Мнение за Specialized Hard Rock

Въпроси, коментари и дискусии за ХС велосипеди с ход на окачването до 130 мм, компоненти и екипировка за тях.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Мнение за Specialized Hard Rock

Мнениеот Jawohr » Пет Фев 13, 2009 11:29 pm

Наскоро посетих Байк Центъра в Младост 1 в търсене на крос кънтри колело до 800 лв. и там горещо ме посъветваха да си взема
Specialized Hard Rock на 680, лв. Бил по-добър от Drag Ontario, например.

http://www.bikescenter-bg.com/index.php ... 290&lang=2

Има и вариант с дискови спирачки на около 700 лв.
Бих бил много благодарен на всякакви мнения за модела. както и на препоръки за други негови алтернативи.
В общи линии си търся колело за интензивно каране по пътеки, абе Trail.

Предаварително благодаря!
Jawohr
 
Мнения: 10
Рейтинг: 1210
Регистриран на: Пет Фев 13, 2009 11:03 pm

Мнениеот Ozzie » Съб Фев 14, 2009 10:28 am

Ако имам 700 лв.и трябва да ги дам за велосипед, без колебание бих избрал Ontario Team edition пред посочения Specialized.
Плюсовете на Онтариото са, че е сглобено с по- добри (по- висок клас) компоненти.
:agree:
По-добре с хубава жена на надуваем матрак, отколкото с надуваема жена на хубав матрак...
Аватар
Ozzie
 
Мнения: 12470
Рейтинг: 1698
Регистриран на: Сря Мар 31, 2004 10:13 pm
Местоположение: Варна

Мнениеот azoic » Съб Фев 14, 2009 3:37 pm

Ozzie написа:Ако имам 700 лв.и трябва да ги дам за велосипед, без колебание бих избрал Ontario Team edition пред посочения Specialized.
Плюсовете на Онтариото са, че е сглобено с по- добри (по- висок клас) компоненти.
:agree:


:agree: И аз така. Specialized-a залага повече на надписа на рамката колкото на окомплектовката ;)
Аватар
azoic
 
Мнения: 375
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Авг 20, 2008 12:32 pm
Местоположение: София

Мнениеот rufu » Пет Фев 20, 2009 4:50 pm

Ако се сравнява с Онтариото за 525лв. то сигурно Спешълайза е по-добре....Ама за тази цена е смешно да се говори че е по-добър..Нито компоненти нито нищо...Дори и рамката не смятам че е по-добра...А с 2 дискови ще е още по-голям смях...Сигурно Tourney ще сложат отзад...

Вземай си Онтарио ТЕ :)

За някой може спешълайза да е много марка, ама и драг не му отстъпва ни най-малко... Това с марките е минало, когато по-заможните фирми правеха невиждани неща :) 2009г.. нещата стоят по друг начин :)
Only one bike can broke the barriers...Изображение ...the one....
Аватар
rufu
 
Мнения: 80
Рейтинг: 1178
Регистриран на: Съб Дек 06, 2008 4:59 pm

Мнениеот Newone » Пет Фев 20, 2009 5:02 pm

rufu написа:... Това с марките е минало, когато по-заможните фирми правеха невиждани неща :) 2009г.. нещата стоят по друг начин :)

Колега, внимавай с обобщенията, защото звучиш, меко казано, некомпетентно!
Life is a short, warm moment!
Аватар
Newone
 
Мнения: 1036
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Яну 03, 2004 5:46 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Pho3nix » Пет Фев 20, 2009 5:04 pm

доста меко :popcorn:
kotka12 написа:най-бързо обаче било оранжавото в съчетание с вилка дето вади много ход
Аватар
Pho3nix
 
Мнения: 399
Рейтинг: 978
Регистриран на: Чет Фев 19, 2009 6:53 pm
Местоположение: София

Мнениеот Reactor » Пет Фев 20, 2009 5:24 pm

Ozzie написа:Ако имам 700 лв.и трябва да ги дам за велосипед, без колебание бих избрал Ontario Team edition пред посочения Specialized.
Плюсовете на Онтариото са, че е сглобено с по- добри (по- висок клас) компоненти.
:agree:

Абсолютно съм съгласен.Специалиста е хубав,но за обявената цена наистина не прадлага нищо особено и не си заслужава. :agree:
Аватар
Reactor
 
Мнения: 3594
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Фев 06, 2007 9:08 am
Местоположение: гр.София жк.Младост 1А

Мнениеот codename47 » Пет Фев 20, 2009 6:22 pm

аз бих казал че може наистина компонентите на онтариото да са по-висок клас но рамкта му има само 3 размера (6 при S.) и неизвестна геометрия (поне на сайта на Драг я няма) докато Специалиста е "мислен" от инженерите на S. и може да ти пасне повече(евентуално). Удобството според мен е по-важно от малка разлика в компонентите които после и без това може да смениш.
Ако приемете ограниченията си, ще успеете да ги прескочите и да минете отвъд тях!
Аватар
codename47
 
Мнения: 2295
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Май 13, 2006 9:19 pm
Местоположение: София

Мнениеот boce » Пет Фев 20, 2009 6:30 pm

брат аз бих ти казал да си вземеш един ht1 и да не се занимавап с глупости.драга ''те'' струва 700лв.а рама е 800.аз така съм репил да направа.много се колебах но рам си заслужава пове4е ;)
boce
 
Мнения: 2
Рейтинг: 1176
Регистриран на: Нед Фев 15, 2009 9:51 pm

Мнениеот azsa-bachinito » Пет Фев 20, 2009 7:13 pm

Е то ако ще е така зимаш едно Райли Непал с останалите правиш капли дето ги немат и трите колела и заспива работата.
След това си зимаш хубава седалка, обаче продължава да те сърби и зимаш и хубава вилка, предпочиташ да е с въздушна пружина щото е по-лека ама и рибаунд да има а и защо не заключване от кормилото. ХУбави платформени педали. След тв арешаваш, да си сложиш 9 скорости отзад ама така и така си тръгнал да сменяш командите защо да не сложиш едни дуал котрол с едно хидравлики. А между другото и сменяш средното с онези с двте лагерчета от страни и дупката.
А пред това всичко си си зел два компелкта светлини каска, ръкавички втори ръкавички, панталонки и якенце. Лелеее ужас каде стигнахме :crazy: :bigeyes: :bigeyes: :bigeyes: :bigeyes: :bigeyes: :bigeyes: :bigeyes: :bigeyes:
След това решаваш, че си станал по екстремен карач и зимаш мека рамка и айде отново цикала.

Та в крайна сметка ако ще си зимам сега колело бих си зел Райлито заради по-удобната геометрия (поне за мен) и след време бих му сменил каплите с много хубави. След това се нарежда Онтарио ТЕ.
Има в Центъра и некви мангуси може и те да не са лоши.
Ти заслужаваш приключение ---> http://www.facebook.com/groups/370492219650901/
Аватар
azsa-bachinito
 
Мнения: 1477
Рейтинг: 1665
Регистриран на: Пон Авг 25, 2008 9:05 pm

Мнениеот hitar_potter » Пет Фев 20, 2009 8:26 pm

codename47 написа:аз бих казал че може наистина компонентите на онтариото да са по-висок клас но рамкта му има само 3 размера (6 при S.) и неизвестна геометрия (поне на сайта на Драг я няма) докато Специалиста е "мислен" от инженерите на S. и може да ти пасне повече(евентуално). Удобството според мен е по-важно от малка разлика в компонентите които после и без това може да смениш.
Ммм, не съм съгласен с теб. Спешъкайзда си е направо кожодерство, явно надписа е най-скъпата част. От тази година, ако не се лъжа, онтарио има повече размери. Тва за геометрията... Де да знам, звучи ми леко нелепо да се говори за такива големи разлики в геометриите за такъв клас байкове... Онтариото си е доказано читава рамка. Само дето аз их се спрял на про едишън, а не на ТЕ. Щото на тая дискова не й вярвам а виката пак е същия луфтав сънтур.. Само дето с локаут
Изображение
Аватар
hitar_potter
 
