Избор на капли

Въпроси, коментари и дискусии за ХС велосипеди с ход на окачването до 130 мм, компоненти и екипировка за тях.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Избор на капли

Мнениеот Inzagi » Нед Яну 17, 2010 8:14 pm

Изображение Crossride Disc
ИзображениеDT ONYX hubs + DT XR 4.2d rims + DT Competition 1.8/1.6/1.8 spokes (or DT Champion 2.0)
има и трети вариант -шини mavic 717 ,WTB движения (много леки) :)
някои може ли да даде, мнение ,препоръки ,съвет кои да избера :)
Аватар
Inzagi
 
Мнения: 544
Рейтинг: 1636
Регистриран на: Вто Май 26, 2009 10:16 am

Re: Избор на капли

Мнениеот papi007 » Нед Яну 17, 2010 11:01 pm

WTB главините доколкото съм чел били доста зле. Разлуфтвало се Freehub Body-то доста бързо, отвътре като цяло не било добре... Не съм ги ползвал, но след справката в MTBR.цом май нямам и особенно желание.
Шините са много леки, но за по-тежки ездачи съм чел че при повечко натоварване на задната капла с такава шина понякога тя се пука при капсите и е за смяна след не много дълга експлоатация. Пък си е 100 лева 1та шина...Но отзад не съм карал с такава. А отпред съм с X317, която като я гледам пак е с Maxtral alloy, 395 грама дъра бъра, която е същата. Правил съмснейкбайтове, падал съм и съм късал спици и т.н. , за сега нямам някакви особенни проблеми :agree:

За кросрайд - завчера при Райко видях новия комплект за 369 лева, като много добро впечатление ми направи следното: самите главини са с CL захват, но в комплекта има преходници за 6 болта. И са доста интересни и самите те, защото едната част, която се нахлузва на CL-а си има 6 пъпчици, на които се слага диска. После с CL гайката се затяга тази система. Така с този преходник си спестяваш няколко грама , защото не се ползват болтове. За плоските спици - аеродинамични, та би трябвало да си по-бърз.. А доколкото знам в БГ се намират такива при евентуално скъсване на спица. Това че са 24... Ако си караш крос кръчми, не би трябвало да имаш проблем. По думите на Райко обаче , ако съсипеш предната или задната капла, неможеш да си купиш нова, защото се продава само комплект.

За DT-тата нямам наблюдения.

Best wishes, papi007 :wavey:
Аватар
papi007
 
Мнения: 1084
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юли 13, 2008 9:16 am
Местоположение: Село София

Re: Избор на капли

Мнениеот stan40 » Пон Яну 18, 2010 9:51 am

Карам предния модел на Crossride Disc, много съм доволен от тях, за 3 сезона не съм имал никакви проблеми, а съм доста тежичък.Ако ще ги караш по предназначение, не вярвам да имаш проблеми.За спици съм разпитвал в 2-3 магазина(В София) и ме увериха, че до няколко дена може да ми доставят.
@papi007 до колкото знам в http://www.chainreactioncycles.com човек може да со поръча само предна, задна, че вече и само предна на 15 мм ос.
Успех в избора, ако нещо друго те интересува за Crossride Disc може да споделя .
stan40
 
Мнения: 89
Рейтинг: 1215
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 9:27 am

Re: Избор на капли

Мнениеот Pr3d4t0R » Пон Яну 18, 2010 10:37 am

Аз карам с 4.2d шина от лятото. Тежа 70 кг и съм с твърдак. Предната ми шина бе тежка и здрава, като усещането за ДТ-то е някак си за "меко" возене. До момента не съм имал проблеми със здравината й от какт е наплетена. В mtbr.com има доста мнения за нея, а също и за главините на ДТ - като цяло хората са доволни : - )
Аватар
Pr3d4t0R
 
Мнения: 3977
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Нед Яну 29, 2006 10:07 am

Re: Избор на капли

Мнениеот Inzagi » Пон Яну 18, 2010 10:52 am

решено mavic-a ще са мepси за саветите
Аватар
Inzagi
 
Мнения: 544
Рейтинг: 1636
Регистриран на: Вто Май 26, 2009 10:16 am

Re: Избор на капли

Мнениеот Inzagi » Пон Яну 18, 2010 8:35 pm

@Pr3d4t0R

като писах последния ми пост го нямаше още твоя но предполагам че което и да избера ще е добре (или поне се надявам :) ) така или иначе се спрях на Mavic-a пък ще видиме кво ше излеле
Аватар
Inzagi
 
Мнения: 544
Рейтинг: 1636
Регистриран на: Вто Май 26, 2009 10:16 am

Re: Избор на капли

Мнениеот veno » Пон Яну 18, 2010 10:18 pm

DT ONYX hubs + DT XR 4.2d rims + DT Competition 1.8/1.6/1.8 spokes за 400 лв. си е подарък.
Аз си поддържам колелото във www.velo09.com

Изображение
Аватар
veno
 
Мнения: 577
Рейтинг: 1692
Регистриран на: Пет Май 28, 2004 12:05 am
Местоположение: София

Re: Избор на капли

Мнениеот rarekin » Вто Яну 19, 2010 8:21 am

papi007 написа: ..... самите главини са с CL захват, но в комплекта има преходници за 6 болта. И са доста интересни и самите те, защото едната част, която се нахлузва на CL-а си има 6 пъпчици, на които се слага диска. После с CL гайката се затяга тази система. Така с този преходник си спестяваш няколко грама , защото не се ползват болтове. За плоските спици - аеродинамични, та би трябвало да си по-бърз.. А доколкото знам в БГ се намират такива при евентуално скъсване на спица. Това че са 24... Ако си караш крос кръчми, не би трябвало да имаш проблем. По думите на Райко обаче , ако съсипеш предната или задната капла, неможеш да си купиш нова, защото се продава само комплект.


Самата идея, да се използват дискове на 6 болта , на главини с CL вместо такива на CL ми се вижда леко странна. CL дисковете са евтини и се монтират по-бързо, лесно и сигурно. Понякога се разлуфтват, но сравнително рядко. Грамовете в този клас компоненти играят малка роля. Това с плоските спици и бързината няма да го коментирам. Да беше казал "Криви" :D

За наличието на резервни спици съм склонен да се доверя на Райко. Някой ден ще си направя експеримента да си поръчам спица за системна капла на Mavic , за да видя за колко време и на каква цена ще я получа. От тези, които твърдят, че няма проблем с това. :evil:

@ Inzagi

DT Swiss Onyx са стар модел главини и, поради това, човек трябва да прецени дали има достатъчно резервни части за поддръжката им. Лагери, цени. :) Отвъд това са солидни. DT Swiss XR 4.20 са отлични шини. Не толкова корави, колкото шините на Mavic, но доста комфортни и прощаващи недостатъците в техниката на каране. Ако това има значение.

Общо казано, ориентирай се към компоненти, които не са екзотични.
Планинското колоездене може да бъде опасен спорт! Винаги карайте с каска! Никоя екипировка не може да гарантира колоездача срещу падане и тежко нараняване!
rarekin
 
Мнения: 1589
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Сеп 03, 2006 1:25 am
Местоположение: Германия


Назад към Продукти за крос-кънтри

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта