Български производители на твърди рамки

Въпроси, коментари и дискусии за ХС велосипеди с ход на окачването до 130 мм, компоненти и екипировка за тях.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Български производители на твърди рамки

Мнениеот icpart » Съб Ное 04, 2017 6:42 pm

Здравейте колеги,
Имам следния въпрос дали може да ме насочите или да ми дадете упътвания относно това кои български производители предлагата само примерно твърди рамки. За Крос съм видял че се продават техни рамки но примерно най-високия им клас от велосипеди ги няма. Примерно не знам дали е възможно само да се купят рамки на Шокблейз. Тъй като на някои техни модели ми харесва разцветаката. За драговете там е ясно че може. Примерно ме интересува дали има и възможност даже да се продават такива рамки със цвят по избор.
Защото в момента събирам чаркалаци за за ъпгрейд на моя Спринт Аполон и като цяло то ще си каже речи съвсем ново колело с изключение на рамката. Просто в целия велосипед нейния цвят най ми допада, но взе и да се поочуква вече тук таме и се чудя ако реша да я сменям с някоя от по-висок клас примерно с вътрешен монтаж на кабелите и конусовидно чело кои БГ производители предлагат да се закупят отделно само техни рамки. Да повечето от вас ще кажат че нов велосипед излиза по-евтино, но не е така донякъде, защото много често в оригиналната окомплектовка винаги има нещо спестено. Поне сега може да си сглобя велосипед по мой вкус. Освен това от известно време следя в английския ибей за добри оферти на нови компоненти и ъпгрейда ще ми излезе на цени доста по-ниски от пазарните.
icpart
 
Мнения: 97
Рейтинг: 1380
Регистриран на: Чет Окт 05, 2017 12:39 pm

Re: Български производители на твърди рамки

Мнениеот saibo » Съб Ное 04, 2017 7:55 pm

Спринт и ШокБлейз не продават самостоятелно рамки, а и все повече бг производители май се преориентират към тази политика. Гледам само Пулс имат нещо интересно https://www.pulse-cycles.com/bg/bikes/frame-st/ Преди Рам предлагаха къстъм боядисване, но в момента нищо не пише на сайта... Защо държиш да е български, нали знаеш, че тук само се боядисват. Прегледай Скот, Кюб имат доста хубави рамки, висок клас, готин дизайн на прилични цени :beer:
saibo
 
Мнения: 21
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Вто Фев 21, 2012 9:00 am

Re: Български производители на твърди рамки

Мнениеот Alexi » Съб Ное 04, 2017 8:01 pm

модерна БГ рамка продавана самостоятелно ,освен на Пулс друго не се сещам .. остават вносните ,там цената е нагоре по принцип ,зависи от рамката .
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6276
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Български производители на твърди рамки

Мнениеот icpart » Нед Ное 05, 2017 8:20 am

Alexi написа:модерна БГ рамка продавана самостоятелно ,освен на Пулс друго не се сещам .. остават вносните ,там цената е нагоре по принцип ,зависи от рамката .

До някъде именно за това държа от българските рамки. На доста по сносни цени са като цяло спрямо западния им аналог, кажи речи на половината цена за същото качество.

saibo написа:Спринт и ШокБлейз не продават самостоятелно рамки, а и все повече бг производители май се преориентират към тази политика. Гледам само Пулс имат нещо интересно https://www.pulse-cycles.com/bg/bikes/frame-st/ Преди Рам предлагаха къстъм боядисване, но в момента нищо не пише на сайта... Защо държиш да е български, нали знаеш, че тук само се боядисват. Прегледай Скот, Кюб имат доста хубави рамки, висок клас, готин дизайн на прилични цени :beer:

В интерес на истината не знаех че тук само ги боядисват рамките. Мислех че поне все още българските производители сами си правят тук рамките ама явно през годините политиката им се е променила в изнасяне на производството на изток. Да пулсчетата ми харесва дизайна ама цветовете не ми допадат. Те като сравнително млад производител може и да предлагат цвят по избор.
По принцип съм фен на червения цвят и обикновено търся нещо червено-черно или нещо от сорта. Иначе от западните производители на Кюб има много добри рамки. Особено сега гледам като изчистват по старите модели даже има карбонови рамки за по 250-300 евро.
icpart
 
Мнения: 97
Рейтинг: 1380
Регистриран на: Чет Окт 05, 2017 12:39 pm

Re: Български производители на твърди рамки

Мнениеот Любо » Нед Ное 05, 2017 9:36 am

Pulse предлагат цвят по избор срещу допълнително заплащане. Мисля, че беше 100 лв.
Nicolai Ion 16
Аватар
Любо
 
