100мм вилка на 120мм рамка

Въпроси, коментари и дискусии за ХС велосипеди с ход на окачването до 130 мм, компоненти и екипировка за тях.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

100мм вилка на 120мм рамка

Мнениеот icpart » Чет Авг 16, 2018 9:07 pm

Здравейте колеги. Имам една идея която се чудя дали има смисъл да се прави ако някой може да даде малко акъл. Тъй като от скоро си смених вилката на моя Спринт Аполон с Манитоу Мачете и която седя близо половин година в опаковката като бъдещ вариант за ъпгрейд си мислех евентуално ако реша да минавам на мекица какъв би бил варианта с мека XC рамка. Идеята ми е да мога да си ползвам новата вилка а не пак да правя цялостен ъпгрейд с нова вилка примерно 140мм нова рамка шок и т.н. Манитоу-а за съжаление е с ход 100мм. Като я бях купувал преди около година от китайците ги бях питал изрично дали предлагат варианта с 120мм но нямаха такива. Остава единствено да се надявам ако разглобя вилката да и е турен фабрично спейсър за намаляване на хода на 100мм в съседната тема я има подобно описана по новия модел Макхор който не виждам да се различава от Мачетето. Та въпроса ми е примерно ако се вземе ХС мека рамка предназначена за 120мм (знам че има и за 100 ама са нещо рядкост и трудно достъпни) и я карам с 100мм вилка как би това се отразило на геометрия начина на каране и т.н. примерно нещо такова https://www.bike-discount.de/en/buy/cube-stereo-120-hpa-race-27.5-side-swing-frame-iridium-n-blue-692568 Малко е ще е трудно намирането на подобна рамка още повече че искам и да е за 27,5 капли.
icpart
 
Мнения: 97
Рейтинг: 1380
Регистриран на: Чет Окт 05, 2017 12:39 pm

Re: 100мм вилка на 120мм рамка

Мнениеот IvoBo » Нед Сеп 16, 2018 6:52 pm

Коелото ще стане по-маневрено при ниски скорости и по-нестабилно при високи. При много високи може да стане дори опасно. Трябва да се измери челният ъгъл и "трейла" при новата вилка. При трейл близък до 0мм не треа да се кара бърже :D :beer:
Dartmoor Primal 29, Rockshox 35 150 mm.
IvoBo
 
Мнения: 25
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Вто Сеп 11, 2018 10:39 am


Назад към Продукти за крос-кънтри

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 18 госта