1х11 Scott Scale 765 2017

Въпроси, коментари и дискусии за ХС велосипеди с ход на окачването до 130 мм, компоненти и екипировка за тях.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

1х11 Scott Scale 765 2017

Мнениеот grafpele » Чет Мар 30, 2017 11:39 pm

Привет на всички фенове, форумът е супер.
До скоро търкалях Drag ZХ5, но с течение на обстоятелствата отиде подарък на млад, подрастващ велосипедист.
Искам предварително да уточня, че 60% вероятно 70% от времето през годината не съм си в Бг, но когато съм си в нас използвам всяка възможност да карам bike.
Бях решил да си купя :

https://www.shockblaze.com/bg/%D0%B2%D0 ... -2017.html

но както колегата в предната тема коментира се оказа голямо приключение и се отказах.
За сега съм се спрял на:

http://scott.bg/magazin/14-velosipedi/% ... -765-2017/

Като искам задвижването да е 1х11
От scott.bg ми отговориха че имат наличен.
Не съм достатъчно компетентен за да коментирам велосипеда. Обръщам се към тези които са по знаещи за съвет.
Какво Ви е мнението за Scott-a, и ще се радвам да чуя коментарите Ви.
След 20-тина дни се прибирам вероятно ще търся да си взема нещо веднага за да не губя време в чакане.

Благодаря предварително.
grafpele
 
Мнения: 8
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Съб Окт 10, 2015 2:56 pm

Re: 1х11 Scott Scale 765 2017

Мнениеот Admin » Пет Мар 31, 2017 10:01 am

Твърдо ли си се спрял на 27.5? Колко си висок?
По отношение на самия велосипед, повечето хора ще ти кажат, че за същите пари можеш да намериш по-добра окомплектовка от други производители (български или чужди). Това е факт, но аз ще ти кажа пък нещо друго - Scott и други подобни марки са, ако използвам аналогия от автомобилите, нещо като Audi, BMW и Mercedes, т.е. премиум или както искаш ги наречи. При тях цената е по-висока, т.е. плащаш една сума и за самото име, но пък знаеш, че велосипедът ти е възможно най-нов като дизайн, технологии и т.н., тъй като тези неща също са част от името.
Оттук вече всеки човек сам си преценява приоритетите. Ако просто искаш да получиш максимално добра окомплектовка за Х лева, сравняваш N на брой велосипеди и преценяваш. Ако искаш да се поглезиш с велосипед, който в някакъв смисъл да е по-луксозен, тогава гледаш марки като Scott, гледаш дизайн и т.н., т.е. неща, от които едва ли ще имаш пряка полза на пътеката, но пък може да ти носят вътрешно удовлетворение. Много хора биха сметнали второто за безсмислено, но всеки с настройката си - нали кефът цена няма. :)
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: 1х11 Scott Scale 765 2017

Мнениеот grafpele » Пет Мар 31, 2017 11:45 am

За размера определено държа да е 27.5 тъй като съм пробвал и 29-ка но не ми пасна нещо, а Драгчето беше 26. Височина 178см
За марката не държа да е Scott. Както писах по горе съм се спрял на този модел, но може и друг вариянт.
Като критерий съм си заложил :
27.5
да е сравнително нов модел
1х11 задвижване.
цена около 2000лв

Четох малко за тази нова група на Sram NX1 и останах с добри впечатления. Може би и това натежа за да се спра на този Scott.

Ако някой има нещо в предвит, да сподели.
Благодаря
grafpele
 
Мнения: 8
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Съб Окт 10, 2015 2:56 pm

Re: 1х11 Scott Scale 765 2017

Мнениеот marsa » Пет Мар 31, 2017 1:33 pm

Не знам каква е "драмата" със Шокблейза, но ако е в наличността на размер само XL, то за мен Скота пак остава значително ПО-ЛОШ вариант.

Скота е с възможно най-базово оборудване в някои аспекти, например спирачки и капли. Примерно задната главина дори няма гумени уплътнения и след първото измиване на водоструйка е за кофата. Нова главина с подмяната е около или над 100лв, освен ако не сложиш подобен компромис. Спирачките са без технологията Servo-Wave при Скота, като цяло по-ниско ниво.

Личното ми мнение е, че ако купиш Шокблейза и допълнително си купиш още една рамка в подходящ размер като надграждане до цената на Скота (375лв разлика = чудесна алуминиева рамка от магазин), ще имаш много по-добра оферта. С други думи ако съпоставиш двата велосипеда, Скотът е натоварен с около 500лв само заради насписа на рамката.
Кучетата си Изображение, колелото си Изображение.
Аватар
marsa
 
Мнения: 3601
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Фев 02, 2008 4:27 pm
Местоположение: София

Re: 1х11 Scott Scale 765 2017

Мнениеот Alexi » Пет Мар 31, 2017 10:29 pm

1900 лв за вилка ХС30 ,не знам защо изобщо го заглеждаш тоя Скот . Шокблейза е много по добре окомплектован ,и по евтин
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6308
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен


Назад към Продукти за крос-кънтри

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 9 госта


cron