Проблем със спукани гуми

Въпроси, коментари и дискусии за ХС велосипеди с ход на окачването до 130 мм, компоненти и екипировка за тях.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Проблем със спукани гуми

Мнениеот Pandov » Съб Авг 19, 2023 11:52 pm

Здравейте. Търся решение за проблема с постоянното пукане на гуми ., най често от така наречените бабини зъби . Видях че има някакви подложки които се слагат между вътрешната и външната гума , гледох ,че има и някакво вещестяо (гел) което се вкарва във вътрешната гума , както и гуми със някакъв слой предпазващ от спукване . Незнам кое ще е най ефективно .Гумите ми са сравнително нови и може би не ми се иска да ги сменям още ,но ако е най доброто решение бих ги сменил .
Колелото е драг тригер 5
Не ме вълнуват грамовете и милиграмовете и с килограм да стане по тежко колелото не ми е проблем .
Pandov
 
Мнения: 22
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Нед Юли 10, 2022 9:16 pm

Re: Проблем със спукани гуми

Мнениеот ВелоВело » Нед Авг 20, 2023 1:10 pm

Бях си взел едни градски гуми, защитени.
Верно бяха защитени, карал съм ги на всякакви места и за година нищо не спуках. Навярно има такива и с грайфер.
Аватар
ВелоВело
 
Мнения: 130
Рейтинг: 1246
Регистриран на: Чет Фев 04, 2021 8:43 pm

Re: Проблем със спукани гуми

Мнениеот Pandov » Нед Авг 20, 2023 4:37 pm

Трябва да мисля нещо . Писна ми . Случвало ми се е , прибирам се сменям гумата излизам и до вечерта пак е спукана . Рядко изкарвам повече от седмица със здрави гуми
Pandov
 
Мнения: 22
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Нед Юли 10, 2022 9:16 pm

Re: Проблем със спукани гуми

Мнениеот Boyan1984 » Нед Авг 20, 2023 5:03 pm

Еми направи си ги безкамерни и ще ти спрат мъките. Има доста изписано по темата, а ако не ти се занимава в сервиза ще ти ги направят. Ако път не ти се дават толкова пари, имаше някакви бандажни ленти, дето предпазваха точно от трънчета и бабини зъби. Не се сещам обаче, къде съм ги гледал, май при китайците.
Let's fucking DIE!
Boyan1984
 
Мнения: 2444
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Мар 29, 2010 12:33 pm
Местоположение: Кюстендил

Re: Проблем със спукани гуми

Мнениеот Франко » Нед Авг 20, 2023 6:00 pm

От няколко години карам с вътрешни гуми и боза в тях - припомпвам от време на време, но не съм брал ядове по време на каране заради спукване от бабини зъби или подобни. Последно бях взел шип от акация и се прибрах безпроблемно. Имам и две взривени гуми, но при тях нищо не можеше да помогне - едната я разпрах на парче лед (или нещо под него - 5см. цепка), а втората я ударих на бетонен ръб с всичка сила.
Да уточня - зимата, като вадя вътрешните гуми, във външните намирам 20-30 бодилчета във всяка, но по време на сезона не съм имал проблем със спукване.
Франко
 
Мнения: 105
Рейтинг: 1314
Регистриран на: Съб Окт 05, 2019 7:53 am

Re: Проблем със спукани гуми

Мнениеот Pandov » Пон Авг 21, 2023 5:49 pm

Франко написа:От няколко години карам с вътрешни гуми и боза в тях - припомпвам от време на време, но не съм брал ядове по време на каране заради спукване от бабини зъби или подобни. Последно бях взел шип от акация и се прибрах безпроблемно. Имам и две взривени гуми, но при тях нищо не можеше да помогне - едната я разпрах на парче лед (или нещо под него - 5см. цепка), а втората я ударих на бетонен ръб с всичка сила.
Да уточня - зимата, като вадя вътрешните гуми, във външните намирам 20-30 бодилчета във всяка, но по време на сезона не съм имал проблем със спукване.

Имате предвид под боза нещо като това ли

https://www.decathlon.bg/p/334657-18782 ... siped.html
Pandov
 
Мнения: 22
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Нед Юли 10, 2022 9:16 pm

Re: Проблем със спукани гуми

Мнениеот Pandov » Пон Авг 21, 2023 7:59 pm

Виждам, че има много марки и видове , ако може да ми предложите нещо качествено .
Pandov
 
Мнения: 22
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Нед Юли 10, 2022 9:16 pm

Re: Проблем със спукани гуми

Мнениеот evilzet » Пон Авг 21, 2023 8:57 pm

Попрочети темата за безкамерните гуми, има какво да научиш. Бозата на Стан е с висок рейтинг.
evilzet
 
Мнения: 1484
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Май 17, 2006 2:19 pm
Местоположение: Варна

Re: Проблем със спукани гуми

Мнениеот MartinBG » Пет Сеп 01, 2023 12:23 am

От 12-13 години караме с бандажни ленти между вътрешната и външната гума и мога да кажа, че има ефект, но защитата не е 100%, защото някои по-големи тръни успяват да минат и през нея, но повечето малки трънчета са до там.
От 2020 добавихме и боза във вътрешните гуми (ползваме тази на Stan) и нещата се подобриха значително, но отново няма 100% гаранция. Течността се справя перфектно с повечето дупки, но понякога може гумата да спадне през нощта, ако е останала отворена дупка в горната ѝ част. Хубавото е, че след напомпване и малко каране дупките се затварят отново.
Имахме и 2 случая, при които течността не успява да затвори някоя дупка и тогава става мазало (буквално). Затова винаги си носим и резервни гуми + лепенки и лепило.
Групата ни кара основно XC из Родопите/Странджа/Сакар - все места с обилно количество тръни и бабини зъби. При последното ни каране - 700+ км в Родопи, 2 велосипеда, се наложи само припомпване на една от гумите 2 пъти.
MartinBG
 
Мнения: 257
Рейтинг: 1757
Регистриран на: Пон Юли 10, 2006 11:38 am
Местоположение: София

Re: Проблем със спукани гуми

Мнениеот K99k » Пет Сеп 01, 2023 10:58 am

Подкрепям за лентите между вътрешната и външната може би около 5-6г от както ги имам на едното колело имам само две пукания. Едното беше защото свалих лентата за да я сложа в друга капла и напомпих външната без лента а тя е била с трънче и ми спука вътрешната. Второто пукане беше от телче наподобяващо отчупено парче от телена четка за метал и повече пукания съм нямал. Карам и такива гуми с протекция и няма проблем за сега ,докато не са остарели вероятно ще са ок. На двама приятели им гръмнаха вътрешните пълни с течност на какво се дължи не знам , едната вероятно на някакъв брак защото беше нова на 2-3 дена другата от некво препомване май се дължи, с точност не знам не съм бил там.
K99k
 
Мнения: 106
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Вто Яну 02, 2018 8:24 am

Re: Проблем със спукани гуми

Мнениеот Alexi » Съб Сеп 02, 2023 7:09 am

стига с тези ленти и вътрешни гуми пичове ,взимате си тюблес гуми ( шината почти всичко по съвременно става ) правите ги тюблес и приключвате ,щом карате предимно ХС то няма как да правите гума освен някой много голям бодил изискващ фитил ( слагане на фитил не го броя за ремонт аз даже ) или срязване на стъкло .
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6312
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен


Назад към Продукти за крос-кънтри

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 103 госта