Мнения: 3461
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Фев 01, 2008 9:25 pm
Местоположение: София

Мнениеот argon » Пет Фев 20, 2009 8:43 pm

Е, като сме тръгнали с предложенията - http://www.bikescenter-bg.com/index.php ... 313&lang=2
Намаление от 100- тина лева процентно ми се срува примамливо. Не се опитвам да обеждавам , когото и да било, в каквото и да било.
boce
.....един ht1 и да не се занимавап с глупости......
Ами не мисля, че всичко освен HT1 е глупост...ама карай :)
Like Steven Segal I'm hard to kill....
Аватар
argon
 
Мнения: 492
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Ное 24, 2007 2:33 pm

Мнениеот bodo » Пет Фев 20, 2009 11:04 pm

codename47 написа:аз бих казал че може наистина компонентите на онтариото да са по-висок клас но рамкта му има само 3 размера (6 при S.) и неизвестна геометрия (поне на сайта на Драг я няма) докато Специалиста е "мислен" от инженерите на S. и може да ти пасне повече(евентуално). Удобството според мен е по-важно от малка разлика в компонентите които после и без това може да смениш.

http://screambikes.eu/product_info.php? ... cts_id=513
Има 5 размера + 3 размера дамска модификация
Аватар
bodo
 
Мнения: 311
Рейтинг: 1995
Регистриран на: Чет Яну 20, 2005 1:49 pm

Мнениеот bokicha » Пет Фев 20, 2009 11:49 pm

argon написа:Е, като сме тръгнали с предложенията - http://www.bikescenter-bg.com/index.php ... 313&lang=2
Намаление от 100- тина лева процентно ми се срува примамливо. Не се опитвам да обеждавам , когото и да било, в каквото и да било.
boce
.....един ht1 и да не се занимавап с глупости......
Ами не мисля, че всичко освен HT1 е глупост...ама карай :)

...ма Ти не разбрали , че требе да му платаш и надписите бе ...да.е..
...на ората им требе дискове да платат...па после не казват що ги болат гърбините...те нали сите рамки/марки са все в Г.....
...само МВ са от значение....
...каране им требе повече...
Аватар
bokicha
 
Мнения: 1317
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Окт 15, 2007 10:12 am
Местоположение: sofia

Мнениеот edinmilion » Пет Фев 20, 2009 11:52 pm

bodo написа:Има 5 размера + 3 размера дамска модификация

да, има по сайтовете...когато обикалях да си купя нямаше, предполагам на вас не ви се е налагало да търсите? :)
edinmilion
 
Мнения: 1268
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Юли 10, 2008 4:27 pm
Местоположение: София

Мнениеот vpravov » Съб Фев 21, 2009 12:09 am

azsa-bachinito написа:След това си зимаш хубава седалка, обаче продължава да те сърби и зимаш и хубава вилка, предпочиташ да е с въздушна пружина щото е по-лека ама и рибаунд да има а и защо не заключване от кормилото. ХУбави платформени педали. След тв арешаваш, да си сложиш 9 скорости отзад ама така и така си тръгнал да сменяш командите защо да не сложиш едни дуал котрол с едно хидравлики. А между другото и сменяш средното с онези с двте лагерчета от страни и дупката.

След това решаваш, че си станал по екстремен карач и зимаш мека рамка и айде отново цикала.


Така е. И това е напълно нормален процес. Колкото повече караш, толкова по-добре разбираш как, къде и какво искаш да караш. Собствените ти стандарти и разбирания се променят във времето и ти си действаш в дадената посока. При мен този процес тече дванайста година и не виждам шанс да спре. Винаги искам нещо по- и по- , а и производителите не спират да създават изкушения.

