Хммм

Въпроси, коментари и дискусии за ХС велосипеди с ход на окачването до 130 мм, компоненти и екипировка за тях.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Хммм

Мнениеот NovemberCharlie » Чет Юли 30, 2009 8:55 am

Я вижте : Scott - Цена и RAM - Цена
Последна промяна NovemberCharlie на Чет Юли 30, 2009 9:48 am, променена общо 1 път
Конституция на Република България
Чл. 36. (1) Изучаването и ползването на българския език е право и задължение на българските граждани
Аватар
NovemberCharlie
 
Мнения: 5367
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Дек 11, 2004 3:07 pm
Местоположение: Sofia Bulgaria

Re: Хммм

Мнениеот Pr3d4t0R » Чет Юли 30, 2009 9:20 am

Ето линк за цената на Скота, че твоя не работи - http://www.bikescenter-bg.com/index.php ... 313&lang=2

А рамката на Скота струва около 350 лв. и определено е с по-добра геометрия : - )
Аватар
Pr3d4t0R
 
Мнения: 3977
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Нед Яну 29, 2006 10:07 am

Re: Хммм

Мнениеот NovemberCharlie » Чет Юли 30, 2009 9:31 am

:offtopic: При мен си бачка.
Конституция на Република България
Чл. 36. (1) Изучаването и ползването на българския език е право и задължение на българските граждани
Аватар
NovemberCharlie
 
Мнения: 5367
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Дек 11, 2004 3:07 pm
Местоположение: Sofia Bulgaria

Re: Хммм

Мнениеот picco » Чет Юли 30, 2009 10:10 am

Според мен ХЦР-а в случая е по-добър :dontknow: и избора е м/у шимано и срам, а с 300те лв по-малко за скот-а доста подобрения можеш да направиш :agree:
Аватар
picco
 
Мнения: 201
Рейтинг: 1198
Регистриран на: Пет Окт 24, 2008 9:37 pm
Местоположение: София

Re: Хммм

Мнениеот NovemberCharlie » Чет Юли 30, 2009 10:16 am

Е то за тва е темата. Защо да давам 1400 вместо 1100. Може би РАМ е време да слязат на земята. :)
Конституция на Република България
Чл. 36. (1) Изучаването и ползването на българския език е право и задължение на българските граждани
Аватар
NovemberCharlie
 
Мнения: 5367
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Дек 11, 2004 3:07 pm
Местоположение: Sofia Bulgaria

Re: Хммм

Мнениеот Sky_Knight » Чет Юли 30, 2009 10:38 am

Добре, не мога да разбера, защо в последните теми всички се хвърлят на Скот Аспект, да няма промоция някаква?

@NovemberCharlie Аспект-а не е лош, но с малко повечко пари си вземи това - http://www.scott-bg.com/scott2008/index.php?APP_ACTION=DISPLAYPRODUCT&PRODUCT=27 Геометрията на рамката е наистина за крос-кънтри и ще можеш да въртиш много по-ефективно, ако това е целта. Да не говорим, че дори и с "дърво" като Дарт 2, колелото е с тегло 12,60 кг (А дали Дарт 2 или Сънтур-а, все тая). Аз поне бих взел Scale-a, макар и да е най-слабата конфигурация.


Edit: Е, то темата е толкова мистериозна, че има доста място за коментар :D

Edit2: Особено за цените на колелцата на българските "производители". Но поне са шаренки пък :nuts: Рамките де.
Последна промяна Sky_Knight на Чет Юли 30, 2009 11:07 am, променена общо 2 пъти
?
Аватар
Sky_Knight
 
Мнения: 480
Рейтинг: 1849
Регистриран на: Вто Апр 13, 2004 9:39 am
Местоположение: София, България

Re: Хммм

Мнениеот NovemberCharlie » Чет Юли 30, 2009 10:48 am

Не е това идеята на темата ;)
Конституция на Република България
Чл. 36. (1) Изучаването и ползването на българския език е право и задължение на българските граждани
Аватар
NovemberCharlie
 
Мнения: 5367
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Дек 11, 2004 3:07 pm
Местоположение: Sofia Bulgaria

Re: Хммм

Мнениеот oxliova » Чет Юли 30, 2009 11:03 am

От Рам отдавна са забравили как се пишат цифрите.. яко са надули цените а рамките не са нощо особено в днешно време. Като гледам цените на ram fr, ram dh, ram dhx направо ми причернява. Окачването на рамките не е нищо особено, по точно са откраднали геометрията на рамки правени преди 10 години.
oxliova
 
Мнения: 449
Рейтинг: 888
Регистриран на: Съб Юли 25, 2009 9:14 am

Re: Хммм

Мнениеот Night_Falcon » Чет Юли 30, 2009 12:59 pm

oxliova написа:От Рам отдавна са забравили как се пишат цифрите.. яко са надули цените а рамките не са нощо особено в днешно време. Като гледам цените на ram fr, ram dh, ram dhx направо ми причернява. Окачването на рамките не е нищо особено, по точно са откраднали геометрията на рамки правени преди 10 години.

Къде цена на Рам ДХ бе :nono: - Рам ДХ е безценен :D
Аватар
Night_Falcon
 
Мнения: 1227
Рейтинг: 1376
Регистриран на: Нед Апр 12, 2009 12:21 pm

Re: Хммм

Мнениеот PowerSlide » Вто Авг 04, 2009 6:33 am

SCOTT vs RAM
Това друго казва, просто сравнението scott aspect vs ram HT2 е неуместно
В класа на aspect по скоро бих сложил HT3, а НТ2 бих сравнил със Scale. Не само като цени а и като качества на велосипеда. Tогава нещата си идват по местата :8D:
Аватар
PowerSlide
 
Мнения: 1189
Рейтинг: 1995
Регистриран на: Пон Ное 10, 2008 12:07 pm
Местоположение: на баира

Re: Хммм

Мнениеот veskoz » Вто Авг 04, 2009 7:32 am

Хммм :eek3:
Сервизът за моя велосипед! http://www.velo09.com
Аватар
veskoz
 
Мнения: 4508
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Дек 29, 2007 12:30 pm
Местоположение: София

Re: Хммм

Мнениеот NovemberCharlie » Вто Авг 04, 2009 9:32 am

Не мисля, че си идват на местата. Рам нямат работа в ценовия клас на Скот.
Конституция на Република България
Чл. 36. (1) Изучаването и ползването на българския език е право и задължение на българските граждани
Аватар
NovemberCharlie
 
Мнения: 5367
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Дек 11, 2004 3:07 pm
Местоположение: Sofia Bulgaria

Re: Хммм

Мнениеот Pr3d4t0R » Вто Авг 04, 2009 11:45 am

PowerSlide написа:SCOTT vs RAM
Това друго казва, просто сравнението scott aspect vs ram HT2 е неуместно
В класа на aspect по скоро бих сложил HT3, а НТ2 бих сравнил със Scale. Не само като цени а и като качества на велосипеда. Tогава нещата си идват по местата :8D:


Напротив - точно Аspect е сравним с ХТ2, тъй като и двете са с рамки и компоненти предвидени за начинаещи, като Аspect-а е с доста по-приемлива геометрия по мое мнение ; - )

Scale е алуминиева рамка от висок клас, както като тегло, така и като изработка, геометрия и качества. Всякакво сравнени с ХТ2 е много неуместно (цената на рамка Scale е над 400 лв.).

NovemberCharlie е абсолютно прав, като се има предвид, че вече е наличен богат избор на велосипеди в рамките между 600 и 1200 лв.
Аватар
Pr3d4t0R
 
Мнения: 3977
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Нед Яну 29, 2006 10:07 am

Re: Хммм

Мнениеот Bolverk » Вто Авг 04, 2009 11:52 am

И само да допълня колегата над мен. Ако искаш да сравняваш Scale с нещо от репертуара на Рам то правилната рамка би трябвало да бъде - ХС1

Реално така двете рамки ще са с еднакво предзначение.
Времето убива !
Надеждата умира последна - заедно с теб !
Аватар
Bolverk
 
Мнения: 879
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Май 03, 2008 10:43 am
Местоположение: Там при Реката

Re: Хммм

Мнениеот bikerider » Вто Авг 04, 2009 12:32 pm

Някой направи ли си труда да сравни окомплектовката??? Или сравняваме ей така два модела?
Дори само по спирачките и wheel-set-овете си личи колко са различни като изпълнение двете колела. Изобщо не мисля, че са в един и същ ценови сегмент - HT2-ката за мен категорично е по-изпипана като цяло и по-добрия избор откъм цена/качество.

