Педали

Въпроси, коментари и дискусии за велосипеди с ход на окачването до 130-170 мм, компоненти и екипировка за тях.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Педали

Мнениеот pepito00 » Съб Сеп 16, 2017 1:15 am

Здравейте приятели, моля да ми препоръчате леки клипсови педали. Мятам погледи на cb candy 3..до сега съм карал само на шимано. При CB ме притесяват парчетат, четох че бързо се износват и до колкото можах да разгледам в бг ги няма.. Само в chainreaction за мисля 40лв гд.. :beer:
https://www.youtube.com/channel/UCkFzcs ... yYgEVPRmlA абонирайте се за канала ми, гледам да качвам често ! :)
pepito00
 
Мнения: 60
Рейтинг: 1111
Регистриран на: Съб Окт 13, 2012 8:09 pm

Re: Педали

Мнениеот moridinbg » Съб Сеп 16, 2017 10:31 am

Аз бих избягвал CB във всякаквите им модификации. Трошат лагери, оси, пружини, варира според модела.
Вземи си Шимано, според колко пари ти се дават - PD-M530/M520. Разликата между двете е, че 530 имат платформа, която според мен точно в този педал е излишна - обувката няма контакт с нея.
Ако имаш малко по-голям бюджет Shimano XT - същата конструкция, но по-леки и с по-хубави лагери. XT Trail е с платформата като 530.
Аватар
moridinbg
 
Мнения: 1162
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 06, 2012 11:59 pm
Местоположение: София

Re: Педали

Мнениеот Петър Велков » Пон Сеп 25, 2017 11:46 am

530 и XT Trail нямат "платформа", а "кейдж" - идеята му не е обувката да има контакт с него.

Карам вече втори комплект такива педали (първия си го забравих на La Palma), сега ще си купувам и трети за новото колело.

Кейджът върши страхотна работа при близки срещи с препядствия - корени, камъни и каквото там друго ви се изпречи пред педалите. При тези с кейдж "спъването" е значително по-слабо, а в сравнение с обикновените SPD-та и (най-вече!) платформените педали, карането в храсти, шипки, клек и т.н. си е направо удоволствие.
"В авангарда винаги вървят онези, чиито живот прилича на сигнална ракета. Те светят, докато летят нагоре, и гаснат нависоко по обратния път. За безкрайно целеустремените обратен път няма."

Giant Reign 1.5 (Fox + XT)
Pulse TSA⌁2 custom
Drag Izoard Dura-Ace
Giant Defy Advanced 1 Ultegra
Аватар
Петър Велков
 
Мнения: 507
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Юли 30, 2012 10:28 am
Местоположение: х. Червената шапчица

Re: Педали

Мнениеот Pr3d4t0R » Пон Сеп 25, 2017 1:34 pm

Дълги години карах SPD, а последните няколко съм със системата на Time. Има следните предимства:
- по-лесно се закопчава;
- има повече свобода за кракът върху педала, което е голямо предимство за комфорт и правилно каране (включително и надолу);
- независимо от количеството кал по обувката се закопчава.

Ето ги:
https://www.bike-components.de/de/Pedal ... c&limit=60

Аз карам с МХ4 - удрял съм го къде ли не и е още здрав. Платформата му е по-голяма от колкото на ХТ и се усеща много приятно - позволява да се спусне наистина технична секция и незакопчан.

ПП Педал без платформа не е за тоя раздел :)
Аватар
Pr3d4t0R
 
Мнения: 3970
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Яну 29, 2006 10:07 am

Re: Педали

Мнениеот moridinbg » Пон Сеп 25, 2017 2:12 pm

Имам няколко хиляди километра с 530 с кейдж, последните 1000-1500 съм с ХТ без кейдж и не забелязвам каквато и да е промяна или влошаване - нито при закопчаване, нито при нацелване. Притесняваше ме, че по-трудно педалът ще застава хоризонтално, но всъщност нямам такъв проблем. Според мен само тежи.
Тази дискусия сме я водили в темата за платформи и/или автомати, нещо индивидуално си е.
Аватар
moridinbg
 
Мнения: 1162
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 06, 2012 11:59 pm
Местоположение: София

