BeOne vs. Vitus V-Type кое да избера?

Въпроси, коментари и дискусии за ХС велосипеди с ход на окачването до 130 мм, компоненти и екипировка за тях.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

BeOne vs. Vitus V-Type кое да избера?

Мнениеот emil_a626 » Вто Май 12, 2009 5:22 pm

http://www.chainreactioncycles.com/Mode ... elID=25443 vs. http://www.chainreactioncycles.com/Mode ... elID=38199 кое от двете колела да си взема?
БеОна има по-добра вилка и производителя на рамката е по-известен (поне за мен) , а и има избор в размерите
Витуса разполага с дискови хидравлични спирачки на хейес , но за сметка на това има само 40см рамка или 16-17 инча (178см съм висок) , вилка ДАРТ2 и по-солена цена - което не е плюс.
Та кое ще ми препоръчате
Skype: emil_a626
Аватар
emil_a626
 
Мнения: 106
Рейтинг: 1225
Регистриран на: Чет Яну 01, 2009 10:38 pm
Местоположение: Хелзинки ; Финландия

Re: BeOne vs. Vitus V-Type кое да избера?

Мнениеот emil_a626 » Чет Май 14, 2009 6:57 pm

Та нямате ли някаква идея кое е по-добро или други предложения
Skype: emil_a626
Аватар
emil_a626
 
Мнения: 106
Рейтинг: 1225
Регистриран на: Чет Яну 01, 2009 10:38 pm
Местоположение: Хелзинки ; Финландия

Re: BeOne vs. Vitus V-Type кое да избера?

Мнениеот pyle » Чет Май 14, 2009 8:04 pm

Ми на мене лично повече ми допада Vitus V-Type и е с по-добра окомплектовка с изключение на вилката :)
успех в избора :beer:
Аватар
pyle
 
Мнения: 330
Рейтинг: 1128
Регистриран на: Нед Ное 16, 2008 9:28 pm
Местоположение: марс

Re: BeOne vs. Vitus V-Type кое да избера?

Мнениеот Pirate » Чет Май 14, 2009 8:24 pm

Размера на рамката при Витус-а /40см<16"/ е твърде малък за твоя ръст. Само това е предостатъчно, за да отпадне от класацията. Другото, което ми прави впечатление е, че при Витус-а броните за дерайлъорите са прекарани по начин, който не е особено подходящ за каране в мокро и т.н.
А и ако сравняваш двете колела наличието на хидравлични спирачки при Витус-а по никакъв начин не компенсира далеч по-хубавата вилка при BeOne-а. Тоест ако трябва аз да избирам откъм удобство бих взел по-хубавата вилка пред по-добрите спирачки. За какво са ти дискови спирачки на колело, което няма да можеш да ползваш удобно за спускане заради кофти вилка!

Друг е въпроса, че и при BeOne-а ми се струва, че липсва твоя размер рамка а именно 19" или поне 18". Трябва да помислиш дали 17ка няма да ти е неудобна, т.е. ниска и с къса горна тръба.
Аватар
Pirate
 
Мнения: 244
Рейтинг: 1777
Регистриран на: Сря Авг 01, 2007 9:36 pm
Местоположение: София

Re: BeOne vs. Vitus V-Type кое да избера?

Мнениеот mitakaman » Чет Май 14, 2009 9:10 pm

Добре съгласен съм че на равно или изкачване рамката може и да идва леко малка, но това се коригира с подходящи колче, лапа, кормило... а при едно по-стръмно горско спускане 19" на мен ми идва висока (183 см съм) предполагам и за теб ще е толкова или дори по некомфортно заради ръста ти. Така че прецени как точно ще експлоатираш бъдещото колелце, ако ще имаш чести горски приключения съвета ми е да избереш Витус-а и евентуално след като го покараш да си вземеш едно по-дълго колче.
Иначе ако сравняваме окомплектовките витус-а е в пъти по-добър и дори по-хубавата вилка на BeOne не компенсира.
Успех! :beer:

П.П. Чоко и Боко вариантът, за който аз се сещам, е като ти пристигне колелото да свалиш ухото и да дадеш на някой майстор да ти направи 2-3 резервни копия... предполагам може да се намери като оригинална част от чужбина, но ще загубиш доста време и пари вероятно.
Последна промяна mitakaman на Чет Май 14, 2009 9:43 pm, променена общо 1 път
Аватар
mitakaman
 
Мнения: 496
Рейтинг: 1977
Регистриран на: Пон Май 29, 2006 8:55 pm
Местоположение: Варна

Re: BeOne vs. Vitus V-Type кое да избера?

Мнениеот Чоко и Боко » Чет Май 14, 2009 9:30 pm

И аз да задам един тъп въпрос. Ухото на задния дерайльор намира ли се като резервна част ? Предполагам не може да се замени с такова от родните ни марки.
Аватар
Чоко и Боко
 
Мнения: 122
Рейтинг: 1405
Регистриран на: Вто Апр 29, 2008 9:18 pm
Местоположение: София

Re: BeOne vs. Vitus V-Type кое да избера?

Мнениеот veskoz » Съб Май 16, 2009 10:38 am

Чоко и Боко написа:И аз да задам един тъп въпрос. Ухото на задния дерайльор намира ли се като резервна част ? Предполагам не може да се замени с такова от родните ни марки.

Хм...съмнявам се. Дори ухото от Ontario не става на ZX5 със същата рамка. В момента диря един тип чиито кординати изгубих :banghead: за водно рязане, ако го открия ще го закича в Имена и адреси, защото си трябват уши.
Въпроса ти не е никак тъп :agree:
Сервизът за моя велосипед! http://www.velo09.com
Аватар
veskoz
 
Мнения: 4508
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Дек 29, 2007 12:30 pm
Местоположение: София

Re: BeOne vs. Vitus V-Type кое да избера?

Мнениеот Pr3d4t0R » Съб Май 16, 2009 1:00 pm

Най-добре си поръчай и резервно ухо още с рамката, винаги е добре да имаш едно под ръка ; - )
Аватар
Pr3d4t0R
 
Мнения: 3977
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Нед Яну 29, 2006 10:07 am

Re: BeOne vs. Vitus V-Type кое да избера?

Мнениеот Чоко и Боко » Съб Май 16, 2009 5:33 pm

Какво друго може да ни изненада при подобна покупка?
Аватар
Чоко и Боко
 
Мнения: 122
Рейтинг: 1405
Регистриран на: Вто Апр 29, 2008 9:18 pm
Местоположение: София


Назад към Продукти за крос-кънтри

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 6 госта