Светлини за нощни карания в планината

Въпроси, коментари и дискусии за велосипеди с ход на окачването до 130-170 мм, компоненти и екипировка за тях.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Re: Светлини за нощни карания в планината

Мнениеот antonpc » Вто Ное 05, 2013 5:49 pm

Тукa търговците не познават парите. :crazy: Затова ви препоръчвам EBAY: Cree XM-L T6 LED 1800 Lumens Bicycle Flashlight Headlight 8.4v 6400mah battery нЕма такава цена ;) Универсален челник/фар, ако имате нужда си вземете още една презареждаща се Li-ion батерия ще сте :D за 50лв.
:popcorn:
Thank You, Bicycle :) “It is not the mountain we conquer but ourselves.” ~ Edmund Hillary / FunKyBikers
Аватар
antonpc
 
Мнения: 269
Рейтинг: 1551
Регистриран на: Пон Яну 24, 2011 8:23 am
Местоположение: Абсурдистан, София

Re: Светлини за нощни карания в планината

Мнениеот marsa » Вто Ное 05, 2013 7:09 pm

valentin.georgiev написа:Не скъп фар... mactronic bike pro scream
Съветвам по презумпция да се избягват фарове с AAA захранване за извън града, защото това означава капацитет ~1000mAh -> около 1ч за "сравнително прилично" осветяване (въобще не говорим за нещо сериозно). За истинско каране се насочете поне към AA или направо Li-Ion акумулатори.
Кучетата си Изображение, колелото си Изображение.
Аватар
marsa
 
Мнения: 3601
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Фев 02, 2008 4:27 pm
Местоположение: София

Re: Светлини за нощни карания в планината

Мнениеот Sartor » Вто Ное 05, 2013 7:46 pm

Мога да пропоръчам този фар: http://www.ebay.co.uk/itm/TrustFire-3-C ... 20cfa37305

По лични наблюдения на фаровете на двама приятели (имат точно този фар), мога да кажа, че това като цена-качество е много добър фар (доставка чрез ГабКо за да ви излезе евтинко). :beer:
Аватар
Sartor
 
Мнения: 1548
Рейтинг: 1995
Регистриран на: Чет Фев 25, 2010 5:30 pm
Местоположение: София

Re: Светлини за нощни карания в планината

Мнениеот papinu » Вто Ное 05, 2013 9:45 pm

Sartor написа:Мога да пропоръчам този фар: http://www.ebay.co.uk/itm/TrustFire-3-C ... 20cfa37305

По лични наблюдения на фаровете на двама приятели (имат точно този фар), мога да кажа, че това като цена-качество е много добър фар (доставка чрез ГабКо за да ви излезе евтинко). :beer:

Аз съм единия от тях и потвърждавам :agree: , че фара е "ЧУК". Препоръчвам го.
Тук има малко информативни снимки относно теглото му и теглото на батерията.
В режим на светене на един диод, който най-често ще се ползва батерията издържа над 6 часа. В режим на светене и на трите диода издържливостта на батерията спада до малко над 2 часа и половина. Времевите тестове ги правих в домашни условия.
В максималния режим на светене фара може да се сбърка с късите светлини на кола.
Логично е фара да грее, но когато сте в движение той се охлажда много добре и това може да се предположи като се погледне дизайна на корпуса му - много добре е проектиран.
Освен на кормилото може да се монтира на каската и да се ползва като челник.
В превъзходството ти над другите няма нищо благородно. Истинското благородството се състои в това да превъзхождаш предишния си аз.
Аватар
papinu
 
Мнения: 393
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Мар 26, 2012 12:51 pm
Местоположение: София

Re: Светлини за нощни карания в планината

Мнениеот XTR » Вто Ное 05, 2013 11:13 pm

papinu написа:
Sartor написа:Мога да пропоръчам този фар: http://www.ebay.co.uk/itm/TrustFire-3-C ... 20cfa37305

По лични наблюдения на фаровете на двама приятели (имат точно този фар), мога да кажа, че това като цена-качество е много добър фар (доставка чрез ГабКо за да ви излезе евтинко). :beer:

