Труден избор за нов байк...нещата много са се применили.

Въпроси, коментари и дискусии за ХС велосипеди с ход на окачването до 130 мм, компоненти и екипировка за тях.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Труден избор за нов байк...нещата много са се применили.

Мнениеот RoszBit » Съб Фев 17, 2018 9:38 pm

Здравейте,

Пролет лято есен карам редовно (предимно градско паркове... най - много някой черен път) ...в момента съм (не се смейте много) едно колело на 10 г - Drag One 26", Та мисля че е крайно време вече да го сменя. Както съм написал по - горе за тези 10г през който не съм гледал байкове нещата мнооооого са се променили. Още съм в дилема дали 27.5 или 29 (не съм особено висок -178см / 77 кг). Но да кажем за дилемата трябва сам да си реша кой размер ми е по ОК. Спрял съм се на следните модели:

Новият Аполон на Спринт: (изглежда добро решения прибрани жила...но пружинеста вилка и няма дистанционно заключване)
https://kadenas.bg/SPRINT-APOLON-PRO-29- ... ption=true

Една по - стара Еуфория на Крос (2015) - харесва ми това че е със въздушната вилка и сравнително високи класове компоненти на шимано...но пък геометрията е доста стара и е останал някакъв куц цвят:

http://bikeroom.bg/produkt/cross-29-euphoria/

И не на последно място: (чета хубави неща за тази нов БГ марка..но нямам наблюдения над СРАМ компонентите, и пак пруижинеста вилка)

https://www.pulse-cycles.com/en/bikes/st-2/

Ако има и други читави предложения с удоволствие бих ги чул.

Мерси много на всички...ама наистина е труден избора в днешно време.
RoszBit
 
Мнения: 12
Рейтинг: 1180
Регистриран на: Вто Фев 13, 2018 9:03 pm

Re: Труден избор за нов байк...нещата много са се применили.

Мнениеот КоlЮ » Нед Фев 18, 2018 12:55 am

Като цена качество Пулса е най-добре. Останалото са лични претенции (цвят , марка и т.н.) . Най-добре е все пак да се тества на место ,кой размер е най-подходящ.
Bin Big Mag , mag mich kein.
Аватар
КоlЮ
 
Мнения: 286
Рейтинг: 1658
Регистриран на: Пон Дек 25, 2017 3:19 am
Местоположение: с.София

Re: Труден избор за нов байк...нещата много са се применили.

Мнениеот carmo » Нед Фев 18, 2018 11:38 am

Добре дошъл и похвално е че се опитваш първо да навлезеш сам в материята. 10г е много време за колелетата. Някои тенденции еволюираха, други се преобърнаха, но и доста неща са чист маркетинг, така че ще трябва да отсееш за себе си кое ти е важно, а кое излишно.
Местата по които караш принципно са за друг тип велосипеди -викат им хибриди, но се водят cross type. Ако твърдо си за МТВ -лошо няма, просто хибрида е по-ефективен за твоят ареал като скорост и лекота на въртене. Ако искаш обаче повечко планински и оф-роуд потенциал, тогава изборът ти на тип колело е по-логичен.
Относно размера на гумите ще си прецениш, понеже ръстът ти е удачен и за 2-та "модерни" цолажа, а относно размерите на рамката е малко по-сложно. За нея е важна и вътрешната дължина на краката ти (от земята до чатала). Тя е по-определяща за пропорциите ти и от там за отношението височина / дължина на рамката. Ако телосложението ти е нормално, тоест височината на краката е около половината от общия ти ръст -тогава може да ползваш и рамки от "старият канон" за геометрия, но ако си с по-къси крака ще ти трябва ниска и дълга рамка, което е новата тенденция за геометрия. Тя е свързана и с други разлики, но те касаят хандлинга и геометричната проходимост на байка, а не толкова ергономията на тялото -което е по-важно да се улучи от раз. Най-добре е ако имаш възможност в реален магазин да яхнеш няколко различни колелета и да си прецениш, макар че правилният избор се доказва с карането, а грешният е подсъзнателен и се изразява в дискомфорт и липсата на желание за каране. Добре е като обкрачиш рамката (с опрян гръб в носа на седалката), между чатала ти и горната и тръба да остават 2-3 см. Ако е по-малко -ще имаш "притеснения", а ако е повече -рискуваш рамката да ти е къса. Принципно е по-добре дълъг преден триъгълник на рамката и къса лапа, отколкото обратното, но лапа се сменя лесно и евтино.
Относно 3-те ти избора няма да задълбавам, но при Пулсовете е от голямо значение дали ще избереш 27.5" или 29", понеже концепциите за геометрия са различни и по-малкият цолаж е по-спортно ориентиран.
Еуфорията е доста добра като конкретна оферта спрямо вложени компоненти, а геометрията и може да видиш в таблицата, в края на каталога им от 2015-та: http://www.crosscycle.com/en/pages/catalog.html Те си дават размера за дължина на рамката по горната тръба, а не хоризонтално, така че добавяи поне 2см към тази стойност или се ориентирай за нея по колесната база.
Аполончето също е популярен модел, сравни му спецификацията и геометрията с твоите нужди.
В твоя бюджет бих предложил и аналогичен на него байк https://velosiped.bg/pazaruvaj-po-kateg ... -3231.html на който рамката е с модерен олекотен тюбинг а геометрията е дори по-добра за катерене, заради по-големият ъгъл на седалковата тръба.
Естествено има и по-добри байкове, но и цените им растат, така че ти си прецени за къде, какво и как ще ползваш и къде е разумната ти финансова и техническа граница.
carmo
 
Мнения: 1266
Рейтинг: 1930
Регистриран на: Пет Юни 27, 2014 8:28 am

Re: Труден избор за нов байк...нещата много са се применили.

Мнениеот RoszBit » Пон Фев 19, 2018 2:51 pm

Днес ходих да пробвам един Пулс: Петите ми се удрят във рамката отзаде. Струва ми се че е малко по - широка рамката от необходимото ...иначе страхотни колела..леки. И готини хора от Пулс...но тази рамка...ме спира. Ще твствам euphoria и big foot на Cross.
RoszBit
 
Мнения: 12
Рейтинг: 1180
Регистриран на: Вто Фев 13, 2018 9:03 pm

Re: Труден избор за нов байк...нещата много са се применили.

Мнениеот манджа » Вто Апр 03, 2018 7:11 am

Виж темата под твоята :)
Pulse STR
Аватар
манджа
 
Мнения: 533
Рейтинг: 1454
Регистриран на: Сря Ное 05, 2008 10:06 am


Назад към Продукти за крос-кънтри

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 20 госта