И трите велосипеда посочени по-горе стават за един добър старт на великата зарибявка. А какво точно искаш ще разбираш постепенно с километрите. :agree:
Аватар
vpravov
 
Мнения: 1277
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 09, 2005 8:51 am
Местоположение: София

Мнениеот bokicha » Съб Фев 21, 2009 12:13 am

vpravov написа:
azsa-bachinito написа:След това си зимаш хубава седалка, обаче продължава да те сърби и зимаш и хубава вилка, предпочиташ да е с въздушна пружина щото е по-лека ама и рибаунд да има а и защо не заключване от кормилото. ХУбави платформени педали. След тв арешаваш, да си сложиш 9 скорости отзад ама така и така си тръгнал да сменяш командите защо да не сложиш едни дуал котрол с едно хидравлики. А между другото и сменяш средното с онези с двте лагерчета от страни и дупката.

След това решаваш, че си станал по екстремен карач и зимаш мека рамка и айде отново цикала.


Така е. И това е напълно нормален процес. Колкото повече караш, толкова по-добре разбираш как, къде и какво искаш да караш. Собствените ти стандарти и разбирания се променят във времето и ти си действаш в дадената посока. При мен този процес тече дванайста година и не виждам шанс да спре. Винаги искам нещо по- и по- , а и производителите не спират да създават изкушения.

И трите велосипеда посочени по-горе стават за един добър старт на великата зарибявка. А какво точно искаш ще разбираш постепенно с километрите. :agree:


:agree:
...каране им требе повече...
Аватар
bokicha
 
Мнения: 1317
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Окт 15, 2007 10:12 am
Местоположение: sofia

Мнениеот rufu » Съб Фев 21, 2009 10:39 am

За "мисленето" над спешълайза няма да го коментирам ноооо... Просто всеки човек е различен...Качва се, пробва и тогава разбира дали колелото е мислено за него или за човек с 2.33423см по-дълги крака :)

edinmilion написа:
bodo написа:Има 5 размера + 3 размера дамска модификация

да, има по сайтовете...когато обикалях да си купя нямаше, предполагам на вас не ви се е налагало да търсите? :)

Налагало ни се е..
И всичко зависи от периода в който търсиш... Все пак пазара е такъв че не може всеки да има от всичко и постоянно... В Б-я сме :)

Newone написа:
rufu написа:... Това с марките е минало, когато по-заможните фирми правеха невиждани неща :) 2009г.. нещата стоят по друг начин :)

Колега, внимавай с обобщенията, защото звучиш, меко казано, некомпетентно!


Естествено че не важи за всички фирми.. кой може да се мери с гигантите с милиони за изследвания, тествания и т.н.. и т.н...И може би трябваше да го спомена... Тук обаче като се има предвид избора на колелото(все пак е пусната тема) и за класът велосипеди, за които се разговаря мисля че съм на напълно прав :)



:beer:
Only one bike can broke the barriers...Изображение ...the one....
Аватар
rufu
 
Мнения: 80
Рейтинг: 1178
Регистриран на: Съб Дек 06, 2008 4:59 pm

Мнениеот Jawohr » Пон Фев 23, 2009 4:56 pm

Много благодаря за ценните съвети.

Да си кажа честно на 90% съм се ориентирал към Drag TE.
RAM ht1 e много як, ама и кинтите са му много. Все пак нямам намерение да карам Фри райд, а трейл. А и нали знаете : яко колело=>прекалена самоувереност=>счупена глава. :bawling:

Друг вариант е да си платя да ми сглобят байк. За същите пари може да излезе по-добро от ТЕ-то колело....
Jawohr
 
Мнения: 10
Рейтинг: 1210
Регистриран на: Пет Фев 13, 2009 11:03 pm


Назад към Продукти за крос-кънтри

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 106 госта