Аз съм единия от тях и потвърждавам :agree: , че фара е "ЧУК". Препоръчвам го.
Тук има малко информативни снимки относно теглото му и теглото на батерията.
В режим на светене на един диод, който най-често ще се ползва батерията издържа над 6 часа. В режим на светене и на трите диода издържливостта на батерията спада до малко над 2 часа и половина. Времевите тестове ги правих в домашни условия.
В максималния режим на светене фара може да се сбърка с късите светлини на кола.
Логично е фара да грее, но когато сте в движение той се охлажда много добре и това може да се предположи като се погледне дизайна на корпуса му - много добре е проектиран.
Освен на кормилото може да се монтира на каската и да се ползва като челник.

Още едно положително мнение за този фар. Имам същия и съм изключително доволен. Приятел който има Hope R4, който се води доста висок клас с 4 диода XM-L T6 правихме съпоставка с моя китаец с 3 диода от същия вид. Мога да кажа, че светлината която дава Хоупа е по размита, т.е. не прави един лъч и в страни да осветява,а е по-равномерна, докато при китаеца има една съсредоточена точка и осветяване покрай нея, което смятам, че е по-добрия вариант особено в гората. Нека да не забравяме и цената, която е няколко пъти по ниска от Хоупа. Иначе откъм изработка супер прилича на Хоуп - добра изработка на алуминиевото тяло. За греене нямам проблеми, все пак е нормално да си грее. Единствено като минус мога да добавя, че не е леко. Батерията си понатежава, а ако го ползваш като челник за предпочитане батерията да се слага в раницата, понеже доста се усеща ако е е на самия ластик на главата. Ползвам го вече 8 месеца, за сега никакви ядове. Стреляй смело с китайчето, няма да съжаляваш.
Изображение
Аватар
XTR
 
Мнения: 540
Рейтинг: 1395
Регистриран на: Нед Фев 24, 2008 8:42 pm
Местоположение: neverland...

Re: Светлини за нощни карания в планината

Мнениеот kupona » Сря Ное 06, 2013 9:21 am

Благодаря на всички за мненията, помогнахте ми да се ориентирам в материята................... :beer:

Поздрави :)

Kupona
Drag Grand Canyon Comp (a little modified)
Аватар
kupona
 
Мнения: 33
Рейтинг: 1230
Регистриран на: Чет Сеп 20, 2012 5:52 pm
Местоположение: гр. Габрово

Re: Светлини за нощни карания в планината

Мнениеот redstar1 » Пон Ное 18, 2013 11:35 pm

Силно препоръчвам Филипс Сейфрайд 80:
http://reviews.mtbr.com/philips-saferid ... s-shootout
http://www.philipsbikelight.com/reviews
Има доста ревюта в нета за него. Нормалната цена е 90-100 евро, но от време на време rosebikes го пускат за около 50. Работи с 4 АА батерии, като на силния режим държи малко повече от 2 часа, има и USB вход за зареждане. Доста солидно изпълнение, материалът е изцяло алуминий. С 2 диода е и не се нагрява изобщо.
Фарът е уникален, както за шосе, така и за планинско. Разпръсква светлината точно, където е необходимо без да заслепява насрещно движещите се коли.
Ползвам го всеки ден по около 40-45 км до работата и обратно по изцяло неосветени места - основно гора с няколко километра шосе и дава много добра видимост - около 50-60 метра.
Преди това карах с Дийлекстриймски с 3 диода, май се водеше 2800 лумена, но се представяше доста зле в сравнение с Филипса, голяма част от светлината се губеше в небето и беше доста неприятен за града и натоварени пътища с насрещен трафик.
Kona Operator(2013), Cannondale CAAD 10(2011), Dragomir F7
redstar1
 
Мнения: 14
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Нед Май 19, 2013 4:59 pm
Местоположение: Лунд(Швеция), София(България)

Re: Светлини за нощни карания в планината

Мнениеот veskoz » Сря Ное 20, 2013 10:53 am

marsa написа:Съветвам по презумпция да се избягват фарове с AAA захранване за извън града, защото това означава капацитет ~1000mAh -> около 1ч за "сравнително прилично" осветяване (въобще не говорим за нещо сериозно). За истинско каране се насочете поне към AA или направо Li-Ion акумулатори.

