Помощ за избор на рамка

Въпроси, коментари и дискусии за ХС велосипеди с ход на окачването до 130 мм, компоненти и екипировка за тях.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Помощ за избор на рамка

Мнениеот todor_todorov » Сря Апр 15, 2009 4:56 pm

Здравейте на всички,
Значи колебая се м/у HT2 и HT3. Знам че много се е изписало покрай тези рамки, ноо много се колебая поради различните им геометрии.
И тука възниква проблема :banghead: . Значи в момента карам рамка APOLON 19' с вилка XCR-LO, висок сам 180см 75кг и я карам с дълго колче 400мм почти на max (крака ми е малко дълак :D ), и като видя баира предницата ич неме слуша и се дига много лесно. По принцип сам се насочил кам 21''
И се колебая понеже гледам на HT2 ъгала на седалковата тръба е по малък и незнам като си дигна седалката дали няма да ми отиде тежеста много назад и ефекта да е пак съштия. От друга страна пък на HT3 челната тръба е по висока (става въпрос за HT3 20.5') и предполагам ще се надигне предницата повече от на HT2. Бее голяма главоблъсканица :banghead:
Ако някои има мнение по въпроса моля ..... благодаря предварително.
Обичаш ли гората, боклука в торбата!
Аватар
todor_todorov
 
Мнения: 268
Рейтинг: 1610
Регистриран на: Сря Апр 15, 2009 3:54 pm
Местоположение: Търговище

Re: Помощ за избор на рамка

Мнениеот codename47 » Сря Апр 15, 2009 6:50 pm

HT2 - 67.5 SA!!! Това не може да е верно :bigeyes: , вероятно е объркано в сайта...това да не е рамка за спускане???
Ако приемете ограниченията си, ще успеете да ги прескочите и да минете отвъд тях!
Аватар
codename47
 
Мнения: 2295
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Май 13, 2006 9:19 pm
Местоположение: София

Re: Помощ за избор на рамка

Мнениеот todor_todorov » Сря Апр 15, 2009 7:11 pm

Мии и аз си мисля чее нещо не е както трябва с тия градоси :dontknow:
Обичаш ли гората, боклука в торбата!
Аватар
todor_todorov
 
Мнения: 268
Рейтинг: 1610
Регистриран на: Сря Апр 15, 2009 3:54 pm
Местоположение: Търговище

Re: Помощ за избор на рамка

Мнениеот Pr3d4t0R » Чет Апр 16, 2009 9:28 am

С каква вилка е Аполона, че толкова лесно вдигаш предница - ход и тегло?

Преди бях са Аполон, сега с ХТ2. Рам-а е с по-къса горна тръба и с този ъгъл на седалковата тръба не е удобен за въртене сравнение с Аполона. ХТ2ката я карах с 80 мм лека вилка (~1700 gr.) и вдигах лесно предницата, сега съм с 140 мм - 2000 гр. вилка и предницата не я вдигам. При мен случая е, че аз вдигах предницата най-вече заради мое неумение да я задържа върху пътя.

ХТ2 за мен не е ХС рамка - горната и тръба е много къса и седалковия ъгъл е прекалено малък. Това всичко води до изправена стойка, която е неефективна при педалиране и тазът е изнесен твърде много назад в от оста на курбелите, което също пречи.

ПП codename47 вярно е.
Аватар
Pr3d4t0R
 
Мнения: 3985
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Нед Яну 29, 2006 10:07 am

Re: Помощ за избор на рамка

Мнениеот todor_todorov » Чет Апр 16, 2009 9:49 am

Ми вилчока е SUNTOUR XCR-LO по принцип го дават с 120 ход но повече от 100 неправи мисля.
А относно дължината на горната тръба на APOLONA 19'' е 585 - по мои измервания а на HT2 19'' я дават 595 т.е. сантим в повече.
Офф незнам бее като я взема ще споделя какви са ми впечетленията (ща неща ще си я карам).
Обичаш ли гората, боклука в торбата!
Аватар
todor_todorov
 
Мнения: 268
Рейтинг: 1610
Регистриран на: Сря Апр 15, 2009 3:54 pm
Местоположение: Търговище

Re: Помощ за избор на рамка

Мнениеот hitar_potter » Чет Апр 16, 2009 10:19 am

Би следвало НТ3 да е по-подходящата рамка за катерене.... При теб положението си плаче за вилка с регулируем ход, май-май... Замисли се, може вместо да сменяш рамка, да вземеш на старо някоя RockShox Tora 302 U-turn. Тя е с регулируем ход от 85мм до 130. (Ако не се лъжа за долната граница :) )
Изображение
Аватар
hitar_potter
 
Мнения: 3461
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Фев 01, 2008 9:25 pm
Местоположение: София

Re: Помощ за избор на рамка

Мнениеот todor_todorov » Чет Апр 16, 2009 3:51 pm

Хмм, и това е идея маа първо трябва да скапя сънторчето, паа другата ще е задължителни с регулируем ход ма нема да е RockShox - нещо ги развалиха от неколко години (текът кат разпрани), поне това споделят познати.
Мерси за съвета...
Обичаш ли гората, боклука в торбата!
Аватар
todor_todorov
 
Мнения: 268
Рейтинг: 1610
Регистриран на: Сря Апр 15, 2009 3:54 pm
Местоположение: Търговище

Re: Помощ за избор на рамка

Мнениеот hitar_potter » Чет Апр 16, 2009 5:40 pm

Мойта не тече :) Честно да ти кажа, май u-turn е най-приличната система за намаляване на хода :) А сънтурчето можеш да не го скапваш, а да го продадеш :idea:
Изображение
Аватар
hitar_potter
 
Мнения: 3461
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Фев 01, 2008 9:25 pm
Местоположение: София

Re: Помощ за избор на рамка

Мнениеот Reactor » Съб Апр 18, 2009 7:39 pm

todor_todorov написа:Хмм, и това е идея маа първо трябва да скапя сънторчето, паа другата ще е задължителни с регулируем ход ма нема да е RockShox - нещо ги развалиха от неколко години (текът кат разпрани), поне това споделят познати.
Мерси за съвета...

От една година карам Тора 289.Първо я използвах с рамка РАМ-АМ и си я карах по предназначение.Сега я ползвам с рамка РАМ НТ.2 и до момента не ми е създавала никакви проблеми.Все още не е сервизирана а работи както преди година.Разбира се подръжката и е безкомпромисна-почистване и смазване поне веднъж седмично.
Аватар
Reactor
 
Мнения: 3594
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Фев 06, 2007 9:08 am
Местоположение: гр.София жк.Младост 1А

Re: Помощ за избор на рамка

Мнениеот jawsbg » Нед Апр 19, 2009 7:00 pm

todor_todorov написа:А относно дължината на горната тръба на APOLONA 19'' е 585 - по мои измервания а на HT2 19'' я дават 595 т.е. сантим в повече.

На моя Аполон горната тръба е 595мм. Също да знаеш, че Ram мерят ефективна горна тръба, поне според схемата на сайта им. Демек горната тръба на HT2 ще е по-къса от 595мм.
Аватар
jawsbg
 
Мнения: 41
Рейтинг: 1330
Регистриран на: Нед Апр 19, 2009 6:05 pm
Местоположение: София

Re: Помощ за избор на рамка

Мнениеот todor_todorov » Пон Апр 20, 2009 6:48 am

:bowdown:
благодаря на всички за изказаното мнение. Ще прелистя още няколко пъти форума :D , и накрая ще фана една от двете рамки за ушите и така :evil:
Естествени няма да забравя да се изфукам с бегачката :eyebrow: :roll2:
Обичаш ли гората, боклука в торбата!
Аватар
todor_todorov
 
Мнения: 268
Рейтинг: 1610
Регистриран на: Сря Апр 15, 2009 3:54 pm
Местоположение: Търговище

Re: Помощ за избор на рамка

Мнениеот Sucker » Вто Апр 21, 2009 10:43 pm

todor_todorov написа:Хмм, и това е идея маа първо трябва да скапя сънторчето, паа другата ще е задължителни с регулируем ход ма нема да е RockShox - нещо ги развалиха от неколко години (текът кат разпрани), поне това споделят познати.
Мерси за съвета...


Чудно защо моя RockShox нетече? Тука в този форум май повечето приказват само това което са чули без да пробват даден продукт :dontknow:
Sucker
 
Мнения: 94
Рейтинг: 1087
Регистриран на: Сря Юни 04, 2008 6:18 pm
Местоположение: Gabrovo

Re: Помощ за избор на рамка

Мнениеот todor_todorov » Сря Апр 22, 2009 11:12 am

Добре де, вярно е че несъм я каръл (така съм чувал от приятели, може да са ме подвели) :dontknow: .
Явно съм се изказал малко прибързано и неподготвен относно вилчока, за което се извинявам.
Радвам се, че нямате проблеми с тях :beer:
Обичаш ли гората, боклука в торбата!
Аватар
todor_todorov
 
Мнения: 268
Рейтинг: 1610
Регистриран на: Сря Апр 15, 2009 3:54 pm
Местоположение: Търговище


Назад към Продукти за крос-кънтри

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта