Хидравлична XC спирачка

Въпроси, коментари и дискусии за ХС велосипеди с ход на окачването до 130 мм, компоненти и екипировка за тях.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Re: Хидравлична XC спирачка

Мнениеот badzanga » Чет Окт 04, 2018 12:13 pm

Супер тема, тъкмо и по моя въпрос- ъпгрейд на спирачки !
Cube Stereo 120-със стокови Shimano BR-M315, Hydr. Disc Brake (180/180) , но при мойте килограми 117кг./188см при повечко каране ги усещам .....дървени и без необходимата сила , та на въпроса -дискове-203 със спирачки или ......дайте предложение ...и ако има колега със същите физически данни и богат опит ще е добре да ме насочи ама не за цена ДЕБЕЛА иде реч :beer:
badzanga
 
Мнения: 47
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Пон Апр 04, 2016 1:45 pm

Re: Хидравлична XC спирачка

Мнениеот panayotov.r » Чет Окт 04, 2018 1:00 pm

На едно старо колело имах 395 , тежа 80 кг 188 см. Яко стискане си трябваше , но като прегреят няма никой :D Както бях писал по-горе SLX/XT съм предоволен . Вече някой по-тежък трябва да даде адекватно мнение :)
panayotov.r
 
Мнения: 87
Рейтинг: 1290
Регистриран на: Съб Ное 28, 2015 9:15 pm

Re: Хидравлична XC спирачка

Мнениеот Gworan » Чет Окт 04, 2018 1:08 pm

badzanga написа:....дървени и без необходимата сила , та на въпроса -дискове-203 със спирачки или...


Ако си със стоковата вилка, Manitou Markhor, дават и максимум 180мм ротор на нея.
Ама те тия спирачки m315, по принцип нямат много сила... Аз бих ти препоръчал SLX.
Аватар
Gworan
 
Мнения: 1019
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Окт 27, 2017 10:08 am

Re: Хидравлична XC спирачка

Мнениеот panayotov.r » Чет Окт 04, 2018 2:00 pm

Alexi написа:ако искаш олекотяване вземи си смени каплите ,че са 2 кила поне


Малко раздухме яко темата :)) Но ти какво би препоръчал за не много пари . Давам ти прост пример . Аз съм с Crossride 29 , точно 2000г ги дават и двете. 15-ка отпред 12x142 отзад
panayotov.r
 
Мнения: 87
Рейтинг: 1290
Регистриран на: Съб Ное 28, 2015 9:15 pm

Re: Хидравлична XC спирачка

Мнениеот Alexi » Чет Окт 04, 2018 2:44 pm

за препоръчване има много ,но цената не е особено ниска на качествените сетове около 1800 грама или надолу .. примерно Easton Heist 24 ( цифрата указва вътрешната ширина на шината ,дори за ХС си е ок да е широчко ) са 1650 грама сета ,намират се на разпродажба ( аз даже имам една задна купих я да си стои за резерва ) олекотяване с половин кило от капли се усеща доста .. а има вариант и да се сглоби нещо ,примерно с високия клас на Новатек за главини ( че по маркови са наистина сериозни пари ) и някоя смислена шина като ДТ Суис Х480 22.5мм или 25мм ,ако ще се кара на мекица има и по здрави шини - каквото му харесва на човек .
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6308
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Хидравлична XC спирачка

Мнениеот panayotov.r » Пет Окт 05, 2018 7:25 am

Точно ,че цената си е височка за едни по-леки капли. Затова се чудя едни 200 грама дали си струват инвестицията от 400 лв да речем . Този модел , който казваш на 29-ка го дават 1730 гр.
panayotov.r
 
Мнения: 87
Рейтинг: 1290
Регистриран на: Съб Ное 28, 2015 9:15 pm

Re: Хидравлична XC спирачка

Мнениеот Alexi » Пет Окт 05, 2018 7:30 am

отклонихме се от темата - едни капли не са само тегло .. ако минеш от 19 на 24мм шина веднага се усеща по големия обем с всичките плюсове ; сглобка ,визия .. щото едно е да си наплетеш при кварталния майстор шина Мач1 на главина деоре ( което пак отива над 100 лв ) ,друго е да караш фабрично сглобена капла ДТ Суис примерно ,с прави спици хубава главина кеф ти преходници за оста и т.н.
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6308
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Хидравлична XC спирачка

