Кой велосипед е най-подходящ?

Въпроси, коментари и дискусии за ХС велосипеди с ход на окачването до 130 мм, компоненти и екипировка за тях.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Кой велосипед е най-подходящ?

Мнениеот kilmister » Пет Мар 02, 2018 2:26 pm

Привет маняци !
Решил съм през топлите месеци да се придвижвам предимно с байк. Работата е там, че
обичам да ходя из планините и трябва колелото да става за града и за планината.Доста
неща съм изчел през последните седмици, но за човек който не разбира е трудно да
избере сам най-доброто за това се обръщам към вас. Бюджет около 1500ЛВ.
Висок съм 180+- два три санта и тежа малко над 90 кила , от чатала до петата 80см.
Ето на какво съм се спрял. Свободно предлагайте и други модели .

https://niko.bike/product/ram-ht2-2/

https://velosiped.bg/pazaruvaj-po-kategorija/velosipdi/mtb/cross-euphoria-29-t-mno-siv-mat-3490.html

https://velosiped.bg/pazaruvaj-po-kategorija/velosipdi/mtb/cross-big-food-29-20-skorosti-3253.html

https://dragzone.bg/velosipedi/planinski-velosipedi-s-tvarda-ramka/velosiped-drag-hardy-pro-29-2016

https://dragzone.bg/velosipedi/planinski-velosipedi-s-tvarda-ramka/velosiped-drag-hardy-te-29-2016
kilmister
 
Мнения: 18
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Чет Мар 01, 2018 12:29 am

Re: Кой велосипед е най-подходящ?

Мнениеот Pulse » Пет Мар 02, 2018 2:57 pm

От всички изброени бих ти препоръчал този: https://www.pulse-cycles.com/en/bikes/st-1/
Pulse
 
Мнения: 155
Рейтинг: 1860
Регистриран на: Чет Апр 07, 2016 8:27 am

Re: Кой велосипед е най-подходящ?

Мнениеот evilzet » Пет Мар 02, 2018 3:15 pm

evilzet
 
Мнения: 1479
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Май 17, 2006 2:19 pm
Местоположение: Варна

Re: Кой велосипед е най-подходящ?

Мнениеот carmo » Пет Мар 02, 2018 5:25 pm

Ако правилно си си взел мерките, ще трябва да положиш повечко усилие за да си подбереш удобна рамка, понеже торсът ти е по-дълъг от стандартните пропорции. Тоест ти трябва ниска, но дълга рамка. При чатал 80см си за височина на рамката максимум 48см. Каньона от горния линк (размер М, който е 29") обаче при това условие ще ти е височък и в същото време къс. Пулсът ще ти е по-добре, а Еуфорията 48см е с 15-тина мм по-къса рамка. Височините и на 2-та ще са ти добре за обкрачване. Естествено за твоя чатал е по-добре височина до 46см, но такива вече ще са ти къси. Вилките и на 2-та модела са въздушни, но на Еуфорията е с дистанционно заключване от кормилото. Трансмисиите са различни марки, но и на 2-та модела са с 10 венеца отзад. Пулсът обаче отпред е "по-модерен" и е с 2 венеца -което е добре от към общо тегло и катерене, но по равно ще ти липсва голямата плоча, каквато има Еуфорията. Поради това при нея освен скорост имаш и по-близки числа в трансмисията, което е по-удобно за подбор на каданс, но пък 3 венеца тежат повече. Другите неща са релевантни, а и разликата в цените на 2-та байка не е голяма. Виж дали можеш да ги премериш някъде на живо и да прецениш доколко е важна за твоя случай дължината на всяка от рамките за 2-та модела. Иначе Пулса е по-състезателно ориентирана машина, а Еуфорията е по-балансирана за "евридейка" по асфалт и оф-роуд.
Относно Драговете: единият е изчерпан, а другият е 17" рамка, което ще ти е малко. Както винаги нямат чертеж на геометрията, понеже продават каучук и алуминий срещу пари, а не байкове за каране от хора с различен ръст. :)
carmo
 
Мнения: 1266
Рейтинг: 1930
Регистриран на: Пет Юни 27, 2014 8:28 am

Re: Кой велосипед е най-подходящ?

Мнениеот kilmister » Съб Мар 03, 2018 2:21 am

А отзиви за този модел и като цяло за марката някой ?

https://www.shockblaze.com/bg/%D0%B2%D0%B5%D0%BB%D0%BE%D1%81%D0%B8%D0%BF%D0%B5%D0%B4%D0%B8/KRS-PRO-29-2016-Bg.html
kilmister
 
Мнения: 18
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Чет Мар 01, 2018 12:29 am

Re: Кой велосипед е най-подходящ?

Мнениеот didonch » Нед Мар 04, 2018 2:49 pm

Това последното направо го пропусни. Имам същия модел но 27,5, изключително некадърна сглобка(от там и ходене по мъките - майстори...принудителна смяна на компоненти), калпави главини .... гаранция франция. За двете години от как е в мен само рамката, вилката останаха несменни. Погледни пулс-а. Имат доста по-добри предложения в този ценови клас.
didonch
 
Мнения: 318
Рейтинг: 1578
Регистриран на: Съб Май 14, 2016 12:09 pm

Re: Кой велосипед е най-подходящ?

Мнениеот Иван Нончев » Пон Мар 05, 2018 2:53 pm

Аз съм с такова:

https://dragzone.bg/velosiped-drag-hardy-ltd-2017

...и горе-долу с твоите размери (малко по-малко кила само :D ). Иначе чаталът ми е точно 80 см и съм с 19" рамка (48 санта демек), която е общо взето на горната граница на моите възможности. На моменти ми се иска да си бях взел 17,5", защото я има във вариант с 29-ки колела, но като купувах нямаше налична, пък не ми се чакаше и така. Но ако сега я има, може би си струва пробата. :dontknow:

Иначе за мен този байк е една идея по-добър от Pulse ST1. Честно казано, миналото лято, като търсех новата машина, ми се искаше да изчакам новите твърдаци на Pulse, обаче не можах да преглътна още няколко месеца със старата бангия и се метнах на Drag-а. Плюсовете му пред ST1 са малко по-добрият челен ъгъл (69 градуса), конусовидното чело и малко по-високият клас компоненти (SLX, 1х11, Deore спирачки и т.н.). Минусът е, че е малко по-скъп и задължително се сменят педали при покупката (просто стоковите са директно за в кофата).

Не съм се сблъсквал още с гаранционно обслужване и други простотии, тук във форума доста хора недолюбват много-много Drag-овете, точно по тази причина. Иначе Pulse със сигурност са много интересно предложение. Ако бях на твое място в момента (без колело :8D: ), наистина бих изчакал новите им модели. От оскъдното инфо, което имаме за тях, ще са в пъти по-добре от ST-тата и най-вероятно ще си струват няколкото левчета отгоре в цената.

Успех в избора!
Аватар
Иван Нончев
 
Мнения: 81
Рейтинг: 1290
Регистриран на: Съб Май 14, 2016 9:48 am

Re: Кой велосипед е най-подходящ?

Мнениеот compira » Пон Мар 05, 2018 7:01 pm

Ето тук viewtopic.php?f=27&t=191950 има питане за нещо което може да ти пасне като геометрия.
Аватар
compira
 
Мнения: 543
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юли 27, 2008 10:23 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Кой велосипед е най-подходящ?

Мнениеот Lucky Loser » Пон Мар 05, 2018 7:29 pm

:offtopic:
Иван Нончев написа:Не съм се сблъсквал още с гаранционно обслужване и други простотии, тук във форума доста хора недолюбват много-много Drag-овете, точно по тази причина. !

Тук от личен опит мога да вметна за гаранционното обслужване на Веломания, най-общо казано - за една вилка, докато ми я пратят цялата, както трябва в комплект, минаха около 3 седмици и мейл след мейл. В крайна сметка дори не ми изпратиха правилната част за нея и спрях да се занимавам. Явно трябва да си завършил физика, че да си свършиш работата катко трябва.
Боря се за мнения - всекоя бройка е изключително важна !
П.С. И аз имам няколко велосипеда, но са тайна !

Komoot профил
Аватар
Lucky Loser
 
Мнения: 1854
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Фев 21, 2013 8:35 pm

Re: Кой велосипед е най-подходящ?

Мнениеот kilmister » Пон Мар 05, 2018 9:42 pm

Погледнах ги тези Пулс, но не е точно каквото искам а не ми се занимава още като си купя колелото да му сменям части .
kilmister
 
Мнения: 18
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Чет Мар 01, 2018 12:29 am

Re: Кой велосипед е най-подходящ?

Мнениеот headhead » Вто Мар 06, 2018 10:19 am

kilmister написа:Погледнах ги тези Пулс, но не е точно каквото искам а не ми се занимава още като си купя колелото да му сменям части .

Би ли споделил кое те притенсява в окомплектвотката на Pulse-a, защото аз също съм се ориентирал към него и бюдежета ми също е 1500лв ? В този диапозон няма много избор, а по мое мнение не виждам какво точно би трябвало да се сменя на Pulse-a. За мен той е качваш се и караш, дори идва с платформени педали.
headhead
 
Мнения: 43
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Сря Юли 27, 2016 9:05 am

Re: Кой велосипед е най-подходящ?

Мнениеот kilmister » Вто Мар 06, 2018 4:27 pm

Не разбирам от велосипеди, но 2х10 скорости за по-дълги маршрути по асвалт ми се струва, че няма да е удобно.Иначе останалото е добре. :beer:
kilmister
 
Мнения: 18
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Чет Мар 01, 2018 12:29 am

Re: Кой велосипед е най-подходящ?

Мнениеот Alexi » Вто Мар 06, 2018 4:30 pm

Това не е велосипед за дълги маршрути по асфалт ,планински велосипед е .. погледни някой хибрид с по тънки и гладки гуми
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6276
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Кой велосипед е най-подходящ?

Мнениеот kilmister » Вто Мар 06, 2018 6:14 pm

Не става въпрос за София-Бургас, но не и да си го возя на колата ако искам да го карам .
kilmister
 
Мнения: 18
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Чет Мар 01, 2018 12:29 am

Re: Кой велосипед е най-подходящ?

Мнениеот Boyan1984 » Вто Мар 06, 2018 9:02 pm

Естествено че можеш да го караш както и където ти е кеф. Са, друг е въпроса, че с планински байк по асфалт си е компромис, но пак си върви нормално.
Аз с мойто крос кънтри колелце си правя каквито искам преходи - и само по асфалт, както и смесено - стигам по асфалт до планината, после пак се връщам по аслфалт. Правил съм по 100 км на ден смесено без никакви проблеми. И това с 2x11 скоростна система, напълно достатъчна за асфалт. С 2x10 не знам как е, но предполагам ще ти стига да се придвижваш с прилична скорост.
Ти си решавай от тук натам.
Let's fucking DIE!
Boyan1984
 
Мнения: 2420
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Мар 29, 2010 12:33 pm
Местоположение: Кюстендил

Re: Кой велосипед е най-подходящ?

Мнениеот Exorcist » Вто Мар 06, 2018 10:50 pm

kilmister написа:Не разбирам от велосипеди, но 2х10 скорости за по-дълги маршрути по асвалт ми се струва, че няма да е удобно.Иначе останалото е добре. :beer:

2х10 при каданс 90 и предавка 36х11 и този размер рамка и гуми, би трябвало теоретично да е около и може би малко над 35 км/час скорост по равно при идеални условия. Имай предвид, че принципно по асфалт поддържане на средна скорост над 30 км/час с маунтин байк за дълъг период от време си е мастър левъл и изисква много повече сила в краката и темпова издръжливост, отколкото би правил това с шосейка. Другият байк с 3х отпред е с голяма плоча 40 зъба, което не е толкова много различно от 36... аз обичам да правя разходки по асфалт от над 100 км набъро с маунтин байка ми, но за целта имам голяма плоча отпред 44 и сила в краката. Ти си прецени за теб колко дълго и темпово искаш да караш асфалт, ако ще е повечко и имаш сили или искаш да тренираш и по асфалт и да придобиваш сили и гониш много високи скорости, търси големи предавки. Ако обаче няма да го юркаш толкова по шосето, а ще си го караш лежерно, ще имаш скорост, но без най-висок пулс и да се изтрепваш да гониш време и сегменти и т.н., и 36 плоча отпред ти е напълно достатъчна. И с 36х11 ще врътнеш над 100 км без проблем, само на места ще си по-бавен. То основния въпрос е задкормилния вечния философски всевселенски въпрос - дали имаш крака? :D Общо взето при 2х и 1х се губят основно точно най-бързите предавки и най-високите скорости, с идеята, че това е все пак маунтин байк, съответно се кара предимно по насечен терен и нагоре-надолу и няма нужда от най-бързите скорости, защото те са нужни за многочасови дълги преходи и за тип изобщо шосейка като вид байк и каране по шосе.
Дефинирай "по-дълги маршрути по асФалт" - колко км например и какъв профил например? Дай конкретни примери от републиканската пътна мрежа.
Аватар
Exorcist
 
Мнения: 275
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Май 03, 2011 9:08 pm
Местоположение: София

Re: Кой велосипед е най-подходящ?

Мнениеот Burgasbiker » Сря Мар 07, 2018 8:58 am

Ще взема да ти препоръчам DRAG Shift.Дълга и уникално здрава рамка, нито ниска, нито висока.Има обаче различни окомплектовки, хубави са дори и най-евтините.
Burgasbiker
 
Мнения: 4
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пет Сеп 09, 2016 11:08 am

Re: Кой велосипед е най-подходящ?

Мнениеот kilmister » Сря Мар 07, 2018 8:42 pm

Разбрах, че Пулс ще пускат и други модели мисля да ги почакам и да видим.А каква е
максималната допустима разлика в размера на предните венци ?
kilmister
 
Мнения: 18
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Чет Мар 01, 2018 12:29 am

Re: Кой велосипед е най-подходящ?

Мнениеот kilmister » Чет Апр 05, 2018 8:25 pm

Такааааааа Пулс пуснаха новите модели и си избрах този : STR2

https://www.pulse-cycles.com/shop/cycles/mtb-hardtail/str-2/#1515651644863-8763191d-bfd06c89-ced2c9d5-ff14

Ще съм благодарен ако разбиращите изразят мнения както за Пулса така и за тези два модела:

SPECIALIZED

https://www.bikecenter.bg/velosipedi/planinski-velosipedi/velosiped-29-specialized-rh-pro-red-blk/

Долния линк е за геометрията на SPECIALIZED :

https://www.specialized.com/us/en/mens-rockhopper-pro/p/128989

CUBE

https://www.bikecenter.bg/velosipedi/planinski-velosipedi/velosiped-29-cube-reaction-pro-blk-red/

Долния линк е за геометрията на CUBE:

https://www.cube.eu/en/2018/bikes/mount ... nred-2018/
kilmister
 
Мнения: 18
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Чет Мар 01, 2018 12:29 am

Re: Кой велосипед е най-подходящ?

Мнениеот emo_gp » Чет Апр 05, 2018 8:52 pm

Колега аз лично бих избрал пулс-а от който и компонент да тръгна да ги сравнявам!
Boardman Fs Pro 27.5
Аватар
emo_gp
 
Мнения: 392
Рейтинг: 1430
Регистриран на: Вто Май 29, 2012 5:58 pm
Местоположение: Гр. Стара Загора

Re: Кой велосипед е най-подходящ?

Мнениеот Petar_stoychev » Чет Апр 05, 2018 8:58 pm

Още един глас за Pulse :beer:
Аватар
Petar_stoychev
 
Мнения: 526
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Авг 28, 2016 2:48 pm
Местоположение: Sofia

Re: Кой велосипед е най-подходящ?

Мнениеот kilmister » Чет Апр 05, 2018 9:18 pm

Тъкмо влезнах в сайта на шимано да добия представа как са им моделите и Спешалайза го отписах,
но на Кубето частите не са ли по-добри от на Пулса. Пулса е с Деоре а Кубето с XT и SLX .
kilmister
 
Мнения: 18
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Чет Мар 01, 2018 12:29 am

Re: Кой велосипед е най-подходящ?

Мнениеот Petar_stoychev » Чет Апр 05, 2018 9:44 pm

kilmister написа:Тъкмо влезнах в сайта на шимано да добия представа как са им моделите и Спешалайза го отписах,
но на Кубето частите не са ли по-добри от на Пулса. Пулса е с Деоре а Кубето с XT и SLX .


Ново Deore е на доста добро ниво а и честно казано ме съмнява да усетиш някаква разлика между двете.Най-голямата разлика идва от шифтърa а в случая на Cube и тoй не е XT,да не говорим че от тия компоненти най-малко зависи как се представя един велосипед.Ето тук можеш да видиш едно ревю за новото Deore http://www.mtb-bg.com/index.php/product ... eore-part1

Плюсовете на Pulse според мен са ,че рамката е доста лека с модерна геометрия (тази на Cube малко къса ми се вижда) ,Boost стандарт рамка и вилка,хубави главини с капсуловани лагери
и не на последно място спирачките Deore vs Acera...не знам как идват Cube но Pulse в комплекта си имат малък мултитул не лоши използваеми платформени педали и помпа за вилката което също е предимство :beer:
Аватар
Petar_stoychev
 
Мнения: 526
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Авг 28, 2016 2:48 pm
Местоположение: Sofia

Re: Кой велосипед е най-подходящ?

Мнениеот kilmister » Чет Апр 05, 2018 9:58 pm

Shimano SLX SL-M7000 пише за шифтъри и на мен ми се видя по-къса от на пулса, но не знам
Кубе мога да го пробвам на място, защото имат магазин в Ст.Загора ама пулса няма как .
И ако може да ме светне някой какво е туй нещо бууст стандарт и кое му е хубавото . :beer: :beer: :beer:
kilmister
 
Мнения: 18
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Чет Мар 01, 2018 12:29 am

Re: Кой велосипед е най-подходящ?

Мнениеот emo_gp » Чет Апр 05, 2018 10:35 pm

Най-общо казано бууст стандарта ти дава стабилност на самата рамка против усукване в осите( може и да греша) , 12-ка ос отзад е на пулса, за шифтърите спомена колегата ! Всъщност ако търсиш бърза покупка ще се наложи да изчакаш до края на април за пулс-а ( според самите тях ). :beer:
Boardman Fs Pro 27.5
Аватар
emo_gp
 
Мнения: 392
Рейтинг: 1430
Регистриран на: Вто Май 29, 2012 5:58 pm
Местоположение: Гр. Стара Загора

Re: Кой велосипед е най-подходящ?

Мнениеот kilmister » Вто Май 01, 2018 6:15 pm

Някой имал ли е допир с тази марка TREK и какво мислите за този модел ? :beer: :beer:

https://dropin-shop.com/produkt/trek-x-caliber-8-19-5-29-sl-ss18/
kilmister
 
Мнения: 18
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Чет Мар 01, 2018 12:29 am

Re: Кой велосипед е най-подходящ?

Мнениеот iL_Diavolo » Вто Май 01, 2018 9:03 pm

Хамериканцити си ги хвалят x-caliber - те , били добри катерачи . Рамката от 2018 е обновена , не е като 2016-2017 г.

http://reviews.mtbr.com/trek-roscoe-and ... s-reviewed

Това което не ми харесва от частите е вилката и спирачките , а и касетата можеше да 42 зъба !
Аватар
iL_Diavolo
 
Мнения: 144
Рейтинг: 1291
Регистриран на: Съб Мар 03, 2018 10:28 pm

Re: Кой велосипед е най-подходящ?

Мнениеот bcdd » Сря Май 02, 2018 6:05 am

А защо не вземеш ram XC ,по лек ,с добри части по евтин от трека
bcdd
 
Мнения: 290
Рейтинг: 1170
Регистриран на: Сря Май 07, 2014 11:11 am

Re: Кой велосипед е най-подходящ?

Мнениеот compira » Сря Май 02, 2018 6:51 am

iL_Diavolo написа:, а и касетата можеше да 42 зъба !

!?!? ... то с 22 по 42 какво ще катери? По стената ли?
Аватар
compira
 
Мнения: 543
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юли 27, 2008 10:23 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Кой велосипед е най-подходящ?

Мнениеот iL_Diavolo » Сря Май 02, 2018 9:24 am

Нееееее ве , с 26/36 плочи както вече слагат някои от другите марки .

рам хс не е ли 2500 лв . ? А е и модел с части от 2015г. И трябва да си купи тефлонова лента :roll2:
Аватар
iL_Diavolo
 
Мнения: 144
Рейтинг: 1291
Регистриран на: Съб Мар 03, 2018 10:28 pm

Следваща

Назад към Продукти за крос-кънтри

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 28 госта