RAM ht1 2009 vs TREK 4300

Въпроси, коментари и дискусии за ХС велосипеди с ход на окачването до 130 мм, компоненти и екипировка за тях.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

RAM ht1 2009 vs TREK 4300

Мнениеот OL_stream » Сря Мар 18, 2009 8:58 am

Какво мислите, кой е по-добрия байк? Колебая се между двата, които са на горе долу една цена, но Трек-а е намален на 630лв..
Поздрави!
OL_stream
 
Мнения: 54
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пет Окт 31, 2003 2:21 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот BurNiNg_IcE » Сря Мар 18, 2009 9:07 am

Взимай HT1 без да се замисляш. :beer: :beer: ;)
Аватар
BurNiNg_IcE
 
Мнения: 3826
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Мар 12, 2009 4:18 pm
Местоположение: София

Мнениеот papi007 » Сря Мар 18, 2009 10:54 am

2те колела са що-годе на същата цена. Трекът има по-добра рамка на хартия - с техния алфа алуминий, заради който доколкото знам получаваш доживотна гаранция. Така явно рамката е по-скъпа от RAM-ската, която е също много добра. Съответно за части по трек остават по малко пари, отколкото при рам. Но с това намаление мисля че ако се отпуснеш някой друг лев да кажеш още преди да ти е продаден велосипеда да ти сменят вилката RST с Suntour Raidon, някоя по-добра лапа и трикомпонентните калодки, цените горе-долу ще са същите, но трекът ще е по-добрия вариант. Все пак виж 2те колела на живо и ги яхни, за да видиш кое ще ти допадне повече.

Best wishes, papi007 :beer:
Аватар
papi007
 
Мнения: 1084
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юли 13, 2008 9:16 am
Местоположение: Село София

Мнениеот OL_stream » Сря Мар 18, 2009 5:17 pm

Посъветваха ме, че при ТРЕК-а плащам и доста за марката... Бях се навил много на 4300 за 630лв, но май ще се ориентирам към РАМ НТ1 - струват ли си 800лв за него?

Какво мислите за размера на рамката - 18" добре ли ще е? Аз съм 176см висок и 65-70кг.

Поздрави,
Веско
OL_stream
 
Мнения: 54
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пет Окт 31, 2003 2:21 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот XTR » Сря Мар 18, 2009 5:30 pm

18" ще ти е добре, и аз давам още 1 полужителен знак за ht1. По-добра окомплектовка има просто, и по малко ядове ще имаш. Като за начално ниво е доста добро колелце:)
Изображение
Аватар
XTR
 
Мнения: 540
Рейтинг: 1395
Регистриран на: Нед Фев 24, 2008 8:42 pm
Местоположение: neverland...

Мнениеот Pr3d4t0R » Сря Мар 18, 2009 5:33 pm

С това намаление бих те посъветвал за ТРЕК-а.

НТ1-цата единствено има предимство от към команди и спирачки. Останалите компоненти са с близки като характеристики.

Със спестените 200 лв. ще можеш да си купиш каска, очила, ръкавички, клинче тулче, лепенки, резервна вътрешна гума или нещо друго :-)

В сайта има хубава статия за оразмеряване на планински велосипед, от която ще ти стане ясно как да избереш подходящия размер за теб и твоето каране.
Аватар
Pr3d4t0R
 
Мнения: 3977
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Нед Яну 29, 2006 10:07 am

Мнениеот azsa-bachinito » Сря Мар 18, 2009 5:42 pm

Без да се замислям гласувам за Трек-а с намалението. С останалите пари правя някакъв ъпгрейд.
Ти заслужаваш приключение ---> http://www.facebook.com/groups/370492219650901/
Аватар
azsa-bachinito
 
Мнения: 1477
Рейтинг: 1665
Регистриран на: Пон Авг 25, 2008 9:05 pm

Мнениеот OL_stream » Сря Мар 18, 2009 6:26 pm

Трек-а обаче няма 18", а 19.5" , което мисля няма да е чак много голям проблем, но ще отида до магазина да видя как е... А колегите от Веломания и от другите магазини дават ли да се карат велосипедите т.е. да се пробват? В Швейцария в един веломагазин имаше и специално трасе направено да се пробват (а беше на 5 етаж на тамушен Мол..).
OL_stream
 
Мнения: 54
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пет Окт 31, 2003 2:21 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот OL_stream » Сря Мар 18, 2009 7:28 pm

А какви са отзивите за ДРАГ Онтарио Про за 600лв?
OL_stream
 
Мнения: 54
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пет Окт 31, 2003 2:21 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот sensation_blue » Чет Мар 19, 2009 12:07 am

OL_stream написа:А какви са отзивите за ДРАГ Онтарио Про за 600лв?

