Смяна на вилка

Въпроси, коментари и дискусии за ХС велосипеди с ход на окачването до 130 мм, компоненти и екипировка за тях.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Смяна на вилка

Мнениеот traveler » Пон Авг 28, 2017 6:01 pm

От покупката на байка карам с първоначалната вилка Suntour XCM.Имам желание да я сменя за нещо по-добро.Понеже колелото е е с доста подменени (нови) компоненти и в близко бъдеще за продажба потърсих сред обявите втора употреба.Спрял съм се на две предложения-Fox Talas 32 и Rock Shox Tora 302 u-turn.И двете са за 9 мм ос,с каквато е каплата.Търся мнения на коя да се спра от гледна точка на сервизиране.Нямам опит с вилки и ще търся някой в София или Пловдив за решаване на евентуално възникнал проблем.
traveler
 
Мнения: 157
Рейтинг: 1251
Регистриран на: Сря Авг 12, 2009 12:52 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Смяна на вилка

Мнениеот carmo » Пет Сеп 01, 2017 7:01 am

ХСМ обикновено са с ход 100мм (освен ако колелото ти не е доста старо и да е 80мм). Геометрията на рамката е правена за определена височина на вилката, така че премери Сънтур-а си (от оста на главината до горния край на короната) и гледай новата да не е много по-висока в "сваленото" положение. Казвам го защото и двата избрани от теб модела имат регулировка на хода и може би ще паснат ако ги караш в позицията с къс ход (по спомен 110 / 120мм). Фокса май беше въздушна, което е по-добре (ако екземпляра е читав), а относно Тората админа някога е правил ревю http://mtb-bg.com/index.php/products/test/341-test0042 което може би си чел, но и другаде вероятно има писано за тези вилки.
Карам от години въздушна Реба с регулируем ход и никога не съм имал ядове, а вътрешната профилактика е голяма рядкост при мен. Външно я забърсвам или подсушавам след водоструйка и толкоз :D
carmo
 
Мнения: 1266
Рейтинг: 1930
Регистриран на: Пет Юни 27, 2014 8:28 am


Назад към Продукти за крос-кънтри

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 17 госта