза не ме боли, което е най-важното, в единия джоб ми беше телефона и мога да кажа че на няколко пъти го напипвах дали е там защото не го усещах, в другия джоб имах бонбони и една ветровка :D Варианта с отделен клин нещо не ми е оферта, все нещо не мога да си ги напасна и едното ме стяга повече :dontknow: Модела на тези които взех е Scott trail 50 https://www.scott-sports.com/se/sv/prod ... 8645831006 Имам вкъщи 4-5 клина и този като за първо каране се държа най-добре в сравнение с тях, след още няколко карания вече ще имам още по-добра оценка за тях, но първото ми впечатление е че са супер особенно за цената си - 119лв :)
Аватар
climb
 
Мнения: 506
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Пет Авг 20, 2004 10:44 pm
Местоположение: Bulgaria


Назад към All Mountain/Ендуро продукти

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: martin.radev и 20 госта