Избор на нов hardtail

Въпроси, коментари и дискусии за ХС велосипеди с ход на окачването до 130 мм, компоненти и екипировка за тях.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Re: Избор на нов hardtail

Мнениеот carmo » Пон Мар 27, 2017 12:15 pm

Явно ще падне чакане. Тоя убавец http://velosiped.bg/pazaruvaj-po-katego ... heren.html също е с неясен статус.
carmo
 
Мнения: 1266
Рейтинг: 1930
Регистриран на: Пет Юни 27, 2014 8:28 am

Re: Избор на нов hardtail

Мнениеот Mitkovalkov » Пон Мар 27, 2017 1:35 pm

carmo написа:Явно ще падне чакане. Тоя убавец http://velosiped.bg/pazaruvaj-po-katego ... heren.html също е с неясен статус.

не бих дал такава сума за този велосипед....

От шокблейз ми отговориха следното "За съжаление, този модел е изчерпан и не се очаква производство. Ако моделът е планиран за производство , но не е наличен в момента, е отбелязана дата за производство."

Везните се накланят към Canyon
Аватар
Mitkovalkov
 
Мнения: 81
Рейтинг: 1210
Регистриран на: Чет Ное 19, 2015 10:35 pm

Re: Избор на нов hardtail

Мнениеот emo_gp » Пон Мар 27, 2017 1:53 pm

Колега карам Canyon AL6.9 2016 и искам да ти кажа, че точно този модел който си посочил не си струва парата! Бих те посъветвал да питаш рам байкс за новите модели xc one или да вземеш pulse st1. Не знам дали няма да се изложа, но крос миналата година имаха модел full xt, xtreme беше. Ако имаш познат дилър би ти го взел на добра цена.
Boardman Fs Pro 27.5
Аватар
emo_gp
 
Мнения: 392
Рейтинг: 1430
Регистриран на: Вто Май 29, 2012 5:58 pm
Местоположение: Гр. Стара Загора

Re: Избор на нов hardtail

Мнениеот Mitkovalkov » Пон Мар 27, 2017 3:47 pm

emo_gp написа:Колега карам Canyon AL6.9 2016 и искам да ти кажа, че точно този модел който си посочил не си струва парата! Бих те посъветвал да питаш рам байкс за новите модели xc one или да вземеш pulse st1. Не знам дали няма да се изложа, но крос миналата година имаха модел full xt, xtreme беше. Ако имаш познат дилър би ти го взел на добра цена.


Cross не бих си купил, pulse ми се стурва скъп а и вилката не ме удовлетворява.

п.с. по-рано бях постнал един полски сайт.... сега гледам че имат налиен Shokblaze за който от Shokblaze ми писаха, че не се очаква ново производство. Ето го модела http://katalog.bikeworld.pl/2017/web/pr ... rs_race_29 с около 1300 лв е по-скъп от цената обявена в сайта на Shokblaze. Интересна политика... началото на годината модели от 2017 не са в наличност и няма да се произвеждат....
Аватар
Mitkovalkov
 
Мнения: 81
Рейтинг: 1210
Регистриран на: Чет Ное 19, 2015 10:35 pm

Re: Избор на нов hardtail

Мнениеот zoltek » Пон Мар 27, 2017 7:36 pm

Mitkovalkov написа:
emo_gp написа:Колега карам Canyon AL6.9 2016 и искам да ти кажа, че точно този модел който си посочил не си струва парата! Бих те посъветвал да питаш рам байкс за новите модели xc one или да вземеш pulse st1. Не знам дали няма да се изложа, но крос миналата година имаха модел full xt, xtreme беше. Ако имаш познат дилър би ти го взел на добра цена.


Cross не бих си купил, pulse ми се стурва скъп а и вилката не ме удовлетворява.

п.с. по-рано бях постнал един полски сайт.... сега гледам че имат налиен Shokblaze за който от Shokblaze ми писаха, че не се очаква ново производство. Ето го модела http://katalog.bikeworld.pl/2017/web/pr ... rs_race_29 с около 1300 лв е по-скъп от цената обявена в сайта на Shokblaze. Интересна политика... началото на годината модели от 2017 не са в наличност и няма да се произвеждат....


Полския сайт са ти писали,че няма да се произвежда въпросния Shockblaze?И тази тяхната цена е с 1300лв по-ниска от тази в сайта на Shockblaze?
zoltek
 
Мнения: 99
Рейтинг: 1280
Регистриран на: Нед Апр 01, 2012 9:32 am

Re: Избор на нов hardtail

Мнениеот Petar_stoychev » Пон Мар 27, 2017 7:47 pm

zoltek написа:
Mitkovalkov написа:
emo_gp написа:Колега карам Canyon AL6.9 2016 и искам да ти кажа, че точно този модел който си посочил не си струва парата! Бих те посъветвал да питаш рам байкс за новите модели xc one или да вземеш pulse st1. Не знам дали няма да се изложа, но крос миналата година имаха модел full xt, xtreme беше. Ако имаш познат дилър би ти го взел на добра цена.


Cross не бих си купил, pulse ми се стурва скъп а и вилката не ме удовлетворява.

п.с. по-рано бях постнал един полски сайт.... сега гледам че имат налиен Shokblaze за който от Shokblaze ми писаха, че не се очаква ново производство. Ето го модела http://katalog.bikeworld.pl/2017/web/pr ... rs_race_29 с около 1300 лв е по-скъп от цената обявена в сайта на Shokblaze. Интересна политика... началото на годината модели от 2017 не са в наличност и няма да се произвеждат....


Полския сайт са ти писали,че няма да се произвежда въпросния Shockblaze?И тази тяхната цена е с 1300лв по-ниска от тази в сайта на Shockblaze?


:bigeyes: :bigeyes: :bigeyes: Колегата май е написал точно обратното
Аватар
Petar_stoychev
 
Мнения: 526
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Авг 28, 2016 2:48 pm
Местоположение: Sofia

Re: Избор на нов hardtail

Мнениеот Mitkovalkov » Пон Мар 27, 2017 7:52 pm

zoltek написа:
Mitkovalkov написа:
emo_gp написа:Колега карам Canyon AL6.9 2016 и искам да ти кажа, че точно този модел който си посочил не си струва парата! Бих те посъветвал да питаш рам байкс за новите модели xc one или да вземеш pulse st1. Не знам дали няма да се изложа, но крос миналата година имаха модел full xt, xtreme беше. Ако имаш познат дилър би ти го взел на добра цена.


Cross не бих си купил, pulse ми се стурва скъп а и вилката не ме удовлетворява.

п.с. по-рано бях постнал един полски сайт.... сега гледам че имат налиен Shokblaze за който от Shokblaze ми писаха, че не се очаква ново производство. Ето го модела http://katalog.bikeworld.pl/2017/web/pr ... rs_race_29 с около 1300 лв е по-скъп от цената обявена в сайта на Shokblaze. Интересна политика... началото на годината модели от 2017 не са в наличност и няма да се произвеждат....


Полския сайт са ти писали,че няма да се произвежда въпросния Shockblaze?И тази тяхната цена е с 1300лв по-ниска от тази в сайта на Shockblaze?


От Shockblaze ми писаха "За съжаление, този модел е изчерпан и не се очаква производство". В полския сайт цената е 7999 злоти което прави около 3660 лв. В сайта на Shockblaze цената е по-ниска с около 1300 лв - 2350лв. Не си ме разбрал правилно
Аватар
Mitkovalkov
 
Мнения: 81
Рейтинг: 1210
Регистриран на: Чет Ное 19, 2015 10:35 pm

Re: Избор на нов hardtail

Мнениеот zoltek » Вто Мар 28, 2017 10:22 am

Точно и затова писах за уточнение понеже обратното ми се виждаше доста нелогично.Всъщност и отговора на Shockblaze е доста странен.В началото на активния сезон и новите им модели за годината "да не се очаква производство" е доста нелогично.По-скоро ми изглежда като да нямат информация служителите от обслужване на клиенти за кога точно ще започне сглобяването на новите им модели и да имат по-наложащи поръчки в момента в производството.
zoltek
 
Мнения: 99
Рейтинг: 1280
Регистриран на: Нед Апр 01, 2012 9:32 am

Re: Избор на нов hardtail

Мнениеот Mitkovalkov » Вто Мар 28, 2017 11:43 am

zoltek написа:Точно и затова писах за уточнение понеже обратното ми се виждаше доста нелогично.Всъщност и отговора на Shockblaze е доста странен.В началото на активния сезон и новите им модели за годината "да не се очаква производство" е доста нелогично.По-скоро ми изглежда като да нямат информация служителите от обслужване на клиенти за кога точно ще започне сглобяването на новите им модели и да имат по-наложащи поръчки в момента в производството.


Можем само да гадаем... но да наистина е малко странно, че нямат от новите модели .... в магазина в София имат само един и той е 27.5. Има статия относно новите им модели пусната в mtb-bg на 17.03.2017 http://www.mtb-bg.com/index.php/product ... ardtails...

Според мен или не са произвели достатъчно бройки или са се насочили към друг пазар. Жалко за нас потребителите.
Аватар
Mitkovalkov
 
Мнения: 81
Рейтинг: 1210
Регистриран на: Чет Ное 19, 2015 10:35 pm

Re: Избор на нов hardtail

Мнениеот Lucky Loser » Вто Мар 28, 2017 11:48 am

Съмнява ме да оставят българския пазар току така. Предполагам още са в момент на изработване. Но изобщо да не се предлагат у нас, надали.
Боря се за мнения - всекоя бройка е изключително важна !
П.С. И аз имам няколко велосипеда, но са тайна !

Komoot профил
Аватар
Lucky Loser
 
Мнения: 1854
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Фев 21, 2013 8:35 pm

Re: Избор на нов hardtail

Мнениеот Mitkovalkov » Вто Мар 28, 2017 12:43 pm

Lucky Loser написа:Съмнява ме да оставят българския пазар току така. Предполагам още са в момент на изработване. Но изобщо да не се предлагат у нас, надали.


Щом ги има в сайта би трябвало да ги предлагат, но когато си писах със sales отдела им ми казаха следното "За съжаление, този модел е изчерпан и не се очаква производство" ставаше въпрос за този модел https://www.shockblaze.com/bg/%D0%B2%D0 ... -2017.html Подадох запитване и за карбоновите модели и ми отговориха следното "Ако моделът е планиран за производство , но не е наличен в момента, е отбелязана дата за производство." Явно ще падне чакане може да са изнесли всичко за чужбина и после да пуснат на нашия пазар каквото не са продали ....
Аватар
Mitkovalkov
 
Мнения: 81
Рейтинг: 1210
Регистриран на: Чет Ное 19, 2015 10:35 pm

Re: Избор на нов hardtail

Мнениеот zoltek » Вто Мар 28, 2017 1:27 pm

Ходил съм в завода им в Пловдив и ако не се лъжа по информация от тях 95% от продукцията която сглобяват там е за износ като разбира се по-голямата част от велосипедите им не са на техните марки (Sprint,Shockblaze,Ferrini).Предполагам,че в момента приоритетно имат други големи поръчки за изпълнение и затова не наблягат на новата си колекция,което разбира се не би трябвало да ги оправдава за неналичните им нови модели,но в крайна сметка не може всичко да се сглобява едновременно.

Каквато и да е причината надявам се скоро да насмогнат с наличностите,че са все още пресни на нашия пазар(от около 1 година продават директно ако не се лъжа).
zoltek
 
Мнения: 99
Рейтинг: 1280
Регистриран на: Нед Апр 01, 2012 9:32 am

Re: Избор на нов hardtail

Мнениеот victortrt » Вто Мар 28, 2017 4:42 pm

Само да питам, като няма 29-ка, а има 27.5 цолов вариант на шокблейза защо не си вземеш него.
Съдейки по ценовия клас и компонентите, се целиш във велосипед над средния, да не кажа във високия клас, което предполага да се кара наистина по предназначение, а там все пак по-малките гуми на 27.5 цоловите велосипеди имат леко предимство откъм тегло, маневреност и повратливост в сравнение с 29-ка.
Да бяха еднакви модели за 800 лева, е ясно защо 29-ка ще е по-предпочитания вариант.
Разбира се, не държа поста ми да почва начало на дискусия кой размер е по-по-най. Просто питам. :beer:
victortrt
 
Мнения: 2130
Рейтинг: 1759
Регистриран на: Пет Май 09, 2014 8:15 am

Re: Избор на нов hardtail

Мнениеот Mitkovalkov » Вто Мар 28, 2017 6:50 pm

victortrt написа:Само да питам, като няма 29-ка, а има 27.5 цолов вариант на шокблейза защо не си вземеш него.
Съдейки по ценовия клас и компонентите, се целиш във велосипед над средния, да не кажа във високия клас, което предполага да се кара наистина по предназначение, а там все пак по-малките гуми на 27.5 цоловите велосипеди имат леко предимство откъм тегло, маневреност и повратливост в сравнение с 29-ка.
Да бяха еднакви модели за 800 лева, е ясно защо 29-ка ще е по-предпочитания вариант.
Разбира се, не държа поста ми да почва начало на дискусия кой размер е по-по-най. Просто питам. :beer:


Карал съм и с 27.5 и с 26... 29ката катери повече и прескача повече... не е маневрена но е по-бърза...така поне я усещам аз.
Май ще изчакам Shokblaze... карбоновите са мн примамливи. Ще е глупаво да купя българско колело от Полша с 1300лв надценка.
Аватар
Mitkovalkov
 
Мнения: 81
Рейтинг: 1210
Регистриран на: Чет Ное 19, 2015 10:35 pm

Re: Избор на нов hardtail

Мнениеот zoltek » Сря Мар 29, 2017 10:05 am

Наистина би било доста странно,да не кажа глупаво да се дадат такова количество пари на вятъра още повече,че става въпрос за БГ производител.А пък и това,че е публикувано в сайта им далеч не означава,че е налично.
zoltek
 
Мнения: 99
Рейтинг: 1280
Регистриран на: Нед Апр 01, 2012 9:32 am

Re: Избор на нов hardtail

Мнениеот Mitkovalkov » Сря Мар 29, 2017 11:37 am

zoltek написа:Наистина би било доста странно,да не кажа глупаво да се дадат такова количество пари на вятъра още повече,че става въпрос за БГ производител.А пък и това,че е публикувано в сайта им далеч не означава,че е налично.

Нямат ги в наличност няма и да ги имат така ми обясниха по email-а :D
Доста смешно... трябва да си купиш българско колело от чужбина......
Аватар
Mitkovalkov
 
Мнения: 81
Рейтинг: 1210
Регистриран на: Чет Ное 19, 2015 10:35 pm

Re: Избор на нов hardtail

Мнениеот Lucky Loser » Сря Мар 29, 2017 11:57 am

Mitkovalkov написа:Нямат ги в наличност няма и да ги имат

:rofl: .. мила родна картинка !
Боря се за мнения - всекоя бройка е изключително важна !
П.С. И аз имам няколко велосипеда, но са тайна !

Komoot профил
Аватар
Lucky Loser
 
Мнения: 1854
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Фев 21, 2013 8:35 pm

Re: Избор на нов hardtail

Мнениеот dzvonko » Сря Мар 29, 2017 12:06 pm

Пробвай да отидеш в магазина на Maxbike в София. Моето от сайта ми казаха, че го нямат и няма да го имат, но в магазина имаше едно последно останало и веднага го взех.
dzvonko
 
Мнения: 16
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Дек 14, 2015 4:20 pm

Re: Избор на нов hardtail

Мнениеот Mitkovalkov » Сря Мар 29, 2017 1:16 pm

dzvonko написа:Пробвай да отидеш в магазина на Maxbike в София. Моето от сайта ми казаха, че го нямат и няма да го имат, но в магазина имаше едно последно останало и веднага го взех.


Бях и там... имат само 1 модел от новата им колекция за 2017г., 27.5 алумин... аз искам 29 или 29 карбон които има навсякъде другаде, но не и в Бълбария.
Аватар
Mitkovalkov
 
Мнения: 81
Рейтинг: 1210
Регистриран на: Чет Ное 19, 2015 10:35 pm

Re: Избор на нов hardtail

Мнениеот Boyan1984 » Сря Мар 29, 2017 6:05 pm

След 5 години като ги пуснат в аутлета ще си накупиме от тия колелета за по хилядарка....:clap:
Let's fucking DIE!
Boyan1984
 
Мнения: 2420
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Мар 29, 2010 12:33 pm
Местоположение: Кюстендил

Re: Избор на нов hardtail

Мнениеот Alexi » Сря Мар 29, 2017 6:32 pm

даже по рано се надявам да стане тая работа :D
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6276
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Избор на нов hardtail

Мнениеот nkc20 » Сря Мар 29, 2017 7:15 pm

Mitkovalkov написа:
Lucky Loser написа:Съмнява ме да оставят българския пазар току така. Предполагам още са в момент на изработване. Но изобщо да не се предлагат у нас, надали.


Щом ги има в сайта би трябвало да ги предлагат, но когато си писах със sales отдела им ми казаха следното "За съжаление, този модел е изчерпан и не се очаква производство" ставаше въпрос за този модел https://www.shockblaze.com/bg/%D0%B2%D0 ... -2017.html Подадох запитване и за карбоновите модели и ми отговориха следното "Ако моделът е планиран за производство , но не е наличен в момента, е отбелязана дата за производство." Явно ще падне чакане може да са изнесли всичко за чужбина и после да пуснат на нашия пазар каквото не са продали ....


Моето впечатление е точно такова! Ориентирали са се към чуждия пазар, а тук в България ни подхвърлят остатъците.
nkc20
 
Мнения: 162
Рейтинг: 1474
Регистриран на: Пет Юни 24, 2016 7:28 pm

Re: Избор на нов hardtail

Мнениеот carmo » Чет Мар 30, 2017 1:28 pm

Ами, добрите байкове са скъпи за нас. Колцина са тези дето всяка пролет могат да извадят няколко хилядарки за нов и как БГ производителите да знаят за тях? Истината е че за тук има благодарение на отделена част от планираното за навън. 1 модел има няколко височини рамки, х2 за цолажите 27.5" и 29" на гумите, х ХХ бройки от всяка от тези 6 или 8 разновидности, и хоп, прехвърлят стотака, само за да можеш да имаш избор, вземайки една бройка. А останалите чакат следващите 10-тина души, а другите бройки и инвестираното в тях??? Гледай разумно на нещата. Произвеждат защото могат и защото вече са договорени навън, а нас ни "огрява" понеже завишават планираното, та да има и за тук.
carmo
 
Мнения: 1266
Рейтинг: 1930
Регистриран на: Пет Юни 27, 2014 8:28 am

Re: Избор на нов hardtail

Мнениеот Mitkovalkov » Пет Апр 07, 2017 10:16 am

Това дали си заслужава? http://dropin-shop.com/produkt/trek-superfly-8/
Мисля че модела е 2015...
Аватар
Mitkovalkov
 
Мнения: 81
Рейтинг: 1210
Регистриран на: Чет Ное 19, 2015 10:35 pm

Re: Избор на нов hardtail

Мнениеот Alexi » Пет Апр 07, 2017 11:20 am

за 3к според мен трябва да е 2х11 .. това са немалко пари за твърдак .. дори не е с ХТ монтаж
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6276
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Избор на нов hardtail

Мнениеот Mitkovalkov » Пет Апр 07, 2017 11:27 am

Alexi написа:за 3к според мен трябва да е 2х11 .. това са немалко пари за твърдак .. дори не е с ХТ монтаж

в този ред на мисли това http://bit.ly/2p8CvG1 вече е налично... шините и гумите не ми допадат, но е дребен кахър
Аватар
Mitkovalkov
 
Мнения: 81
Рейтинг: 1210
Регистриран на: Чет Ное 19, 2015 10:35 pm

Re: Избор на нов hardtail

Мнениеот Alexi » Пет Апр 07, 2017 11:33 am

това е по добре да ,изобщо няма място за сравнение шините са простички но се сменят ако се наложи ,гумите са нисък клас но те са консуматив а могат и да се продадат както са чисто нови
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6276
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Избор на нов hardtail

Мнениеот Boko-Loco » Пет Апр 07, 2017 12:53 pm

Ох, пак никой не гледа рамката! Челен ъгъл 71 градуса на модел 2017!!! Ако ще и XTR Di2 да му сложат пак ще е посредствено колело с ретро геометрия. Не зависимо с какви части е сглобено, представянето на колелото се влияе най вече от основният си компонент - рамката! Тук повечето "съветници" гледат на рамката като на "опаковка при покупката на груп сет на едро". А и са дали прекалено малко данни за геометрията, което е несериозно за такъв клас колело.

Ами НЕ, не си струва! За тези пари, не е тостатъчно да има някоя и друга скъпа част. Трабва да е страхотно и балансирано колело със съвремена геометрия и подходящи компоненти. Учудва ме че все още някой е готов да даде толкова пари за колело, правено ребрандировачи на китайски детски колички.

Ето това колело според мен е добро за тези пари: https://www.canyon.com/en-bg/mtb/grand-canyon/grand-canyon-al-sl-8-9.html
Boko-Loco
 
Мнения: 154
Рейтинг: 1728
Регистриран на: Сря Сеп 09, 2009 11:22 am
Местоположение: София

Re: Избор на нов hardtail

Мнениеот Mitkovalkov » Пет Апр 07, 2017 2:39 pm

Boko-Loco написа:Ох, пак никой не гледа рамката! Челен ъгъл 71 градуса на модел 2017!!! Ако ще и XTR Di2 да му сложат пак ще е посредствено колело с ретро геометрия. Не зависимо с какви части е сглобено, представянето на колелото се влияе най вече от основният си компонент - рамката! Тук повечето "съветници" гледат на рамката като на "опаковка при покупката на груп сет на едро". А и са дали прекалено малко данни за геометрията, което е несериозно за такъв клас колело.

Ами НЕ, не си струва! За тези пари, не е тостатъчно да има някоя и друга скъпа част. Трабва да е страхотно и балансирано колело със съвремена геометрия и подходящи компоненти. Учудва ме че все още някой е готов да даде толкова пари за колело, правено ребрандировачи на китайски детски колички.

Ето това колело според мен е добро за тези пари: https://www.canyon.com/en-bg/mtb/grand-canyon/grand-canyon-al-sl-8-9.html


Наистина е малко инфото за геометрията. Карам този байк http://bit.ly/2ogi1y0 М 17" и съм доволен от него. Челния ъгъл е 69.5 и гази доста добре, толкова ли се усеща разликата с.1.5 градуса + какъвто е градуса при Shockblaze?
Аватар
Mitkovalkov
 
Мнения: 81
Рейтинг: 1210
Регистриран на: Чет Ное 19, 2015 10:35 pm

Re: Избор на нов hardtail

Мнениеот Boko-Loco » Пет Апр 07, 2017 3:42 pm

Често пормяна на ъгъла с -0,5 градуса е съществена, при -1,5 вече колелата нямат нищо общо. Например Каньона е с ъгъл 68,5 градуса, разбирай много по-стабилно и уверено надолу, а заради късия чейнстей и доста маневрено и поврътливо. Разбира се не е важен само челният ъгъл,а и седалковият (единия намалява, другия се увеличава), дължината на хоризонталната тръба и стойките на веригата и т.н. Други измерители са rich & stack, който дават представа за евентуалната позиция върху колелото.
Boko-Loco
 
Мнения: 154
Рейтинг: 1728
Регистриран на: Сря Сеп 09, 2009 11:22 am
Местоположение: София

ПредишнаСледваща

Назад към Продукти за крос-кънтри

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 25 госта