Mantou Minute - събиране на мения

Въпроси, коментари и дискусии за ХС велосипеди с ход на окачването до 130 мм, компоненти и екипировка за тях.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Mantou Minute - събиране на мения

Мнениеот Bolverk » Сря Апр 29, 2009 6:03 pm

Другари карачи. Много съм впечатлен от тази вилка : http://www.chainreactioncycles.com/Mode ... elID=21344 - признавам си :)

Като харектеристики и цена направо ме сасипва и ми разваля съня. Пречат ми две неща едното е че освен сухи данни незнам нищо за тази вилка. И тук се надявам на вашата помощ. А другото е трицветният и вид (визирам черното/златното/сребърното), който ме дразни леко (предвид че гоня и някаква визия на колелото).

Иначе просто когато я видях и възкликнах "какви килограми, каква прицизност на каква цена уааууу"

Моля помогнете ми кажете нещо за тази вилка та да намалите мъченията ми :)
Времето убива !
Надеждата умира последна - заедно с теб !
Аватар
Bolverk
 
Мнения: 879
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Май 03, 2008 10:43 am
Местоположение: Там при Реката

Re: Mantou Minute - събиране на мения

Мнениеот Дизел » Чет Апр 30, 2009 7:05 am

Точно този модел не съм пробвал, но имам отлични впечатления от R7. Ако трябва да си купувам нова вилка в момента, тя със сигурност ще е Manitou.
Между другото, всички декорации и надписи по вилката са просто лепенки, които се махат лесно, ако не те кефят. Аз скоро го правих с една Маниту вилка, на която после сложих други декорации в стила на рамката, стана много добре.
Аватар
Дизел
 
Мнения: 159
Рейтинг: 1970
Регистриран на: Чет Юни 26, 2008 3:21 pm

Re: Mantou Minute - събиране на мения

Мнениеот Bolverk » Чет Апр 30, 2009 8:52 am

:) Благодаря.

В интерес на истината не декорациите ме притесняват (не че са кой знай какво) а различните цветове на ботуши и корона. До колкото оглеждах сайта на Manitou R7 е по-ниският клас а тази е по-високият. Обаче това винаги е било малко съмнително в отношение работа, така че :) незнам какво да мисля.
Времето убива !
Надеждата умира последна - заедно с теб !
Аватар
Bolverk
 
Мнения: 879
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Май 03, 2008 10:43 am
Местоположение: Там при Реката

Re: Mantou Minute - събиране на мения

Мнениеот Many » Чет Апр 30, 2009 7:09 pm

По скоро R7 е вилка насочена за XC, докато MINUTE е за АМ , тоест за по хард каране. Зависи все пак как караш, но повече ход никога не е излишен.
Many
 
Мнения: 59
Рейтинг: 1376
Регистриран на: Вто Яну 06, 2009 10:18 pm

Re: Mantou Minute - събиране на мения

Мнениеот Ozzie » Чет Апр 30, 2009 8:27 pm

Bolverk написа:Моля помогнете ми кажете нещо за тази вилка та да намалите мъченията ми :)


Ако я вземеш... Едно мъчение по- малко за китките ти. ;)
За ТРС системата не мога да кажа нищо лошо. Но опита ми със вилките на Маниту е доста скромен.
Само с Шермана и сервизиране на един старичък Аксел...
Абе предубеден съм към тази марка. :) (в добрия смисъл)
По-добре с хубава жена на надуваем матрак, отколкото с надуваема жена на хубав матрак...
Аватар
Ozzie
 
Мнения: 12470
Рейтинг: 1698
Регистриран на: Сря Мар 31, 2004 10:13 pm
Местоположение: Варна

Re: Mantou Minute - събиране на мения

Мнениеот libengazi » Сря Юни 24, 2009 1:32 pm

Здрасти,
Наскоро си ъпгрейднах колелото и си взех Manitou Minute 3 - 100 мм travel(2006 г.)
http://www.aktive8.com/p/Manitou/Mounta ... -212M3.htm
Линка е от единствения сайт, в който намерих да се продава същата вилка, a моята я взех от Ebay на много добра цена.
По въпроса за вилката - засега съм много доволен, макар че не съм имал друга качествена вилка преди това и ми е трудно да преценя съвсем реално...
От друга страна карам крос-кънтри и не я натоварвам по предназначение... Принципно бих ти препоръчал да проверяваш всеки компонент в този сайт - мненията са реални и са в услуга на клиентите:
http://www.mtbr.com/
Последен съвет - пробвай се в Ebay - има доста оферти ако се ровиш и имаш търпение особено за new take offs(нови части свалени от байкове, които вече не могат да се продават като нови, защото в Америка не е като в България и клиента има право - но това е друга тема...).
Успех,
Любо
Уважавайте Планината!
Аватар
libengazi
 
Мнения: 20
Рейтинг: 1205
Регистриран на: Пон Юни 22, 2009 12:53 pm
Местоположение: София


Назад към Продукти за крос-кънтри

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 113 госта