Съвет за предна вилка на Хакер

Въпроси, коментари и дискусии за ХС велосипеди с ход на окачването до 130 мм, компоненти и екипировка за тях.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Съвет за предна вилка на Хакер

Мнениеот Boqn Nikolov » Чет Юни 04, 2009 9:37 pm

Здравейте на всички!Аз съм Боян от Русе,на 16 години съм,185см висок и тежа 90 кг.Преди 2 месеца си купих купих Хакер СФ,лично аз очаквах малко повече да ме изтрае,вярно е че и аз малко повечко ги юркам(след 2 седмици каране разбих средното) :D Общо взето съм доволен.Попринцип го карам всеки ден от вкъщи до училище-средно по 8 километра,през weekend-а излизам малко от пътя,в русе си имаме много хубави маршрути,но предната вилка е ужасна,почти всяка седмица трябва да се смазва,иначе зацепва и става една........ ,да не говорим,че като стана и се изнеса леко напред и почти цялата кляка и тропа здравата :banghead: Карах Drag One със suntour XCM и sprint delta с RST T5 ,xcm-а тропа и кляка(малко,но кляка) като стана от седалката,а колелото беше още ново :crazy: ,Т5 ми хареса нито тропаше,нито клякаше .Поинтересувах се и видях,че са в един ценови клас,но както чета във форума,ефтините вилки бързо се износват и луфт се появява.Неразполагам с много средства и предвид размеритеми :D имали смисъл да сменям вилката ? Мога да отделя до 150 лева .

П.С Който реши да си купува Хакер,още при покупката да сменя средното (на Shimano вървят по 25 лева,не се стискайте) също така и да смени ръкохватките на спирачките с някой изцяло от метал и накладките(около 30 лева) и колелото си става супер за парите ;)
Boqn Nikolov
 
Мнения: 10
Рейтинг: 1195
Регистриран на: Чет Юни 04, 2009 9:00 pm

Re: Съвет за предна вилка на Хакер

Мнениеот madsnake » Чет Юни 04, 2009 10:43 pm

Да това за средното съм го казвал нееднократно. Относно СФ версията на хакер... ами аз такъв клас "мека" вилка просто не бих карал. Моят хакер го карах с твърдата вилка (не СФ модела) и беше невероятно издръжлив велосипед. В момента на другия ми байк търкалям някакъв сънтур XCT v2 (с това дойде от магазина) и я чакам да се разбие за да я сменя. До момента е на 1500 км, аз съм 120 килограма, не я жаля по никакъв повод и луфт няма. Доколкото знам в магазина е около 100тина лева. Ако си непретенциозен мисля, че би ти свършила работа. Пак казвам, аз съм и навъртял около 1500 км планински терени (с моите килограми всеки терен може да се каже, че е тежък) и проблеми нямам. Имам и един челен удар във отворена врата на автомобил. Шината се изкриви, вилката не можа да се прецака. Хода и е 80 мм, има заключване механично. Общо взето - обикновена вилка, но доста по-добра от тоя боклук на хакер сф...
Аватар
madsnake
 
Мнения: 737
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Апр 24, 2007 11:47 pm
Местоположение: Софийската джунгла

Re: Съвет за предна вилка на Хакер

Мнениеот Pr3d4t0R » Пет Юни 05, 2009 11:25 am

Единият вариант е малко над бюджета ти, но в момента е на промоция: http://screambikes.eu/product_info.php? ... f0e3545316

Другия е RST T5, която е прилична и здрава вилка за парите си: http://www.sprintmaxcom.com/e-shop/inde ... 00&lang=2&

За да работи дадена вилка и да поема неравности, тя трябва да се сгъва, когато седнеш на колелото между 20% и 30% от целия й ход в зависимост от стила на каране. За това е нормално, когато се изправиш на педалите или пренесеш тежестта си върху кормилото вилката да се сгъне още.
Аватар
Pr3d4t0R
 
Мнения: 3977
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Нед Яну 29, 2006 10:07 am

Re: Съвет за предна вилка на Хакер

Мнениеот papi007 » Пет Юни 05, 2009 12:05 pm

Виж темата на лил... виж на Codename47 офертата, не е никак за изпускане
Аватар
papi007
 
Мнения: 1084
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юли 13, 2008 9:16 am
Местоположение: Село София

Re: Съвет за предна вилка на Хакер

Мнениеот stallion » Пет Юни 05, 2009 3:41 pm

Еми Бояне, аз пък съм на 14, от Русе и имам Drag Freeborn. Това което мога да кажа е, че смених вилката с XCR и съм МНОГО доволен. Ход - 120мм, поне 100 от които гарантирам че един месец след купуването ще си ги използваш без проблеми. За тая цена на колелото мисля че това не е много скъпо (при Милен е 95 кинта с монтаж), а ако ти идва скъпо може би си за ХСМ (зависи кой ХСМ де)... Все пак задължително проучи максимален ход на вилка който е допустим...
ИзображениеИзображение
Аватар
stallion
 
Мнения: 198
Рейтинг: 1102
Регистриран на: Чет Юни 04, 2009 6:24 pm

Re: Съвет за предна вилка на Хакер

Мнениеот ico 1 » Нед Юни 14, 2009 10:58 am

:offtopic: 265 лв +25 лв(средно движение)+30 лв(ръкохватки)+85 лв(вилка RST Gila T7 примерно, която е една от най-добите за парите си)= 405 лв като крайна цена.Това превишава с 5 лв цената на спринт аполон.
Всичко изписано дотук е с цел да ти покажа,че няма смисъл от по-скъпа вилка от тази която съм посочил,след като останалите компоненти не са на ниво и надграждаш желязна рамка.
П.П. В цялото изказване няма нищо злобно и нищо лично :beer:
Аватар
ico 1
 
Мнения: 1774
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Ное 25, 2008 8:19 pm
Местоположение: Варна

Re: Съвет за предна вилка на Хакер

Мнениеот hitar_potter » Нед Юни 14, 2009 8:49 pm

Имам наблюдение над RST T5 или Т6, ще те излъжа. По-добре е от сънтурите. Ти си тежичък, така че и твърдостта й ще е един вид плюс.
Изображение
Аватар
hitar_potter
 
Мнения: 3461
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Фев 01, 2008 9:25 pm
Местоположение: София


Назад към Продукти за крос-кънтри

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 111 госта