Проблем с вилка RockShox XC28 tk 26"

Въпроси, коментари и дискусии за ХС велосипеди с ход на окачването до 130 мм, компоненти и екипировка за тях.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Проблем с вилка RockShox XC28 tk 26"

Мнениеот Жорето » Нед Апр 16, 2017 7:03 pm

Здравейте съфорумници,аз като някой съм нов във форума и нямам много опит в него,но въпреки това знам това онова за велосипедите.Да се върнем на въпроса.Преди точно месец си взех байк(чисто новичък)!Линкче https://www.dimibike.com/velosipedi-kol ... entor2.htm .Преди няколко дена забелязах,че заключването на вилката не работи.Аз не съм си играл или блъскал вилката.Забравих да кажа тежа 70 килограма и съм висок 161 см.Та въпроса е какво може да е довело до прецакване и как може да се оправи?!От сега ви благодаря !!! :thanks:
Последна промяна Жорето на Нед Апр 16, 2017 7:50 pm, променена общо 1 път
Ram Mentor,RockShox XC28
Аватар
Жорето
 
Мнения: 99
Рейтинг: 1140
Регистриран на: Съб Апр 15, 2017 2:24 pm

Re: Проблем с вилка RockShox XC28 tk 26"

Мнениеот Yash » Нед Апр 16, 2017 7:13 pm

Велосипедът има две години гаранция. Закарайте го в магазина, откъдето е закупен.
Аватар
Yash
 
Мнения: 785
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пет Юли 19, 2013 7:24 pm

Re: Проблем с вилка RockShox XC28 tk 26"

Мнениеот Жорето » Нед Апр 16, 2017 7:40 pm

То е поръчано,а аз съм от Габрово а склада им е във Варна
Ram Mentor,RockShox XC28
Аватар
Жорето
 
Мнения: 99
Рейтинг: 1140
Регистриран на: Съб Апр 15, 2017 2:24 pm

Re: Проблем с вилка RockShox XC28 tk 26"

Мнениеот Alexi » Нед Апр 16, 2017 7:42 pm

обади им се да те упътят към сервиз наблизо
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6276
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Проблем с вилка RockShox XC28 tk 26"

Мнениеот Жорето » Нед Апр 16, 2017 7:49 pm

Добре ще им звънна утре и ще видим какво ще стане !! :beer: Още един въпрос как може да се отстрани такъв проблем
Ram Mentor,RockShox XC28
Аватар
Жорето
 
Мнения: 99
Рейтинг: 1140
Регистриран на: Съб Апр 15, 2017 2:24 pm

Re: Проблем с вилка RockShox XC28 tk 26"

Мнениеот Alexi » Нед Апр 16, 2017 7:57 pm

като се занесе на сервиз :banghead:
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6276
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Проблем с вилка RockShox XC28 tk 26"

Мнениеот Жорето » Нед Апр 16, 2017 8:08 pm

Имам предвид какво трябва да се направи аз ще я занеса на сервиз на да знам какво се прави :dontknow: :eyebrow:
Ram Mentor,RockShox XC28
Аватар
Жорето
 
Мнения: 99
Рейтинг: 1140
Регистриран на: Съб Апр 15, 2017 2:24 pm

Re: Проблем с вилка RockShox XC28 tk 26"

Мнениеот Admin » Нед Апр 16, 2017 8:39 pm

Е, зависи, първо трябва да се види къде е проблемът. С дистанционно заключване ли е? Ако да, може и някъде по него да е. Ако не, по-вероятно да е вътре в патрона. Затова си трябва някой механик да установи причината.
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: Проблем с вилка RockShox XC28 tk 26"

Мнениеот Жорето » Пон Апр 17, 2017 6:30 am

Заключването е с врътка на вилка TurnKey Lockout
Ram Mentor,RockShox XC28
Аватар
Жорето
 
Мнения: 99
Рейтинг: 1140
Регистриран на: Съб Апр 15, 2017 2:24 pm

Re: Проблем с вилка RockShox XC28 tk 26"

Мнениеот Жорето » Пон Апр 17, 2017 7:03 am

БЛАГОДАРЯ на всички,които ми помогнаха!!! :eyebrow: :beer: След като се обадя на хората от Димибайк ще ви съобщя какво е положението :thanks:
Ram Mentor,RockShox XC28
Аватар
Жорето
 
Мнения: 99
Рейтинг: 1140
Регистриран на: Съб Апр 15, 2017 2:24 pm

Re: Проблем с вилка RockShox XC28 tk 26"

Мнениеот Lucky Loser » Пон Апр 17, 2017 3:51 pm

Между другото в момента колко мм е хода на вилката ти?
Боря се за мнения - всекоя бройка е изключително важна !
П.С. И аз имам няколко велосипеда, но са тайна !

