Дамско колело за ХС

Въпроси, коментари и дискусии за ХС велосипеди с ход на окачването до 130 мм, компоненти и екипировка за тях.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Дамско колело за ХС

Мнениеот wH1spEr » Нед Май 24, 2009 10:28 pm

Здравейте,

търся колело за приятелката ми, ще се кара главно ХС, както и от време на време градско. Като гледах за колело за ХС за себе си, се бях спрял на RAM HT3 или Drag Ontario TE, но не знам дали това важи и за дамска версия на съответния модел. Гледам, че на сайта на Драг има дамска версия на Ontario TE, само че наистина не мога да схвана разликата между двете.

Каква е разликата между дамско колело и нормално колело? :) Всмисъл не може ли да й вземем нормално колело по-малък размер or smth :)
Аватар
wH1spEr
 
Мнения: 11
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Вто Ное 25, 2008 11:35 am

Re: Дамско колело за ХС

Мнениеот marsa » Нед Май 24, 2009 11:25 pm

За разликата на Онтарио рамката в мъжки и дамски вариант, поне визуално не се различават, сравнявах еднакъв размер и определено разлика няма. Честно да ти кажа няма да се изненадам, ако разликата е в оцветяването.

Мен ако питаш всеки ХС байк, който и е удобен, ще... и е удобен :^: Пробва и казва. Да не говорим, че и Онтарио, и HT1,2,3, в ролята на XC твърдаци, са с доста ниска горна тръба и оставят някво първично усещане за по- дамска рамка. Което извън града са глупости, разбира се - аз се съмнявам приятелката ти да кара в планината с пола. Все пак от там е идеята за ниска (или липсваща) горна тръба при дамските велосипеди ;)
Кучетата си Изображение, колелото си Изображение.
Аватар
marsa
 
Мнения: 3601
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Фев 02, 2008 4:27 pm
Местоположение: София

Re: Дамско колело за ХС

Мнениеот wH1spEr » Нед Май 24, 2009 11:36 pm

Мерси много, и аз така смятах, но сега съм твърдо убеден - ще ходим по магазините и ще пробваме без значение дали е мъжко или дамско.

10x again :)
Аватар
wH1spEr
 
Мнения: 11
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Вто Ное 25, 2008 11:35 am

Re: Дамско колело за ХС

Мнениеот codename47 » Пон Май 25, 2009 12:29 am

marsa написа:...няма да се изненадам, ако разликата е в оцветяването...

ако действително е така значи тези модели на Драг доста се различават от концепцията на WSD...
Ако приемете ограниченията си, ще успеете да ги прескочите и да минете отвъд тях!
Аватар
codename47
 
Мнения: 2295
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Май 13, 2006 9:19 pm
Местоположение: София

Re: Дамско колело за ХС

Мнениеот Дизел » Пон Май 25, 2009 11:09 am

Обикновено, добрите "дамски" рамки се конструират така, че горната тръба и междуосието са по-къси отколкото е "мъжката" версия със същият размер на тази рамка. Жените имат по-слаба (всичко разбира се е относително) мускулатура на гърба и при твърде разпъната стойка са склонни да си извиват гърба надолу, с извивка към корема, т.е. обратното на прегърбена стойка, абе сигурно ме разбрахте.
Освен това, дамските колела обикновено са с по-ниска или извита надолу горна тръба, малко по-широка седалка, по-мека настройка на вилката, касета с 34 зъба за по-лесно катерене и т.н.
Аватар
Дизел
 
Мнения: 159
Рейтинг: 1970
Регистриран на: Чет Юни 26, 2008 3:21 pm

Re: Дамско колело за ХС

Мнениеот papi007 » Пон Май 25, 2009 12:10 pm

Принципно не съм фен на "вземи си RAM" идилиите, но в случая , това което съм засичал по форума е , че HT2-та била адски удобна на дамите. Незнам каква е цялата "магия", но не от един човек се е чувало това мнение.
1 foot = 30.48 centimeters
http://www.evanscycles.com/help/#womensmountain
Също така и незабравяй че и с дължината и височината на лапата(за тези които не се сещат как се регулира височината - колко спейсъра има под/над нея когато е хваната на стрежена) също може да постигнеш по изправена и не-агресивна позиция на колелото. По малки зъбци отпред(22-32-44), повече отзад(11-34) за по лесно въртене нагоре.
Всяко дупе си иска удобната за него седалка, така че ако от първия път не уцелите удобната, пробвайте 2-ри път. Не винаги най-скъпото е най-удобното. дамската седалка е по-широка попринцип.
Също мисля че няма смисъл да и се слагат дискови спирачки, защото надали ще кара в мокри и кални условия с някаква агресивна нагласа. Един добър в-брейк с хубави вложки няма да я остави никъде, а и поддръжката е много по-евтина(може да помислиш и за хидравличен рим брейк от магура. цените не са никак лоши). Все пак така и няма да се трупат излишни грамове по колелото.
Като заговорихме за тегло - за да не се мъчи мадамата, трябва да има леки капли, гуми и тем подобни, защото 100 грама ротационна маса са нещо много по-лошо от 100 грама по самото колело. Така че леки капли, леки гуми , и ... Определено съвета ми е да сложиш едни леки вътрешни Маxxis Ultralight MTB Tube 26X1.90/2.125 SCHRADER 128 g. Вярно е че е 8 лева едната гума , но лично според мен си заслужават в пъти повече, отколкото за 6 лева 2 пъти по-тежката Maxxis Welter Weight MTB Tube -26X190/2.125 SCHRADER 230 g . На континентъл са много скъпи гумите, а другите марки не ги знам.
За вилка мисля че и сънтур епикон ще свърши работа. Доколкото го дават в сайта им, е доста лекичък, а и с тази въздушна пружина ще може да се нагласи перфектно (стига да има на кой да му се занимава).
Вземи да има макар и евтин стоп, че напоследък много се заглеждам по велосипедисти без маркировка по себе си в тъмното, и честно казано доста от тях не се виждат. Което е лошо. Така че замисли се за някакви светлинки, макар и да са само колкото да те виждат другите. Все пак незнаеш кога ще те хване тъмното :agree:
Също и екипировка покрай колелото - Аз лично мисля че една чантичка под седалката с едни щангички, вътрешна гума, лепенки,мини помпа и тем подобни малки работи няма да натежат кой знае колко , но определено при евентуален фал, ще се радва че са там.
Каска и ръкавици са просто задължителни :agree:
Не се сещам за нещо друго, ако имаш въпроси , питай

best wishes,papi007 :beer:
Аватар
papi007
 
Мнения: 1084
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юли 13, 2008 9:16 am
Местоположение: Село София

Re: Дамско колело за ХС

Мнениеот tanya » Пон Май 25, 2009 2:42 pm

Принципно за мен няма разлика между женски и мъжки рамки.
Най-добре идете и поразгледайте на място в магазините различните модели. Също може да пробва различни колелета.
Аз карам Expert от няколко години и на мен рамката ми е много удобна. Пробвала съм и HT2 на RAM, но на мен примерно не ми пасва като стойка - идва ми много къса и не се чувствам удобно.
Така че, моят съвет е да ходите и да пробвате на място. Добър вариант е, ако имате приятели, с чиито колелета също може да завърти няколко кръгчета. Така ще е по-наясно какво да търси.
Изображение
Аватар
tanya
 
Мнения: 625
Рейтинг: 1913
Регистриран на: Сря Май 26, 2004 1:18 pm
Местоположение: Търговище

Re: Дамско колело за ХС

Мнениеот wH1spEr » Пон Май 25, 2009 5:01 pm

Мерси много на всички, почваме да обикаляме и като вземем ще пиша на какво сме се спряли :)
Аватар
wH1spEr
 
Мнения: 11
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Вто Ное 25, 2008 11:35 am

Re: Дамско колело за ХС

Мнениеот rufu » Вто Май 26, 2009 1:37 pm

Според мен може да хвърлите един поглед и на Kona Lana'i ...Цената му е около 630лв. като модела е по-лек а и здрав от Драг Онтарио :)
Eto lanata: http://www.dragram.dir.bg/_wm/catalog/i ... 05&dflid=3
Only one bike can broke the barriers...Изображение ...the one....
Аватар
rufu
 
Мнения: 80
Рейтинг: 1178
Регистриран на: Съб Дек 06, 2008 4:59 pm

Re: Дамско колело за ХС

Мнениеот Quiz » Вто Май 26, 2009 2:23 pm

Не съм пробвала дамската версия на Драг Онтарио, но мъжката ми пасва (предполагам, че за по-ниски дами новия вариант наистина би бил по-удобен). От няколко години карам RАМ HT1, пробвала съм и HT2, нямам забележки откъм геометрия и височина на рамката. Но е необходимо добре да се подбере/нагласи дължината на лапата, както и вида и височината на седалката според конкретния човек, за да не се получава неудобна поза при каране, последвана от болки тук-таме. Имала съм подобни проблеми с рамка идентична с моята, но с различни "настройки".
Така че, огледайте и пробвайте.
Успех! :agree:
Аватар
Quiz
 
Мнения: 1063
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Авг 25, 2004 8:27 am
Местоположение: Sofia

Re: Дамско колело за ХС

Мнениеот LIL » Сря Май 27, 2009 3:16 pm

papi007 написа:... Маxxis Ultralight MTB Tube 26X1.90/2.125 SCHRADER 128 g. Вярно е че е 8 лева едната гума...



