Нужда от съвет относно модел

Въпроси, коментари и дискусии за ХС велосипеди с ход на окачването до 130 мм, компоненти и екипировка за тях.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Нужда от съвет относно модел

Мнениеот achodemo » Вто Апр 03, 2018 3:08 pm

Здравей смятам да закупя този модел https://dragzone.bg/velosiped-drag-hardy-te-2017 но тъй като все още изпитвам съмнение относно дали е правилен избора ми имам нужда от компетентен съвет който да наклони везната :) Моля за мнение За и Против и евентуално някво друго предложение на тази или по Ниска цена със съпоставимо оборудване. Ще бъда много благодарен! Поздрави
achodemo
 
Мнения: 28
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Чет Юни 15, 2017 8:15 am
Местоположение: Габрово

Re: Нужда от съвет относно модел

Мнениеот Иван Нончев » Вто Апр 03, 2018 3:42 pm

Привет! Аз съм със същото Hardy, но Ltd. модификацията, пак от 2017 - https://dragzone.bg/velosipedi/planinsk ... y-ltd-2017. Купих го лятото миналата година и от тогава има 10-на качвания на Витоша + малко повече градско. На кантара показа 13,6 кг, което е горе-долу ок за тия пари, макар че от капли и гуми може да се свали още малко.

Челният ъгъл от 69 градуса (за 29-инчовата версия) определено се усеща спрямо конкуренцията. Казвам го, защото повечето XC ориентирани байкове в тоя ценови диапазон варират около 70. На моя предавките са 1x11 и монтажът е SLX, а спирачките - Deore. Освен тях, за 200-те лева отгоре (които ще дадеш спрямо TE версията) получаваш и Recon вилка с проходна ос.

Обаче пък в Pulse (ако не си видял статията от вчера) вече има много приятни неща за около 2 бона. Ако сега бях пред избор на твърдак, нямаше да се замисля. Нито Drag, нито който и да било друг, в момента може да предложи нещо такова на тия пари. Но вече отиваш доста над цената на това, което си дал като вариант. Старият им модел ST1 отстъпваше на Hardy-то по много параметри, но с новите вече не стоят така нещата.

P.S. Нещо важно - ако си вземеш Drag-че, приготви още малко кеш отгоре за педали, защото стоковите отиват направо в кофата. Пулсовете все пак идват с педали, които стават за каране.
Аватар
Иван Нончев
 
Мнения: 81
Рейтинг: 1290
Регистриран на: Съб Май 14, 2016 9:48 am

Re: Нужда от съвет относно модел

Мнениеот achodemo » Вто Апр 03, 2018 3:49 pm

Благодаря . Мисля че към момента не съм склонен да скачам над тази цена :( а и скоростите 2Х10 като че ли ми се струват по подходящи за моето каране . Вилката на ТЕ много по зле ли ще е спрямо тази при твоя модел , освен липсата на проходната ос ?
achodemo
 
Мнения: 28
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Чет Юни 15, 2017 8:15 am
Местоположение: Габрово

Re: Нужда от съвет относно модел

Мнениеот Иван Нончев » Вто Апр 03, 2018 3:59 pm

Нямам представа, не съм карал с такава. Аз имах база за сравнение само със старата ми, която е античен RockShox Dart 2 :) Иначе да, с 2x10 получаваш малко повече свобода в избора на предавка и малко повече досада с допълнителната команда отляво. Аз я прежалих с радост, защото загубата на рейндж е от порядъка на 5-7%.

Изчакай, може и други форумци да се включат със съвет. А най-добре, ако имаш възможност, тествай.
Аватар
Иван Нончев
 
Мнения: 81
Рейтинг: 1290
Регистриран на: Съб Май 14, 2016 9:48 am

Re: Нужда от съвет относно модел

Мнениеот achodemo » Чет Апр 05, 2018 7:53 am

Това : https://www.pulse-cycles.com/shop/cycles/mtb-hardtail/st-1/#1516978975893-417ad518-eb69
дали е по добър вариант от горния Drag Hardy TE 2017 ? Нямам идея оборудването на конкретния модел Sram на какъв кантар е спрямо това на Drag-a ? Относно вилката видях ,че на Драга е по лека заради алуминиевите стебла ,но другите разлики на са ми понятни :look: Не ми е ясно и защо в даден модел вилка RockShox като тази на Драга примерно 30 Gold няма проходна ос , а в друг модел по евтин има ?! До колко това е решаващо ? Моля за съвет :dontknow:
achodemo
 
Мнения: 28
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Чет Юни 15, 2017 8:15 am
Местоположение: Габрово

Re: Нужда от съвет относно модел

Мнениеот Иван Нончев » Чет Апр 05, 2018 9:13 am

Вилката на ST1 е Recon Silver, същата като моята, т.е. по-добра от на Hardy TE, НО е с прав стержен. Hardy-то е конус, а това е важно ако ще ъпгрейдваш. Челният ъгъл е 69 на Hardy и 70 на ST1 (говорим за 29-ките). Pulse бие откъм спирачки.
Аватар
Иван Нончев
 