Абсолютно прав Mars!
Аз реших проблема с малкия капацитет за сметка на малко място. За 50 стотинки колекторче за АА, лента за крак и 2 спойки. Опцията за ААА още си съществува в челника - изкарах кабелче от него.
Със 3 х 2700 е друго. :D

Изображение
Сервизът за моя велосипед! http://www.velo09.com
Аватар
veskoz
 
Мнения: 4508
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Дек 29, 2007 12:30 pm
Местоположение: София

Re: Светлини за нощни карания в планината

Мнениеот ermenkovbg » Съб Ное 23, 2013 12:04 pm

Здравейте! Аз ползвам Fenix BT-20 (представения от Админ) и съм много доволен, свети прекрасно. Взех го с по-слабите акумулатори, защото нямаха от по-мощните, но въпреки това изкарва около 4-5 часа на втора степен ( 300 лумена). Няма греене, но сега е и студено. Като минус мога да посоча единствено цената, мисля е ле-е-е-еко прекалена.
„Никога не спори с тъпак, хората може да не забележат разликата.“
„Накъдето и да карате, то е срещу вятъра и по нанагорнище.“
Аватар
ermenkovbg
 
Мнения: 96
Рейтинг: 1390
Регистриран на: Пон Апр 29, 2013 1:45 pm
Местоположение: на баира

Re: Светлини за нощни карания в планината

Мнениеот eMcKu » Пон Дек 09, 2013 10:38 pm

Някой, може ли да изкаже мнение относно тези два продукта ?
http://www.ebay.co.uk/itm/Authentic-Tru ... 20dbce9281
http://www.ebay.co.uk/itm/LusteFire-CRE ... 19e5340a90
Като лумени ги дават безбожно много, като цена не е зле, намират се и по-евтини, просто съм копирал първите два, на които попаднах.
Търся си фар за каската, като идеята ми е да е единичен и да е много силен.
Вече имам един Меджикшайн и съм изключително доволен, но той е троен 1600 лумена и е на кормилото. Въобще тези 9000 лумена реални ли са ???
www.dromride.com
Аватар
eMcKu
 
Мнения: 1873
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Окт 26, 2007 9:03 am
Местоположение: България

Re: Светлини за нощни карания в планината

Мнениеот marsa » Пон Дек 09, 2013 11:15 pm

Не че е невъзможно, но би издумкал батерията за 15-тина минути. Отделно че тя трябва да позволява разряд с доста голям ток, което едва ли важи за китайчетата в тези фарове.

Отделно, че капацитетът на батериите е лъжливо описан. На вторият линк е даден сборният капацитет, въпкреки че схемата в която са свъзрани клетките променя нещата. На първия е малко по-коректно - също е даден сборен капацитет, но също така е описана и схемата и който е наясно се се ориентира. Реално такъв батери пак е с ~4000mAh капацитет. Според мен лумените ще са наполовина, релано най-силният режим ще е неизползваем, поради нищожното време за работа, батериите ще се скапват бързо поради бруталния разряд.

Ако някой си купи такова също се интересувам от мнение от първа ръка!
Кучетата си Изображение, колелото си Изображение.
Аватар
marsa
 
Мнения: 3601
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Фев 02, 2008 4:27 pm
Местоположение: София

Re: Светлини за нощни карания в планината

Мнениеот ^_WhitE_DeMoN_^ » Пон Дек 09, 2013 11:28 pm

Не виждам как ще постигне 9000 лумена, след като абсолютния максимум на диода е 1040 лумена... С прости сметки стигаме до извода, че в най-идеалния случай (ако е "овърклокнат" от електрониката) ще постигне 7280 лумена, но затова пък така ще яде батерията :eyebrow:
Плюс това, че не виждам как ще се охлажда ефективно, особено първия :dontknow: Имаше един фен из вело-средите, който прогори един такъв, сега си има само един режим.
Лично ползвам това, повече от достатъчно за XC връткания - но съм си поръчал и втори за каската (да отприщя агресията :evil: ).
Viber | Telegram | WhatsApp | Kaizala: 0885355287 || Facebook: Serge Bulah || Instagram: serge.insta
Аватар
^_WhitE_DeMoN_^
 
Мнения: 457
Рейтинг: 1775
Регистриран на: Нед Юли 26, 2009 3:23 pm
Местоположение: София, Льолин-6

Re: Светлини за нощни карания в планината

Мнениеот kaliopo » Вто Дек 10, 2013 6:23 pm

eMcKu написа:Вече имам един Меджикшайн и съм изключително доволен, но той е троен 1600 лумена и е на кормилото. Въобще тези 9000 лумена реални ли са ???

Аз имам Magicshine mj 872, който е 1600 лумена, но от 4 диода. Имам някои забележки, но свети брутално и за моето каране е супер. Двата които показваш не съм ги ползвал, но скоро купих този 4000 лумена. Прилича на втория, който си показал, затова раших да пиша. Тия 4000 лумена очевидно са някакви по-кекави, понеже нямат нищо общо със силата на Magicshine. Не че фара не свети! И сега бих си го купил предвид съотношението цена/сила. Просто, на пълна мощност прави ярка точка в средата и по-слабо осветена периферия, а другия прави... аз му викам "летен припек". Не съм имал възможност да ги съпоставя директно ("един до друг"). Ако ти е интересно, мога да ги пробвам, но май няма смисъл понеже не е от тези, за които питаш.
Аватар
kaliopo
 
Мнения: 357
Рейтинг: 1664
Регистриран на: Пон Апр 28, 2008 4:26 pm
Местоположение: Варна

Re: Светлини за нощни карания в планината

Мнениеот eMcKu » Сря Дек 11, 2013 9:58 am

kaliopo написа:
eMcKu написа:Вече имам един Меджикшайн и съм изключително доволен, но той е троен 1600 лумена и е на кормилото. Въобще тези 9000 лумена реални ли са ???

Аз имам Magicshine mj 872, който е 1600 лумена, но от 4 диода. Имам някои забележки, но свети брутално и за моето каране е супер. Двата които показваш не съм ги ползвал, но скоро купих този 4000 лумена. Прилича на втория, който си показал, затова раших да пиша. Тия 4000 лумена очевидно са някакви по-кекави, понеже нямат нищо общо със силата на Magicshine. Не че фара не свети! И сега бих си го купил предвид съотношението цена/сила. Просто, на пълна мощност прави ярка точка в средата и по-слабо осветена периферия, а другия прави... аз му викам "летен припек". Не съм имал възможност да ги съпоставя директно ("един до друг"). Ако ти е интересно, мога да ги пробвам, но май няма смисъл понеже не е от тези, за които питаш.

Аз имам MJ-816, а твоя също ми хваща окото, но дали има възможност да се монтира на каската ? Задължително искам единият фар да е там. :agree:
Намерих нещо такова, ама не ми изглежда солидно - http://www.ebay.co.uk/itm/Helmet-Mount- ... 27da41fdb1. Друг е варианта да се преработи.
www.dromride.com
Аватар
eMcKu
 
Мнения: 1873
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Окт 26, 2007 9:03 am
Местоположение: България

Re: Светлини за нощни карания в планината

Мнениеот marsa » Сря Дек 11, 2013 1:27 pm

eMcKu написа:Намерих нещо такова, ама не ми изглежда солидно - http://www.ebay.co.uk/itm/Helmet-Mount- ... 27da41fdb1. Друг е варианта да се преработи.
Можеш да разчиташ на тази стойка. Има и лепенка от мек материал на пластмасата от към каската. Те повечето подобни фарове си вървят с такава в комплекта.