Komoot профил
Аватар
Lucky Loser
 
Мнения: 1854
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Фев 21, 2013 8:35 pm

Re: Проблем с вилка RockShox XC28 tk 26"

Мнениеот demeus » Пон Апр 17, 2017 4:03 pm

Абе приятел ,що си ми копирал аватара ? Тоя от снимката по принцип съм аз :D
“ The more you Learn, The more you Earn ”
Аватар
demeus
 
Мнения: 168
Рейтинг: 1320
Регистриран на: Вто Окт 21, 2014 1:28 pm
Местоположение: София

Re: Проблем с вилка RockShox XC28 tk 26"

Мнениеот Жорето » Пон Апр 17, 2017 6:26 pm

demeus дано нямаш нещо против просто ме изкефи.Lucky
Loser 120 mm
Ram Mentor,RockShox XC28
Аватар
Жорето
 
Мнения: 99
Рейтинг: 1140
Регистриран на: Съб Апр 15, 2017 2:24 pm

Re: Проблем с вилка RockShox XC28 tk 26"

Мнениеот Жорето » Вто Апр 18, 2017 3:14 pm

Здравейте съфорумници,днес вторник(не е празник) се обадих на хората от DimiBike.там ме питаха дали където живея има велотехник(човека,който се занимава с велосипедите)Казаха ми да отида при него и да погледне вилката да не е нещо простичко.Казаха да се обадч пак,ако не е ! Просто за информация :eyebrow: :beer:
Ram Mentor,RockShox XC28
Аватар
Жорето
 
Мнения: 99
Рейтинг: 1140
Регистриран на: Съб Апр 15, 2017 2:24 pm

Re: Проблем с вилка RockShox XC28 tk 26"

Мнениеот Alexi » Вто Апр 18, 2017 3:15 pm

ясно ,с РАМ явно така се работи ,няма да си първия с подобна "гаранция" от тях .. и кой ще плати на майстора да погледне ? или е длъжен без пари да го направи .. риторични въпроси :D
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6276
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Проблем с вилка RockShox XC28 tk 26"

Мнениеот Жорето » Вто Апр 18, 2017 3:36 pm

Ами незнам утре ще ходя и ще шидим каква е работата :D .Алекси тоша е тя България :rofl:
Ram Mentor,RockShox XC28
Аватар
Жорето
 
Мнения: 99
Рейтинг: 1140
Регистриран на: Съб Апр 15, 2017 2:24 pm

Re: Проблем с вилка RockShox XC28 tk 26"

Мнениеот guffa » Вто Апр 18, 2017 3:52 pm

Alexi написа:ясно ,с РАМ явно така се работи ,няма да си първия с подобна "гаранция" от тях .. и кой ще плати на майстора да погледне ? или е длъжен без пари да го направи .. риторични въпроси :D


Не съм адвокат на РАМ, обаче ми е много интересно каква би била в случая разликата, ако колегата си беше купил Шокблейз (гаранционният сервиз е само в Пловдив), Пулс (които се продават само онлайн и не знам да имат оторизирани сервизи из страната) или пък друга марка велосипед от въпросния он-лайн търговец, която няма оторизиран сервиз в съответния град? :dontknow:
Или пък си беше купил вилката / велосипеда от немси он-лайн търговец?
Монетата винаги има две страни и това е обратната страна на по-ниската цена :beer:
guffa
 
Мнения: 50
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Вто Апр 05, 2011 8:20 am

Re: Проблем с вилка RockShox XC28 tk 26"