Виж твърденията, че RAM нямали място в ценовата категория на Scott ги подкрепям с две ръце. Скот открай време имат ужасно надути цени без да предлагат нищо повече спрямо конкурентите (освен тънкостенни тръби и прекрасен маркетинг). Някакси не мисля, че RAM Bikes гонят точно този аспект... :spin:

@Bolverk: :agree: :agree: :agree:
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Re: Хммм

Мнениеот NovemberCharlie » Вто Авг 04, 2009 12:50 pm

Ми не съм съгласен - според мен окомплектовката на двата велосипада е приблизително равностойна, до колкото могат да се сравняват.Също така смятам, че ако Скот са надули цените, то това не е причина Рам също да ги надуват повече от тях. В контретния случай, който съм цитирал, Рам няма някаво логично обяснение да бъде по-скъп с 1/4 от Скот. Чиста лакомия.
Конституция на Република България
Чл. 36. (1) Изучаването и ползването на българския език е право и задължение на българските граждани
Аватар
NovemberCharlie
 
Мнения: 5367
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Дек 11, 2004 3:07 pm
Местоположение: Sofia Bulgaria

Re: Хммм

Мнениеот psixopat » Вто Авг 04, 2009 1:28 pm

Докато има будали, ще има и тарикати.Защо да не е 1400 ht2, като има кой да ги дава.Друг е въпросът, че здравият разум подсказва да вземеш скотта и да му направиш леки промени с тези 300 лева които ти остават. Също така за 1400 може да се купи и aspect 20.А може би 60-70 процента от каращите сериозно колела свързват думата велосипед с рам :bowdown:
П.П аспекта каква вилка събира, всмисъл с колко най-много ход.
taurus13 написа:в планината също има 4 посоки, но те са различни от световните. Тук те са: Нагоре, Надоле, Насам и Натам.
:)
Аватар
psixopat
 
Мнения: 1211
Рейтинг: 1867
Регистриран на: Сря Май 16, 2007 8:11 pm
Местоположение: Габрово

Re: Хммм

Мнениеот bikerider » Вто Авг 04, 2009 2:00 pm

@NC:
Както вече казах за мен разлика от 200 лева за този Mavic wheelset спрямo Rigida и Juicy спрямо Deore е съвсем нормална. Да не говорим за курбелите и средното.
Виж ако говорим за оня дълбок спор относно себестойност, печалба и морал... все пак всеки е в правото си да иска колкото сметне за редно и не мисля, че трябва/може/е редно да се държи сметка за ценообразуването. Или се купува, или не.

Edit:
NovemberCharlie написа:колкото могат да се сравняват.


Ами за мен нещата са ясни - този Scott е entry-level. HT2 не е.
Виж като потърся аналог на HT2 в серията Aspect... виждам Aspect 10 за 1700 лева :)
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Re: Хммм

Мнениеот NovemberCharlie » Вто Авг 04, 2009 2:53 pm

Не мисля, че Деоре е ентри левел - Аливио, Ацера - да. Но не и Деоре. Джуси 3 само името й е Джуси. Да не говорим за Вилката.За уийл сета съм съгласен.
Конституция на Република България
Чл. 36. (1) Изучаването и ползването на българския език е право и задължение на българските граждани
Аватар
NovemberCharlie
 
Мнения: 5367
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Дек 11, 2004 3:07 pm
Местоположение: Sofia Bulgaria

Re: Хммм

Мнениеот bikerider » Вто Авг 04, 2009 2:58 pm

Добре, съгласявам се (говорех за колелото като цяло). Но все пак за мен съпоставимите модели на Scott са Aspect 10 и 20, а в обратната посока - HT3.
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Re: Хммм

Мнениеот ACID BURN » Вто Авг 04, 2009 3:06 pm

РАМ предлагат къстъм изработка.Всички знаем- избираш си окомплектовка за дадени пари и си готов.
Мисля, че в байк център правят същото,но не съм сигурен, ако става въпрос за Скот.
Какво искам да кажа? Искам да кажа, че всеки колоездач има стил на каране и от там избира различни компоненти за велосипеда си. Дали ще бъде ХТ 2 -ка с дарт и сток движение или ще жертваш движение и други компоненти като колче седалка, и шини за вилка или било то к'вото решиш, си е лично твоя работа.
Да, за мен лично ценита на РАМ са леееко надути и за мен това е грешна политика, но кой съм аз да давам акъл?
Питам аз- Какво променя в колоездача факта, че кара Х 9 обтегач и декланшор и реба световна купа или кара Х 5 обтегач и декланшор и рекон 351 соло ейр, примерно? Ако си опитен, ако си трениран това ли ще ти попречи да си направиш кефа от карането/ спечелиш състезание?
Според мен за парите, окомплектовката, качеството на изработка и надеждността, РАМ са по-добрите.
При Скот, всъщност няма значение коя фирма( било то гиганти, специални, николайци и к'вито било там) плащаш поне 200 лв отгоре само зареди факта, че на напръскания с ХУБАВА боя алуминий пише Скот или друга фирма.Особено за Скот, които модели и окомплектвки са супер зле!
Аватар
ACID BURN
 
Мнения: 1267
Рейтинг: 1820
Регистриран на: Вто Май 01, 2007 1:03 pm
Местоположение: София,България

Re: Хммм

Мнениеот Shady™ » Вто Авг 04, 2009 7:06 pm

Pr3d4t0R
написа:
Scale е алуминиева рамка от висок клас, както като тегло, така и като изработка, геометрия и качества. Всякакво сравнени с ХТ2 е много неуместно (цената на рамка Scale е над 400 лв.).


Всъщмост Scale 40 рамката е 750лв, която по мое мнение не е много по-различна от 80-70-60-50 спрямо 209лв за HT2, a да не забравяме и че Scale-a без заварки при челото и е hydroforemd tubing(тръбите са еднакво гладки и от вътре и от вънка) + в различни части на рамката дебелината на тръбите се променя(по-леко и по-здраво) и е 7005Alu а Ram-a е 6061Alu и боята на Scott-a е по-здрава...Ама това за мен са дреболии :)

:beer:

Bolverk написа:И само да допълня колегата над мен. Ако искаш да сравняваш Scale с нещо от репертуара на Рам то правилната рамка би трябвало да бъде - ХС1

Реално така двете рамки ще са с еднакво предзначение.


Поне :agree:

bikerider написа:@NC:
Както вече казах за мен разлика от 200 лева за този Mavic wheelset спрямo Rigida и Juicy спрямо Deore е съвсем нормална. Да не говорим за курбелите и средното.


ПС: А като сравнявамхме цена качество рамките - 750-209лв = 541лв по скъпа/добра рамка, a при Aspect-a рамакта горе долу е 400лв да го кажем грубо 409-209лв = 200лв по-скъпа рамка + 300лв по ниска цена = 500лв

:dontknow:


Абе всеки сам си решава. Не мисля че някой е будала че си е купил еди каво си спрямо еди какво с. Важното е колелот да се кара с кеф и да е желаната марка/модел. Кофа цена няма !

Иначе :

ACID BURN написа:РАМ предлагат къстъм изработка.Всички знаем- избираш си окомплектовка за дадени пари и си готов.
Мисля, че в байк център правят същото,но не съм сигурен, ако става въпрос за Скот.

Да.
:agree:

ACID BURN написа:При Скот, всъщност няма значение коя фирма( било то гиганти, специални, николайци и к'вито било там) плащаш поне 200 лв отгоре само зареди факта, че на напръскания с ХУБАВА боя алуминий пише Скот или друга фирма.Особено за Скот, които модели и окомплектвки са супер зле!


Е тука мисля че няма как да се съглася с теб и доста хора,мился, биха ме подкрепили...
Specialized Riders Club !!! SEX™ = Super EXtreme TEAM
Аватар
Shady™
 
Мнения: 5229
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Юли 14, 2004 7:22 pm
Местоположение: Shady Zone

Re: Хммм

Мнениеот ACID BURN » Вто Авг 04, 2009 8:05 pm

Shady™ написа:
ACID BURN написа:При Скот, всъщност няма значение коя фирма( било то гиганти, специални, николайци и к'вито било там) плащаш поне 200 лв отгоре само зареди факта, че на напръскания с ХУБАВА боя алуминий пише Скот или друга фирма.Особено за Скот, които модели и окомплектвки са супер зле!


Е тука мисля че няма как да се съглася с теб и доста хора,мился, биха ме подкрепили...


Кажи ми като окмплектовка кой модел е добре направен? Супер яките части, рамка и... абе мега якото колело и няква умрЕла от гъдел вилка. Примерно.
За цената да не говорим.
Преди 4-5 години като започнах с планинското колоездене като цяло си казвах- Дали няма да си купя Скот или Трек, а?
Пораучих и разбрах, че мога да си взема аполон за точно 405 лв. с подобна окомплектовка.Уйлсета на скотта беше по-добър, но пък вилката и спирачките на аполона бяха по добри от тея на скотта, но цялото колело струваше 700-800 лв..За рамките дума да не става, но извинявам се за една рамка и гуми да дам още 300-400 лв. поне за мен тогава беше доста неразумно.
Аватар
ACID BURN
 
Мнения: 1267
Рейтинг: 1820
Регистриран на: Вто Май 01, 2007 1:03 pm
Местоположение: София,България

Re: Хммм

Мнениеот Shady™ » Вто Авг 04, 2009 11:14 pm

*ACID BURN говорех за рамките, окомплектовката е ясна - на БГ колелата в повечето случаи е по-добра от на вносните, но не винаги.
А за рамките - мисля че не си чел по-горничт ми пост. А ако не ти се чете сбитото ми резюме - виж из нет-а подробно инфо за да наичиш, защото изказването ти е е все едно - за каккво да си купя Drag Black Hawk/Factory,Ram DHX, Demo8/9, Glory или нещо друго като една drag the bomb е също със заден амортисьор, само дето на другите рамката им е колкото на 3 the bomb-a че и повече...
Чувал ли си за лекота, ход на рамка,маневреност,пъргавина, издръливст,материал, структура,конструкция... Тези неща неможеш да намериш във всяка рамка/марка на пазара особено в началният клас. Както не всеки Scott/Specialzied/Trek/Giant и т.н. ги няма в началният си калс, така и БГ рамките ги нямат, тоест повечето неща липсват. Въпросоа е обаче колко повече има едната рамкта спрямо другата и каква е цената, а не каква лепенка са сложили.. Мисля че и много добре знаеш че има конкурентни фирми които уж правят краен продукт от един и същ материал и технология пък накрая едното два пъти по-здраво обаче и на половина по-скъпо(тук по-скоро цитирма за личен опит на даден компоненет ,а не рамка но вярвам че това може да бъде или е присъщо и на рамките).

Как да е. Казахме си мненията идеите и т.н. мисля че е безмислено да продължаваме, не за друго ами за да не стане "религиозен" спора или пък както в други теми съм чел - "конфликт на интереси".

Иначе за избора ти на Аполон-а за първо колело - и аз мисля че не си сгрешил за начален байк като цена качество :agree: :beer: За тези пари и аз бих купил същото ! :peace:
Specialized Riders Club !!! SEX™ = Super EXtreme TEAM
Аватар
Shady™
 
Мнения: 5229
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Юли 14, 2004 7:22 pm
Местоположение: Shady Zone

Re: Хммм

Мнениеот NovemberCharlie » Сря Авг 05, 2009 9:54 am

Искам да напомня, че темата е за конкретни колела.
Конституция на Република България
Чл. 36. (1) Изучаването и ползването на българския език е право и задължение на българските граждани
Аватар
NovemberCharlie
 
Мнения: 5367
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Дек 11, 2004 3:07 pm
Местоположение: Sofia Bulgaria

Re: Хммм

Мнениеот ACID BURN » Сря Авг 05, 2009 12:53 pm

@ Shady™ - Не съм казвал че рамките не си заслужават.Това, което каза е така и няма спор.
Аз говорех за цялото колело. За рамките дума да не става :) :agree: :peace:
извинявам се за оффтопика.
Аватар
ACID BURN
 
Мнения: 1267
Рейтинг: 1820
Регистриран на: Вто Май 01, 2007 1:03 pm
Местоположение: София,България

Re: Хммм

Мнениеот bikerider » Сря Авг 05, 2009 1:55 pm

@Shady: само ти говориш за рамки ;)
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Re: Хммм

Мнениеот Shady™ » Сря Авг 05, 2009 7:13 pm

Aaaa да така е със идеята е че едното е за сметка на другото - рамка за окомплектовка и обратното, въпроса е ако конвертираме едното колело на части(включително и рамката) и другото на части(включително и рамката) в пари - кое ще излезне по евтино.
А иначе всеки сам избира кое предпочита повече за еднакви пари - рамката или монтажа :)

:beer:
Specialized Riders Club !!! SEX™ = Super EXtreme TEAM
Аватар
Shady™
 
Мнения: 5229
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Юли 14, 2004 7:22 pm
Местоположение: Shady Zone

Re: Хммм

Мнениеот mdimovski » Пет Авг 14, 2009 12:19 pm

Като говорим за SCOTT Aspect 45 vs. RAM ht.2, ами честно казано и аз съм пред тази дилема от няколко месеца. Според мен е си е един вид ИЗХВЪРЛЯНЕ да дам 1399лв. за нещо, сглобено в България. Не казвам, че здравината на ht.2 е под съмнение, дори напротив - доказала се е като издръжлива и здрава.

Лично аз се колебая между Scott Aspect 55 и RAM ht.2, тъй като и двата велосипеда са с дискови спирачки, базов тип (160mm), освен че са за кроскънтри. Вярно е, че компонентите на Scott-a са от по-нисък клас (вилка, дерайльор, курбели), но не виждам смисъл да се дават 450 повече за RAM-a в компоненти като спирачки Avid или шок Dart 3, ако колелото се кара по предназначение, т.е. за кроскънтри. Смятам, че Scott-a е правилния избор между двете, тъй като дори и да трябва да се надгражда, за 450 допълнителни лева би задминал с много качествата на RAM-а за 1399лв. А и Scott произвеждат колела от десетилетия, т.е . - много по компетентни са в изработката на рамката, която въпреки че е без подсилки, според мен е с по-правилно разрпеделение на натоварването от тази на RAM-a.

Има го и другия момент - всеки сам си решава какво да купи и да използва и никой няма право да се бърка в избора на някой друг. Това беше мое мнение, така че чакам и други съфорумци също така да изразят свое наблюдение или мнение :agree:
Аватар
mdimovski
 
Мнения: 32
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Нед Фев 08, 2009 3:13 pm

Re: Хммм

Мнениеот bikerider » Пет Авг 14, 2009 4:13 pm

A Скота според теб къде е сглобен? Питам от чисто любопитство дали знаеш :popcorn:

A въртял ли си крос-кънтри с курбелите на Aspect 45? Сравнявал ли си теглата на средното и курбелите?
Късал ли си сток-спица на чисто нова капла на Scott? Питам от пак любопитство :popcorn:

А и Scott произвеждат колела от десетилетия, т.е . - много по компетентни са в изработката на рамката


..., а ти си пиеш кафето с тях всеки ден.

която въпреки че е без подсилки, според мен е с по-правилно разрпеделение на натоварването от тази на RAM-a.


Както вече казах маркетинга на Scott е един път!!!
Като си спомня една моя подобна "мъдра" мисъл за Мардзоки и ме напушва смях... :rofl:

И не ме разбирайте погрешно, не агитирам за RAM, но тва славославене на Scott база... снимка е смешно.
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Следваща

Назад към Продукти за крос-кънтри

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Alexi и 4 госта