Изображение
Гарантирам, че вибрациите на стойката ще са по-малко от тези между самата каска и главата ти.
Кучетата си Изображение, колелото си Изображение.
Аватар
marsa
 
Мнения: 3601
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Фев 02, 2008 4:27 pm
Местоположение: София

Re: Светлини за нощни карания в планината

Мнениеот kaliopo » Сря Дек 11, 2013 8:21 pm

mj 872 не е подходящ за челник според мен. Нямаше такава стойка в комплекта, но винаги може да се поръча допълнително. Много по-голям проблем е, какво ще правиш с батерията. Кабелът от тялото на фара до батерията е 61см и ми се струва, че ако не ти минава пред лицето, трябва да си го носиш на рамото. Ако го закрепиш на каската, стават 105 грама челник и 260 грама батерия пък и кабелът изведнъж идва дълъг. Другият фар, за който писах по-горе е с доста по-дълъг кабел и ако оставим на страна другите му недостатъци, е много по-удачен вариант за каска. Слагаш батерията в раница или джоб и остава само, да не забравяш, да откачаш кабела, когато сваляш каската. Помисли дали този който ползваш в момента не е по-подходящ :agree:
Аватар
kaliopo
 
Мнения: 357
Рейтинг: 1664
Регистриран на: Пон Апр 28, 2008 4:26 pm
Местоположение: Варна

Re: Светлини за нощни карания в планината

Мнениеот bio » Сря Дек 11, 2013 9:21 pm

kaliopo написа:... Кабелът от тялото на фара до батерията е 61см и ми се струва, че ако не ти минава пред лицето, трябва да си го носиш на рамото ...

има удължители. продават се отделно.
анти-каски !!!
Аватар
bio
 
Мнения: 2512
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Сеп 27, 2003 9:54 pm
Местоположение: Пловдив, България

Re: Светлини за нощни карания в планината

Мнениеот eMcKu » Сря Дек 11, 2013 9:28 pm

kaliopo написа:mj 872 не е подходящ за челник според мен. Нямаше такава стойка в комплекта, но винаги може да се поръча допълнително. Много по-голям проблем е, какво ще правиш с батерията. Кабелът от тялото на фара до батерията е 61см и ми се струва, че ако не ти минава пред лицето, трябва да си го носиш на рамото. Ако го закрепиш на каската, стават 105 грама челник и 260 грама батерия пък и кабелът изведнъж идва дълъг. Другият фар, за който писах по-горе е с доста по-дълъг кабел и ако оставим на страна другите му недостатъци, е много по-удачен вариант за каска. Слагаш батерията в раница или джоб и остава само, да не забравяш, да откачаш кабела, когато сваляш каската. Помисли дали този който ползваш в момента не е по-подходящ :agree:

Ами, начини има доста. На момента се сещам, че батерията може да е закрепена в задната част на каската, а кабела сгънат. Друг вариант е батерията в горният джоб на раницата, а той не е по-далеч от тези 61 см. Пък и се продават удължители, така че не е проблем. Единствено ме тормози още цената, тъй като лилавият Китаец е много по-евтин, а надали, ще усетя такава разлика с Меджика. Как се представя батерията на китаеца при теб и карал ли си го на отрицателни температури ?
www.dromride.com
Аватар
eMcKu
 
Мнения: 1873
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Окт 26, 2007 9:03 am
Местоположение: България

Re: Светлини за нощни карания в планината

Мнениеот kaliopo » Сря Дек 11, 2013 9:41 pm

Това за удължителите не го знаех.
За mj 872 мога да обясня много, но предполагам е подобен на твоя. TrustFire го "имам" от 5 дни и само съм видял как изглежда и как свети. За съжаление скоро не ми се очертава добро каране за проба.
Аватар
kaliopo
 
Мнения: 357
Рейтинг: 1664
Регистриран на: Пон Апр 28, 2008 4:26 pm
Местоположение: Варна

Re: Светлини за нощни карания в планината

Мнениеот TheAnimal » Чет Мар 06, 2014 5:53 pm

ermenkovbg написа:Здравейте! Аз ползвам Fenix BT-20 (представения от Админ) и съм много доволен, свети прекрасно. Взех го с по-слабите акумулатори, защото нямаха от по-мощните, но въпреки това изкарва около 4-5 часа на втора степен ( 300 лумена). Няма греене, но сега е и студено. Като минус мога да посоча единствено цената, мисля е ле-е-е-еко прекалена.

Сподели ми след по-дълга употреба все още ли си на същото мнение?
Мисля да си купя този модел.
"Всеки знае, че една жена е твърде силна за един мъж."
TheAnimal
 
Мнения: 3204
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 16, 2008 9:38 am
Местоположение: Зверино

Re: Светлини за нощни карания в планината

Мнениеот gulliver » Пон Сеп 29, 2014 11:35 pm

Здравейте, да споделя и аз с какво се сдобих днес. След три седмици чакане днес от кидай дойде фара който си поръчах UltraFire LZZ-U3 2 x CREE XM-L2 U3 4-Mode 1800lm. http://www.dx.com/p/ultrafire-lzz-u3-2- ... CnJM_mSySo
(Преди някой да се изкуши да ме разкритикува за произхода на фара искам да отбележа, че отчитам разликата в качеството на фаровете от $350-$500 и този, но за цена от $50 мисля че недостатъците се преглъщат.)
Разполага с 3 режима на работа Low-Mid-High + допълнителен мигащ на Max. С разопаковането включих фара. Батерията пристигна със заряд. Изкара около 30-40 мин на Мах, като след 20тата мин индикатора за батерията светна жълто, а след това червено. Също така трябва да отбележа, че фара доста загрява на Мах и когато това се случи, автоматично се намаля на Low. Това продължава докато се охлади и възтанови силата отново на Max. Падането на заряда също води до автоматично намаляне на Low. След като батерията светна червено фара свети близи 40 мин, след което батерията почна да премигва а фара продължи да свети още над час (Така и не дочаках да изгасне). Бих могъл да споделя впечатления от напълно заредена батерия допълнително и колко издържа.
Светлниият сноп на фара бих определил като средно между разпръснат и фокусиран. Дава добра видимост по моите критерии и в трите режима. За планиско определено най-подходящ е Мах.
Ето и малко снимки от първата ми среща с фара:
sm_20140929_232409_Richtone(HDR).jpg
(142.82 KiB) 473 пъти

sm_collage_20140929225609452_20140929225827201_20140929230511365.jpg
sm_collage_20140929225609452_20140929225827201_20140929230511365.jpg (421.92 KiB) Прегледано 8087 пъти

sm_collage_20140929224127266_20140929230410523.jpg
sm_collage_20140929224127266_20140929230410523.jpg (345.48 KiB) Прегледано 8098 пъти
gulliver
 
Мнения: 7
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Нед Юли 27, 2014 8:17 pm

Re: Светлини за нощни карания в планината

Мнениеот po_taka » Вто Сеп 30, 2014 9:41 am

gulliver написа:.....


Пише си че на силното загрява. Пише и силното да се ползва само когато се кара, да може да се охлажда!
Аватар
po_taka
 
Мнения: 561
Рейтинг: 1692
Регистриран на: Вто Юни 02, 2009 2:21 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Светлини за нощни карания в планината

Мнениеот Telepatok » Вто Сеп 30, 2014 10:41 am

Аз ползвам Cree като този от обявата:
http://olx.bg/velo-far---1200-lumen-cre ... -i47763373

Само че моя го взех за 35 кинта. Трябва да се следи в OLX-a за оферти като изпаднат.

Според мен Phoenix BT-то е прекалено скъпо. Грешни пари са, като Cree-то върши същата работа.
Аватар
Telepatok
 
Мнения: 166
Рейтинг: 1504
Регистриран на: Нед Фев 10, 2008 8:51 am

Re: Светлини за нощни карания в планината

Мнениеот windv » Сря Окт 01, 2014 10:13 am

Интересна статия относно светлинките и лампичките, засягаща тема, по която никой производител на никакви лампи и екрани не дава информация.

http://www.retropcmania.com/2014/09/pwm-test-of-black-diamond-headlamp.html
~~~o)Ѣ(o~~~
Велоделия - заигравки с хвърчалници :spin:
Аватар
windv
 
Мнения: 1288
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Мар 16, 2008 12:28 pm

Re: Светлини за нощни карания в планината

Мнениеот jafiso » Пет Окт 03, 2014 4:14 pm

Вече имам 10-тина нощни карания по пътеките с това:

http://kevlar.netne.eu/product/48/cheln ... -cree.html

Мога да кажа, че съм много доволен от светлината и издръжливостта на батериите, предвид мощността. Мисля че за парите си е страхотен.
Bahur Bike Team
Аватар
jafiso
 
Мнения: 103
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Чет Юни 14, 2012 2:36 pm

Re: Светлини за нощни карания в планината

Мнениеот windv » Чет Окт 09, 2014 7:03 pm

jafiso написа:Вече имам 10-тина нощни карания по пътеките с това:

http://kevlar.netne.eu/product/48/cheln ... -cree.html

Мога да кажа, че съм много доволен от светлината и издръжливостта на батериите, предвид мощността. Мисля че за парите си е страхотен.


Здравей,
този фар има ли възможност за закрепване на кормилото, освен на главата?
~~~o)Ѣ(o~~~
Велоделия - заигравки с хвърчалници :spin:
Аватар
windv
 
Мнения: 1288
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Мар 16, 2008 12:28 pm

Re: Светлини за нощни карания в планината

Мнениеот darki » Чет Окт 09, 2014 8:00 pm

windv написа:този фар има ли възможност за закрепване на кормилото, освен на главата?

Код: Избери целия код
..... един клик позволяващо му бърза трансформация от челник във фар за колело


На една от снимките се вижда и скобата за монтаж на кормилото.
darki
 
Мнения: 412
Рейтинг: 1555
Регистриран на: Вто Мар 17, 2009 12:57 pm

Re: Светлини за нощни карания в планината

Мнениеот windv » Нед Окт 12, 2014 11:04 pm

Как ви се струват/ опитвали ли сте фарчета от този калибър :
http://shop.bateriabg.com/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=2144&category_id=47&option=com_virtuemart&Itemid=64&vmcchk=1&Itemid=64


не изглежда водоустойчив корпосът, но за това бих се погрижил и сам:)
~~~o)Ѣ(o~~~
Велоделия - заигравки с хвърчалници :spin:
Аватар
windv
 
Мнения: 1288
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Мар 16, 2008 12:28 pm

Re: Светлини за нощни карания в планината

Мнениеот xargs » Пон Окт 13, 2014 4:53 pm

Аз имам такова - http://olx.bg/velo-far---1200-lumen-cre ... -i47763373, подобно е на това от последния ти линк, ама с един диод. Свети много яко и за цената си е топ. Има си уплътнение, карал съм го в дъжд и не е имало драми. От три или четири такива поръчани през ebay, на едното батерията беше скапана.

Неодстатък е че лъча е фокурисан в една точка, който се решава с: http://www.ebay.co.uk/itm/Wide-angle-le ... 3f398862cf

Трябва да си взема още едно такова и да го монтирам на каската и ще е перфектно за нощни карания. Даже за каската с фокусираният лъч може и да е добре.

Кабела на батерията е дълъг, обикновено си го държа в джоба на якето (ако е студено), или някъде по рамката.
Аватар
xargs
 
Мнения: 454
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Фев 19, 2012 12:01 am
Местоположение: София

Re: Светлини за нощни карания в планината

Мнениеот windv » Вто Окт 14, 2014 9:10 am

М да, реших такъв да пробвам. Ако ще взимаш още една бройка, виж по-горе има линк от jafiso към един Бг онлайн шоп, където ги продават за около 30 лв. с доставката до София..
Почна да се стъмва по-рано и за редовните две спускания на Локорско, вече си трябват лампиии :idea: :D
~~~o)Ѣ(o~~~
Велоделия - заигравки с хвърчалници :spin:
Аватар
windv
 
Мнения: 1288
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Мар 16, 2008 12:28 pm

ПредишнаСледваща

Назад към All Mountain/Ендуро продукти

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 20 госта