Мнениеот Alexi » Вто Апр 18, 2017 4:03 pm

Ще ти кажа за Шокблейз ,щото се случи дефектна вилка Фокс на познат - праща се в ОФИЦИАЛЕН сервиз ( извън БГ ) и се отремонтира гаранционно всичко за тяхна сметка ,без гаражни и квартални майстори да пипат .. същия човек взеха да му гълтат въздух и спирачките - смяна с чисто нови без никакви пазарлъци последва .. за Пулс не знам ,нямам впечатления ,но от сервиза на Шокблейз съм впечатлен определено и бих си купил такова колело без да се притеснявам ако се строши .
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6276
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Проблем с вилка RockShox XC28 tk 26"

Мнениеот demeus » Вто Апр 18, 2017 4:43 pm

Жорето написа:demeus дано нямаш нещо против просто ме изкефи.Lucky
Loser 120 mm

А ти имаш ли нещо против като ти крадат нещо ?
“ The more you Learn, The more you Earn ”
Аватар
demeus
 
Мнения: 168
Рейтинг: 1320
Регистриран на: Вто Окт 21, 2014 1:28 pm
Местоположение: София

Re: Проблем с вилка RockShox XC28 tk 26"

Мнениеот Жорето » Вто Апр 18, 2017 5:46 pm

Не няма да имам проблем :beer: :eyebrow:
Ram Mentor,RockShox XC28
Аватар
Жорето
 
Мнения: 99
Рейтинг: 1140
Регистриран на: Съб Апр 15, 2017 2:24 pm

Re: Проблем с вилка RockShox XC28 tk 26"

Мнениеот demeus » Вто Апр 18, 2017 6:12 pm

Жорето написа:Не няма да имам проблем :beer: :eyebrow:

Абе,ти май си по-глупав отколкото те мислех . Първо ми копира аватара ,на който съм АЗ,щото те мързи да се поразровиш малко и да си намериш свой .Отгоре на всичко ми се правиш и на остроумен.Не знам как е прието сега при вас тийнеджърите към,които смятам ,че принадлежиш,но преди да ползваш нещо на някой друг е редно да го питаш има ли нещо против
“ The more you Learn, The more you Earn ”
Аватар
demeus
 
Мнения: 168
Рейтинг: 1320
Регистриран на: Вто Окт 21, 2014 1:28 pm
Местоположение: София

Re: Проблем с вилка RockShox XC28 tk 26"

Мнениеот Жорето » Вто Апр 18, 2017 6:28 pm

"Извинявай" Първо си намери друга тема за Хейт и второ задръж си ш***** Аватар !!Като си или поне се правиш на голям!!,защо се палиш за една картинка?? Добре няма да ги ползвам аватара.Айде поне не падай там,че да :bawling: за една картинка във виртуален сайт !!!
Ram Mentor,RockShox XC28
Аватар
Жорето
 
Мнения: 99
Рейтинг: 1140
Регистриран на: Съб Апр 15, 2017 2:24 pm

Re: Проблем с вилка RockShox XC28 tk 26"

Мнениеот Alexi » Вто Апр 18, 2017 6:54 pm

Жорето написа:Не няма да имам проблем :beer: :eyebrow:

:banghead:
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6276
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Проблем с вилка RockShox XC28 tk 26"

Мнениеот guffa » Вто Апр 18, 2017 10:24 pm

Alexi написа:Ще ти кажа за Шокблейз ,щото се случи дефектна вилка Фокс на познат - праща се в ОФИЦИАЛЕН сервиз ( извън БГ ) и се отремонтира гаранционно всичко за тяхна сметка ,без гаражни и квартални майстори да пипат .. същия човек взеха да му гълтат въздух и спирачките - смяна с чисто нови без никакви пазарлъци последва .. за Пулс не знам ,нямам впечатления ,но от сервиза на Шокблейз съм впечатлен определено и бих си купил такова колело без да се притеснявам ако се строши .


Колега, звучиш пристрастно и не вникваш в смисъла на постовете на колегите.

Първо.
Въобще не коментирам качествата на сервиза на Шокблейз и Пулс. Коментирам начина, по който следва да протича процеса на диагностициране и отстраняване на евентуален гаранционен проблем на велосипед, закупен от он-лайн търговец.

