Trek 4300 - консултация за покупка

Въпроси, коментари и дискусии за ХС велосипеди с ход на окачването до 130 мм, компоненти и екипировка за тях.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Trek 4300 - консултация за покупка

Мнениеот Dreamer » Сря Юни 25, 2008 11:03 pm

Привет,

изпадат ми две такива нови колеца 16 и 19,5 инчови http://www.velomania-bg.com/?menu=cat&id=34&pid=136 за общо 1200лв.
Гледам обаче, че не ги долюбвате нещо Трековете.
Говори се предимно за ДРАГ и РАМ.

Въпроса ми е ще ми вършат ли работа за парка, града и малко офф роуд? Аз съм 180см/80кг, жена ми към 165см/55кг.
Имате ли представа какво е теглото на този модел?
Изгодна ли е цената и да обмислям ли вариантите Онтарио, Онтарио Про и Онтарио ТЕ?
Ще плащам с кредитна карта, така че малки вариации в цените нагоре-надолу не влиаят много на избора.

Благодарности предварително.
Dreamer
 
Мнения: 7
Рейтинг: 1180
Регистриран на: Сря Юни 25, 2008 10:55 pm

Мнениеот Dreamer » Чет Юни 26, 2008 6:05 pm

Ето и още малко за разсъждение
Тези два модела са на една цена:
http://www.trekbikes.com/int/en/bikes/2 ... ries/4300/ - тук ме кефи цвета

а тук ме кефи диска

http://www.trekbikes.com/int/en/bikes/2 ... 3900disce/

И двете са ми на около 600лв. Повече ме влече към 4300 пък натам да му сложа дискови.

Кое да избера?
Dreamer
 
Мнения: 7
Рейтинг: 1180
Регистриран на: Сря Юни 25, 2008 10:55 pm

Мнениеот Ozzie » Чет Юни 26, 2008 6:49 pm

Както ги виждам нещата, 4300 е с една идея по- качествен монтаж от този на 3900, нищо че няма дискови спирачки.
А и за целите които си описал, не мисля, че ти трябва дискова спирачка. Евентуално само предна. Ти си решаваш.
Но за надграждане към дискови спирачки отпред и отзад бъди готов да стартираш с около 100 лв. само за главини и наплитането и центровката им.

В случая мисля, че два 4300 за 1200 лв. е доста добра сделка!

Гледам обаче, че не ги долюбвате нещо Трековете.

Аааа, не. Няма такова нещо. Просто често пъти велосипедите на чуждестранните производители са по- високи като цени (сравнявайки една и съща или сходна като качества окомплектовка / велосипеди), а в същото време нашенската продукция не е по- куца или саката.
:beer:
По-добре с хубава жена на надуваем матрак, отколкото с надуваема жена на хубав матрак...
Аватар
Ozzie
 
Мнения: 12470
Рейтинг: 1698
Регистриран на: Сря Мар 31, 2004 10:13 pm
Местоположение: Варна

Мнениеот Redhat » Чет Юни 26, 2008 7:00 pm

Здравей и добре дошъл :agree:

Всички посочени от теб велосипеди стават за градско и "малко оффроуд".

За около 600 лева си се ориентирал правилно. Може би Драг Онтарио ТЕ е най-доброто от посочените за тези пари. Може да погледнеш и HT1 на РАМ. И двата велосипеда са оборудвани с малко по-добри компоненти от посочените ТРЕК-ове. За самите рамки не мога ти кажа нищо, тъй като ТРЕК не съм карал. Предполагам обаче, че ще са еднакво удобни за каране за удоволствие. Ако можеш да си позволиш малко волност откъм бюджета, може да погледнеш и ZX5 на Драг.

Вземи под внимание факта, че ще трябва да похарчиш ЗАДЪЛЖИТЕЛНО още 100 - 200 лева за каски и ръкавички.
You Bastards!
Аватар
Redhat
 
Мнения: 881
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Май 17, 2006 9:42 am
Местоположение: неизвестно

Мнениеот Dreamer » Чет Юни 26, 2008 10:05 pm

Ето, че на този линк посочвата 12,8 кг тегло на модела 4300
Its 12.8kg (28.4lb) weight and fast-rolling centre-ridge tyres means that on the road, on steady trails or on climbs, it's the fastest bike in this test. It's only when the going gets rough that it starts to feel a little out of its depth, and even then it's surprisingly good.

http://www.bikeradar.com/gear/category/ ... -4300-8986

Срещу 13,6кг на Драг ZX5.