Мнениеот zarko GT » Съб Окт 06, 2018 3:49 pm

Alexi написа:ако искаш олекотяване вземи си смени каплите ,че са 2 кила поне


Извинявай за въпроса, но понеже не съм вещ в тези среди, как прецени че капелите са поне 2 кг?
То с гумите, спици те и главните значи са : Предна 3кг.задна 4,5 кг и роторите и то колелото стана 10кг само гуми :roll2:
Еййййй, опасни сме Българите.
Ти питаш кои спирачки са по добри и шини в последствие, а те всякакъв акъл дават, само не и да ти помагат.
В понеделник ще ти изпратя снимка на окомплектована Предна гума с ротора да видиш, колко е килограма наистина.
Благодаря на всички за изчерпателните отговори.
zarko GT
 
Мнения: 53
Рейтинг: 1112
Регистриран на: Пет Юли 19, 2013 9:52 am
Местоположение: Гр. Ботевград

Re: Хидравлична XC спирачка

Мнениеот billclinton » Съб Окт 06, 2018 5:31 pm

zarko GT написа:Извинявай за въпроса, но понеже не съм вещ в тези среди, как прецени че капелите са поне 2 кг?
То с гумите, спици те и главните значи са : Предна 3кг.задна 4,5 кг и роторите и то колелото стана 10кг само гуми :roll2:
Еййййй, опасни сме Българите.
Ти питаш кои спирачки са по добри и шини в последствие, а те всякакъв акъл дават, само не и да ти помагат.
В понеделник ще ти изпратя снимка на окомплектована Предна гума с ротора да видиш, колко е килограма наистина.
Благодаря на всички за изчерпателните отговори.


Правиш ли разлика между шини,главини,спици,гуми и капли - на кое от всичките тези неща викаш капели?Как се окомплектова ГУМА с ротор?
Алекси ти казва да смениш каплите - ти му даваш линк за шини
Казва ти да попрочетеш малко,а ти философстваш.

Като ти казва 2 кила,има предвид двете общо(според мен са повече с някой и друг грам)
billclinton
 
Мнения: 422
Рейтинг: 1525
Регистриран на: Вто Ное 11, 2014 11:23 am
Местоположение: София

Re: Хидравлична XC спирачка

Мнениеот zarko GT » Съб Окт 06, 2018 7:14 pm

billclinton написа:
zarko GT написа:Извинявай за въпроса, но понеже не съм вещ в тези среди, как прецени че капелите са поне 2 кг?
То с гумите, спици те и главните значи са : Предна 3кг.задна 4,5 кг и роторите и то колелото стана 10кг само гуми :roll2:
Еййййй, опасни сме Българите.
Ти питаш кои спирачки са по добри и шини в последствие, а те всякакъв акъл дават, само не и да ти помагат.
В понеделник ще ти изпратя снимка на окомплектована Предна гума с ротора да видиш, колко е килограма наистина.
Благодаря на всички за изчерпателните отговори.


Правиш ли разлика между шини,главини,спици,гуми и капли - на кое от всичките тези неща викаш капели?Как се окомплектова ГУМА с ротор?
Алекси ти казва да смениш каплите - ти му даваш линк за шини
Казва ти да попрочетеш малко,а ти философстваш.

Като ти казва 2 кила,има предвид двете общо(според мен са повече с някой и друг грам)


Имах предвид... обеснявам, като на дву годишната ми дъщеря. Външна гума, вътрешна, вентили, спици, главина, ротор. Така добре ли е? Всичко 983гр. Какво да сменя да смъкна под това. Еййй вярно по тия сайтове сте..... Чакай Българин да ти помогне ццццц.
И да, качил съм му линк с шини, защото ако се подменя ще е единственно със шина! Друго няма да издържи.
zarko GT
 
Мнения: 53
Рейтинг: 1112
Регистриран на: Пет Юли 19, 2013 9:52 am
Местоположение: Гр. Ботевград

Re: Хидравлична XC спирачка

Мнениеот zarko GT » Съб Окт 06, 2018 7:16 pm

И може да прочетете темата, каква е!
Моля Админа да я изтрие.
Няма полза от сайта, като има такива незнам как да се изразя, хорица!
zarko GT
 
Мнения: 53
Рейтинг: 1112
Регистриран на: Пет Юли 19, 2013 9:52 am
Местоположение: Гр. Ботевград

Re: Хидравлична XC спирачка

Мнениеот billclinton » Съб Окт 06, 2018 7:20 pm

zarko GT написа:
billclinton написа:Имах предвид... обеснявам, като на дву годишната ми дъщеря. Външна гума, вътрешна, вентили, спици, главина, ротор. Така добре ли е? Всичко 983гр.
Друго няма да издържи.


