Drag C2 и Витоша100

Въпроси, коментари и дискусии за ХС велосипеди с ход на окачването до 130 мм, компоненти и екипировка за тях.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Drag C2 и Витоша100

Мнениеот smarh » Нед Авг 05, 2018 10:48 pm

Здравейте,

Казвам се Сашо, на 10 год. Това е първият ми пост във форумът. Съвсем скоро ще си взимам ново колело. Харесъл съм си Drag C2. Висок съм 140см и тежа 34кг. Карам основно XC с баща ми(20-50км), преходи около Витоша, Плана, в градът по паркове, южния, скокове в ловния и т.н. Тази година минах Витоша100 с настоящото ми много старо и раздрънкано колело със сходна рамка, 24", 1х5 скорости, един ви-брейк и едни челюсти отзад. Драгът е като совалка в сравнение с него и не искам друго колело за сега. Въпросът ми е някой минавал ли е Витоша100 със точно този Драг и как го намира? (не гоня време, а удобство и комфорт)
smarh
 
Мнения: 20
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Вто Юли 10, 2018 10:44 pm

Re: Drag C2 и Витоша100

Мнениеот mentalhead » Пон Авг 06, 2018 9:03 am

Здравей,
C2 не е XC колело, а такова за дърт джъмп. Единственото му хубаво нещо е че наистина е гот за дете понеже е с къса седалкова тръба.
Но това не е колело за Витоша 100.
Тук въпросът е за нов или употребяван въпрос иде реч. Ако е нов, просто няма смисъл. Цената на C2 е към 1000 лв, а в тоя диапазон има предложения с по-добри вилка и спирачки. C2 е на единичен венец отзад, което изключва всякаква употреба в планината. Гумите Schwalbe Table Top изобщо не са за планина.
Ако визираш някакво конкретно колело на старо с читави гуми, спирачки, с дерайльор и касета, тогава ок.
Аватар
mentalhead
 
Мнения: 354
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Авг 10, 2010 6:49 pm

Re: Drag C2 и Витоша100

Мнениеот smarh » Пон Авг 06, 2018 9:22 am

Става дума за ето този Драг: https://dragbicycles.com/bg/bike/c2-fun с 8 венеца/скорости отзад.
smarh
 
Мнения: 20
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Вто Юли 10, 2018 10:44 pm

Re: Drag C2 и Витоша100

Мнениеот VIdqhKoleelo » Вто Авг 07, 2018 1:05 pm

Според мен абсолютно става. Познат мина Витоша 100 с c2. Колелото не е крос-кънтри, но като си нисък и ниските рамки на с2 ще са ти идеални за да може да ти се изпъва крака докато караш. А и щом ще скачаш в южния и ловния парк, може това е най-добре. От друга страна заради високата вилка, кормилото може да ти идва високо и при дълго каране като не се разпределя тежестта правилно на ръцете и задните части да ти става неудобно.
Здрав байк, здраво тяло
Аватар
VIdqhKoleelo
 
Мнения: 106
Рейтинг: 1243
Регистриран на: Чет Юни 23, 2016 11:17 am

Re: Drag C2 и Витоша100

Мнениеот mentalhead » Вто Авг 07, 2018 1:54 pm

Аз попаднах на друга сглобка на C2, която беше с единичен венец отзад (https://dragzone.bg/velosiped-drag-c2-dirt-2018).
Това, което ти си дал е различно. Има си касета, макар от описанието да не става ясно каква и не съм сигурен, че в комбинация с 34t плоча отпред ще има особено леки предавки.
Като гледам по-скоро не.
Вилката е доста по-добре.
Аз бих сменил предната гума с някоя планинска.
Аватар
mentalhead
 
Мнения: 354
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Авг 10, 2010 6:49 pm

Re: Drag C2 и Витоша100

Мнениеот smarh » Пон Авг 20, 2018 5:44 pm

Окончателно се спрях на Dраg C2 Fun. Незнам коя рамка е за мен. Предлага се с в два размера 13.5" и 16.5" - https://dragbicycles.com/bg/bike/c2-fun/
В момента карам 24" и рамка с 390мм(15.3") тръба, като седалката ми е вдигната с 5см. Чатала ми е 66см при височина 138см.
smarh
 
Мнения: 20
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Вто Юли 10, 2018 10:44 pm

Re: Drag C2 и Витоша100

Мнениеот smarh » Вто Авг 21, 2018 7:31 pm

някой? помощ :bowdown:
smarh
 
Мнения: 20
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Вто Юли 10, 2018 10:44 pm