Каската и ръкавиците ми се струват доста крайно решение.
Хората карат 150 коньови пистарки без каска и ръкавици, а
ние с ентри левъл колелца на 40 градуса жега да се екипираме като
състезатели не върви.
Dreamer
 
Мнения: 7
Рейтинг: 1180
Регистриран на: Сря Юни 25, 2008 10:55 pm

Мнениеот Ozzie » Чет Юни 26, 2008 10:13 pm

Абе то белята веднъж ще стане...
:popcorn:
По-добре с хубава жена на надуваем матрак, отколкото с надуваема жена на хубав матрак...
Аватар
Ozzie
 
Мнения: 12470
Рейтинг: 1698
Регистриран на: Сря Мар 31, 2004 10:13 pm
Местоположение: Варна

Мнениеот Dreamer » Чет Юни 26, 2008 10:59 pm

да, веднъж, може дори да не си на колелото като стане ;)
Dreamer
 
Мнения: 7
Рейтинг: 1180
Регистриран на: Сря Юни 25, 2008 10:55 pm

Мнениеот Redhat » Чет Юни 26, 2008 11:20 pm

Главата си е твоя, прави с нея каквото искаш... Купи каска поне за жена си!

Относно велосипеда, явно си го решил. Но все пак си мисля, че гоненето на тегло в този ценови клас е малко безмислено. Освен ако не е теглото на рамката. ;)
You Bastards!
Аватар
Redhat
 
Мнения: 881
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Май 17, 2006 9:42 am
Местоположение: неизвестно

Мнениеот veno » Пет Юни 27, 2008 12:32 pm

Dreamer написа:Каската и ръкавиците ми се струват доста крайно решение.
Хората карат 150 коньови пистарки без каска и ръкавици, а
ние с ентри левъл колелца на 40 градуса жега да се екипираме като
състезатели не върви.


Е това не трябваше да го казваш в този форум :nono:
Аз си поддържам колелото във www.velo09.com

Изображение
Аватар
veno
 
Мнения: 577
Рейтинг: 1692
Регистриран на: Пет Май 28, 2004 12:05 am
Местоположение: София

Мнениеот Дизел » Пет Юни 27, 2008 12:40 pm

Dreamer написа:Каската и ръкавиците ми се струват доста крайно решение.
Хората карат 150 коньови пистарки без каска и ръкавици, а
ние с ентри левъл колелца на 40 градуса жега да се екипираме като
състезатели не върви.


Абе чудех се дали да се обадя, ама не се сдържах.
Колега, каската не е глезотия или само за състезатели, вервай ми. На мен, най-лошото ми падане не беше при някакво екстремно спускане или с някаква бясна скорост, не, беше си на улицата и скоростта ми беше малко над 0 км/ч, щото тъкмо се бях набрал яко напред на педалите. И тогава фрайлауфа изпусна и няма да ти казвам как цунах асфалта, ама 17 шева ги броих после. Ако имах каска, може би щяха да са доста по-малко.
Както и да е, мога да те засипя с подобни примери, но едва ли е нужно.
А хубавите каски са много проветриви, няма да ти спарват, дори напротив, ще те пазят от слънцето.
Ръкавиците също не са глезотия, но в това ще се убедиш по-скоро.
Аватар
Дизел
 
Мнения: 159
Рейтинг: 1970
Регистриран на: Чет Юни 26, 2008 3:21 pm

Мнениеот Alpina » Пет Юни 27, 2008 1:59 pm

Dreamer написа:Хората карат 150 коньови пистарки без каска и ръкавици, а
ние с ентри левъл колелца на 40 градуса жега да се екипираме като
състезатели не върви.


Да, за това само последния месец видях тяло без глава близо до 4-ти километър и едно, което отчасти беше изравнено с асвалта ;)

Протекцията и особено каската не са нещо от което трябва да се пести и най-вече - лишава човек, дори ако мисли да кара колелото с 15 км в най-перфектното и обезопасено място.
Аватар
Alpina
 
Мнения: 9083
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юли 03, 2005 12:26 pm
Местоположение: +3596997

Мнениеот Dreamer » Пет Юни 27, 2008 8:22 pm

Момчета,
няма нужда да ме убеждавате, че с еърбек е по-добре
от колкото без.
Но аз трябва ли да ви разказвам как на един приятел, байкър като вас, баба му я уби байкър в Южен парк. Не зная дали е бил с каска или без, но бабата беше без байк.