Re: Педали

Мнениеот Pr3d4t0R » Пон Сеп 25, 2017 4:34 pm

Когато карах без кейдж ми се умаряше стъпалото. После с кейдж ХТ и сега платформата на MX4 нямам такава умора. Може с по-твърди обувки да го няма този проблем.
Аватар
Pr3d4t0R
 
Мнения: 3970
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Яну 29, 2006 10:07 am

Re: Педали

Мнениеот moridinbg » Пон Сеп 25, 2017 5:18 pm

От ХТ-то е било или плацебо или си сменил обувката. Контакт между нея и кейджа няма:

Изображение

Вече ако МХ4 има истинска платформа, на която се стъпва, може.
Аватар
moridinbg
 
Мнения: 1162
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 06, 2012 11:59 pm
Местоположение: София

Re: Педали

Мнениеот Петър Велков » Пон Сеп 25, 2017 6:50 pm

Иване, нидей тъй с непознати да си мериш километрите :)
"В авангарда винаги вървят онези, чиито живот прилича на сигнална ракета. Те светят, докато летят нагоре, и гаснат нависоко по обратния път. За безкрайно целеустремените обратен път няма."

Giant Reign 1.5 (Fox + XT)
Pulse TSA⌁2 custom
Drag Izoard Dura-Ace
Giant Defy Advanced 1 Ultegra
Аватар
Петър Велков
 
Мнения: 507
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Юли 30, 2012 10:28 am
Местоположение: х. Червената шапчица

Re: Педали

Мнениеот moridinbg » Пон Сеп 25, 2017 9:49 pm

Не си ги меря, просто казвам, че не говоря необосновани приказки и couch теории (:
Аватар
moridinbg
 
Мнения: 1162
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 06, 2012 11:59 pm
Местоположение: София

Re: Педали

Мнениеот kawasuna » Вто Сеп 26, 2017 7:43 am

Има ли педали със система за закопчаване,които могат да се карат с обикновенни обувки,без това да предизвиква дискомфорт?Понякога ми се кара не закопчан,а с моите XT trail модела това няма как да стане.
https://www.bike24.com/1.php?content=8; ... id=0;pgc=0
Виждал съм да карат такива с обикновенни маратонки,като ми казаха,че мовело и така.
Аватар
kawasuna
 
Мнения: 492
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Пон Апр 04, 2016 9:22 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Педали

Мнениеот Sartor » Вто Сеп 26, 2017 8:10 am

kawasuna написа:Има ли педали със система за закопчаване,които могат да се карат с обикновенни обувки,без това да предизвиква дискомфорт?Понякога ми се кара не закопчан,а с моите XT trail модела това няма как да стане.
https://www.bike24.com/1.php?content=8; ... id=0;pgc=0
Виждал съм да карат такива с обикновенни маратонки,като ми казаха,че мовело и така.


Може да погледнеш тези: http://www.funnmtb.com/products_detail.php?id=152

Аз карам с тях, двустранния клипс (не ми харесват комбинирани модели - клипс от едната страна и платформа от другата). Ако си от София, може да ги видиш на живо в магазините на Scott. Доста често на технични терени не се закопчавам, като последно отпуснах спирачките на байка и започнах скокчета от по 1-1.5м с презимяване върху камънак и коренаци (разкопчан понякога). :beer:
Аватар
Sartor
 
Мнения: 1548
Рейтинг: 1995
Регистриран на: Чет Фев 25, 2010 5:30 pm
Местоположение: София

Re: Педали

Мнениеот Pr3d4t0R » Вто Сеп 26, 2017 10:15 am

moridinbg написа:От ХТ-то е било или плацебо или си сменил обувката. Контакт между нея и кейджа няма:

http://i.imgur.com/tjPh9iCl.jpg

Вече ако МХ4 има истинска платформа, на която се стъпва, може.


Сега се поинтересувах повече - разликата в усещането е дошла заради това, че са увеличили контактната площ с обувката между поколенията SPD, които имах, а не от кейджа. Така че си прав :agree:

На МХ4 платформата е истинска:
https://images.singletracks.com/blog/wp ... G_0161.jpg
Аватар
Pr3d4t0R
 
Мнения: 3970
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Яну 29, 2006 10:07 am


Назад към All Mountain/Ендуро продукти

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: protiven и 26 госта