Rux E

Въпроси, коментари и дискусии за ХС велосипеди с ход на окачването до 130 мм, компоненти и екипировка за тях.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Rux E

Мнениеот subritual » Съб Мар 14, 2009 4:14 pm

Карам предимно крос кънтри,с твърдак съм,тежа 90 кила и съм се спрял засега на Rux E.
Дали е подходящ този избор,като се има предвид, че ми се ще на някое и друго по-бързичко спускане по пътеките са се държи добре.
Има ли друга алтернатива за мен в този ценови клас?
Дават я 2.5 кила,толкова ли е наистина? (това е модела с въздушна пружина)

Не съм достатъчно в час с продуктите,а май и с моите нужди (което е по-неприятното), но май предпочитам возията да е добра пред здравината.Предишната ми вилка е сънтур XCM и се разлуфти при моето каране за около 600км
(но това едва ли някой не го знае)
Аватар
subritual
 
Мнения: 1362
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юли 01, 2008 2:02 pm
Местоположение: Джебел

Мнениеот Pho3nix » Съб Мар 14, 2009 6:08 pm

Rux-a определено е добър избор според мен, много добре вози, обира дреболиите , даже поскачах с него (на най-бавен рибаунд, доста е полезно и практично че врътката е горе) и нищо му нямаше. Железна вилка беше :agree:
kotka12 написа:най-бързо обаче било оранжавото в съчетание с вилка дето вади много ход
Аватар
Pho3nix
 
Мнения: 399
Рейтинг: 978
Регистриран на: Чет Фев 19, 2009 6:53 pm
Местоположение: София

Мнениеот subritual » Пон Мар 16, 2009 5:03 pm

Pho3nix,
Благодаря за мнението.Аз не мисля да скачам с нея.Ще си купя и помпа за вилки,но има ли впечатления през колко време/разтояние е необходимо да се помпа, респективно изпуска въздух при неаграрна употреба?
Аватар
subritual
 
Мнения: 1362
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юли 01, 2008 2:02 pm
Местоположение: Джебел

Мнениеот Darkstar » Вто Мар 17, 2009 9:14 am

тя като е нова няма да има нужда да си носиш помпа.
Аватар
Darkstar
 
Мнения: 22
Рейтинг: 1162
Регистриран на: Пет Сеп 26, 2008 9:14 am
Местоположение: BG

Мнениеот Admin » Вто Мар 17, 2009 9:32 am

Darkstar написа:тя като е нова няма да има нужда да си носиш помпа.


Напротив! Точно тогава помпата е доста необходима, за да може човек да си настрои налягането според теглото и начина на каране.
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Мнениеот otka4al4o » Вто Мар 17, 2009 9:03 pm

Доста ще те озори Rux за крос кънтри. Имаш настройка само на прелоуда, което за твоя стил не е удобно. Вярно че като са му намалили хода е една идея по-подходящ, но бих те посъветвал да си вземеш Epicon ако си се насочил към бюджетна вилка.
maxvolume написа:Ей "did".. виж се къв си ЦЪРВУЛ бе.
Аватар
otka4al4o
 
Мнения: 306
Рейтинг: 1874
Регистриран на: Пон Сеп 10, 2007 7:50 pm
Местоположение: Sofia

Мнениеот subritual » Вто Мар 17, 2009 9:44 pm

otka4al4o, првав си за съжаление ;) знам го това,но все пак съм 90 кила, а XCM-a който имах досега го разнебитих за отрицателно време.
Наистина ми трябва вилка за XC.Усетих, че това е моят стил.
Заключването в ниска позиция и тежеста наистина си е + ,но имам чувството,че епикона няма да е подходящ за мен с този капсулован патрон.Ти как мислиш?
А иначе обичам да поддържам компонентите в добро състояние и отделям нужните за това грижи,та и оттам преглътнах някак си,че ще си взема пак Сънтур.
Лошото е,че не мога да отделя повече пари за вилка,а ми е и ясно, че не мога да имам велосипед,който да е мултифункционален
Аватар
subritual
 
Мнения: 1362
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юли 01, 2008 2:02 pm
Местоположение: Джебел

Мнениеот Quasar » Сря Мар 18, 2009 7:10 pm

Само едно уточнение-ръкс с пружина в левия крак е RUX Е, а този с въздушна такава е RUX S, просто да не стават грешки
Иначе и аз съм се спрял точно на S-а...мислих мислих и в сравнение с някоя тора за тия пари по добро не видях :?
Аватар
Quasar
 
Мнения: 294
Рейтинг: 1305
Регистриран на: Сря Сеп 10, 2008 2:24 pm
Местоположение: Стара Загора

Мнениеот subritual » Чет Мар 19, 2009 3:28 pm

Само едно уточнение-ръкс с пружина в левия крак е RUX Е, а този с въздушна такава е RUX S


Май си в грешка нещо,я виж на сайта им http://www.srsuntour-cycling.com/SID=si ... /index.php

То и аз съм в грешка, поне според изнесените данни всичките са с пружина,просто има въздушен помощник.
Мазаницата по години на моделите е страшна.Явно компанията цели да обърква клиентите си
Гледах и ПДФ-а с конструкцията и пружина си има.Ама явно най-сигурно е да види човек с очите си на коя от многото модификации е попаднал
Аватар
subritual
 
Мнения: 1362
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юли 01, 2008 2:02 pm
Местоположение: Джебел

Мнениеот Pho3nix » Чет Мар 19, 2009 6:22 pm

Не знам за това, не съм я отварял, знам само че Rux E също има въздух, помпа се отгоре. Най-практичното нещо за мен на рукса е, че врътката за Rebound е отгоре. Това ми беше страшно полезно, когато карам по-бързичко по бабунки - врът и бърз Rebound, когато реша да скокна от нещо - врът - и бавен Rebound :popcorn:
kotka12 написа:най-бързо обаче било оранжавото в съчетание с вилка дето вади много ход
Аватар
Pho3nix
 
Мнения: 399
Рейтинг: 978
Регистриран на: Чет Фев 19, 2009 6:53 pm
Местоположение: София


Назад към Продукти за крос-кънтри

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта