избор на спирачки

Въпроси, коментари и дискусии за ХС велосипеди с ход на окачването до 130 мм, компоненти и екипировка за тях.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

избор на спирачки

Мнениеот Mihail Spasov » Сря Май 16, 2018 8:35 pm

Здравейте! Нов съм във форума и в спорта. В момента карам твърдак „Пулс ST 1" със спирачки SRAM DB - 5. Скоро след пкупката на байка се появи дефект в спирачките - лостчето връща забавено. Търговецът ме успокоява, че дефектът е фабричен и могат да го отстранят с ремонт. Двоумя се дали да се ремонтират тези спирачки или да се заменят със Shimano DEORE M6000, При вторият вариянт търговецът ми предлага да му върна SRAM DB - 5 и да му доплатя 135 лв. Не мога да преценя кой от вариантите си струва и ще се радвам да дадете съвети.
Mihail Spasov
 
Мнения: 1
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Яну 15, 2018 3:49 pm

Re: избор на спирачки

Мнениеот bcdd » Чет Май 17, 2018 4:58 am

По скоро ги доплати за shimano
bcdd
 
Мнения: 290
Рейтинг: 1170
Регистриран на: Сря Май 07, 2014 11:11 am

Re: избор на спирачки

Мнениеот HHristov » Чет Май 17, 2018 9:06 am

Фабричният дефект на SRAM DB5 се отстранява елементарно със смяна на буталото в лостчето на спирачката. След смяната дефекта повече не се появява, тъй като SRAM са променили буталото и новото не дава дефекти. Лично на мен поведението на DB5 ми харесва повече и не бих ги сменил с Шимано, дори и без доплащане. Дефекта може да се отстрани и в домашни условия с парче шкурка, но за гаранционни спирачки, това е безсмислено да се коментира.
HHristov
 
Мнения: 140
Рейтинг: 1460
Регистриран на: Сря Сеп 03, 2014 7:18 am
Местоположение: Шумен

Re: избор на спирачки

Мнениеот Petar_stoychev » Чет Май 17, 2018 10:37 am

Докато карах ST-то и аз имах драма с едната DB5 и пичовете от Pulse ми я отремонтираха и от тогава си беше екстра.Според мен за парите си е много добра спирачка с много хубава модулация.И Shimano-то не е лошо но на мен лично не ми допада това On/Off усещане :beer:
Аватар
Petar_stoychev
 
Мнения: 526
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Авг 28, 2016 2:48 pm
Местоположение: Sofia


Назад към Продукти за крос-кънтри

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot] и 16 госта