Това, което се опитвам да кажа е, че не бива да се пазим прекалено много. Чакаш го отпред, идва ти отзад. Хе хе.

А сега на темата.
Взех днес двата байка.
Много ми харесва, че на оранжевия надписа ТРЕК е с боя, а не с лепенка. Докато на женския едва след като го платих забелязах, че
е с лепенки навсякъде, сигурно защото е миналогодишен модел.

На моя му смених гумите с гладък Континентал от 32лв. А на жена ми сложихме някакво SCHWALBE Супреме Екстреме за 58лв.

Сега съм ги оставил в гаража и стомаха ми се е свил на топка дали ще ги намеря утре. Жена ми вика, че съм луд да се притеснявам.

Изпускането на фрайлауфа предполагам е педалите са почнали да се въртят със скоростта на колелата ли? фрайлауф ми е познато само при ДВГ
Dreamer
 
Мнения: 7
Рейтинг: 1180
Регистриран на: Сря Юни 25, 2008 10:55 pm

Мнениеот botroid » Пет Юни 27, 2008 8:27 pm

Dreamer написа:Каската и ръкавиците ми се струват доста крайно решение.Хората карат 150 коньови пистарки без каска и ръкавици, а
ние с колелца на 40 градуса жега да се екипираме като
състезатели не върви.


Тия дето карат пистарките не ги гледай, те редовно пълнят черната статистика на загиналите в ПТП-та, най-често заради несъобразена скорост.
Състезателите не напразно се екипират, не е само ей така, за парлама и външен вид. Не си патил и представа си нямаш какво е велосипеда ти да заоре в някой коловоз и да излетиш през кормилото и да удариш земята с главата си. В такива случаи каската спасява най-малко здравето ти, случва се дори и живота. При падане върху остри камъни, черепа ти се цепи като пъпеш, ако си без каска.
Температури от 40 градуса в планината няма! При изкачвания като ти е топло, естествено махаш каската и я налупваш когато спускаш.
За ръкавиците - ами не си падал от колелото на ръцете си! Иначе щеше да знаеш как кожата им остава върху пътя, а ти оставаш с кървящи длани с липсващ епидермис. Зарастването на раните е мъчително бавно, на сгъвките на дланите е страшно болезнено, 2-3 седмици нищо не можеш да правиш с ръцете си, камо ли да държиш кормило.
При каране в жеги е кофти само при при изкачванията, тогава сваляш ръкавиците, каската, фланелката и ги слагаш преди дълги спускания. През останалото време си само по гащета, няма да получиш топлинен удар :)
Аватар
botroid
 
Мнения: 701
Рейтинг: 1343
Регистриран на: Вто Авг 14, 2007 3:53 pm
Местоположение: Габрово

Мнениеот Dreamer » Пет Юни 27, 2008 8:37 pm

Ръкавици имам за фитнес, мисля с тях да карам.
На жената ще й купа ръкавици.
А мънечката има каска, ръкавици, наколенки и налакътници,
но тя има още много да пада, хе хе. :D :D :D
Dreamer
 
Мнения: 7
Рейтинг: 1180
Регистриран на: Сря Юни 25, 2008 10:55 pm

Мнениеот OL_stream » Нед Мар 15, 2009 9:02 pm

Колега доволен ли си от Трек-а? Кажете 2-3 думи за този модел, че и аз много съм му се навил..
OL_stream
 
Мнения: 54
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пет Окт 31, 2003 2:21 pm
Местоположение: Bulgaria

каски

Мнениеот Mushies » Нед Мар 15, 2009 11:00 pm

Първо, да са ви честити колелата и да си ги карате безинцидентно и със здраве!!
...и сега, 22лв струват най-евтините модели каски на Драг, а в същото време като пробвах една ми се стори и доста удобна.. нито са грозни, нито нищо!
След като прочете всички, убеден съм, съвсем добронамерени и приятелски съвети, запитай се струват ли си 22лв срещу шанса от пукната глава, било той и едно на милион? :dunno:
Аватар
Mushies
 
Мнения: 165
Рейтинг: 1290
Регистриран на: Съб Фев 14, 2009 12:05 pm
Местоположение: Земя


Назад към Продукти за крос-кънтри

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта