Какви чашки да избера....

Въпроси, коментари и дискусии за ХС велосипеди с ход на окачването до 130 мм, компоненти и екипировка за тях.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Какви чашки да избера....

Мнениеот papi007 » Нед Юни 07, 2009 8:44 pm

В момента карам с едни VP-a41ac , които обаче при спиране издават едно пукане, което не ми харесва.. Стягах, слагах където колкото мога грес, стягах още.. Уви нищо не помогна. Не усещам луфт м/у челото и вилката, но май ще е по-добре преди да се е появил такъв да направя нещо. И най-вероятно ще е смяна на чашките. Тези просто отидох до БАС, и им казах да ми сложат някакви. Обаче за дали има и половин година каране стигнаха до това положение.
За това сега първо с допитване към вас, какви ИНТЕГРИРАНИ чашки да си купя? Чудех се дали тук или в АМ/ендуро да пусна запитването, защото карам адски агресивно(слизания по стълби, скокчета, спирания само на предна гума (понякога и кутови падания при опити за такива :rofl: ),мятния през кормило, тази и тази снимки показват в какви условия най-обичам да карам...). Ползвах търсачката, но общо взето не излезе нещо конкретно.
С няколко думи - интегрирани чашки, много здрави, с добри уплътнения, да не се давят в кал вода и всички подобни гадости. По възможност с ниско тегло. Незнам дали има и такива на които може и само лагерите да се сменят при нужда. Ако има добре са дошли. Няма да е зле да казвате дадените модели къде от България могат да се вземат и за какви пари. Засега май толкова :)

Best wishes, papi007 :wavey:
Аватар
papi007
 
Мнения: 1084
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юли 13, 2008 9:16 am
Местоположение: Село София

Re: Какви чашки да избера....

Мнениеот Ozzie » Нед Юни 07, 2009 9:12 pm

VP A 45 AC
:)
По-добре с хубава жена на надуваем матрак, отколкото с надуваема жена на хубав матрак...
Аватар
Ozzie
 
Мнения: 12470
Рейтинг: 1698
Регистриран на: Сря Мар 31, 2004 10:13 pm
Местоположение: Варна

Re: Какви чашки да избера....

Мнениеот sailman » Нед Юни 07, 2009 10:02 pm

Подкрепям предложеното от Ozzie. Аз карам с такива и до момента много доволен :^:
ВЕЛО 2009 Sus scrofa domestica
Аватар
sailman
 
Мнения: 1443
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Май 25, 2008 11:10 am
Местоположение: София

Re: Какви чашки да избера....

Мнениеот Дизел » Пон Юни 08, 2009 1:42 pm

papi007 написа:В момента карам с едни VP-a41ac , които обаче при спиране издават едно пукане, което не ми харесва.. Стягах, слагах където колкото мога грес, стягах още.. Уви нищо не помогна. Не усещам луфт м/у челото и вилката, но май ще е по-добре преди да се е появил такъв да направя нещо. И най-вероятно ще е смяна на чашките. Тези просто отидох до БАС, и им казах да ми сложат някакви. Обаче за дали има и половин година каране стигнаха до това положение.
За това сега първо с допитване към вас, какви ИНТЕГРИРАНИ чашки да си купя? ...


Хм, то терминологията е малко неясна за този тип, но мисля, че все пак говориш за семи-интегрирани чашки, а не за интегрирани. Така ми се струва от снимките, които си пратил, така ми излиза и сърча за VP-a41ac.
Интегрираните чашки (дроп-ин) всъщност нямат чашки. Лагерите се пускат направо в челната тръба, в която са фрезовани леглата на лагерите. При семи-интегрираните чашки (или вътрешни), лагерите също лежат в челната тръба, но в чашки.
Та за кой тип говорим?
Аватар
Дизел
 
Мнения: 159
Рейтинг: 1970
Регистриран на: Чет Юни 26, 2008 3:21 pm

Re: Какви чашки да избера....

