Въпрос за задна главина на шлици за диск

Въпроси, коментари и дискусии за ХС велосипеди с ход на окачването до 130 мм, компоненти и екипировка за тях.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Въпрос за задна главина на шлици за диск

Мнениеот NovemberCharlie » Чет Ное 22, 2007 4:51 pm

Имам нужда от съвет за покупката на задна главина на шлици за диск. Главината да е с 36 дупки. Цената на главината предпочитам да не надхвърля 60-70 лв. Моля препоръките да са от хора имащи опит със съответния продукт.
П.П. да не е CL.
Последна промяна NovemberCharlie на Чет Ное 22, 2007 5:37 pm, променена общо 1 път
Конституция на Република България
Чл. 36. (1) Изучаването и ползването на българския език е право и задължение на българските граждани
Аватар
NovemberCharlie
 
Мнения: 5367
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Дек 11, 2004 3:07 pm
Местоположение: Sofia Bulgaria

Мнениеот jivkonik » Чет Ное 22, 2007 5:35 pm

От три години карам с ТОВА. Използвам версията за 32 дупки, класическа главина на конуси (за някои това е минус, за мен не е, защото лесно се поддържа - веднъж годишно профилактика и смяна на греста). Нямам забележки относно работата, няма луфтове, не са подменяни конуси, ос или други части. Свободното движение работи безотказно за сега.
Цената, която виждаш на сайта е малко височка, към нея трябва да сложиш и 15 ЕВРО доставка. Можеш да се пробваш да "ухажваш" магазините на Веломания за някоя останала бройка, може пък да имаш късмет! :agree: ;)
Аватар
jivkonik
 
Мнения: 2600
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юни 29, 2004 9:59 pm
Местоположение: Bulgaria, Sofia

Мнениеот Krismars » Чет Ное 22, 2007 8:19 pm

Вече карам около 6 месеца тази http://velos-bg.com/product_info.php?cP ... ucts_id=71 перфектна е, преди мене е карана около година спускане, аз я карам със спейсъри и едно венче стрийт, дърт джъмп и спукане и от към здравина нямам проблеми. Главината е преживяла достатъчно. Поне от към здравина е добре, с лагерите и остта няма проблеми.Ако смяташ да я караш кроскънтри няма да имаш проблеми, ама с теглото нямам идея как е, тъй като е наплетена на здрава, но не много режка как е, следователно не е много тежка. Според мен е идеална, надявам се да съм помогнал :).
Аватар
Krismars
 
Мнения: 1654
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Дек 20, 2005 5:47 pm
Местоположение: Варна

Мнениеот screamBoy » Чет Ное 22, 2007 8:29 pm

SHIMANO Deore 525 ако ти се яви в някаква форма на пазарна наличност е много ОК
моята беше около 45-50лв преди >3 години и последната година дори не съм й правил профилактика (с некапсуловани лагери е) а няма никакви, съвсем никакви забележки за AM/FR като от Март.2К6 съм на HT със SS
Пост свободен от семантични грешкиИзображение
Аватар
screamBoy
 
Мнения: 3261
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 9:26 pm

Мнениеот Nightbringer » Чет Ное 22, 2007 9:10 pm

Още един глас за Deore 525, година и половина XC/AM без никакви проблеми или оплаквания от нея, а отнасяше известно количество тормоз заради некъдърното ми каране.
Ако и теглото ти е критерий може 520гр да дойдe тежко?
Аватар
Nightbringer
 
Мнения: 305
Рейтинг: 1618
Регистриран на: Сря Юни 29, 2005 10:13 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот lacho_m » Пет Ное 23, 2007 1:54 pm

@jivkonik: Имах точно такава главина - за по малко от година свободното движение сдаде багажа. Отваряхме го - уж му няма нищо, и въпреки това при студ кученцета не зацепваха, а и самото движение престана да издава онзи характерен "цъкащ" звук. Може да е въпрос и на късмет, но съм чувал подобни оплавания и от други хора.
Да бе мирно седяло, нищо не би видяло!
Аватар
lacho_m
 
Мнения: 737
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юни 29, 2004 9:52 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Shady™ » Пет Ное 23, 2007 2:09 pm

Deore 525 е отличен избор ! Дори може да се ползва и за по нанадолни дисциплини и живее удивително дълго... :agree:
А предложението на jivkonik е отлична алтернатива ако ти се дават повече пари или не намериш 525...
Specialized Riders Club !!! SEX™ = Super EXtreme TEAM
Аватар
Shady™
 
Мнения: 5229
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Юли 14, 2004 7:22 pm
Местоположение: Shady Zone

Мнениеот kotka12 » Пет Ное 23, 2007 2:22 pm

@NovemberCharlie
а с каква си карал досега??

