Агресивни АМ гуми

Въпроси, коментари и дискусии за велосипеди с ход на окачването до 130-170 мм, компоненти и екипировка за тях.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Re: Агресивни АМ гуми

Мнениеот Alexi » Пет Авг 18, 2017 7:14 pm

днес първо каране с magic mary 2.35 отпред ,грип доволно ,тиха приятна и не особено тежка гума .. отзад сложих rock razor 2.35 с цел по добро търкаляне ,много лека ,приличен грип ще видим как ще е като се поизноси
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6258
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Агресивни АМ гуми

Мнениеот stoyancha » Пон Фев 19, 2018 10:43 am

Някой карал SPECIALIZED BUTCHER ?
Аватар
stoyancha
 
Мнения: 774
Рейтинг: 1399
Регистриран на: Съб Ное 21, 2015 4:31 pm

Re: Агресивни АМ гуми

Мнениеот Petar_stoychev » Съб Мар 17, 2018 7:17 pm

Alexi написа:днес първо каране с magic mary 2.35 отпред ,грип доволно ,тиха приятна и не особено тежка гума .. отзад сложих rock razor 2.35 с цел по добро търкаляне ,много лека ,приличен грип ще видим как ще е като се поизноси


Да споделиш как се представя комбото след като си го покарал повечко
Аватар
Petar_stoychev
 
Мнения: 526
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Авг 28, 2016 2:48 pm
Местоположение: Sofia

Re: Агресивни АМ гуми

Мнениеот Alexi » Съб Мар 17, 2018 7:26 pm

Доволен съм ,доста каране видяха вадих тръни и габърчета още не съм доливал боза .. грип в изобилие особено отпред ,не са най леките гуми но дават увереност .. Ханса на кал е сравнително посредствен за жалост ,което се очаква от полуслик но на сухо/влажно е доста приличен ,а и е по леката от 2те гуми .Мерито имам чувството че може да прегази всичко :D за сметка на малко по тромав ход и повечко тегло .. то е и трайлстар ,но не се трие чак толкова лесно колкото съм чувал ( това ми е първата гума с толкова мека смес ) .. ще изкарат и това лято ,аз още един Ханс купих ,за отзад ме кефи доста .
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6258
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Агресивни АМ гуми

Мнениеот Petar_stoychev » Съб Мар 17, 2018 7:37 pm

Alexi написа:Доволен съм ,доста каране видяха вадих тръни и габърчета още не съм доливал боза .. грип в изобилие особено отпред ,не са най леките гуми но дават увереност .. Ханса на кал е сравнително посредствен за жалост ,което се очаква от полуслик но на сухо/влажно е доста приличен ,а и е по леката от 2те гуми .Мерито имам чувството че може да прегази всичко :D за сметка на малко по тромав ход и повечко тегло .. то е и трайлстар ,но не се трие чак толкова лесно колкото съм чувал ( това ми е първата гума с толкова мека смес ) .. ще изкарат и това лято ,аз още един Ханс купих ,за отзад ме кефи доста .


Предполагам че говориш за Rock Razor...аз точно това се чудех как се представя полуслика понеже се чудя дали не направя едно комбо Maxxis High Roller 2 /Minion SS която е доста сходна с Rock Razor-а
Аватар
Petar_stoychev
 
Мнения: 526
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Авг 28, 2016 2:48 pm
Местоположение: Sofia

Re: Агресивни АМ гуми

Мнениеот Alexi » Съб Мар 17, 2018 7:44 pm

Ханса да се чете Разора :) че съм на 2 водки :D
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6258
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Агресивни АМ гуми

Мнениеот ohoboho » Съб Мар 31, 2018 10:54 am

В момента съм High Roller2 2.3 предна и Minion SS 2.3 задна но Roller-a е вече за смяна и се чудя коя измежду DHF и DHR2 ще е по-добра за предна спрямо Roller-a? :dontknow: :beer:
ohoboho
 
Мнения: 59
Рейтинг: 1242
Регистриран на: Нед Юли 17, 2016 8:48 pm

Re: Агресивни АМ гуми

Мнениеот scratch » Съб Мар 31, 2018 2:44 pm

ohoboho написа:В момента съм High Roller2 2.3 предна и Minion SS 2.3 задна но Roller-a е вече за смяна и се чудя коя измежду DHF и DHR2 ще е по-добра за предна спрямо Roller-a? :dontknow: :beer:


Ако караш по доста стръмни пътеки и искаш максимално спиране от гумата - DHR2. Ако не караш толкова често по такива пътеки - DHF (това естествено при еднаква смес на гумите).
Аватар
scratch
 
