Мнения и впечатления от X-fusion valvet rc2 ?

Въпроси, коментари и дискусии за ХС велосипеди с ход на окачването до 130 мм, компоненти и екипировка за тях.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Мнения и впечатления от X-fusion valvet rc2 ?

Мнениеот КоlЮ » Съб Яну 13, 2018 1:45 am

Привет. Какви са ви мненията и отзивите от вилка X-Fusion valvet rc2 ? Приимущества ? Недостатъци ?
Bin Big Mag , mag mich kein.
Аватар
КоlЮ
 
Мнения: 286
Рейтинг: 1658
Регистриран на: Пон Дек 25, 2017 3:19 am
Местоположение: с.София

Re: Мнения и впечатления от X-fusion valvet rc2 ?

Мнениеот Alexi » Съб Яну 13, 2018 9:22 am

От скоро карам Sweep RC2 който е подобен .За момента съм доволен от вилката много мазно работи ,много отзивчива на дребни неравности ,този патрон има 2 кръга компресия като втория се включва от средата на хода това позволява да се кара по мекичка без да се дъни ,лека е - 1850 грама с неотрязан стержен и с 15мм оста ( 27.5 ) .. този модел е с 34мм стеншъни ,доволно корав .Недостатъци - има само 2 настройки - ребаунд и компресия до заключване ,ако иска човек по фино тунинговане на работата не е възможно ,чета че вътрешно могат да се пипат нивата на компресия но не съм разучавал подробно тази възможност .. В заключение ,за цената си от 160Е чисто нова я имаше на един сайт ,е много добър избор .Моята е 130мм и смених с нея Реба 120 ,Sweep определено работи по добре и е по корава .
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6276
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Мнения и впечатления от X-fusion valvet rc2 ?

Мнениеот Alexi » Съб Окт 27, 2018 8:20 am

Първо сервизиране на вилката . Много е елементарно и не изисква специални инструменти ,само с врътката на ребаунда трябва да се внимава ( там по принцип дават един специален инструмент ,както и за развиване на въздушния патрон отдолу но може и без тях ) . След 1г ползване вътре беше като нова ,единствено прахоуловителите бяха поизсъхнали . Регулирането на хода е от 100 до 160мм през 10 мм със спейсъри и чоп на стержена тъй като негативната пружина е метална като на Фокс 34 до около 2016г ( според мен вилката е изкопирала доста неща от тоя модел вкл някои части са напълно еднакви ) ,и не изисква никакви специални умения инструменти и скъпи части . Използвах момента да я вдигна от 130 на 140 мм ( рамката ми съществува и с 2та размера вилки фабрично та прецених ,че не се променя особено геометрията ) . Все още съм много доволен от работата на вилката - отзивчива на дребни неравности ,движи се мазно в хода си с добър съпорт в средата и нагоре .
Прикачени файлове
sweep.jpg
(256.37 KiB) 180 пъти
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6276
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Мнения и впечатления от X-fusion valvet rc2 ?

Мнениеот Alexi » Сря Фев 20, 2019 6:22 pm

Днес тествах един мод ,така да се каже .. който отдавна се каня но все отлагах - добавяне на масло във въздушната камера ,което да играе ролята на токени за прогресия - това е възможно за всяка вилка с метална негативна пружина и без порт за изравняване на наляганията . Добавих "на око" 20 мл масло за вилки което прецених че е горе долу средно количество ,същевременно смъкнах налягането на 50 пси ( до сега карах на 60-65 ) ..аз и преди съм пробвал на 50 пси ,но не ставаше за моите кг ( около 90 с оборудването и раницата ) много лесно се продънваше вече ,но всичко това се промени с тия 20 мл - вилката няма склонност към продънване на това налягане ,прогресията е осезаемо повече с добър съпорт в средата на хода и при рязко набиване на предна спирачка ,а отзивчивостта на дребни неравности се подобри .. Трябва да се внимава с капачката при тоя модел - много плитка алуминиева гайка която при това е номер 28 - сравнително рядък ,лесно е да я премаже човек . :beer:
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6276
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Мнения и впечатления от X-fusion valvet rc2 ?

Мнениеот Dim » Чет Фев 21, 2019 4:07 pm

Ти си открил топлата вода, така да се каже, някои така си карат вилките от десетилетия, какви токени какви пари за глупости.
ПС. Можеш и в шока да пробваш, гресчица за негативната и масълце в позитивната :)
Dim
 
Мнения: 207
Рейтинг: 1025
Регистриран на: Пет Яну 12, 2018 1:29 pm

Re: Мнения и впечатления от X-fusion valvet rc2 ?

Мнениеот Alexi » Чет Фев 21, 2019 4:14 pm

Знам че карат то не е откритие ,просто едно е да четеш за разни неща друго е да пробваш .. вече след 2 карания бих казал че така е по добре и така ще остане вилката поне до следващото обслужване .. шока съм му взел токен за прогресия среден размер ,към него нямам забележки ( той е Фекчъри то и към него ако имам забележки вече няма кво да купя ) :beer:
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6276
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Мнения и впечатления от X-fusion valvet rc2 ?

Мнениеот Dim » Чет Фев 21, 2019 4:22 pm

Сам си обслужваш шока, така че не ти пречи да пробваш и да видиш как е с масло, вместо токен и грес в позитивната, може да ти хареса. :)
Dim
 
Мнения: 207
Рейтинг: 1025
Регистриран на: Пет Яну 12, 2018 1:29 pm


Назад към Продукти за крос-кънтри

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта


cron