бързо търкаляща се гума

Въпроси, коментари и дискусии за ХС велосипеди с ход на окачването до 130 мм, компоненти и екипировка за тях.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

бързо търкаляща се гума

Мнениеот Hohop » Вто Апр 28, 2009 11:31 am

търся бързо търкаляща се гума както два добра на асфалт така и на черно.Извинявам се ако вече има такава тема.
Продавам:Need for speed Undercover-40лв PS3
Продавам: PES 2009 играно е само 3,4 пъти и то само когато идват преятели -35лв PS3
Hohop
 
Мнения: 34
Рейтинг: 1160
Регистриран на: Нед Апр 26, 2009 6:45 pm

Re: бързо търкаляща се гума

Мнениеот Hohop » Вто Апр 28, 2009 11:39 am

Продавам:Need for speed Undercover-40лв PS3
Продавам: PES 2009 играно е само 3,4 пъти и то само когато идват преятели -35лв PS3
Hohop
 
Мнения: 34
Рейтинг: 1160
Регистриран на: Нед Апр 26, 2009 6:45 pm

Re: бързо търкаляща се гума

Мнениеот Hohop » Вто Апр 28, 2009 12:08 pm

Втория модел на който съм се спрял е този:http: www.sprintmaxcom.com/e-shop/index.php?s ... =94&lang=2
Продавам:Need for speed Undercover-40лв PS3
Продавам: PES 2009 играно е само 3,4 пъти и то само когато идват преятели -35лв PS3
Hohop
 
Мнения: 34
Рейтинг: 1160
Регистриран на: Нед Апр 26, 2009 6:45 pm

Re: бързо търкаляща се гума

Мнениеот t.kyosev » Вто Апр 28, 2009 1:52 pm

Schwalbe Smart Sam има и размер 2.10. Лично аз ползвам 2.25 и съм доста доволен от тази гума.
Изображение
Аватар
t.kyosev
 
Мнения: 371
Рейтинг: 1724
Регистриран на: Нед Апр 13, 2008 9:33 pm
Местоположение: Пловдив

Re: бързо търкаляща се гума

Мнениеот Дизел » Вто Апр 28, 2009 2:17 pm

Hohop написа:търся бързо търкаляща се гума както два добра на асфалт така и на черно.Извинявам се ако вече има такава тема.


В какъв ред по важност според теб би подредил следните качества на една гума:
- ниско съпротивление при търкаляне
- добро сцепление на почва/черен път
- добро сцепление на асфалт
- тегло
- устойчивост на пробив
- устойчивост на износване

Ако за теб на първо място е бързината, мисля, че няма по-бърза ХС гума от Schwalbe Furious Fred. С нея трябва да приемеш обаче и ниското сцепление с терена и краткия и живот.
От ХС гумите на Швалбе следва Rocket Ron, също много бърза и с доста по-добро сцепление отколкото горната, но също не е особено здрава.
И така стигаме то моят любим Racing Ralf, който според мен съчетава оптимално всички по-горе изброени показатели. Разбира се, това не е гума за тежки терени, но е перфектна за т. нар. "лек ХС". На асфалт също е много бърза.
При Nobby Nic вече се набляга повече на сцеплението и здравината и по-малко на скоростта, затова спирам до тук.
Аватар
Дизел
 
Мнения: 159
Рейтинг: 1970
Регистриран на: Чет Юни 26, 2008 3:21 pm

Re: бързо търкаляща се гума

Мнениеот shepo » Вто Апр 28, 2009 4:28 pm

защо не пробваш и Continental Speed King :D
Количеството интелект на планетата е константа, а населението расте...
shepo
 
Мнения: 955
Рейтинг: 1606
Регистриран на: Пет Май 05, 2006 9:49 am
Местоположение: България , София

Re: бързо търкаляща се гума

Мнениеот kpax » Вто Апр 28, 2009 6:39 pm

Преди време карах смесено шосе/хс с Maxxis Wormdrive и гумите се държаха прилично. Много бързи на асфалт и доволно стабилни на черно. Сега за щастие имам отделни колелета за съответните цели, но ако трябва да използвам една машина за шосе и ХС, определено слагам Wormdive :agree:

@shepo: Speed King не е бърза на асфалт. Всъщност, с подобна гума изобщо не трябва да стъпваш на асфалт защото се износват изключително бързо. Пробвал съм я като задна и си замина за 2-3 месеца :)
Аватар
kpax
 
Мнения: 141
Рейтинг: 1655
Регистриран на: Сря Май 18, 2005 4:37 pm
Местоположение: Ботевград

Re: бързо търкаляща се гума

Мнениеот tanya » Вто Апр 28, 2009 9:44 pm

@kpax, а какви са ти впечатленията от Speed King на черно? Как се държи на гаден терен, визирам чакъл, кал, камъни?
В момента се колебая между Speed King и Little Albert на Schwalbe. Ще използваме гумите само за черно - при планински карания, състезания. Като постоянни ползвам втори комплект гуми. Предпочитам да сменям когато се налага, ама да знам че имам един чифт в бойна готовност.
Изображение
Аватар
tanya
 
Мнения: 625
Рейтинг: 1913
Регистриран на: Сря Май 26, 2004 1:18 pm
Местоположение: Търговище

Re: бързо търкаляща се гума

Мнениеот Atosark » Сря Апр 29, 2009 12:35 am

Tanya, това е гумата за теб Twister Supersonic http://www.conti-tyres.co.uk/conticycle ... er05.shtml
Ужасно добро, наистина непречещо, постоянно сцепление; лекота; живот/здравина; 1.9 инча размер. :^:
Другия вариянт е Explorer http://www.conti-tyres.co.uk/conticycle ... er05.shtml
Карам с такива 2.1, реалният им размер е доста по-малък (около 2.0 инча), и благодарение на него и специфичната им скоростна шарка са много бързи. МНОГО. Единствения им проблем е, че жужат на шосе, но виждам, че ще караш по мръснишки път :eyebrow:
Наумил съм си да карам предна Explorer и задна Vertical http://www.conti-tyres.co.uk/conticycle ... ical.shtml
Комбинацията е невероятна, защото Vertical е 2.35 и е значително по-стабилен за задница, когато става върпос за камъчета.
Но аз гоня стабилност и скорост, преди всичко.
Skype™ - atosark
Аватар
Atosark
 
Мнения: 33
Рейтинг: 1295
Регистриран на: Пет Мар 06, 2009 12:08 am
Местоположение: Варна

Re: бързо търкаляща се гума

Мнениеот Atosark » Сря Апр 29, 2009 3:05 am

:offtopic:
Skype™ - atosark
Аватар
Atosark
 
Мнения: 33
Рейтинг: 1295
Регистриран на: Пет Мар 06, 2009 12:08 am
Местоположение: Варна

Re: бързо търкаляща се гума

Мнениеот Stuny » Сря Апр 29, 2009 6:57 am

@tanya

Speed king е ужасна гума , независимо от терена. Стабилна е единствено на някакви пътечки , ако не са прекалено прашни или пък кални , т.е почти никога. За сравнение explorer 2.1 (беше на същото колело преди тази) се държи много по-добре навсякъде. Тестваната е размер 2.3.
Stuny
 
Мнения: 1257
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Окт 23, 2002 8:49 am

Re: бързо търкаляща се гума

Мнениеот kpax » Сря Апр 29, 2009 7:10 am

@tanya, Speed King e се държи прилично при ХС в нормални условия, на кал не съм стъпвал с нея, а за чакъл и камъни не се сещам за гума, която да държи :) Страничния грайфер е силно изнесен и придава стабилност при страничен наклон, а бутоните са малки и разредени, придават чудесно сцепление докато ги има (което при задна гума няма да е дълго). Аз лично я възприемам като предна гума, както и Explorer.
Аватар
kpax
 
Мнения: 141
Рейтинг: 1655
Регистриран на: Сря Май 18, 2005 4:37 pm
Местоположение: Ботевград

Re: бързо търкаляща се гума

Мнениеот tanya » Сря Апр 29, 2009 8:18 am

Имаше едни гуми, от които бях супер доволна точно по "мръсни" терени. Става въпрос за стария Explorer Pro двукомпонент - единственият му недостатък беше тънкия плат отстрани, което предполагаше по-лесно прещипване от по-остри камъни. Другите гуми, които не са ме подвеждали бяха Maxxis Hard Drive отново двукомпонентната с червения грайфер. И двата комплекта бяха невероятни гуми, ама вече ги няма по магазините :bawling:
И затова се чудя какво да си купувам.
Изображение
Аватар
tanya
 
Мнения: 625
Рейтинг: 1913
Регистриран на: Сря Май 26, 2004 1:18 pm
Местоположение: Търговище

Re: бързо търкаляща се гума

Мнениеот Overlorda » Сря Апр 29, 2009 9:32 am

Аз търкалям Maxxis Larsen TT 2.0 и съм доста доволен. Добре се търкаля, доста асфалт са видели и имат още живот. Извън пътя са добре но на сухо, на мокро не особено. Но като цяло са тънкостенни, а за тегло не мога да кажа дори не съм проверявал колко тежат :) цък
В името на добрата бира !
Аватар
Overlorda
 
Мнения: 131
Рейтинг: 1270
Регистриран на: Пон Дек 10, 2007 6:45 pm
Местоположение: София, Банкя

Re: бързо търкаляща се гума

Мнениеот kpax » Сря Апр 29, 2009 9:50 am

И аз карам Larsen TT но само като задна - за задна е добра, особено ако я обърнеш наобратно сцеплението нагоре е впечетляващо, и на асфалт е доста бърза. Гумата определено е устойчива на износване, но има един сериозен недостатък - страничните бутони не държат добре, което я прави неподходяща за предна. Като предна карам Explorer.

Принципно се водя от следното правило: за задна гума нещо с гъст грайфер за да е износоустойчива, за предна по-разреден грайфер със стабилни странични бутони за да е стабилна по завоите.
Аватар
kpax
 
Мнения: 141
Рейтинг: 1655
Регистриран на: Сря Май 18, 2005 4:37 pm
Местоположение: Ботевград

Re: бързо търкаляща се гума

Мнениеот Atosark » Сря Апр 29, 2009 1:13 pm

Да обобщя:

За предна - Explorer, Vertical, Nevegal
За задна - Vertical, Nevegal, High Roller, Larsen TT

Виждам на къде се е насочило :Р
Skype™ - atosark
Аватар
Atosark
 
Мнения: 33
Рейтинг: 1295
Регистриран на: Пет Мар 06, 2009 12:08 am
Местоположение: Варна

Re: бързо търкаляща се гума

Мнениеот Bolverk » Сря Апр 29, 2009 2:36 pm

Лично аз не бих препоръчал Navegal за задна по скоро SB8 - в момента съм с задна Navegal и има твърде голямо сцепление (по мое мнение) за задна и се върти трудно. Освен това се изразходва повече на асвалт. Виж като предна е прекрасна.
Времето убива !
Надеждата умира последна - заедно с теб !
Аватар
Bolverk
 
Мнения: 879
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Май 03, 2008 10:43 am
Местоположение: Там при Реката

Re: бързо търкаляща се гума

Мнениеот borovinka » Съб Май 02, 2009 5:35 pm

Преди 2 месеца си купих Maxxis Monorail и съм възхитен от тези гуми - леки са, търкалят се гладко, държат отлично в завой и при спиране. Проектирани са с оглед каране предимно при сухо време и на кални терени трябва по-кротко с тях.
Карайте с каска !
Аватар
borovinka
 
Мнения: 31
Рейтинг: 1460
Регистриран на: Вто Май 20, 2008 8:15 am
Местоположение: София

Re: бързо търкаляща се гума

Мнениеот azsa-bachinito » Съб Май 02, 2009 9:29 pm

Аз си зех тази на много прилична цена, ако те заинтересува ще кажа на лично от къде, не искам да изглежда като реклама.
http://www.wtb.com/products/tires/djstreet/graffitiuk/
Търсех гума, която да съвместява в себе си както добро движение по асвалт така и по почва, с изискването на мокър асфалт при рязко спиране да не занася на една страна и да не изпуска при остри завои.
На дадената страница има характеристики на гумата. Някъде има и клипче.
От мен - на асфалт добре се държи, "жуженето" е минимално, почти го няма. За кал също става, но трябва да се внимава малко повечко, иначе си прави сцепление и си върви. Като минус на гумата мога да определя теглото й, което не е малко в сравнение с конкурента, който исках да зимам, но според мен е поносимо.
Там откъдето я взех забелязах и един друг подобен интересн модел. Скоро ще направя едно преходче по пръсчица и ще пиша какви са ми впечатленията, но имайки предвид предназначението на гумата, сухата почва (не говорим за много песаци и чакъли) не би трябвало да прави проблем.
На мокър асфалт, скорост при около 30 км и опит за спиране с наклонено колело, гумат поднася. Предполагам, че в същите условия и в завои няма да е много екстремна. Но като цяло се държи добре.
Ти заслужаваш приключение ---> http://www.facebook.com/groups/370492219650901/
Аватар
azsa-bachinito
 
Мнения: 1477
Рейтинг: 1665
Регистриран на: Пон Авг 25, 2008 9:05 pm

Re: бързо търкаляща се гума

Мнениеот Sucker » Нед Май 10, 2009 8:05 am

http://www.maxxis.com/Bicycle/Mountain/CrossMark.aspx някой да е карал тези ?
Sucker
 
Мнения: 94
Рейтинг: 1087
Регистриран на: Сря Юни 04, 2008 6:18 pm
Местоположение: Gabrovo


Назад към Продукти за крос-кънтри

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта