Shimano Deore - главина!

Въпроси, коментари и дискусии за ХС велосипеди с ход на окачването до 130 мм, компоненти и екипировка за тях.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Shimano Deore - главина!

Мнениеот WesTBounD » Нед Яну 11, 2009 12:24 am

Здравейте,
Имам едно запитване относно главина, която е продукт на Shimano - Deore M525 ( http://www.eshop-gorgona.com/catalog/pr ... cts_id=403 ), тя ще се използва на рамка Спринт Аполон и ще се кара XC, в този ценови клас, не смятам, че мога да гоня тегло. Касетата с която ще се използва също е с марка Shimano, а моделът й е CS-HG30 ( http://www.eshop-gorgona.com/catalog/pr ... cts_id=185 ). Спирачката с която ще бъде употребявана главината е Avid Ball Bearing Five-160 mm.
Теглото на колоездача е около 50 килограма. Стилът на каране е XC, но когато има възможност не се пропуска и спускането по леки и ненатоварващи терени.
Сега, пристъпвам направо към въпросите относно гореспоменатата главина.
1. Има ли достатъчна здравина за горепосочения стил на каране и тегло на карача?
2. Ще има ли проблем/несъвместимост при използването на Avid BB5 към главината?
Ако може препоръчайте ми нещо, което отговаря на следните изисквания: Да е на шлици; Да е за диск; Да е за 36 дупки; Да има що годе приемливо тегло; Разполагам с 50 лева +/- 10 лева. Все пак такива покупки не се правят всеки ден.
Надявам се да ми помогнете! Лека нощ. :)
WesTBounD
 
Мнения: 120
Рейтинг: 1369
Регистриран на: Чет Юли 17, 2008 11:05 pm

Мнениеот hitar_potar » Нед Яну 11, 2009 12:32 am

здр, главинката е идеална за колоездача и стилът на каране, съвместима е с авид бол беъринг 5, защото диска й е със захващане към главината посредством 6 болтчета... точно каквото ти трябва за този DEORE. лично аз не съм карал такава (2-3 години търкалях DEORE STX главина), но имам приятели, които са джиткали с такава (или версията без диск) и останаха много доволни от представянето й. за алтернатива можеш да погледнеш Formula - http://www.eshop-gorgona.com/catalog/pr ... cts_id=464 , 10 лвчета по-скъпа. виж обаче за нея трябва да се изкаже някой др съфорумец. успех с покупката. :) :agree:
Make it idiot-proof, and someone will make a better idiot.
Аватар
hitar_potar
 
Мнения: 3702
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Фев 14, 2007 7:04 pm
Местоположение: Русе

Мнениеот axelmax » Нед Яну 11, 2009 3:03 am

Препоръчвам ти формула от синкавите във Веломания са по 45 лева,аз съм карал две такива и сам доста доволен :agree:
"У планину се раджаю ора, а у полье тикве"
Аватар
axelmax
 
Мнения: 7120
Рейтинг: 1614
Регистриран на: Сря Юли 23, 2003 9:09 pm
Местоположение: Столицата

Мнениеот WesTBounD » Нед Яну 11, 2009 10:13 am

Благодаря на отзовалите се! Още утре отивам да ги купя! Чиърс! :beer:
WesTBounD
 
Мнения: 120
Рейтинг: 1369
Регистриран на: Чет Юли 17, 2008 11:05 pm

Мнениеот Delta » Нед Яну 11, 2009 1:19 pm

вземи си формула с капсуловани лагери по добри са
Skype:nos_222
Delta
 
Мнения: 99
Рейтинг: 998
Регистриран на: Съб Сеп 06, 2008 8:54 pm


Назад към Продукти за крос-кънтри

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 95 госта