Скоро ги купувах, вече са 10лв :eyebrow:...хубаво де- 9.90 :) Напоследък си мисля, че има спусната директива от правителството към велотърговците, да изнесат икономическата криза на плещите си :deal:
Аватар
LIL
 
Мнения: 286
Рейтинг: 1789
Регистриран на: Пет Мар 20, 2009 10:40 am
Местоположение: София

Re: Дамско колело за ХС

Мнениеот papi007 » Сря Май 27, 2009 5:06 pm

LIL написа:
papi007 написа:... Маxxis Ultralight MTB Tube 26X1.90/2.125 SCHRADER 128 g. Вярно е че е 8 лева едната гума...



Скоро ги купувах, вече са 10лв :eyebrow:...хубаво де- 9.90 :) Напоследък си мисля, че има спусната директива от правителството към велотърговците, да изнесат икономическата криза на плещите си :deal:


:offtopic:
Като си направих нова капла в бързината забравих да сложа бандажа... И сега има на 5-6 места потенциал за дупки, плюс 3 дупки.. Мислех да я изхвърлям, ама след тази информация , май ще ходя да си купя лепенчици и да я позакърпя :rofl: Току виж утре за да не смятат някакви сложни проценти, направо не умножат всичко по 2... А производителите да свалят качеството още 2 пъти... И тогава наще да се окажат прави че колелото излизало по-скъпо от джипката :rofl:
п.с. Това малко ми прилича на този гаден кючек, само дето търговците си разпраят.. Абе момчета, на колко ше ги продааме тия гуми уе.... 10 лева ! айде за 9.90 ... Айде ся па и ти , за 10 стинки проблем ли ше прайм :rofl:
:offtopic:

И за да не е абсолютно безсмислен поста.. да питаме до къде стигна прогреса с пазаруването на велосипедец :)
Аватар
papi007
 
Мнения: 1084
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юли 13, 2008 9:16 am
Местоположение: Село София

Re: Дамско колело за ХС

Мнениеот wH1spEr » Чет Май 28, 2009 9:52 pm

papi007 написа:
И за да не е абсолютно безсмислен поста.. да питаме до къде стигна прогреса с пазаруването на велосипедец :)


Еми тая седмица нямаше много време, но се надявам другата да има - за обикаляне. Границата се установи на 700лв, чудим се от кой магазин да започнем, Веломания?
Аватар
wH1spEr
 
Мнения: 11
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Вто Ное 25, 2008 11:35 am

Re: Дамско колело за ХС

Мнениеот murderah » Пет Май 29, 2009 12:48 am

По повод мъжки/дамски рамки - освен дължината на горната тръба е хубаво да се види и височината й на всяка цена, особено ако е начинаеща, защото - ситуация: бъхтите баир, камънак, пясък, кал тук-там, неочаквано слизане от седалката и в чатала й се забива тръба със сила поне 40кг... болката е много яка(заеби, че е мацка). Определете разстоянието м/у тръбата и свода й, така че да има мегдан да стават грешки без да болят. Успех в избора! :peace:
Life is really very simple - what you put in, is what you get out.
Аватар
murderah
 
Мнения: 8
Рейтинг: 1202
Регистриран на: Чет Апр 09, 2009 2:40 pm
Местоположение: Sofia

Re: Дамско колело за ХС

Мнениеот veskoz » Пет Май 29, 2009 12:51 pm

Да се има в предвид и седлото тъй като дамските и мъжките са различни. Аз лично като не знаех и изтормозих горкото си съкровище с некъв Eagle блабала дето я озори.
За дамски велосипед напоследък се оглеждам в моделите на TREK 3700 WSD ( http://www.jacksbikes.com/contents/medi ... rwhite.jpg ) - добра цена, приличен монтаж и на последно място, но не и по значение :D чудесна цветова гама. Успех в избора :D :agree:

п.п. Този байк и няколко други женски (байкове) можеш да видиш при Пацо, ако ти е по-удобен район Илинден примерно
http://www.mtb-bg.com/news/Press/press0030.html иначе го има и във Веломаниите :D
Последна промяна veskoz на Пет Май 29, 2009 1:00 pm, променена общо 1 път
Сервизът за моя велосипед! http://www.velo09.com
Аватар
veskoz
 
