Грес/масло при поддръжка на Rock Shox 30 Gold

Въпроси, коментари и дискусии за ХС велосипеди с ход на окачването до 130 мм, компоненти и екипировка за тях.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Грес/масло при поддръжка на Rock Shox 30 Gold

Мнениеот granets » Сря Май 16, 2018 1:46 pm

Здравейте,
Наскоро си купих колело със съответната въздушна вилка от заглавието.
Имам модел, който е със 100мм ход, но нещо не ми харесва как се движи. Малко като чели запецва, и ми се ще да я разглобя за да я смажа и почистя, макар че съм карал с нея 1м. Също, мисля да и увелича хода на 120мм (има такава опция).
Проблемът е, че не знам какво масло и грес да ползвам.
В упътването на SRAM, пише че Lower Leg маслото трябва да е 15wt, а за грес - да се ползва sram butter. Маслото в стеншъните, не мисля да го сменям, него го дават като 5(wt?). И двете не се предлагат никъде (от София съм).
Питането ми е, може ли да ползвам друга грес, и ако да - каква? Същото и за маслото.
И малко страничен въпрос - колко е важно да се затегнат болтовете на ботушите до 7nm, както е в service manual-a? Нямам динамометричен ключ, но не съм и идиот, знам кога нещо е стегнато и не прекалявам с натягане. Може ли с обикновен ключ да стягам всичко по собствена преценка какво е ок и какво не?
granets
 
Мнения: 4
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Сря Май 16, 2018 10:13 am

Re: Грес/масло при поддръжка на Rock Shox 30 Gold

Мнениеот КоlЮ » Сря Май 16, 2018 7:03 pm

Масло моторекс , грес някаква тефлонова . Главното значение за това колко нМ да е да не се прецака резбата и да не се смачка прекалено уплътнението на болта. Молят личен съвет към теб е да изчакаш още малко и да я дадеш на специализиран сервиз.
Поздрави.
Bin Big Mag , mag mich kein.
Аватар
КоlЮ
 
Мнения: 286
Рейтинг: 1658
Регистриран на: Пон Дек 25, 2017 3:19 am
Местоположение: с.София

Re: Грес/масло при поддръжка на Rock Shox 30 Gold

Мнениеот bdog » Сря Май 16, 2018 7:39 pm

КоlЮ написа:, грес някаква тефлонова .

Мисля, че SRAM слагат тефлонова грес само на шокове (RockShox Dynamic Seal Grease (PTFE)). Също доколкото знам SRAM Butter Grease е ребрандирана Slick Honey.

Двата вида грес (Dynamic Seal и Butter) нямат нищо общо визуално :).
Аватар
bdog
 
Мнения: 335
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Окт 20, 2011 12:09 pm

Re: Грес/масло при поддръжка на Rock Shox 30 Gold

Мнениеот Alexi » Сря Май 16, 2018 8:01 pm

вманиачавате се :) грес на solo air се слага само на О-пръстена въздушното бутало ,произволна по твърдичка грес да не изтича върши работа .. виж за хидравликата се ползва задължително масло за вилки ,5w за Рекон Голд и се сипва по спецификация има я на сайта им не я знам наизуст примерно за Реба 100мм е 105 грама .
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6276
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен


Назад към Продукти за крос-кънтри

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 27 госта