Manitou Mattoc

Въпроси, коментари и дискусии за велосипеди с ход на окачването до 130-170 мм, компоненти и екипировка за тях.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Re: Manitou Mattoc

Мнениеот hitar_potar » Пет Авг 18, 2017 11:06 pm

От около две седмици насам вилката си е вече налична и се кара - черен Маниту Маток Про с черни стеншъни. Дойде си директно с ITR--ъпгрейда. Монтирана е на байка на девойката, но поради доста служебни ангажименти не сме я пробвали като хората все още. Но като цяло сработва изключително добре, а дори още. Е сме си играли с настройките много много. :beer:
Make it idiot-proof, and someone will make a better idiot.
Аватар
hitar_potar

Рейтинг: 2000

Мнениеот fena7 » Сря Сеп 13, 2017 12:38 pm

Здравейте колеги, скоро време ще ми се наложи да отварям вилката за сервизация и в момента търся сервизен комплект. Успявам да намеря само комплекта със семерингите а другата част от сервизния комплект не го намирам никъде. Някой от вас знае ли от къде може да се закупи? Ако знаете точните размери на всички О пръстени и ги споделите ще е още по добре. Благодаря ви предварително. :beer:
Аватар
fena7

Рейтинг: 1325

Мнениеот fena7 » Съб Ное 04, 2017 10:24 pm

Здравейте колеги, тъй като срещнах проблеми с търсенето на пълния сервизен комплект за mattoc expert, срещнах проблем и с намирането на маслото "semi bath". От ровенето и търсенето на информация за това масло установих че manitou вече ползва като заместител Motorex Supergliss. Пиша тази информация за хората които също като мен попадат в тази ситуация. Също искам да добавя че старите двукомпонентни семерингите не се предлагат. Новото поколение са като на стандартните вилки с дунапренен пръстен от долната страна. Взаимстват се от новия модел mattoc. Надявам се че съм бил полезен с тази информация. Поздрави :beer:
Аватар
fena7

Мнениеот matrixatp » Пон Ное 13, 2017 12:09 pm

Здравейте колеги,

Смятам да си взимам нова вилка за ново колело. Бях се спрял на Pike, но попаднах на доста добра оферта за Manitou. Та в момента се колебая между 2 вилки - Pike RCT3 Solo Air и Mattoc Pro 2 (без IRT). В момента се продават в CRC съответно за 1020 и 750 (+110 за IRT)(цени приблизително в лева). Както виждате цената е драстично в полза на Manitou, дори с отделното купуване на IRT. Това, което ме кара да се чудя, е сервизацията. С RockShox имам опит и мога да се справя. А от това, което прочетох в темата, за Manitou трябва да си изработя джиджавките, за да си я сервизирам сам, което иначе било лесно. Но нямам средваствата да изработвам такива неща, следователно трябва да намеря някой, който може, или да си ги купя отделно (+100 лв). Друг вариант е да я дам на за сервизация, което в Пловдив за 2 сезона ще ми излезе по-на-далавера Pike.

Та въпроса ми е - има ли някой, който да е карал Pike Solo air и Mattoc Pro 2 (с и без IRT), за да каже каква е точно разликата, да сподели опит в карането и сервизацията и в крайна сметка заслужава ли си следното:

Pike RCT3 Solo air - 1020 лв.
VS
Mattoc Pro 2 + IRT + Mattoc Tool Kit - 960 лв.
(Без tool kit, но нервите да се изработи - 860 лв.)
matrixatp

Рейтинг: 1200

Мнениеот Pr3d4t0R » Пон Ное 13, 2017 1:10 pm

Сметни и кит за блийдване на Charger патрона (останах с впечатление, че нямаш). Също така единствената уникална част при маток е отрязаният туул за касети - можеш просто да резнеш един (пак ще може да затяга/развива касети) и останалите неща да ги набавиш от железария.

В тази тема има много информация относно маток - http://forums.mtbr.com/shocks-suspensio ... st12399125
Особено стойностни са мненията на mullen119, Dougal.

IRT не е задължително - много вероятно е да настроиш прогресията на въздушната пружина и само с токените (IVA), с които идва. Също така има две компресии и HBO - трябва да искаш много специфично държание от вилката, за да ти е необходимо и IRT.
Изображение Изображение
Аватар
Pr3d4t0R

Мнениеот I.nfraR.ed » Пон Ное 13, 2017 7:17 pm

fena7 написа:Здравейте колеги, тъй като срещнах проблеми с търсенето на пълния сервизен комплект за mattoc expert, срещнах проблем и с намирането на маслото "semi bath". От ровенето и търсенето на информация за това масло установих че manitou вече ползва като заместител Motorex Supergliss. Пиша тази информация за хората които също като мен попадат в тази ситуация. Също искам да добавя че старите двукомпонентни семерингите не се предлагат. Новото поколение са като на стандартните вилки с дунапренен пръстен от долната страна. Взаимстват се от новия модел mattoc. Надявам се че съм бил полезен с тази информация. Поздрави :beer:

Благодаря за информацията!
От тази година карам и аз Mattoc, само че Pro. Много съм доволен от вилката, но вече трябва да ѝ направя пълна профилактика. Моята е от по-старите (2015), но все пак с IVA патрон, като съм си намислил да я оборудвам с IRT.
Другото подобрение е, че съм заменил HexLoc QR механизма с проходната ос от новите Mattoc, тъй като ме дразнеше ужасно.

Инструментите ги имам още от самото начало, масло ще си купя, грес имам, остават само семерингите.
Мисля да поръчам IRT и семеринги от Bike-components.

Това тук не е ли като оригиналните семеринги: https://www.bike-components.de/en/Manit ... l-o100001/ ?
А тези ли са новите, за които говориш: https://www.bike-components.de/en/Manit ... is-p59719/ ?

Цената е двойна и се чудя кое ще е по-добре?
I.nfraR.ed

Рейтинг: 1280

Мнениеот Pr3d4t0R » Вто Ное 14, 2017 12:56 am

Полезна информация какво да правиш по въздушният патрон - http://forums.mtbr.com/shocks-suspensio ... st13398464

Странно ми е, че за два сезона мислиш да сменяш семерингите.
Изображение Изображение
Аватар
Pr3d4t0R

Мнениеот I.nfraR.ed » Вто Ное 14, 2017 1:48 am

Едва ли ще ги сменям, просто като ще поръчвам IRT-то да комбинирам и да си взема и семеринги. Имам и още неща в списъка, които тук не са налични.
Вилката засега само ще я сервизирам, Hayes си имат хубаво клипче и изглежда лесно.
За IRT все още се чудя.
I.nfraR.ed

Рейтинг: 1280

Мнениеот fena7 » Вто Ное 14, 2017 11:03 pm

Да колега, това са семерингите. Бих ви препоръчал преди да поръчвате от чуждите сайтове да питате в байкцентър. Аз от там си поръчах семерингите и излезнаха 55 лв. Може да направите запитване колко ще излезе да се поръчат при тя тези неща. Между другото намерих инфо и че тяхното масло семи бет вече не се предлага https://www.shockcraft.co.nz/semi-bath-oil-3-5-oz-motorex.html . Аз в момента чакам маслата и греста та ако някой има нужда от масло или грес може да пише. :) :beer:
Аватар
fena7

Предишна

Назад към All Mountain/Ендуро продукти