Мнения: 81
Рейтинг: 1290
Регистриран на: Съб Май 14, 2016 9:48 am

Re: Нужда от съвет относно модел

Мнениеот achodemo » Чет Апр 05, 2018 9:34 am

Нещо не мога да разбера с тези вилки . Гледам тази Рекон силвър е по тежка и по евтина от RockShox 30 Gold , ако съм гледал точните модели , с какво първата е по добра ?! :look:
achodemo
 
Мнения: 28
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Чет Юни 15, 2017 8:15 am
Местоположение: Габрово

Re: Нужда от съвет относно модел

Мнениеот Иван Нончев » Чет Апр 05, 2018 12:17 pm

Recon-а е с 32-милиметрови тръби, токато 30 Gold е с 30-милиметрови. Това означава по-малко "гънене" при първата. То много зависи и от теглото на задкормилното устройство, и от стила на каране, де :) Като добавим и проходната ос, разликата се усеща много. Поне аз така я усетих, много по-лесно се държи "линия" при движение върху неравности. А Recon е по-тежичък, щото са стоманени тръбите (при Silver версията), но няма пълно щастие. Самият въздушен патрон, маслената система и възможностите за настройка не съм сигурен доколко се различават при двете. За мен, честно казано, коравината на проходната ос е нещото, което се усеща най-много спрямо вилките с 9mm QR. Други хора обаче твърдят, че нямало голямо значение...
Аватар
Иван Нончев
 
Мнения: 81
Рейтинг: 1290
Регистриран на: Съб Май 14, 2016 9:48 am

Re: Нужда от съвет относно модел

Мнениеот Alexi » Чет Апр 05, 2018 1:09 pm

30 голд за мен е по хубавата вилка.. с над половин кило е по лека ,стеншъните са 30 мм срещу 32 ,но имам поглед върху такава вилка и не се разлуфтва никак лесно .. естествено по добре рекон голд ,но там парите са още повече
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6276
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Нужда от съвет относно модел

Мнениеот Иван Нончев » Чет Апр 05, 2018 2:06 pm

30 голд за мен е по хубавата вилка.. с над половин кило е по лека


Да, в крайна сметка и двете са entry level и ако се зариби, ще ъпгрейдва. Аз затова отбелязах, че в това отношение Drag бие с конусовидното чело. Иначе сравнението е не просто между 30 Gold и Recon Silver TK, а и между 9mm QR (Gold-а) и 15mm проходна (Recon-а). Затова споделих, че ми се струва важно. Иначе откъм работа на самата вилка разлика кой знае каква едва ли ще има. Ако приоритет е теглото, спор няма - Gold all the way.
Аватар
Иван Нончев
 
Мнения: 81
Рейтинг: 1290
Регистриран на: Съб Май 14, 2016 9:48 am

Re: Нужда от съвет относно модел

Мнениеот achodemo » Пет Апр 13, 2018 7:52 am

https://photos.app.goo.gl/cUnn8fOGtAo7y4AQ2

Велосипеда е вече закупен и вчера му навъртях първите 15км за тест :) Избрах рамка 21.5" без да съм я пробвал предварително и смятам че ми е добре, но смятам, че лапата ми е сякаш дълга ( 80мм) и след първите километри ми се явиха болки в кръста, предполагам защото стоя много протегнат напред с почти изпънати ръце. За това смятам да пробвам с по къса лапа как ще е, 50мм дали ще е по добре, разлика -30мм?!
achodemo
 
Мнения: 28
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Чет Юни 15, 2017 8:15 am
Местоположение: Габрово

Re: Нужда от съвет относно модел

Мнениеот billclinton » Пет Апр 13, 2018 9:24 am

achodemo написа:https://photos.app.goo.gl/cUnn8fOGtAo7y4AQ2

Велосипеда е вече закупен и вчера му навъртях първите 15км за тест :) Избрах рамка 21.5" без да съм я пробвал предварително и смятам че ми е добре, но смятам, че лапата ми е сякаш дълга ( 80мм) и след първите километри ми се явиха болки в кръста, предполагам защото стоя много протегнат напред с почти изпънати ръце. За това смятам да пробвам с по къса лапа как ще е, 50мм дали ще е по добре, разлика -30мм?!


Взел си най големия размер рамка - предполагам си около 190см. висок.Щом за 15 км са ти се появили болки в кръста,не ми се мисли за 70-80 км пробег
billclinton
 
Мнения: 422
Рейтинг: 1525
Регистриран на: Вто Ное 11, 2014 11:23 am
Местоположение: София

Re: Нужда от съвет относно модел

Мнениеот achodemo » Чет Апр 19, 2018 12:21 pm

Проблема с кръста се оправи . Не знам дали защото смених седалката с по мека (старата ми) или защото и бутнах офсета максимално напред , но вече не ме боли гърба :)
achodemo
 
Мнения: 28
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Чет Юни 15, 2017 8:15 am
Местоположение: Габрово


Назад към Продукти за крос-кънтри

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 20 госта