Второ.
Колегата Жорето изобщо не се е свързал с хората от РАМ, а с търговеца, от който е купил велосипеда. В тази връзка не знам изобщо защо намесваш сервиза на РАМ в коментарите.

Трето.
В конкретния случай намирам съвета на търговеца (Дими байк) за адекватен. Логично е грамотен вело- механик на място да направи ОГЛЕД на проблема и да прецени дали става въпрос за настройка или съществува дефект, който следва да се отстрани гаранционно. Това ще струва на колегата не повече от 5 лева и ще му спести куп неудобста и пари за траспортиране на велосипедо от и до оторизиран сервиз.
guffa
 
Мнения: 50
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Вто Апр 05, 2011 8:20 am

Re: Проблем с вилка RockShox XC28 tk 26"

Мнениеот Alexi » Вто Апр 18, 2017 10:46 pm

Ама аз съм клиент ( изобщо не съм пристрастен ,нито имам шокблейз нито рам) ,не ме интересува сервиз на РАМ ли е ,негов търговец ли е ( трябва да няма разлика ) и искам проблема ми да се отстрани ,по закон куриерите трябва да заплати продавача на гаранционната стока и той точно това не иска да направи за това го праща някъде си да отиде ( и да си плати - дали са 5 лв ,дали са 50 - въпроса е принципен ,не трябва да плаща ) .. точно такъв случай имаше преди време с главина на гаранционен РАМ .. после казаха на човека ,че той си е прецакал главината и му отказаха гаранционен ремонт - не ми се търси темата - но това не е адекватна гаранционна поддръжка .. я си представи да имаш чисто нова кола - и ако се скапе нещо от официалния сервиз да те пратят в гаража на бай Пешо дето прави диагностики на цяло село ,че на тебе ли няма да направи ..
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6276
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Проблем с вилка RockShox XC28 tk 26"

Мнениеот radostinVn » Сря Апр 19, 2017 3:54 am

Alexi написа:Ама аз съм клиент ( изобщо не съм пристрастен ,нито имам шокблейз нито рам) ,не ме интересува сервиз на РАМ ли е ,негов търговец ли е ( трябва да няма разлика ) и искам проблема ми да се отстрани ,по закон куриерите трябва да заплати продавача на гаранционната стока и той точно това не иска да направи за това го праща някъде си да отиде ( и да си плати - дали са 5 лв ,дали са 50 - въпроса е принципен ,не трябва да плаща ) .. точно такъв случай имаше преди време с главина на гаранционен РАМ .. после казаха на човека ,че той си е прецакал главината и му отказаха гаранционен ремонт - не ми се търси темата - но това не е адекватна гаранционна поддръжка .. я си представи да имаш чисто нова кола - и ако се скапе нещо от официалния сервиз да те пратят в гаража на бай Пешо дето прави диагностики на цяло село ,че на тебе ли няма да направи ..



алекстито меродията на форума е прав тука!
тая тема за РАМ я помня и аз!
сега да споделя и моята история

отивам в велозона варна !вземам последния кросс 124 и се оказва ,че курбела е крив и упира на Делайора....и тея ми викат....ами да прав но то така ще си остане....и им казах ,че не искам колелото и го оставих там ...прибрах се писах на кросс на е-маила...и на другия ден ме събуди човек от кросс и ми каза ,че всико е наред и ,че е ги е насмел продавачите и ми е пратил часта...и всичко е наред! и така и стана...такаче за сервиза на кросс е супер! евала ! така и трябва да се постъпва.! но в Велозона няма да стъпя повече никога!
radostinVn
 
Мнения: 21
Рейтинг: 1160
Регистриран на: Нед Май 31, 2015 11:59 pm

Re: Проблем с вилка RockShox XC28 tk 26"

Мнениеот radostinVn » Сря Апр 19, 2017 4:24 am

radostinVn написа:
Alexi написа:Ама аз съм клиент ( изобщо не съм пристрастен ,нито имам шокблейз нито рам) ,не ме интересува сервиз на РАМ ли е ,негов търговец ли е ( трябва да няма разлика ) и искам проблема ми да се отстрани ,по закон куриерите трябва да заплати продавача на гаранционната стока и той точно това не иска да направи за това го праща някъде си да отиде ( и да си плати - дали са 5 лв ,дали са 50 - въпроса е принципен ,не трябва да плаща ) .. точно такъв случай имаше преди време с главина на гаранционен РАМ .. после казаха на човека ,че той си е прецакал главината и му отказаха гаранционен ремонт - не ми се търси темата - но това не е адекватна гаранционна поддръжка .. я си представи да имаш чисто нова кола - и ако се скапе нещо от официалния сервиз да те пратят в гаража на бай Пешо дето прави диагностики на цяло село ,че на тебе ли няма да направи ..