Мнения: 223
Рейтинг: 1424
Регистриран на: Пет Яну 21, 2011 8:12 pm

Re: Агресивни АМ гуми

Мнениеот stoyancha » Пон Апр 09, 2018 11:04 am

За лятото искам да си взема предна гума с по-мека смес и се чудя между Maxxis DHF 3C 2.5 или Magic Marry Snake Skin Soft 2.35, някой който ги е пробвал може ли да сподели издръжливост, как се усещат при завиване в сухи условия и т.н. Благодаря :beer:
Аватар
stoyancha
 
Мнения: 774
Рейтинг: 1399
Регистриран на: Съб Ное 21, 2015 4:31 pm

Re: Агресивни АМ гуми

Мнениеот Alexi » Пон Апр 09, 2018 1:42 pm

имам Мерито ,не е от тия новите смеси а е Трайлстар - с 2 ръце препоръчвам тая гума за по агресивно каране - много грип ,здрава ,чудесно се държи тюблес ,за размера и грайфера си дори е лека няма и 900 грама .. лесно при мен не се трие ,но зависи къде и как ще се кара
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6258
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Агресивни АМ гуми

Мнениеот scratch » Пон Апр 09, 2018 10:19 pm

И аз съм с Magic Mary отпред, но моята е SuperGravity TrailStar. Чел съм из нета, че от по-старите Мери-та с най-меката смеска (VertStar) хвърчали грайфери след няколко карания още, но аз лично не съм карал такава и не мога да потвърдя. От моята съм супер доволен, малко тежка идва, но пък не съм имал никакви проблеми с пукания и срязвания. При новите Addix гуми, с най-меката смеска уж е оправен проблема с хвърчащите грайфери.

DHF-а определено е по-добър за сухи твърди настилки, но ако караш и в смесени условия и не ти е проблем да илизаш и в калта - Mary-то е по-универсална.


И докато сме на темата, да си кажа и за моята комбинация - както горе написах, отпред е Magic Mary SuperGravity TrailStar, отзад Maxxis DHR2 3C MaxxTerra. За каране във всякакви условия без да се замислям дали стават или не стават ми е идеална комбинация. Само проверка на налягането от време на време и доливане на боза през 2-3 месеца. Не съм имал пукания и срязвания, не бих казал, че съм особено ,,чист" карач - по-скоро ме кефи да минавам през кофти линии.
Аватар
scratch
 
Мнения: 223
Рейтинг: 1424
Регистриран на: Пет Яну 21, 2011 8:12 pm

Re: Агресивни АМ гуми

Мнениеот moridinbg » Пон Апр 09, 2018 11:30 pm

Отзад за предпочитане е Dual compund, вместо 3C - износват се по-бавно и се търкалят повече. Отпред - 3C, разбира се.
Аватар
moridinbg
 
Мнения: 1162
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 06, 2012 11:59 pm
Местоположение: София

Re: Агресивни АМ гуми

Мнениеот banzai » Вто Апр 10, 2018 1:18 pm

Мерито 2.35 е по-голямо от ДХФ 2.5 .
Мерито ми харесва повече от дхф-то навсякъде. ДХФ на няколко пъти просто изчезва и продължавам на томахавка. Мерито предупреждава преди да се предаде. Вертстара се къса да, най-вече в байк парк където се дава газ по виражи. Новите не съм ги пробвал още.
Агресора е хубава гума за задна, но на мен DD-то ми е слабо. Ханса много ме кефи за задна, но не го правят в здравия кейсинг с твърда смес. Trail boss на WTB също ми хареса и я правят в здравия кейсинг с твърда смес. Максис имат и single compound 60a ако не се лъжа. Известно време търкалях телен хай ролер 2 60а - хубава, евтина, здрава и тежка гума.
Аватар
banzai
 
Мнения: 135
Рейтинг: 1799
Регистриран на: Сря Мар 26, 2014 10:32 am

Re: Агресивни АМ гуми

Мнениеот Pr3d4t0R » Вто Апр 10, 2018 9:42 pm

На теб отзад всичко по-леко от кило и двеста ти е слабо :D

Карах от старите Мерита Trail Star Super Gravity и на много мокро и много сухо ипускаха лесно. Сега съм със Максис Shorty МaxGrip Double Down отпред и като я износя ще си взема пак такава - във всякакви условия има много повече сцепление в запас от колкото съм в състояние да натискам и до момента не съм намерил настилка върху, която да са колебливи!
Аватар
Pr3d4t0R
 
Мнения: 3960
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Яну 29, 2006 10:07 am

Re: Агресивни АМ гуми

Мнениеот Pr3d4t0R » Чет Апр 19, 2018 10:23 am

Досто добро сравнение между топ гумите на пазара в момента:
https://www.vitalmtb.com/features/What- ... mbers,2296
Аватар
Pr3d4t0R
 
Мнения: 3960
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Яну 29, 2006 10:07 am

Re: Агресивни АМ гуми

Мнениеот stoyancha » Чет Апр 19, 2018 6:40 pm

Аватар
stoyancha
 
Мнения: 774
Рейтинг: 1399
Регистриран на: Съб Ное 21, 2015 4:31 pm

Re: Агресивни АМ гуми

Мнениеот stoyancha » Чет Апр 19, 2018 6:40 pm

Аватар
stoyancha
 
Мнения: 774
Рейтинг: 1399
Регистриран на: Съб Ное 21, 2015 4:31 pm

Re: Агресивни АМ гуми

Мнениеот Petar_stoychev » Чет Апр 19, 2018 9:42 pm

stoyancha написа:https://youtu.be/49cry181TFk


Тая гума ако я пуснат в AM/Enduro версия ще е мнооого добре,изглежда обещаващо :)
Аватар
Petar_stoychev
 
Мнения: 526
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Авг 28, 2016 2:48 pm
Местоположение: Sofia

Re: Агресивни АМ гуми

Мнениеот moridinbg » Чет Апр 19, 2018 10:49 pm

https://www.pinkbike.com/news/maxxis-as ... -ride.html

The Assegai will initially only be available in a folding bead DH casing in a 2.5” width for 27.5” and 29” wheels, but there are more trail-oriented options in the works that could debut late this season.

#Rip26
Аватар
moridinbg
 
Мнения: 1162
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 06, 2012 11:59 pm
Местоположение: София

Re: Агресивни АМ гуми

Мнениеот stoyancha » Съб Апр 21, 2018 4:28 pm

Грешка ... :)
Аватар
stoyancha
 
Мнения: 774
Рейтинг: 1399
Регистриран на: Съб Ное 21, 2015 4:31 pm

Re: Агресивни АМ гуми

Мнениеот stoyancha » Пон Апр 30, 2018 9:50 am

Някой има ли наблюдения как се променя грипът на Maxxis 3C и Schwalbe Soft материала в студено време?
Аватар
stoyancha
 
Мнения: 774
Рейтинг: 1399
Регистриран на: Съб Ное 21, 2015 4:31 pm

Re: Агресивни АМ гуми

Мнениеот mentalhead » Пет Май 11, 2018 12:38 pm

moridinbg написа:#Rip26


First Look: Schwalbe’s New, More Aggressive Hans Dampf - Garda Trentino 2018

The new tire will be available in a range of sizes that should offer something to even the most baked-in retro grouch, covering 29 x 2.35, 29 x 2.6, 27.5 x 2.35, 27.5 x 2.6, 27.5 x 2.8, 26 x 2.35
Аватар
mentalhead
 
Мнения: 354
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Авг 10, 2010 6:49 pm

Re: Агресивни АМ гуми

Мнениеот didonch » Сря Окт 03, 2018 10:20 am

Изправен съм пред една чуденка коя комбинация би била по-лесна за търкаляне отпред да си остана с Schwalbe Nobby Nic AddixSpeedGrip , като за задна да си взема Maxxis Aggressor 27,5x2,30" TR EXO Dual; втори вариант: Schwalbe Nobby Nic AddixSpeedGrip го засилвам като задна и за отпред взимам Maxxis Shorty MTB Folding Tire TR EXO 3C MaxxTerra; трети вариант взимам си още един Schwalbe Nobby Nic AddixSpeedGrip за задна и съм само с Nobby Nic-чета.
По отношение на сцеплението ... Nobby Nic-а като предна от време на време го докарвам до ръба на възможностите му, ама нали апетита идва с яденето та не се знае....
didonch
 
Мнения: 318
Рейтинг: 1578
Регистриран на: Съб Май 14, 2016 12:09 pm

Re: Агресивни АМ гуми

Мнениеот Pr3d4t0R » Сря Окт 03, 2018 11:23 am

Shorty e супер, но въобще не бих казал, че се върти леко. Швалбе се отказах преди 2 години да карам - точно преди да въведат адикс и нямам мнение за тях.
Аватар
Pr3d4t0R
 
Мнения: 3960
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Яну 29, 2006 10:07 am

Re: Агресивни АМ гуми

Мнениеот Alexi » Сря Окт 03, 2018 11:36 am

нобито не трябва да се споменава в тема за агресивни АМ гуми ,по скоро е ХС ориентирана макар че Швалбе се опитват да изкарат версии с по голям балон и по мека смес ,дори имат SG вариант .. за предно швалбе според мен Меджик Мери е гумата която предлага качества ,за отзад аз лично мога да карам с каквото и да е но предпочитам малко по добре търкалящи се гуми предвид стила си на каране .
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6258
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Агресивни АМ гуми

Мнениеот stoyancha » Сря Окт 03, 2018 11:51 am

Ако толкова много искаш Schwalbe, предстощия сезон само Magic Mary ти е вариант за отпред, дават я да се представя добре във влажно време, но не и сериозна кал, а отзад ако искаш по-леко въртене сложи Aggressor.
Аватар
stoyancha
 
Мнения: 774
Рейтинг: 1399
Регистриран на: Съб Ное 21, 2015 4:31 pm

Re: Агресивни АМ гуми

Мнениеот didonch » Сря Окт 03, 2018 1:24 pm

Определено няма смисъл да отварям нова тема с въпрос за леки(лесно въртящи се) АМ гуми... та и за това реших да използвам тая тема.
Сега, определено не държа на Schwalbe-тата(старите се кривяха и пукаха като пуканки, като излезе тая нова смес ... нещата вече са коренно различни-поне от моя гледна точка), но понеже от всичко до сега което съм карал този модел ми допадна като баланс търкаляне/стабилност/контрол... предвидимост. Maxxis Minion DHR II е всичко друго но не и лесно търкаляща се гума(като се кача на байка на колегата имам чувството, че карам със закачен валяк), търкалял съм на твърдака и полуслика на максис Tread Lite, това за да върви гладко трябва да е напомпано до 3атм иначе страничните грайфери са направо като котва и си заминават за отрицателно време.
До тук е ясно че имам един читав ноби ник, въпроса е да си спретна подходящата есенно/пролетна комбинация. Във влажно време карам, ама в сериозна кал я се случи веднъж годишно я не, така че в такива условия карам много внимателно и за това предпочитам да има по ниско съпротивление при търкаляне. Агресора ми влезе в полезрението понеже ми направи впечатление че някой големи играчи в бранша го използват по дефолт като задна. Като за задна могат и да се използват и гуми от рода на Rock Razor - с малък централен грайфер, ама въртенето нагоре и в прашни/меки почви си е направо наказание, тая гума си превърта и от там загуба на скорост и по-висок разход на енергия. Темата за гумите като цяло си е параграф 22 :D
didonch
 
Мнения: 318
Рейтинг: 1578
Регистриран на: Съб Май 14, 2016 12:09 pm

Re: Агресивни АМ гуми

Мнениеот Xares » Сря Окт 03, 2018 3:16 pm

didonch написа:Определено няма смисъл да отварям нова тема с въпрос за леки(лесно въртящи се) АМ гуми... та и за това реших да използвам тая тема.
Сега, определено не държа на Schwalbe-тата(старите се кривяха и пукаха като пуканки, като излезе тая нова смес ... нещата вече са коренно различни-поне от моя гледна точка), но понеже от всичко до сега което съм карал този модел ми допадна като баланс търкаляне/стабилност/контрол... предвидимост. Maxxis Minion DHR II е всичко друго но не и лесно търкаляща се гума(като се кача на байка на колегата имам чувството, че карам със закачен валяк), търкалял съм на твърдака и полуслика на максис Tread Lite, това за да върви гладко трябва да е напомпано до 3атм иначе страничните грайфери са направо като котва и си заминават за отрицателно време.
До тук е ясно че имам един читав ноби ник, въпроса е да си спретна подходящата есенно/пролетна комбинация. Във влажно време карам, ама в сериозна кал я се случи веднъж годишно я не, така че в такива условия карам много внимателно и за това предпочитам да има по ниско съпротивление при търкаляне. Агресора ми влезе в полезрението понеже ми направи впечатление че някой големи играчи в бранша го използват по дефолт като задна. Като за задна могат и да се използват и гуми от рода на Rock Razor - с малък централен грайфер, ама въртенето нагоре и в прашни/меки почви си е направо наказание, тая гума си превърта и от там загуба на скорост и по-висок разход на енергия. Темата за гумите като цяло си е параграф 22 :D


High Roller 2 е твоята гума търкаля се прилично а грипа е доста добър даже 2 и отпред и отзад това за мен е най доброто решение различни смески разбира се Super Tacky предна и 3C задна.
Xares
 
Мнения: 108
Рейтинг: 1360
Регистриран на: Чет Сеп 22, 2016 11:34 am

Re: Агресивни АМ гуми

Мнениеот evilzet » Сря Окт 03, 2018 3:21 pm

Ардента не е лош, добре се търкаля.
evilzet
 
Мнения: 1477
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Май 17, 2006 2:19 pm
Местоположение: Варна

Re: Агресивни АМ гуми

Мнениеот didonch » Чет Окт 04, 2018 9:34 am

Все пак ще тествам MAXXIS AGGRESSOR EXO TR 2.30 27,5, като задна- който в момента е на 59 кинта в байкцентъра- по-евтинко с 5 кинта от чужбинско :dontknow:
didonch
 
Мнения: 318
Рейтинг: 1578
Регистриран на: Съб Май 14, 2016 12:09 pm

ПредишнаСледваща

Назад към All Mountain/Ендуро продукти

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot] и 2 госта