Re: Drag C2 и Витоша100

Мнениеот mentalhead » Сря Авг 22, 2018 4:23 pm

Дай и ти малко помощ. Как ти стои сегашната рамка? Голяма, нормална. Колко в бъдеще мислиш да ползваш това колело - година, две, повече?
В крайна сметка хората, в твоя случай родителите са с различни възможности.
Едни могат да си позволят да купуват колело и всяка година, но за други 1000лв за колело си е за докато не се научиш да си изкарваш парите сам :D
Честно казано времето когато съм бил 140см е било доста отдавна, а и колелата бяха съвсем други. Съвет може да ти даде човек с дете на твоите години и пропорции.
Но ако сегашната ти рамка ти е добре, то с оглед, че ще растеж тепърва малкия размер няма голям смисъл.
Най-добрия съвет, който можем да ти дадем е да пробваш и двата размера в магазина. Явно си от София, така че очевидно това не би трябвало да е проблем.
Няма никакъв смисъл ние да гадаем дали ще ти е дълга горната тръба, дали ще ти опира на чатала при големия размер, след колко време би ти омаляла малката рамка и т.н.
Аватар
mentalhead
 
Мнения: 354
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Авг 10, 2010 6:49 pm

Re: Drag C2 и Витоша100

Мнениеот smarh » Сря Авг 22, 2018 8:08 pm

Ами в момента тази рамка ми е супер, защото съм и свикнал. Карам това колело от почти 4 год. Но вече е старо, раздрънка се, а и го взехме на старо. Просто искам въздушна вилка, 26" гуми, и хидравлични спирачки. В момента седлката ми е в такова положение, че докосвам леко с палците ми земята.
Карах малката рамка на Ц2 с седалка почти до долу и определено ми беше ниско, но пък голямата рамка със седалка до долу не ми достигат 2-3см за да докосна земята. Въпросът ми е дали да го купиме с малката рамка като ще вдигна седалката доста или да взема голямата рамка тъй като следващите години ще израста. Мисля да го карам най-малко 3-4 год. Явно съм точно по средата между двете рамки. Коя е по правилно да взема?
smarh
 
Мнения: 20
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Вто Юли 10, 2018 10:44 pm

Re: Drag C2 и Витоша100

Мнениеот mentalhead » Пет Авг 24, 2018 3:13 pm

С ясното съзнание че не мога да съм ти много полезен, ще споделя само какво мисля аз, пък ако успее да ти даде някаква насока, хубаво.

smarh написа:голямата рамка със седалка до долу не ми достигат 2-3см за да докосна земята.


Това не е добре, особено след като караш в планината.
За мен дете, което расте тепърва си е за употребявано колело. Да се дават толкова много пари за ново колело, когато ръста се мени, няма много смисъл.
Да се даде отговор на въпроса ти е трудно. В единия случай ще имаш колело, което ще ти омалее след 2 години, а в другия - такова, което ще ти става след най-малко една.
Ако можеш, пробвай малката рамка в позиция, която ти е удобна и виж колко запас от колче остава за повдигане. Имай предвид, че ти трябват едни 10-на сантиметра от колчето да останат в рамката.
Горните тръби при двата размера не се различават чак толкова, така че там не би трябвало да ти стане късо.
И все пак, ако няма много запас за вдигане на колчето, моя съвет е да си караш сегашното колело докато голямата рамка на C2 ти става по мярка.
Или колело на старо за малко пари, ако сегашното е толкова пък зле.
Вече отиваме към края на лятото. Изкарай го и него. До пролетта ръста ти вероятно ще е друг.
Аватар
mentalhead
 
Мнения: 354
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Авг 10, 2010 6:49 pm

Re: Drag C2 и Витоша100

Мнениеот HHristov » Нед Авг 26, 2018 11:24 am

Това, че не можеш да докоснеш земята от седнало положение не означава, че рамката е голяма. Важно е дали можеш да обкрачиш рамката. Ако от седнало положение можеш да стъпиш на земята, означава единствено, че седалката е много ниска за нормално педалиране.
HHristov
 
Мнения: 140
Рейтинг: 1460
Регистриран на: Сря Сеп 03, 2014 7:18 am
Местоположение: Шумен

Re: Drag C2 и Витоша100

Мнениеот smarh » Съб Сеп 01, 2018 10:31 pm

smarh написа:Окончателно се спрях на Dраg C2 Fun. Незнам коя рамка е за мен. Предлага се с в два размера 13.5" и 16.5" - https://dragbicycles.com/bg/bike/c2-fun/
В момента карам 24" и рамка с 390мм(15.3") тръба, като седалката ми е вдигната с 5см. Чатала ми е 66см при височина 138см.


Ми.....пиша точно това, което и на мен ми трябваше да прочета. И за някой ако като мен(чатала ми е 66см при височина 138см.) се чуди за рамка на С2. ЗАДЪЛЖИТЕЛНО си вземете малката рамка(13.5"). С седалка максимално преместена напред и 5 см вдигната колелото ми е тамън, ако изключим леко по-широкото кормило, с което обаче много лесно свиквам вече.
smarh
 
Мнения: 20
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Вто Юли 10, 2018 10:44 pm


Назад към Продукти за крос-кънтри

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot] и 15 госта