аз карах близо 3 години Shimano 475 /нисък клас откъдето и да го погледнеш/
но съм адски доволен
проблеми не съм имал с нея
а съм доста тежък
и стилът ми на каране никак не е брилянтен /за съжаление/
доколкото знам /kiss me if I`m wrong :D /разликата с клас Deore
е основно в уплътненията на главината
все пак цената има значение
отговаря иначе на всички условия, които си поставил

едит:ако не се лъжа дори Orange по едно време ги слагаха на SubZero
The best-laid schemes o' mice an' men gang aft a-gley

http://s2.bg.gladiatus.com/game/c.php?uid=54478
Аватар
kotka12
 
Мнения: 3462
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пон Юни 27, 2005 8:02 am
Местоположение: Стара Загора

Мнениеот Just crazy » Пет Ное 23, 2007 6:40 pm

И аз съм за Formula-та дето Kristmas ти я е препоръчал. :)
Един приятел си взе такава и да ти кажа че главината е супер, върфи като в масло с много яка енерция. :agree: Не е много тежка. :D
Мисля че ще ти върши страхотна работа за XC. ;)
Аватар
Just crazy
 
Мнения: 317
Рейтинг: 1284
Регистриран на: Пон Юли 30, 2007 8:23 am
Местоположение: квартал РОШАВА МОГИЛА Пирдоп (Софийска област)

Мнениеот papi007 » Пон Фев 16, 2009 5:47 pm

За да не пускам нова тема, пиша тук.

Трябва ми до 80 лева задна главина с 32 дупки. Ще се ползва с LX задна касета и в-брейк. Съотвеетно може да има и 6 болта или CL за диск, няма да ми пречат. Да е нещо лекичко. Един женски каприз - искам да е черна или нещо тъмно като цвят , защото спиците и шината ще бъдат черни, все пак да има малко естетика в цялата работа. Харесах една главина LX в CNC, и един приятел ще прави поръчка оттам скоро и може да я взема, но съм чувал че на шимано не им бивало много задните главини, за това да попитам, за да не съжалявам :agree:
Ами това е май за сега

Best wishes, papi007 :beer:
Аватар
papi007
 
Мнения: 1084
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юли 13, 2008 9:16 am
Местоположение: Село София

Мнениеот Pirate » Пон Фев 16, 2009 6:20 pm

Papi007 - Ползвам Formula DC38 от скоро. Главината е най-добрия избор откъм лекота за цената си. Досега съм ползвал пак Формула задна с капсуловани лагери и за 2000км. не е имало никакви проблеми. При нужда лагерите се сменят изключително лесно и могат да се сложат нови по-висококачествени. Но - от въртене и от качване на бордюри с оли за 2к км на предната главина така и не можах да износя лагерите. След дълго ползване може да се отвори /след махане на оста с лагерите/ свободното движение, за да се почистят съчмите на които лагерува барабана и да се смени греста им, а може и нови да се сложат. При мен в това се заключваше сервизирането на предната главина.

Главина е черна в действителност. В сф мисля, че има един брой точно с 32 отвора при Нахи /Байкзоун/ ;)
Аватар
Pirate
 
Мнения: 244
Рейтинг: 1777
Регистриран на: Сря Авг 01, 2007 9:36 pm
Местоположение: София

Мнениеот azsa-bachinito » Пон Фев 16, 2009 10:16 pm

:offtopic: Да не почвам нова тема и аз - някой има ли некво инфо за главините на тези чудесии (а може и за останалото). Знае ли някой къв им е перформанса. http://www.ridespot.net/product_info.ph ... 456b3b0ef7
Ти заслужаваш приключение ---> http://www.facebook.com/groups/370492219650901/
Аватар
azsa-bachinito
 
Мнения: 1477
Рейтинг: 1665
Регистриран на: Пон Авг 25, 2008 9:05 pm

Мнениеот axelmax » Пон Фев 16, 2009 11:02 pm

във Веломания,продават за 45 лева тази синкавата,по спомен

http://velos-bg.com/product_info.php?cP ... ucts_id=71

доста доволен останах особено като се разработи,такаво вълшебство за толкова пари и на конуси ,при шиманските няма

но подкрепям Pirate,za DC 38 :beer:
Аватар
axelmax
 
Мнения: 7120
Рейтинг: 1614
Регистриран на: Сря Юли 23, 2003 9:09 pm
Местоположение: Столицата


Назад към Продукти за крос-кънтри

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 112 госта