Аз днес си взех такова. Страхотно е! ;)
Не очаквах да е чак толкова сносно, особено след огледа на Drag One, което честно казано ме разочарова. Да не говорим че мислех да сменя повечето му слаби точки, като вилка, задна главина, средно движение, седалка и т.н., което щеше да ми отиде почти колкото Онтариото и пак да съм с по скапани компоненти.

Вярно е че не съм карал никога сносен байк (след балканчето ми, с което съм правил не един циркаджийски номера ;) ), но от всичко което изчетох за няколко седмици, се оказа че за цената си е може би най оптималното колело за XC стига да не го мъчиш прекалено със скокове и други такива. Единствената му слаба точка според мен е вилката SR Suntour XCM - пружина с еластомер и сигурно ще се разбие, а и за моите 80 кг ми се струва малко мека, но винаги можеш да сложиш и по добра вилка.

Scott също ги проучвах (евтините модели), но за цената си може да си вземеш байк с по добри компоненти а и сякаш не са кой знае колко здрави.

Взех си размер М - 18 инча което за моите 173-4-5 см е ок, даже мисля че и за 180 см човек ще е добре. Много ми допада геометрията на този размер.
Рамката ми се струва доста здрава, чудя се някой дали е чупил такава?
Ето и малко снимки:
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=354664
даже цвета ми допада макар че мислех че ще е гаден... не е някакъв кичозен, макар че ми се искаше синьо но нямаше...
Аватар
sensation_blue
 
Мнения: 529
Рейтинг: 1794
Регистриран на: Чет Мар 12, 2009 2:34 pm
Местоположение: Габрово

Мнениеот sensation_blue » Чет Мар 19, 2009 9:10 am

Не знам горе защо съм написал Scott имах предвид Trek ...
Аватар
sensation_blue
 
Мнения: 529
Рейтинг: 1794
Регистриран на: Чет Мар 12, 2009 2:34 pm
Местоположение: Габрово

Мнениеот Yanity » Пон Мар 23, 2009 8:37 pm

Не знам за Trek-а ,но HT1 е много добро колело-няма да ти създава проблеми , по-добри компоненти ,но цената и малко по-нагоре. Помисли и за Скот Волтаж те имат добра рамка , но окомплектовката е зле.С една дума взимай Рам -получаваш добра рамка и горе-долу добри компоненти.
Yanity
 
Мнения: 63
Рейтинг: 1198
Регистриран на: Чет Мар 19, 2009 10:36 pm
Местоположение: Хасково

Re: RAM ht1 2009 vs TREK 4300

Мнениеот Hohop » Пет Май 29, 2009 8:53 pm

колко тежи ram-а
Продавам:Need for speed Undercover-40лв PS3
Продавам: PES 2009 играно е само 3,4 пъти и то само когато идват преятели -35лв PS3
Hohop
 
Мнения: 34
Рейтинг: 1160
Регистриран на: Нед Апр 26, 2009 6:45 pm

Re:

Мнениеот veskoz » Съб Май 30, 2009 7:43 am

Yanity написа:Не знам за Trek-а ,но HT1 е много добро колело-няма да ти създава проблеми , по-добри компоненти ,но цената и малко по-нагоре. Помисли и за Скот Волтаж те имат добра рамка , но окомплектовката е зле.С една дума взимай Рам -получаваш добра рамка и горе-долу добри компоненти.


Voltage-a няма нищо общо ни с Трек-а ни Рам-а. Просто дебела, грозна, четвъртита рамка неподходяща за ХС. От гамата на Scott - Scale се доближава до горепосочените и Aspect също.

@Hohop
колко тежи ram-а
епа влезни прочети имат си го в сайта

@sensation_blue няма информация за строшена такава :) честит ти байк със здраве и хубави моменти. С риск да ми плеснат минусче за непоискан съвет - мани спейсърите, свали лапата надолу ще ти е по-удобно при катерене. Просто във фабриката не им се занимаа да режат стержъни. И ти можеш да не го режеш просто ги премести отгоре. Стойката ти върху предницата ще стане по-стабилна.
Сервизът за моя велосипед! http://www.velo09.com
Аватар
veskoz
 
Мнения: 4508
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Дек 29, 2007 12:30 pm
Местоположение: София

Re: RAM ht1 2009 vs TREK 4300

Мнениеот afrosamurai » Пон Юни 01, 2009 11:22 pm

@ OL_stream

Аз давам още един глас за НТ1. Имаи предвид, че ако след време или веднага тръгнеш да правиш подобрения по Трек-а няма да е нито толкова лесно, нито толкова евтино колкото може да ти се стори(от личен опит го казвам). НТ1 е с доста прилична окомплетовка и като за начален клас велосипед мисля е перфектен. Плюс е фактът, че има три размера рамки лесно намираеми, както и че можеш да си поръчаш цвят на рамката. Нямам представа как стои въпросът с гаранцията за Трек, но за Рам няма да имаш никакви проблеми в това отношение, все пак си е БГ едишън.
afrosamurai
 
