Избор hardtail за него и нея (+/- 800лв единия?)

Въпроси, коментари и дискусии за ХС велосипеди с ход на окачването до 130 мм, компоненти и екипировка за тях.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Избор hardtail за него и нея (+/- 800лв единия?)

Мнениеот Kodama » Чет Апр 13, 2017 12:27 pm

Здравейте,

реших да пиша тук, а не в "Начален клас", защото все пак си представям нещо малко над 700 лв - може би 800-900 е лимитът ни. С две думи - аз (1.75м / 70кг.) и приятелката ми (1.65м / 55кг.) искаме да си купим по един Hardtail, за ползване често в града, от време на време в планината и извън града. Не сме много на ти със сглобките и пазара в момента и се надяваме да можете да ни препоръчате какво си струва най-много за тези пари. Разаглеждах и другите теми и някои колела, които изглеждат добре и са на подобна цена, например на Shockblaze, нямат никакви налични размери, освен XL в техния сайт. От кои други магазини може да се намерят (ако изобщо се намират)? Допълнителни конкретни въпроси:

1. Струва ли си човек да си вземе колело модел от преди няколко години, което е намалено? (Outlet)
2. Какъв размер рамки и гуми за подходящи за нас? Аз си представям нещо с 27.5 или 29 гуми, нз дали 29 не са твърде големи за нея?
3. Идейно ли е да си сглобим нещо сами? Намират ли се лесно рамка и части в София и струва ли си като пари спрямо готовоа сглобка?
Kodama
 
Мнения: 3
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Вто Апр 11, 2017 8:31 pm

Re: Избор hardtail за него и нея (+/- 800лв единия?)

Мнениеот carmo » Чет Апр 13, 2017 1:05 pm

Здравей и ти. В този и в "начален клас" разделите има по няколко актуални теми, а линковете в тях са около бюджета ви. Да ги пускаме и в тая тема ще е тафталогия, така че -огледай ги пак, виж коментарите и ще намериш решение.
1. струва си, защото някои от офертите са под себестойност, а са нови машини, с гаранция, а това че не са последен "писък на модата" не ги прави "олд скул".
2. За нея 26", за теб може и горните 2, като 29" ще е добре, ако решиш да сложиш по-сликови (градски) гуми.
3. Не -ако не сте "в час". Части/рамки се намират, но като пари/време е крайно неудачно, особено ако някой друг ще решава/сглобява.
carmo
 
Мнения: 1266
Рейтинг: 1930
Регистриран на: Пет Юни 27, 2014 8:28 am

Re: Избор hardtail за него и нея (+/- 800лв единия?)

Мнениеот lord_chuldarkar » Чет Апр 13, 2017 1:08 pm

Kodama написа:Здравейте,
1. Струва ли си човек да си вземе колело модел от преди няколко години, което е намалено? (Outlet)
2. Какъв размер рамки и гуми за подходящи за нас? Аз си представям нещо с 27.5 или 29 гуми, нз дали 29 не са твърде големи за нея?
3. Идейно ли е да си сглобим нещо сами? Намират ли се лесно рамка и части в София и струва ли си като пари спрямо готовоа сглобка?


1. За тоя бюджет категорично да, даже го препоръчвам.
2. Мисля че от 26 до 29 е ок и за двамата, въпрос на вкус и усещане може да се пробват няколко велосипеда да се придобие усещане.
3. По скоро не.

За МТБ карам 26, висок съм 1.86 и ми е добре, пробвал съм 27.5 и 29 и двете са ок може би 27цата малко по ми допада, а 29ката я чувствам леко по голяма, но това е понеже съм свикнал на моята 26ца (рамката най голямата предлагана от шокблейз за модела R9 елит 2011 L и отговаря на ХЛ за по новите модели 20 или 21 инча, даже обмислям да пробвам с по къса лапа)

Относно аутлета няма никакъв проблем, даже може да пробваш 2ра ръка ако видиш някой дилър в Сф с повече наличност, моето както казах е 2011 със система на срам 2*10, ако си по начинаещ може би 3 венеца отпред ще ти дойдат по добре. Също така май до 1000лв всичко попада донякъде в ентри левъл.
Аватар
lord_chuldarkar
 
Мнения: 94
Рейтинг: 1230
Регистриран на: Пон Апр 06, 2015 10:08 pm
Местоположение: Велико Търново

Re: Избор hardtail за него и нея (+/- 800лв единия?)

Мнениеот Petar_stoychev » Чет Апр 13, 2017 2:05 pm

И аз наскоро търсех колело за приятелката ми която е и по-дребничка и трябваше да търсим малка рамка,та накрая се спряхме на Shockblaze R7 Team 2013 и според мен с този бюджет който имате е най-добре да погледнете какво се предлага в outlet-а :beer:
Аватар
Petar_stoychev
 
Мнения: 526
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Авг 28, 2016 2:48 pm
Местоположение: Sofia

Re: Избор hardtail за него и нея (+/- 800лв единия?)

Мнениеот Admin » Нед Апр 16, 2017 8:52 pm

Добре са ви насочили преждеписалите - и аз мисля, че във вашия случай има голям смисъл да гледате в аутлета, НО бъдете готови скоро след покупката да смените някои компоненти като лапа и кормило, защото някои от старите модели на Shockblaze са старомодни в това отношение - тесни кормила, дълги лапи... не е най-приятната комбинация, но пък лесно се сменя, а другите части си струват.
По отношение на НЕЯ - 26 ще е добре, 27.5 може би ще е най-добре.
По отношение на НЕГО - ако карането ще е тип крос-кънтри, аз лично предпочитам 29-ка. Веднъж като наберат, вървят много леко и са доста стабилни. Ако се търси обаче по-игриво и агресивно каране надолу, макар и с твърдак, 27.5 като че ли е по-добре. Това, разбира се, са обобщения - всичко е и в детайлите на геометрията, а не само в размера на колелата.
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: Избор hardtail за него и нея (+/- 800лв единия?)

Мнениеот Petar_stoychev » Нед Апр 16, 2017 9:49 pm

Да,както отбеляза админа ,периферият като кормило,лапа,педали малко куца.Ние щом взехме колелото веднага му сменихме лапата понеже старата беше брутално дълга,педалите също са кофти но това са неща за 50-70 лева.
Аватар
Petar_stoychev
 
Мнения: 526
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Авг 28, 2016 2:48 pm
Местоположение: Sofia

Re: Избор hardtail за него и нея (+/- 800лв единия?)

Мнениеот Kodama » Вто Апр 25, 2017 8:19 pm

Здравейте отново :)

Благодаря много за отговорите, след известно разглеждане се чудим за ето това:

https://www.shockblaze.com/bg/bikes/R9- ... B1016.html

гумите са 26", но е доста по-леко от 27.5" моделите с подобни цени.

1. Според вас струва ли си да е 2 кг. по-тежко, за да е 27.5"? Мисля главно за приятелката ми, понеже е доста лека и колкото по-леко е колелото сигурно толкова по-лесно ще ѝ е?
2. Как ви изглеждат частите по колелото? (Предполагам са ок, но като не разбирам - по-добре 3 пъти да меря :D )
3. За размера на рамката е най-добре да се доверя на калкулатора на техния сайт или? (по различните сайтове ми излизат различни размери с нашите мерки, затова си мисля, че на техния сайт ще са най-точни за техните рамки. Размерите ни са 165 см / 76 см крак за нея и 175 см / 84 см крак за мен, на мен ми изглежда да сме за M и L колела от Shockblaze?)

Благодаря предварително за помощта!
Kodama
 
Мнения: 3
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Вто Апр 11, 2017 8:31 pm

Re: Избор hardtail за него и нея (+/- 800лв единия?)

Мнениеот Petar_stoychev » Вто Апр 25, 2017 9:54 pm

Kodama написа:Здравейте отново :)

Благодаря много за отговорите, след известно разглеждане се чудим за ето това:

https://www.shockblaze.com/bg/bikes/R9- ... B1016.html

гумите са 26", но е доста по-леко от 27.5" моделите с подобни цени.

1. Според вас струва ли си да е 2 кг. по-тежко, за да е 27.5"? Мисля главно за приятелката ми, понеже е доста лека и колкото по-леко е колелото сигурно толкова по-лесно ще ѝ е?
2. Как ви изглеждат частите по колелото? (Предполагам са ок, но като не разбирам - по-добре 3 пъти да меря :D )
3. За размера на рамката е най-добре да се доверя на калкулатора на техния сайт или? (по различните сайтове ми излизат различни размери с нашите мерки, затова си мисля, че на техния сайт ще са най-точни за техните рамки. Размерите ни са 165 см / 76 см крак за нея и 175 см / 84 см крак за мен, на мен ми изглежда да сме за M и L колела от Shockblaze?)

Благодаря предварително за помощта!


Няма какво да му се чудите,за тия пари просто... остносно размера отидете в магазина на Shockblaze имат няколко различни размера 26 да ги пробвате,ако пък нямат може да поръчате колелата да дойдат в магазина и тогава да ги пробвате.
Аватар
Petar_stoychev
 
Мнения: 526
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Авг 28, 2016 2:48 pm
Местоположение: Sofia

Re: Избор hardtail за него и нея (+/- 800лв единия?)

Мнениеот Kodama » Вто Апр 25, 2017 10:39 pm

Ще се действа, мерси много за помощта :beer:
Kodama
 
Мнения: 3
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Вто Апр 11, 2017 8:31 pm


Назад към Продукти за крос-кънтри

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 18 госта