Мнениеот papi007 » Пон Юни 08, 2009 2:24 pm

Човек се учи докато е жив.. Та говорим за полу-интегрирани явно :nuts: Нещо на тема чашки съм доста невеж, но се уча бавно и славно :popcorn:
Аватар
papi007
 
Мнения: 1084
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юли 13, 2008 9:16 am
Местоположение: Село София

Re: Какви чашки да избера....

Мнениеот papi007 » Сря Юни 10, 2009 3:33 pm

Проблемът хич не е бил в чашките, а ето тук:
http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=12840042
http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=12840043
Днес загледах и го видях, търках със спирт, викам да не е някоя тъпа драскотина ама не.... Явно от това е било всичкото пукане което съм чувал :bawling:
Да видим от гавранцията какво ще кажат по върпоса... :smash:

Мрън, Papi007 :splat:
Аватар
papi007
 
Мнения: 1084
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юли 13, 2008 9:16 am
Местоположение: Село София

Re: Какви чашки да избера....

Мнениеот Дизел » Сря Юни 10, 2009 6:04 pm

Ами мислех да ти го пиша точно това, ама си казах, хайде да не дърпам дявола за опашката...кофти...
Аватар
Дизел
 
Мнения: 159
Рейтинг: 1970
Регистриран на: Чет Юни 26, 2008 3:21 pm

Re: Какви чашки да избера....

Мнениеот papi007 » Пет Юни 19, 2009 6:55 pm

Така, отидох за гаранцията. Отказаха ми защото:
-Чашките не били оригиналните, с които ми било продадено колелото.
-Вилката била сменена (от XCT на Marzocchi xc500)
-твърдят че съм бил скачал с колелото (180см съм някаъде и то с 19 инча рамка. Освен от бордюр, други видове скоци ще са ми малко трудни..)

Та въпроса ми е дали имат правото да ми откажат гаранцията, при положение че дават 2 години гаранция на компонентите и 5 години на самата рамка ?
Чашките (VP-a41ac) са монтирани в БАС - т.е. от веломеханик, а не с камъни, чукове и такива първобитни оръдия на труда.

Ако съм в правото си да искам гаранционна смяна, какво да правя? Единственото , с което имам опит е КЗП (комисия за защита на потребителите).

Best wishes, papi007 :beer:
Аватар
papi007
 
Мнения: 1084
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юли 13, 2008 9:16 am
Местоположение: Село София

Re: Какви чашки да избера....

Мнениеот ico 1 » Съб Юни 20, 2009 12:28 pm

Всичко зависи от условията на гаранцията.Ако беше купил само рамка нямаше да имаш проблеми,но тъй като е цял велосипед,на който си правил подобрения,въпроса с гаранцията е много спорен.Пише ли в гаранционната карта с колко най-много ход да е вилката и с какви чашки да е? Тези 5 години може би важат,ако си с вилката с която си го купил :dontknow: .Ужас,случайно видях снимката на условията за гаранция.Тя почти нищо не покрива.Луда работа.
Аватар
ico 1
 
Мнения: 1774
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Ное 25, 2008 8:19 pm
Местоположение: Варна

Re: Какви чашки да избера....

Мнениеот rufu » Съб Юни 20, 2009 2:16 pm

Искай си гаранцията! Все пак всичко зависи от условията, които са написани в гаранционната карта...Но щом съвеста ти е чиста (тоест не си тормозил рамката изън позволеното) настоявай и ги натискай да я сменят...
Only one bike can broke the barriers...Изображение ...the one....
Аватар
rufu
 
Мнения: 80
Рейтинг: 1178
Регистриран на: Съб Дек 06, 2008 4:59 pm

Re: Какви чашки да избера....

Мнениеот Ozzie » Нед Юни 21, 2009 6:53 pm

rufu написа:Но щом съвеста ти е чиста (тоест не си тормозил рамката изън позволеното)...


papi007 написа:...защото карам адски агресивно(слизания по стълби, скокчета, спирания само на предна гума (понякога и кутови падания при опити за такива :rofl: ),мятния през кормило, ...


си говорим още за чиста съвест? :)
По-добре с хубава жена на надуваем матрак, отколкото с надуваема жена на хубав матрак...
Аватар
Ozzie
 
Мнения: 12470
Рейтинг: 1698
Регистриран на: Сря Мар 31, 2004 10:13 pm
Местоположение: Варна

Re: Какви чашки да избера....

Мнениеот Sp0nG » Нед Юни 21, 2009 8:44 pm

papi007 написа:
Чашките (VP-a41ac) са монтирани в БАС - т.е. от веломеханик, а не с камъни, чукове и такива първобитни оръдия на труда.

Ти присъства ли като ги слагаха :nuts: При всички положения са монтирани от механик, как е друг въпрос. Но мисля, че не е това причината, просто стълбите са и дошли в повече. :(
Аватар
Sp0nG
 
Мнения: 896
Рейтинг: 1912
Регистриран на: Пон Фев 23, 2004 6:40 pm
Местоположение: София, България

Re: Какви чашки да избера....

Мнениеот papi007 » Нед Юни 21, 2009 9:21 pm

В край на сметка съм длъжен да опитам :popcorn: Утре ще им звънкам на господата във Варна да им обясня как стоят нещата, да им предложа да си вземат тази рамка и да ми дадат нещо меко с доплащане от моя страна. Даже вече съм си харесал рамчицата на ето това прекрасно създание:
http://bianchi.com/en/products2007/Mtb_Y7B74.aspx
Нямам абсолютно никаква представа от задни окачвания и тем подобни, така че ще се радвам да си изкажете мнението. И какви пари е разумно да ми искат за тази рамка? И за рамката в комбинация със RS bar , или fox float R.
Ох стига че прекалено много почнах да се замечтавам
Стискайте палци утре :evil:

п.п. Пич, на мен не ми трябва да е прекрасно на пътя, а извън него :deal:
Последна промяна papi007 на Нед Юни 21, 2009 10:01 pm, променена общо 1 път
Аватар
papi007
 
Мнения: 1084
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юли 13, 2008 9:16 am
Местоположение: Село София

Re: Какви чашки да избера....

Мнениеот stallion » Нед Юни 21, 2009 9:47 pm

Оооо, това прекрасно нещо определено ще е супер на пътя! Много радва на външен вид. Еми успех, пожелавам ти скоро вече да даваш мнение как вози! :agree:
ИзображениеИзображение
Аватар
stallion
 
Мнения: 198
Рейтинг: 1102
Регистриран на: Чет Юни 04, 2009 6:24 pm

Re: Какви чашки да избера....

Мнениеот papi007 » Чет Юни 25, 2009 6:02 pm

Привет колеги, да се похваля - признаха ми гаранцията :banana: :hbang2: :D :D :D :D :D :D
Пратих колелото до вносителите във Варна и ми казаха че биха могли да направявт смяната, или:
СРЕЩУ 510 евро да ми сменят рамката с меката CAAL (само че червена :V: ), с включен рок шок бар амортесьор. Заслужава ли си? Моля дайте мнение. Да знам дали да търся парите и да минавам на мекичко колелце. Или да си карам твърдака, пък да купувам друга мека рамка по-нататък (защото с този мой проблемен кръст май вече е наложително нещо меко :boggled: )
Оригиналната ми рамка DOSS е 210 евро, а caal-а попринцип е 720евро. Явно марката Bianchi бая вдига цената :lol:

Та заслужава ли си???

п.с. ето линкове към колелата:
http://bianchi.com/en/products/products ... ster=18924
http://bianchi.com/en/products/products ... ster=23128
Аватар
papi007
 
Мнения: 1084
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юли 13, 2008 9:16 am
Местоположение: Село София

Re: Какви чашки да избера....

Мнениеот marsa » Пет Юни 26, 2009 5:54 am

Баце, първо честито, че не гориш с рамката!

Нямам си понятие от меки рамки, еле пък от качествени такива, но съвета ми е ако разполагаш с бюджета да помислиш: струва ли си да го дадеш за ъпгрейд на рамка, или има с какво друго да се поглезиш по байка?