Мнения: 2
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Съб Яну 24, 2009 9:51 pm

Re: RAM ht1 2009 vs TREK 4300

Мнениеот veskoz » Пон Юни 01, 2009 11:49 pm

afrosamurai написа:@ OL_stream

Аз давам още един глас за НТ1. Имаи предвид, че ако след време или веднага тръгнеш да правиш подобрения по Трек-а няма да е нито толкова лесно, нито толкова евтино колкото може да ти се стори(от личен опит го казвам). НТ1 е с доста прилична окомплетовка и като за начален клас велосипед мисля е перфектен. Плюс е фактът, че има три размера рамки лесно намираеми, както и че можеш да си поръчаш цвят на рамката. Нямам представа как стои въпросът с гаранцията за Трек, но за Рам няма да имаш никакви проблеми в това отношение, все пак си е БГ едишън.


1. Па ТРЕК-а да не е US "едишън" бе пич :D Сглабя се ТУК.
2. Гаранция??? Веломания малко ли ти е???
3. ТРЕК-а си е ТРЕК макар и с Онтарио окомплектовка от което следва че на цената си получаваш по-хубава рамка. (сравнявам Онтарио като окомплектовка, тъй като РАМ пък няма базова такава (което е гот) - поне не строго фиксирана, което пък е единственото преимущество според мен освен цвета)

Успех с избора ! :D :agree:

Деамамаму имаме си толкова хубави български думички за почти всичко. Сес?

Кое ще е по-трудното за "упгрейд" (подобрение) при ТРЕК-а, че ми стана интересно ?

п.п. РАМ е 799 лв -> ТРЕК e 789 едното има по-добри шини брао :clap:
п.п.п. Все си мисля, че версия е по-готина думичка от edition, а пък за едишън да не
говорим
Сервизът за моя велосипед! http://www.velo09.com
Аватар
veskoz
 
Мнения: 4508
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Дек 29, 2007 12:30 pm
Местоположение: София

Re: RAM ht1 2009 vs TREK 4300

Мнениеот afrosamurai » Вто Юни 02, 2009 8:11 am

@ veskoz

Както съм казал в по-горния си пост, за мен ЛИЧНО(нека добавя тази думичка) да си подобряваш колелото не излиза никак на далавера, при условие, че човекът има възможност да си купи велосипед с по-висок клас компоненти. Както сам знаеш всеки компонент сглобен към велосипеда когато го взимаш от магазина възлиза на известен процент(и то не много малък) по-евтино, отколкото ако си вземеш и монтираш после отделния компонент. Чувал съм, че конкретно за частите сглабяни по РАМ-овете тови процент е 30%(само съм чувал и не давам гаранция, че е точно така).

Ако ТРЕК е с Онтарио окомплектовка както казваш, ами чудесно аз тогава съвсем не бих се колебал между двата велоспиеда и взимам директно РАМ, защото съм имал възможността да се возя и на НТ1 и на Онтарио. Най-малкото вилката, кормилото, лапата и седалката на Онтарио никак не ми допадат. А прави ли само една рамка колелото добро и по-приятно карането?

ТРЕК е намален - с този остатък пари, а и колкото и да приспаднат поради смяната на някоя част(нали все пак ще си вземат вилката от базовия модел и предполагам ще приспаднат цената й) не ми се струва, че окомплектовката ще догони тази на НТ1.

Изборът на всеки е индивидуален. Момчето е поискало мнение, за да види явно към кой от двата модела клонят мненията и въз основа на това да направи своя избор. На него може да му харесва повече рамката на Трек и да предпочете този велосипед. Всеки има и различен опит. Не знамкакъв е твоят, veskoz, но аз давам мнение въз основа на моя. И моля те, не търси да се заяждаш за дреболии, а бъди малко по аргументативен, за да помогнеш на човека, който търси помощ тук във форума. :agree:
afrosamurai
 
Мнения: 2
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Съб Яну 24, 2009 9:51 pm

Re: RAM ht1 2009 vs TREK 4300

Мнениеот Ozzie » Вто Юни 02, 2009 2:04 pm

не знам що се хабите да отговаряте на въпрос поставен преди два месеца...
По-добре с хубава жена на надуваем матрак, отколкото с надуваема жена на хубав матрак...
Аватар
Ozzie
 
Мнения: 12470
Рейтинг: 1698
Регистриран на: Сря Мар 31, 2004 10:13 pm
Местоположение: Варна


Назад към Продукти за крос-кънтри

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 114 госта