Помощ за избор на велосипед

Въпроси, коментари и дискусии за ХС велосипеди с ход на окачването до 130 мм, компоненти и екипировка за тях.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Re: Помощ за избор на велосипед

Мнениеот carmo » Вто Яну 30, 2018 7:34 am

Последното ми се вижда по-разумно, а и бюджета позволява да е ново. Във Враца нямаше ли фирмен магазин на Крос? Така и така вече имаш 1, ако си доволен, що не го навестиш, да видиш какво имат и очакват. Имаха модели, които бяха с добри компоненти за непрофи ХС и гравитират около 600 - 700 евро, а дори и някое за под 500 Е, ще ти върши работа за врачанското плато.
carmo
 
Мнения: 1266
Рейтинг: 1930
Регистриран на: Пет Юни 27, 2014 8:28 am

Re: Помощ за избор на велосипед

Мнениеот HHristov » Вто Яну 30, 2018 9:57 am

Едва ли е по-разумно. При наличие на хибриден велосипед, асфалтовите карания може да се правят с него. Пък и една trail мекица e достатъчно универсална и нищо не и става ако се кара по асфалт. Разликата в комфорта и удоволствието от карането по "черно", обаче, е огромна. А все пак става въпрос за каране за удоволствие а не за състезателно такова, та да се търси максимална ефективност. Аз поне с такова впечатление останах от обясненията на Zayphod. Другояче стоят нещата, ако бюджета е недостатъчен, но тук явно не е така.
HHristov
 
Мнения: 140
Рейтинг: 1460
Регистриран на: Сря Сеп 03, 2014 7:18 am
Местоположение: Шумен

Re: Помощ за избор на велосипед

Мнениеот Zayphod » Вто Яну 30, 2018 1:18 pm

Магазин на Крос има, даже колегите се сдобиха с 2 Кроса, предвидени за немския пазар, но върнати и намалени с по 600 лева. Единия беше Big Foot, който по принцип е 1899, но не е с кой знае колко впечатляващи компоненти.
Място за втори велосипед нямам, за съжаление, а и като цяло искам едно за двете цели, нищо че няма да е оптимално. Иначе нямам против да карам по асфалта с малко по-тежко колело, предвидено за балкана.
Определено ще се кара за удоволствие и сигурно XT окомплектовка е ненужно в моя случай, но здраве да е. :)
Германеца ми направи 150 евро отстъпка, което не е малко, тъй че сигурно ще го взема. А и съм сигурен, че с времето карането по шосе ще намалее значително. :eyebrow:
Аватар
Zayphod
 
Мнения: 132
Рейтинг: 1422
Регистриран на: Нед Май 11, 2014 10:43 pm
Местоположение: Враца

Предишна

Назад към Продукти за крос-кънтри

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 16 госта