Иначе не знам що, но си мисля, че за твоя стил на каране твърдата рамка повече пасва.
Кучетата си Изображение, колелото си Изображение.
Аватар
marsa
 
Мнения: 3601
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Фев 02, 2008 4:27 pm
Местоположение: София

Re: Какви чашки да избера....

Мнениеот papi007 » Пет Юни 26, 2009 11:23 am

Прав си, за катерене ми е много по удобен твъррдака, както и за шосейно каране, което доста често ми се случва. Но просто този кръст ме понякога ме съсипва! В Стара Загора след едно юнахко катерене кат ме стегна - ужас! Разместените прешлени си показват че не са в ред. И за това твърдо съм решил да мина на меко отзад. И това се чудя какво да правя. То за това ме интересува някой да ми каже за задното окачване качествено ли е, и въобще някаква информация. Ако не - имам разни планове, но ще видим... За това чакам мнения, ама нещо никой не се отзовава :V:
Аватар
papi007
 
Мнения: 1084
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юли 13, 2008 9:16 am
Местоположение: Село София

Re: Какви чашки да избера....

Мнениеот codename47 » Пет Юни 26, 2009 12:36 pm

http://forums.mtbr.com/showthread.php?p ... ost4353759
преди 2 месеца вече си бях прещипал нерв на кръста-през ноща не можех да спя от болката и кракът ми изтръпваше. Ходих на физиотерапевт, уж ме въртя, сука, изпука ми сички стави, врат, кръст и ..нищо. Накрая JP-то ми изписа мовалис мисля че беше-за отускане на мускулатурата/инжекции. Биех си ги сам около една седмица и постепенно ми мина. Та мисълта ми беше че през това време карах колелото и по време на каране не съм имал болки - дори и при яко въртене. Не знам как е ситуацията при тебе сигурно е по-сериозно а и аз не карам колкото тебе но моя малък опит с подобен проблем ме навежда на мисълта че може сегашната ти рамка да не точната за теб, както пише в темата от mtbr(четох само малко). Не знам доколко full suspension-а облекчава мускулите на кръста но може би има нещо такова-дори и при катерене малките нервности които иначе с HT те подмятат нагоре тук ги прегазваш. Аз бих те посъветвал да видиш отзиви за Iron Horse MKIII и как катери тя, за спускане знам че също много я тормозят и е доста здрава(може да я пробваш някой път ако се засечеме на общите карания). За Bianchi-то не мога да кажа нищо, или поне не съм я срещал да се обсъжда в mtbr. :agree:
Ако приемете ограниченията си, ще успеете да ги прескочите и да минете отвъд тях!
Аватар
codename47
 
Мнения: 2295
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Май 13, 2006 9:19 pm
Местоположение: София

Re: Какви чашки да избера....

Мнениеот papi007 » Пет Юни 26, 2009 2:37 pm

Аз си направих сметки че много солена излиза бианката. За 1200 евро може да се вземе един canyon xc 4.0 което си е цяло колело и то не е никак лошо! Най-интересното ми е защо само рамката струва колкото цялото колело :dontknow: Много му хвърлих око на този велосипед :liplick: Пък е и в бяло :^: Ох.. Още дълго време май ще имам безсънни нощи заради колела и болки в кръста :rofl:
Аватар
papi007
 
Мнения: 1084
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юли 13, 2008 9:16 am
Местоположение: Село София

Re: Какви чашки да избера....

Мнениеот rufu » Пет Юли 03, 2009 6:02 pm

Най-изгодно май ще е да си вземеш новата твърда рамка, да си продадеш цялото колело(или на части) и след това да купуваш нов сглобен байк...

И ми се струва че много надуват ценичките :):) Защо не пробваш някой по скъп Драг, Рам, КОна? :beer:
Only one bike can broke the barriers...Изображение ...the one....
Аватар
rufu
 
Мнения: 80
Рейтинг: 1178
Регистриран на: Съб Дек 06, 2008 4:59 pm


Назад към Продукти за крос-кънтри

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 102 госта