Мнения: 4508
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Дек 29, 2007 12:30 pm
Местоположение: София

Re: Дамско колело за ХС

Мнениеот codename47 » Пет Май 29, 2009 12:59 pm

Ако приемете ограниченията си, ще успеете да ги прескочите и да минете отвъд тях!
Аватар
codename47
 
Мнения: 2295
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Май 13, 2006 9:19 pm
Местоположение: София

Re: Дамско колело за ХС

Мнениеот veskoz » Пет Май 29, 2009 1:01 pm

codename47 написа:http://www.tredz.co.uk/.Giant-Cypher-1-Womens-Mountain-Bike-2009-Full-Suspension-MTB_20139.htm :D


:offtopic: Скромно скромно :D Прилича много на Reign :magnify: секси розова кобиличка
Сервизът за моя велосипед! http://www.velo09.com
Аватар
veskoz
 
Мнения: 4508
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Дек 29, 2007 12:30 pm
Местоположение: София

Re: Дамско колело за ХС

Мнениеот endkuro » Пет Май 29, 2009 2:11 pm

Scott правят дамски колела, но са предимно направени за дамските състезания и са по-скъпички.
Contessa моделите са дамски, scale не е лош, но е 2700лв. По-добре мъжко :)
Аватар
endkuro
 
Мнения: 264
Рейтинг: 986
Регистриран на: Съб Май 16, 2009 2:53 pm

Re: Дамско колело за ХС

Мнениеот tanya » Пет Май 29, 2009 2:39 pm

@veskoz, вярно че е въпрос на вкус, ама за мен това http://www.jacksbikes.com/contents/medi ... rwhite.jpg, си е направо грозно пък за цвета нямам думи.
Седалката всеки си я мери по дупето. Аз от 5 години карам с една Body Geometry на SPECIALIZED. На някои не им харесва, че е доста корава, но на мен си ми е много удобна и докато не се счупи няма и да я сменя :D
Изображение
Аватар
tanya
 
Мнения: 625
Рейтинг: 1913
Регистриран на: Сря Май 26, 2004 1:18 pm
Местоположение: Търговище

Re: Дамско колело за ХС

Мнениеот Анелия » Пет Май 29, 2009 4:04 pm

На мен са ми удобни късите рамки: Онтарио и HT2 например. Но може би трявба да се пробва на място. Размерът е според височината на жената. И според мен няма значение дамска/мъжка рамка.
Бял цвят за жена според мен е доста нежно :)
Аватар
Анелия
 
Мнения: 2165
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Юли 02, 2008 2:01 pm

Re: Дамско колело за ХС

Мнениеот veskoz » Пет Май 29, 2009 4:28 pm

tanya написа:@veskoz, вярно че е въпрос на вкус, ама за мен това http://www.jacksbikes.com/contents/medi ... rwhite.jpg, си е направо грозно пък за цвета нямам думи.
Седалката всеки си я мери по дупето. Аз от 5 години карам с една Body Geometry на SPECIALIZED. На някои не им харесва, че е доста корава, но на мен си ми е много удобна и докато не се счупи няма и да я сменя :D


Да бе това е гадничко визирах само модела. За цветовете на TREK коментара беше като цяло :agree: :beer: (виж Драг :xx(: )
Body Geometry - е истината било то обувки, ръкавички, седалки, ръкохватки все пак има и доктор в цялата работа и то не случаен.
Седалката си я мери всеки, ма мъжка седалка на женски *ъз е като на мъжки крак токче - не че не става ма е неудобно да го ееа :rofl: :rofl: :rofl: :blush:
Сервизът за моя велосипед! http://www.velo09.com
Аватар
veskoz
 
Мнения: 4508
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Дек 29, 2007 12:30 pm
Местоположение: София

Re: Дамско колело за ХС

Мнениеот Bolverk » Пон Юни 01, 2009 12:13 pm

Ето още няколко предложения за дамски велосипеди :)

http://www.bikescenter-bg.com/index.php ... 350&lang=2

http://www.bikescenter-bg.com/index.php ... 362&lang=2

Да кажем че дамите в форума са доста доволни от Contessa моделите на Скот. От друга страна Муka на мен ми изглежда много нежно и приятно моделче. Колкото до другото става с пробване :)

Ето и нещо красиво дамско и от българският пазар :)
http://www.bikescenter-bg.com/index.php ... 350&lang=2
Времето убива !
Надеждата умира последна - заедно с теб !
Аватар
Bolverk
 
Мнения: 879
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Май 03, 2008 10:43 am
Местоположение: Там при Реката


Назад към Продукти за крос-кънтри

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 118 госта