Мнения: 665
Рейтинг: 1357
Регистриран на: Вто Дек 10, 2013 10:44 am
Местоположение: София

Re: Български производители на твърди рамки

Мнениеот carmo » Нед Ное 05, 2017 1:12 pm

Ако рамката ти е удобна, може просто нея да си боядисаш и декорираш по твой вкус. Някой бе споменал и за столична фирмичка предлагаща къстъм услугата.
carmo
 
Мнения: 1266
Рейтинг: 1930
Регистриран на: Пет Юни 27, 2014 8:28 am

Re: Български производители на твърди рамки

Мнениеот didkodidi » Нед Ное 05, 2017 4:21 pm

JEFFSY 29 AL Base
Изображение
Аватар
didkodidi
 
Мнения: 255
Рейтинг: 1322
Регистриран на: Вто Сеп 12, 2017 11:58 am
Местоположение: Плевен

Re: Български производители на твърди рамки

Мнениеот Alexi » Нед Ное 05, 2017 9:03 pm

аз съм виждал червен Пулс ,някой беше си поръчал тук от форума
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6276
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Български производители на твърди рамки

Мнениеот Petar_stoychev » Нед Ное 05, 2017 9:06 pm

Срещу доплашане Пулс предлагат избор на цвят по каталог на RAL :beer: поне така бяха казали в темата им,а и в Facebook страницата им може да се видят доста пулсчета с различни цветове от стандартните.
Аватар
Petar_stoychev
 
Мнения: 526
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Авг 28, 2016 2:48 pm
Местоположение: Sofia

Re: Български производители на твърди рамки

Мнениеот Yash » Нед Ное 05, 2017 10:13 pm

Да, по принцип може да го правят. Миналият месец бях при тях да купуваме едно колело и ни показаха мострите с разцветките.
Заплащат се 100лв допълнително и се чака още седмица.
saibo написа:Преди Рам предлагаха къстъм боядисване, но в момента нищо не пише на сайта...

От поне две години преустановиха услугата.
Аватар
Yash
 
Мнения: 785
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пет Юли 19, 2013 7:24 pm

Re: Български производители на твърди рамки

Мнениеот valsbak » Сря Ное 08, 2017 3:08 pm

Прилична рамка, на изгодна цена, но не е червена :)

http://www.chainreactioncycles.com/bg/en/brand-x-ht-01-27-5-hardtail-frame/rp-prod130452
valsbak
 
Мнения: 100
Рейтинг: 1280
Регистриран на: Пон Май 09, 2016 9:50 am

Re: Български производители на твърди рамки

Мнениеот vankata_78 » Съб Дек 02, 2017 8:33 pm

"Cube" предлагат доста рамки на прекрасни цени от порядъка на 140 до 170лв.Сравнено с Пулса даден по горе на цена 249лв. не бих се замислил дори!
https://www.bikecenter.bg/komponenti/ra ... =price&p=4
Аватар
vankata_78
 
Мнения: 28
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Нед Ное 12, 2017 7:49 pm
Местоположение: Казанлък

Re: Български производители на твърди рамки

Мнениеот Petar_stoychev » Съб Дек 02, 2017 9:31 pm

vankata_78 написа:"Cube" предлагат доста рамки на прекрасни цени от порядъка на 140 до 170лв.Сравнено с Пулса даден по горе на цена 249лв. не бих се замислил дори!
https://www.bikecenter.bg/komponenti/ra ... =price&p=4


Чудни са с "много модерна" геометрия. Сравнено с Аполона поне за мен ъпгрейда ще е нулев.
Аватар
Petar_stoychev
 
Мнения: 526
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Авг 28, 2016 2:48 pm
Местоположение: Sofia

Re: Български производители на твърди рамки

Мнениеот vankata_78 » Нед Дек 03, 2017 8:20 pm

Petar_stoychev написа:
vankata_78 написа:"Cube" предлагат доста рамки на прекрасни цени от порядъка на 140 до 170лв.Сравнено с Пулса даден по горе на цена 249лв. не бих се замислил дори!
https://www.bikecenter.bg/komponenti/ra ... =price&p=4


Чудни са с "много модерна" геометрия. Сравнено с Аполона поне за мен ъпгрейда ще е нулев.


За геометрия не знам....сигурно от "Cube" нищо не разбират,но поне рамките им са по качествени!
Последна промяна vankata_78 на Нед Дек 03, 2017 8:29 pm, променена общо 1 път
Аватар
vankata_78
 
Мнения: 28
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Нед Ное 12, 2017 7:49 pm
Местоположение: Казанлък

Re: Български производители на твърди рамки

Мнениеот Lucky Loser » Нед Дек 03, 2017 8:27 pm

И какво точно се е случило, че за да се спука рамката ?
Боря се за мнения - всекоя бройка е изключително важна !
П.С. И аз имам няколко велосипеда, но са тайна !

Komoot профил
Аватар
Lucky Loser
 
Мнения: 1854
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Фев 21, 2013 8:35 pm

Re: Български производители на твърди рамки

Мнениеот vankata_78 » Нед Дек 03, 2017 8:45 pm

Променях си горния пост и вече има питанка. Велосипеда на един познат "Sprint Apolon" както бях писал но изтрих в предния си пост е каран само градско до работа и обратно без издевателства.Рамката е спукана под скобата на седалковата тръба.Колчето влиза доста на долу в тръбата,със сигурност на 10см. под заварката.Велосипеда е на по малко от 3години. Всеки сам си решава какво да си вземе все пак! :beer:
Аватар
vankata_78
 
Мнения: 28
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Нед Ное 12, 2017 7:49 pm
Местоположение: Казанлък

Re: Български производители на твърди рамки

Мнениеот Lucky Loser » Нед Дек 03, 2017 10:04 pm

И в момента по един спукан Аполон съдим за всички български марки, ли ?
Между другото Аполонът не е ли каталожна рамка, а не собствено Sprint производство.. :smash:
П.С. Разбира се, че ще има питанки, нали затова е създаден форумь все пак :)
Боря се за мнения - всекоя бройка е изключително важна !
П.С. И аз имам няколко велосипеда, но са тайна !

Komoot профил
Аватар
Lucky Loser
 
Мнения: 1854
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Фев 21, 2013 8:35 pm

Re: Български производители на твърди рамки

Мнениеот vankata_78 » Нед Дек 03, 2017 11:17 pm

По една спукана рамка нищо не съдя.Както писах по горе...всеки сам за себе си решава кой продукт да избере.
Аватар
vankata_78
 
Мнения: 28
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Нед Ное 12, 2017 7:49 pm
Местоположение: Казанлък

Re: Български производители на твърди рамки

Мнениеот Bender » Пон Дек 04, 2017 3:20 pm

Докато в България се търси ниска цена и качеството ще е такова. :V:
Говоря за българските производители,такива са моите наблюдения (просто сме малък пазар)
Затова и цените на продуктите ни не могат да са конкурентни със европейските фирми.
И не на последно място затова се продават само тук .
Bender
 
Мнения: 373
Рейтинг: 1168
Регистриран на: Сря Мар 24, 2004 9:07 pm
Местоположение: Bulgaria,Бургадидас

Re: Български производители на твърди рамки

Мнениеот carmo » Пет Дек 08, 2017 2:20 pm

Ниска цена и високо качество се търси навсякъде, а балансът между двете е въпрос на лична информираност на потребителя. Наблюденията ти за БГ производителите явно не са задълбочени, понеже всички продават и навънка, а големите -предимно там. За цените обаче си напълно прав. Наше производство с аналогичен клас компоненти е достатъчно по-изгодно в сравнение с "марковите" аналози и точно това осигурява външните и вътрешният пазари на продукцията. Моделните гами за външните и вътрешният пазар обаче имат разлики точно поради "средната покупателна възможност на населението", което не значи че ако знаеш какво искаш и приоритет не ти е цената, не можеш да получиш стойностен продукт на добра оферта.
carmo
 
Мнения: 1266
Рейтинг: 1930
Регистриран на: Пет Юни 27, 2014 8:28 am

Re: Български производители на твърди рамки

Мнениеот todorganch3v » Съб Яну 06, 2018 4:38 am

Писах на крос и те бяха единствените които отговориха когато търсех рамка миналия месец, закупих xtreme през представителя им velosiped.bg и съм много доволен, там продават и другата гама. На спринт единствено Outrage модела се предлага тук таме, а на драг само цедките и ендуро-то съм мяркал, няма голям избор. :beer: Също и в Big Earl Bikes има една 27.5+ дето се застоява, pumpmybike и те имат какво да предложат като се замисля. Аз имам аполон, 100 кила съм и го карах като за последно, толкова тормоз изяде и нищо, явно кофти късмет е изкарал вашия :beer:
Аватар
todorganch3v
 
Мнения: 12
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Вто Юни 28, 2016 1:11 pm


Назад към Продукти за крос-кънтри

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 19 госта