Я пак обясни кое тежи 983гр - тоя път като за 1 годишната ти дъщеря.
Кое няма да издържи?
billclinton
 
Мнения: 422
Рейтинг: 1525
Регистриран на: Вто Ное 11, 2014 11:23 am
Местоположение: София

Re: Хидравлична XC спирачка

Мнениеот Alexi » Съб Окт 06, 2018 9:37 pm

zarko GT написа:И може да прочетете темата, каква е!
Моля Админа да я изтрие.
Няма полза от сайта, като има такива незнам как да се изразя, хорица!

младеж напомняш ми на един колега дето твърдеше ,че каплите на Крос са по 650 грама щото толкова пишело на шината :D
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6308
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Хидравлична XC спирачка

Мнениеот Ivan_NL » Нед Окт 07, 2018 9:51 am

zarko GT написа:И може да прочетете темата, каква е!
Моля Админа да я изтрие.
Няма полза от сайта, като има такива незнам как да се изразя, хорица!

Че това е форум - никога ли не си влизал във форуми.
Сега на темата - Диска дето си го дал на първия пост няма да стане , но не заради спирачките а защото е за CL. Твойте главини са за захващане със 6 болтчетата. Спирачките са добри, но са начален клас и най вероятно си със дървените Деоре дискове. Затова според мен първо смени дисковете - и двата с ХТ ice tec. Пробвай и след това ще решиш сам. Ако държиш да сменяш и спирачките ХТ е най-доброто за аматьор. Аз бих ги сменил комплект.
За накладките - ако често караш по терени където загряващ роторите - метални. Ако държиш роторите студени - меки .
Надявам се да съм ти полезен.
Аватар
Ivan_NL
 
Мнения: 95
Рейтинг: 1490
Регистриран на: Съб Сеп 13, 2008 9:48 am
Местоположение: Холандия

Re: Хидравлична XC спирачка

Мнениеот zarko GT » Нед Окт 07, 2018 11:35 am

Ivan_NL написа:
zarko GT написа:И може да прочетете темата, каква е!
Моля Админа да я изтрие.
Няма полза от сайта, като има такива незнам как да се изразя, хорица!

Че това е форум - никога ли не си влизал във форуми.
Сега на темата - Диска дето си го дал на първия пост няма да стане , но не заради спирачките а защото е за CL. Твойте главини са за захващане със 6 болтчетата. Спирачките са добри, но са начален клас и най вероятно си със дървените Деоре дискове. Затова според мен първо смени дисковете - и двата с ХТ ice tec. Пробвай и след това ще решиш сам. Ако държиш да сменяш и спирачките ХТ е най-доброто за аматьор. Аз бих ги сменил комплект.
За накладките - ако често караш по терени където загряващ роторите - метални. Ако държиш роторите студени - меки .
Надявам се да съм ти полезен.


Благодаря колега много. Роторите са с CL. Та пак по въпроса, в такъв случай ще станат ли ice tech freeza?
zarko GT
 
Мнения: 53
Рейтинг: 1112
Регистриран на: Пет Юли 19, 2013 9:52 am
Местоположение: Гр. Ботевград

Re: Хидравлична XC спирачка

Мнениеот zarko GT » Нед Окт 07, 2018 12:00 pm

Понеже за момента ги нямам тия пари за ротори и спирачки. Като начало ще сменя двата ротора с Ice-Tech freeza щом ще станат. И ако се реша да давам още пари защото не са малко ще взема и Спирачките, защото и те са с накладки Ice-Tech. И ще се получи доста добре. И да си кажа честно не че ще ми трябват чак толкос и мойте спирачки не са ме предавали но пък тия изглеждат страхотно, поне за мен. :beer:
https://www.bike-discount.de/de/shimano ... bremse_set

https://www.bike-discount.de/de/kaufen/ ... lock-85797

Това ще е окомплектовката. Понеже Спирачките идват готови и със накладки.