алекстито меродията на форума е прав тука!
тая тема за РАМ я помня и аз!
radostinVn
 
Мнения: 21
Рейтинг: 1160
Регистриран на: Нед Май 31, 2015 11:59 pm

Re: Проблем с вилка RockShox XC28 tk 26"

Мнениеот guffa » Сря Апр 19, 2017 11:09 am

Alexi написа:...,по закон куриерите трябва да заплати продавача на гаранционната стока и той точно това не иска да направи за това го праща някъде си да отиде ( и да си плати - дали са 5 лв ,дали са 50 - въпроса е принципен ,не трябва да плаща ) ..


Това, разбира се, са пълни глупости и говорене наизуст. Алекси, моля те не заблуждавай хората!
Истината е, че при извършване на он-лайн поръчка клиента автоматично се съгласява с условията на търговеца, написани на сайта.

Ето цитат от условията за връщане и рекламация на стоки от сайта на Дими байк:

"Връщане на стоки и Рекламации
....
2.Клиентът заплаща всички разходи, свързани с транспортирането/връщането на продукта(ите) до адрес гр.Русе, ул. Асен Златаров 9, магазин "Дими Байк".
....
4. При рекламация клиентът връща продукта за негова сметка без наложен платеж и задължително с опция "Преглед". Ако установим, че проблема с продукта не е предизвикан от клиента, транспортните разходи ще му бъдат възстановени."

Ето и линк към целия текст:
https://www.dimibike.com/info/reklamacia-zamiana.htm

Ето и цитат от сайта на РАМ, касаещ гаранционното обслужване на техните велосипеди:

"Уважаеми клиенти, при съмнение за технически проблем с Вашето колело, моля обърнете се към магазина откъдето сте закупили велосипеда за съдействие. Там ще могат да преценят дали проблема Ви е свързан с нуждата от сервизиране на велосипеда Ви или има технически проблем, касаещ нуждата от гаранционно обслужване......"

Ето и линка към целия текст:
http://www.ram-bikes.com/support/manuals/#warranty

Следователно, при наличието на реален дефект, изискващ гаранционен сервиз, куриерските разходи ще бъдат възтановени. В противен случай, обаче, разходите (минимум 50 лева) ще останат за сметка на клиента. Нека колегата сам прецени дали първо да посети локален сервиз за консултация или направо да изпраща велосипеда на Дими байк.
guffa
 
Мнения: 50
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Вто Апр 05, 2011 8:20 am

Re: Проблем с вилка RockShox XC28 tk 26"

Мнениеот Alexi » Сря Апр 19, 2017 11:25 am

Този текст нарушава законодателството ,те могат да си пишат каквото си искат на сайтовете си ,има си наредби които важат в целия ЕС :
Ако стоки, закупени от вас в ЕС, се окажат дефектни или не изглеждат или не работят по начина, посочен в рекламата, продавачът трябва да ги поправи или замени безплатно, да ви върне парите или да ви направи отстъпка.

Някой горе пита за онлайн магазин от чужбина - при Canyon примерно ( те най много продават онлайн сякаш ) куриера в 2те посоки е за тяхна сметка ,макар че е 50-100 евро за цял велосипед
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6276
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Проблем с вилка RockShox XC28 tk 26"

Мнениеот Жорето » Пет Апр 21, 2017 6:11 pm

Така приятели след няколко обаждания всичко е оредено :beer: :eyebrow:
Ram Mentor,RockShox XC28
Аватар
Жорето
 
Мнения: 99
Рейтинг: 1140
Регистриран на: Съб Апр 15, 2017 2:24 pm

Следваща

Назад към Продукти за крос-кънтри

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 29 госта


cron