Съгласен ли си с избора? Критикувай ако нещо не е както трябва. Благодаря
zarko GT
 
Мнения: 53
Рейтинг: 1112
Регистриран на: Пет Юли 19, 2013 9:52 am
Местоположение: Гр. Ботевград

Re: Хидравлична XC спирачка

Мнениеот stoyancha » Нед Окт 07, 2018 12:20 pm

На XC колело ще слагаш 4 бутални спирачки?
Аватар
stoyancha
 
Мнения: 774
Рейтинг: 1399
Регистриран на: Съб Ное 21, 2015 4:31 pm

Re: Хидравлична XC спирачка

Мнениеот zarko GT » Нед Окт 07, 2018 1:25 pm

stoyancha написа:На XC колело ще слагаш 4 бутални спирачки?


Просто цената между 2 и 4-и буталните е минимална. А и разликата в грамове е 40гр. За това помислих за тия. А и малко повече спирачна сила няма да е излишна предполагам. Ок. Има и двуботалн комплект и варянт с 4-и бутална отпред и дву отзад.
Мнение между трите варянт или твърдо си за дву, отпред и отзад?
Благодаря предварително. А и ако имаш против Спирачките, предложи др.
zarko GT
 
Мнения: 53
Рейтинг: 1112
Регистриран на: Пет Юли 19, 2013 9:52 am
Местоположение: Гр. Ботевград

Re: Хидравлична XC спирачка

Мнениеот Boko-Loco » Пон Окт 08, 2018 8:53 am

zarko GT написа:
stoyancha написа:На XC колело ще слагаш 4 бутални спирачки?


Просто цената между 2 и 4-и буталните е минимална. А и разликата в грамове е 40гр. За това помислих за тия. А и малко повече спирачна сила няма да е излишна предполагам. Ок. Има и двуботалн комплект и варянт с 4-и бутална отпред и дву отзад.
Мнение между трите варянт или твърдо си за дву, отпред и отзад?
Благодаря предварително. А и ако имаш против Спирачките, предложи др.


Повярвай, ще имаш ГОООЛЯМ излишък от спирачна сила! М8020 са брутални спирачки, което може да е проблем! Карам ги на 29" 150/140мм с Меджик Мери и често ме изненадват със спирачната си сила. И ако ги караш с ХС гуми, при най-лекото натискане на лостчето ще блокираш гумите, и двете. На твърдака съм с МТ520, спират почти по същия начин - като стиснеш спирачките ти излитат сополите.
Boko-Loco
 
Мнения: 154
Рейтинг: 1728
Регистриран на: Сря Сеп 09, 2009 11:22 am
Местоположение: София

Re: Хидравлична XC спирачка

Мнениеот Ivan_NL » Пон Окт 08, 2018 8:54 am

Вземи това което ще те кефи. Ако вземеш чисто рационално решение след това ще ти остане нещо което ще те мъчи :D . Аз също имам ХТ спирачки и дискове , а пък карам 99% от времето на места където може и без спирачки. Просто така ми харесва.
Успех
Аватар
Ivan_NL
 
Мнения: 95
Рейтинг: 1490
Регистриран на: Съб Сеп 13, 2008 9:48 am
Местоположение: Холандия

Re: Хидравлична XC спирачка

Мнениеот zarko GT » Пон Окт 08, 2018 2:29 pm

Ivan_NL написа:Вземи това което ще те кефи. Ако вземеш чисто рационално решение след това ще ти остане нещо което ще те мъчи :D . Аз също имам ХТ спирачки и дискове , а пък карам 99% от времето на места където може и без спирачки. Просто така ми харесва.
Успех


Евала приятел. Да живее красотата :beer:
zarko GT
 
Мнения: 53
Рейтинг: 1112
Регистриран на: Пет Юли 19, 2013 9:52 am
Местоположение: Гр. Ботевград

Re: Хидравлична XC спирачка

Мнениеот zarko GT » Вто Окт 09, 2018 9:20 pm

Моля Админа да изтрие темата. Спирачките и роторите са купени. Благодаря за "помощта", на повечето философчета.
zarko GT
 
Мнения: 53
Рейтинг: 1112
Регистриран на: Пет Юли 19, 2013 9:52 am
Местоположение: Гр. Ботевград

Re: Хидравлична XC спирачка

Мнениеот Alexi » Вто Окт 09, 2018 9:53 pm

темата си е ок ,ти си за триене :beer:
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6308
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Хидравлична XC спирачка

Мнениеот zarko GT » Вто Окт 09, 2018 10:06 pm

Alexi написа:темата си е ок ,ти си за триене :beer:

На кое казваш ок? Къде, кой написа, посочи, каза помогна, кой? Като във всеки форум в БГ, все трябва да се умува, но около но не и върху темата.
И като ти харесва темата си поясни твоя за спирачки и може да си коментирате за курбели, спици бира.
Защото тук за всичко се писа само не коя спирачка е по - добра или заслужава ли, спрямо еди какво си и. Т. Н
zarko GT
 
Мнения: 53
Рейтинг: 1112
Регистриран на: Пет Юли 19, 2013 9:52 am
Местоположение: Гр. Ботевград

Re: Хидравлична XC спирачка

Мнениеот zarko GT » Вто Окт 09, 2018 10:08 pm

И друго. Много обичам такива симпатяги, като теб. Където са много уборотни по форуми и сайтове :smash:
zarko GT
 
Мнения: 53
Рейтинг: 1112
Регистриран на: Пет Юли 19, 2013 9:52 am
Местоположение: Гр. Ботевград

Re: Хидравлична XC спирачка

Мнениеот iL_Diavolo » Вто Окт 09, 2018 10:16 pm

:popcorn:
Аватар
iL_Diavolo
 
Мнения: 144
Рейтинг: 1291
Регистриран на: Съб Мар 03, 2018 10:28 pm

Re: Хидравлична XC спирачка

Мнениеот Gworan » Сря Окт 10, 2018 7:14 am

Това е форум. Всеки споделя мнение по дадена тема. Ти задаваш въпрос, и ние казваме какво мислим, провеждаме някаква дискусия. Ако не разбираш нечие мнение, и се правиш на ощипана госпожица - твой си проблем
Аватар
Gworan
 
Мнения: 1019
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Окт 27, 2017 10:08 am

Re: Хидравлична XC спирачка

Мнениеот zarko GT » Сря Окт 10, 2018 8:35 am

Да за това са формите да се дават мнения и да се провеждат дискусии, а не всичко под формата на заяждане, както в момента.
Не искам да казвам за колко десетки хиляди лева колела са ми минали през ръцете. И за първи път пускам тем да видя кой какво ще каже.
Не ми е трябвало мнение.!
И преди да коментираш прочети заглавието и посочи колко човека са помогнали по въпроса!!!
zarko GT
 
Мнения: 53
Рейтинг: 1112
Регистриран на: Пет Юли 19, 2013 9:52 am
Местоположение: Гр. Ботевград

Re: Хидравлична XC спирачка

Мнениеот skiman » Сря Окт 10, 2018 9:01 am

Заглавието - Хидравлична XC спирачка

zarko GT написа:Да за това са формите да се дават мнения и да се провеждат дискусии, а не всичко под формата на заяждане, както в момента.


Принципно си прав. Но:

zarko GT написа:Не искам да казвам за колко десетки хиляди лева колела са ми минали през ръцете.


Това в каква връзка го споделяш? Да покажеш колко си железен или какви са ти финансовите възможности? Или просто да се похвалиш?

zarko GT написа:И за първи път пускам тем да видя кой какво ще каже.


Казаха ти го.

zarko GT написа:Не ми е трябвало мнение.!


:bigeyes: Безмълвен съм

zarko GT написа:И преди да коментираш прочети заглавието и посочи колко човека са помогнали по въпроса!!!


Това не знам как да го коментирам.
Човек не спира да си играе защото остарява, а остарява защото е спрял да си играе.
Аватар
skiman
 
Мнения: 1482
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Дек 31, 2004 9:12 am
Местоположение: София

Re: Хидравлична XC спирачка

Мнениеот Boyan1984 » Сря Окт 10, 2018 9:08 am

zarko GT написа:Да за това са формите да се дават мнения и да се провеждат дискусии, а не всичко под формата на заяждане, както в момента.
Не искам да казвам за колко десетки хиляди лева колела са ми минали през ръцете. И за първи път пускам тем да видя кой какво ще каже.
Не ми е трябвало мнение.!
И преди да коментираш прочети заглавието и посочи колко човека са помогнали по въпроса!!!


Бях първия, който ти отговори на въпроса каква спирачка да си вземеш. В крайна сметка какво си взе?
Let's fucking DIE!
Boyan1984
 
Мнения: 2433
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Мар 29, 2010 12:33 pm
Местоположение: Кюстендил

ПредишнаСледваща

Назад към Продукти за крос-кънтри

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 10 госта